Кога става въвеждането на сокове при бебетата

  • 19 278
  • 48
  •   1
Отговори
Здравейте на всички мами искам да попитам кога трябва да започне захранването със сокчета на каква месечна възраст

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 11:20 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 380
Тук има инфо:
http://www.biberonbg.com/info/juicewhynot.htm
Дано ти помогне. Иначе някой започват от 3-ти месец, други от 40-тият ден.
Зависи как го приема бебето.
Аз не съм давала и сега детето също не пие а е по4ти на година.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Колкото по-късно, толкова по-добре.А най-добре с пресни плодове след 6-ия месец.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 733
След 6 месец с пресни плодове или след 8 ми купешки бебешки! Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace Подкрепям по горе написаното- Колкото по късно по добре.

# 5
  • Мнения: 27 524
Най-рано след 6-ти месец  Peace

# 6
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
аз дадох сок от ябълка по 1-2 лъжички и постепенно увеличих до 30мл. а после и до колкото пусне 1 ябълка, почнах от края на 2-я месец

# 7
  • София
  • Мнения: 17 592
На 2 месеца.

# 8
  • Мнения: 46 543
Колкото по-късно, толкова по-добре.А най-добре с пресни плодове след 6-ия месец.

 Peace

Аз още не съм Laughing

# 9
  • Мнения: 1 763
И аз още не съм. От шестия месец давам пресни пасирани плодове и се чудя дали да ги почвам сокчетата или може да изчакам още малко.

# 10
  • Мнения: 27 524
аз дадох сок от ябълка по 1-2 лъжички и постепенно увеличих до 30мл. а после и до колкото пусне 1 ябълка, почнах от края на 2-я месец


 ooooh! ooooh! ooooh!

# 11
  • Мнения: 9 973
след 6м.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 757
Като ми се запече вместо да бъркам с термометъра изцедих една круша: на 2месеца и половина.Детето го понесе много добре.

# 13
  • Мнения: 11 009
Колкото по-късно, толкова по-добре. Аз още не съм давала. Wink

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На синът ми започнах да давам сок във 2-я месец-много го обичаше.На дъщеря ми дадох в 5-я месец,но въобще не и допаднаха и ги спрях.След годинката започна да ги харесва

# 15
  • Мнения: 2 100
Дадох му преди 2 месеца...ми той само сок искаше и никаква вода не признаваше. Тогава си казах тежката дума и край на соковете  Laughing Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 3 249
Сок предложих и прие на 11 навършени месеца. След годинката го пропи с удоволствие. Преди това съм предлагала няколко пъти, но ми е отказвала категорично.

При всяко положение соковете се въвеждат СЛЕД като са въведени останалите основни групи храни - зеленчуци, плодове, зърнени храни, месо. Най-добре е въвеждането да стане около годинката, в никакъв случай на 2 месеца Naughty 

Минималният срок за даване на каквато и да е храна, различна от мляко (АМ или кърма) е 4 навършени месеца, а по-добре при 6 навършени. Peace

# 17
  • Мнения: 1 305
Аз и досега не съм давала сок. АЗ съм на мнение по добре да хапва пресни плодове отколкото да и давам сок (купен)  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 380
Аз и досега не съм давала сок. АЗ съм на мнение по добре да хапва пресни плодове отколкото да и давам сок (купен)  Simple Smile
Peace

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 16:28 от sladkish4e

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз и досега не съм давала сок. АЗ съм на мнение по добре да хапва пресни плодове отколкото да и давам сок (купен)  Simple Smile

 Peace

# 20
  • Мнения: 158
за първи път на 3 мес.,а купешките доста по- късно

# 21
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
От 3 дена и давам само сок от морков , много добре го понася , педито ме подкрепя , пък и аз си го правя сама не е купешки

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
След годинка- годинка и нещо. Така или иначе предлагам рядко, предпочитам да яде пресни плодове.

