Отговори
# 60
  • Мнения: 483
Аз затова обичам да пазарувам в големи магазини, където си разглеждам и пробвам дрешки на спокойствие, а с персонала се виждам само на касата. Засега не съм се сблъсквала с кой знае какво нагло поведение, освен може би някоя отегчена от живота си сервитьорка да ме е погледнала на криво. Но аз съм на принципа, че с теб се държат така както им позволиш. А и излъчването ми е "Тук номера няма да мине" и наистина не ми пробутват номерата си.  А и съм забелязала, че с един простак, колкото по-любезно се държиш, толкова повече ти се качва на главата.  Crazy Във фризьорския салон, който посещавам, всички са много готини, но и в други, в които съм ходила, отношението е било много добро. Никога не са обсъждали клиенти пред мен.
Междудругото искам да отбележа, че когато персоналът е от мъжки пол, съм оставала крайно доволна от отношението. Затова дори и в институции, по работа и др. все търся с мъже да контактувам  Laughing
Аз също съм с много добри впечатления от обслужването в чужбина.  Продавачката днес ще е страшно мила и любезна с теб, но утре, когато тя отива да пазарува и към нея ще се държат по същия начин.Просто всеки си знае мястото.
Но има и нещо друго. В САЩ например имаш възможност незабавно да се оплачеш, ако си недоволен от обслужването. Просто има на кого, къде и как. А тук в Бг - глас в пустиня.


Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 07:01 от natashaa

# 61
  • Мнения: 17 546
Сигурно съм н-тата която ще каже: пренебрежението на обслужващия персонал. Все едно, че те ми плащат да това, че ползвам техните услуги. И стремежа им да ти докажат, че ти си будала, а те тарикати.

# 62
  • Мнения: 3 634
А не ви ли дразни, когато седнета в Хепи и още преди да са ви дали менюто ви питат: "Желаете ли нещо за пиене, докато избирате?".

Честно казано даже им се радвам на въпроса защото веднага си получавам безалкохолното. Аз от Хеппи-Младост нямам оплаквания, там съм всяка седмица.  Peace

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Доста злепоставящо за Пловдив, но и аз си мисля че магазинерките по нашата главна са уникални. Аз също не влизам в няколко магазина в самия център. Имах познат който твърдеше, че момичетата там и без заплати да ги оставиш пак ще работят просто защото основното им занимание е не да обслужват клиентите а да ги преценяват и съответно да си търсят надежден мъж. Дали е така не зная, но винаги се дразня на простовато-надутото им поведение.

# 64
  • Мнения: X
...
А не ви ли дразни, когато седнета в Хепи и още преди да са ви дали менюто ви питат: "Желаете ли нещо за пиене, докато избирате?". Ами не е ли нормално първо да разгледаме менюто, да си изберем какво ще хапваме и тогава според ястието ще си поръчаме за пиене - някои ястия вървят с бяло вино, други с червено, трети с бира и т.н.

Не, не съм съгласна
така успявам винаги да си поръчам водата докато измислим поръчката

а в Гърция заедно с менюто носят и вода, мдааа ...

иначе мъж ми щеше да бие една сервитьорка, след като си взе сама бакшиш - само някакви си 12 лв  #2gunfire
е, хвърли и ги в лицето, ама направи шефа и на луд
тя така и щеше да ги получи, ама по нормалния начин

иначе и мен ме дразни интимниченето с клиентите, както и пъргавият като охльов "персонал"
но най-ме дразни лошата хигиена в тоалетните на уж добри заведения, за кухнята им не смея и да мисля
е, в тях стигаме само до кафето и до там

# 65
  • Мнения: 308
   Ами няма защо да повтарям казаното дотук, затова ще споделя нещо, което ми се случи наскоро.

   Отиваме на заведение. Сядам аз и си поръчвам едно кафе и Кола Лайт. Момичето ми носи кафе (дотук добре) и минерална вода Банкя. След като казвам, че не съм си поръчала това, взима минералната и без да се извини ми носи Кола Лайт. Идва сяда мъжа ми и си поръчва Фанта портокал. След две минути мацката му носи натурален сок Капи кайсия.    Laughing   Чудя се, ако бяхме поръчали двамата едновременно, какво ли щеше да запомни милата.

# 66
Работя в бранша на услугите, като аз съм между клиента и обслужващия персонал. Цаката им е една- бий, за да те уважават.

# 67
  • Мнения: 5 877
Сега се сетих за два фрапантни случая от миналата година.

Заведение в центъра. Пак в Търново и се заговарям с познат холандец, чудейки се дали да сядам с него или не. И един сервитьор като започна да ме псува в лицето.  #Crazy #Crazy

Никога не съм си представяла, че ще искам да си оставям парите някъде, а редовно ще ме докарват до културен шок. Confused


Къде, къде, похвали ги тези заведения, за да ги избягват и други.

Ти да не си техен агент? Едното заведение беше срещу бившият хотел Янтра, а другото е при Военният клуб (май, се казваше Мустанг или нещо подобно).

Не съм техен агент, ходя на два месеца веднъж в Търново и не познавам заведенията добре, просто не искам да попадам на тях.
Да похваля шекерджийницата на чаршията - жената, която продава там, е много любезна - беше ни запомнила и на Великден ни върна забравената на Нова година шапчица.

# 68
  • Мнения: 396
Ох това с дребните пари наистина и е проблем,но защо и мен включват в тяхната "трагедия".Онзи ден в магазин 345,чакам да си платя,сметката ми беше около 15лв,аз нямах точно и дадох 50лв,а продавачката така ми се разкрещя:
-Всички ревете,че нямате пари,а все с 20 и 50лв ми идвате Shocked

А на нас в пицария "Рома" или както там беше, в преките на Витошка сервитьорката ни каза, че ако сметката ни е под 20лв няма да ни обслужи. Бях с майка ми и сестра ми. Обаче тя просто си изглеждаше надрусана тази жена, едва ли е обичайно. Все пак не повторих!  Crossing Arms

И много ме дразни като ми кажат "Кажи, момиче!". Все едно без пари ще ми дават!!!  #Cussing out
Прясна случка от днес.
Отивам да купя готова храна за мъжа ми.Чакам си на опашката,идва ми реда,купувам храна,която ми слагат в найлонови торбички и накрая казвам,че искам и една кутия/на които има обявена цена 0.5 ст/.Продавачката ме пита:
-Че за какво ви е? Shocked
След секунди си вадя парите да платя и тя със заповеден тон ми кресва при вида на двайсетолевката:
-Искам по-дребни,дайте ми!!!

Аз усещайки как ми се качва кръвта в главата казвам,че нямам по-дребни пари.
Тогава тя пак супер нервно:
-Ами ще чакате докато имам да ви върна! Shocked

В една пицария чакахме повече от час за две пици.Накрая мъжа ми е супер изнервен и решен да си тръгваме.Идва момичето и я питам защо по дяволите толкова се бавят.А тя с мазна усмивка ми отговаря,че с предимство били поръчките им по телефона за вкъщи ooooh!

Момичета