# 23
  • Мнения: 191
При всяко положение соковете се въвеждат СЛЕД като са въведени останалите основни групи храни - зеленчуци, плодове, зърнени храни, месо. Най-добре е въвеждането да стане около годинката, в никакъв случай на 2 месеца Naughty 

Минималният срок за даване на каквато и да е храна, различна от мляко (АМ или кърма) е 4 навършени месеца, а по-добре при 6 навършени. Peace

Подкрепям.  Peace

# 24
  • Мнения: 4 335
Аз все още не сьм давала,мисля да из4акам поне до 8 месеца.

# 25
  • Мнения: 5 940
Чак сега взех да му давам, но много рядко. Купени бебешки. Давам само по време на разходка, защото синът ми все към чуждите шишета посяга. Иначе яде много пресни плодове, не виждам смисъл да му правя домашни.

# 26
  • Мнения: 5 183
Стига с тези сокове бе хора ...

# 27
  • Мнения: 308
   Още не съм давала. За сега е хапвала само плодови и зеленчукови пюрета. След седмица ще въведа месото, а в началото на седми месец глутена. Мисля си към краята на седми месец да предложа сокче.

# 28
  • Мнения: 2 334
Аз все още не сьм давала,мисля да из4акам поне до 8 месеца.
Peace

# 29
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Колкото по-късно, толкова по-добре.А най-добре с пресни плодове след 6-ия месец.
Точно!  Peace

# 30
  • Мнения: 286
И аз започнах със соковете от 3-месечна възраст да й давам Embarassed, но тя не ги искаше особено, пиеше по малко ябълков или морковен. Сега в жегите само сокчета пие, водата не я тачи особено. Аз обаче взимам плодово пюре и го разреждам 1:2 с вода и така й давам Laughing.

# 31
  • Мнения: 411
Ами започнах към 3-ти месец.Но не му давам много.Предпочита да пие повече вода.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 857
За първи път дадох сок, когато навърши годинка.

# 33
  • Мнения: 4 784
Дадох прясно изцеден сок между шестия и седмия месец.

# 34
  • Мнения: 4 447
Най-рано след 6-ти месец  Peace

Бих казала най-рано след 11-ти месец, но....

# 35
  • Мнения: 4 032
От няколко дни се опитвам да давам поне веднъж на ден по 30-40 мл. от сезонните плодове /на 6 м и 20 дни сме/

# 36
  • Мнения: 3 034
за какво е тоя зор с тея сокове?  Rolling Eyes няма да дам и на годинка, не виждам нищо стойностно в тях. съжалявам, че изобщо ми се налага да дам и каша, но тя поне има някакви полезни вещества. соковете с нищо не обогатяват диетата на бебето. плодове и вода по отделно е далеч по-смислена комбинация.

# 37
  • Мнения: 4 447
за какво е тоя зор с тея сокове?  Rolling Eyes няма да дам и на годинка, не виждам нищо стойностно в тях. съжалявам, че изобщо ми се налага да дам и каша, но тя поне има някакви полезни вещества. соковете с нищо не обогатяват диетата на бебето. плодове и вода по отделно е далеч по-смислена комбинация.

В соковете има много витамини, но са доста агресивни за стомахчето на малките деца.
След годинка, когато организма е укрепнал и стомаха може да понесе обработката
на тези течности - в изобилие трябва да пие сок. Но преди това, просто е безумно,
защото и АМ и кърмата са толкова богати на хранителни в-ва и витамини, че теорията
за авитаминоза при не даване на сокове е меко казано налудничава.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 099
Най-рано след годинка, най-добре - след две!

За бебето до 2 г. най-важно е    м л я к о т о!

# 39
  • Мнения: 3 034
В соковете има много витамини, но са доста агресивни за стомахчето на малките деца.
След годинка, когато организма е укрепнал и стомаха може да понесе обработката
на тези течности - в изобилие трябва да пие сок. Но преди това, просто е безумно,
защото и АМ и кърмата са толкова богати на хранителни в-ва и витамини, че теорията
за авитаминоза при не даване на сокове е меко казано налудничава.

не съм срещнала досега лекар, който да каже, че пресният плод е по-беден на витамини от сока му. в този смисъл според мен е важно на децата да се изгради навик да хапват плодовете в естествения им вид. некка яде плодове в изобилие, защо да ги пие на сок? за пиене по-добро от водата за едно порастнало дете и възрастен няма. а в бъдеще яденето на пресни плодове и зеленчуци допринася за доброто състояние на храносмилането. аз затова залагам на пресни плодове, дано ги заобича, но като има все това за десерт, ще свикне.

# 40
  • Мнения: 4 393
Давам сок от ябълки откакто навърши 35-40 дни първо 5 мл.като увеличавах с 5 мл. на ден, докато стана 30 мл.Вече е пила сок от моркови, диня, пъпеш.По съвет на педиатърката вече давам 30 мл.сутрин и 30 мл.следобяд.Давам между храненията.Само да вметна, че колики и преди и след сока няма, пък и с изхождането няма проблеми.Хубавото е, че досега не е отказала нито един сок.В крайна сметка си питай педито.Аз й се доверявам, нали затова си взимаме педиатъри-предполага се, че знаят повече от нас!

# 41
  • Мнения: 583
Средата на 3 месец, съм давала 2-3 пъти сок от ябълка и морков,но съжалявам. Дъщеря ми ги прие добре, хареса ги, нямаше проблем, но като знам аз как се чувствам след ябълка, особено на гладно Sick Фрешове след 6 месеца/ евентуално/, иначе от сокчетата на Хип съм давала и края на 4м., но не ги харесва.

# 42
  • София
  • Мнения: 17
Аз по препоръка на педито дадох на 2 месеца.Всяка седмица сменяме сока и вече сме пили-череша,праскова,пъпеш,круша,даже и домат,който пие със страшен кеф.Слушам си педито,защото иначе има толкова различни мнения ,че човек може да се побърка от четене.

# 43
  • Мнения: 46 543

 ooooh! Твоята педиатърка не е отваряла книга поне от 6-7 г. Tired за актуални изследвания да не говорим ...

Как ще реагираш, ако ти кажа, че твоята педиатърка и още няколко само го практикуват, останалите (не само в България) го забраняват, заради проблеми с бебетата, доказани с изследвания?

# 44
  • София
  • Мнения: 17
Ами това си е моето мнение и моята педиатърка.Аз съм си я избрала достатъчно прецизно и мисля да я слушам,все пак тя е за това,а не само да го мери-това и аз мога да правя.
Различни хора-различни мнения.Аз не налагам своето,само го споделям.  bouquet

# 45
  • Мнения: 46 543
Ами това си е моето мнение и моята педиатърка.Аз съм си я избрала достатъчно прецизно и мисля да я слушам,все пак тя е за това,а не само да го мери-това и аз мога да правя ...

Не познавам педиатърката ти и не знам колко прецизно си я избрала, но тя реално отрича всичко, което е доказано вече. Всъщност подозирам, че въобще не е запозната, иначе нямаше да го отрича.
Всеки има право на информиран избор, ти също. Трябва да те е запознала с рисковете и след това ти да решиш дали си готова да ги поемеш, за твоето дете Peace

# 46
  • Мнения: 2 122
Бебетата пият сок, защото е сладък, ако са жадни пият вода.
За чий дявол е да им вкарвате концентрирана плодова киселина в несъвършенните стомахчета на по 2 месеца  Rolling Eyes
Дадох сок след година, като я отбих- не искаше вода, нито АМ около 10 дни, сега вече й го спрях. Смятам скоро да не й давам.

# 47
  • Мнения: 122
аз дадох сок от ябълка по 1-2 лъжички и постепенно увеличих до 30мл. а после и до колкото пусне 1 ябълка, почнах от края на 2-я месец
и аз така,смесвам с морков.Бебо много си харесва сокчето и нямаме проблем.Всяка майка сама си решава-едни казват след 6 мес.,други дават на втория...

# 48
  • Мнения: 31 240
Пропи около една годинка и се пристрасти. Сега само като види шишето и плаче. Може да изпие 300 мл. наведнъж. Със сока трябва да се внимава според мен.

Общи условия

Активация на акаунт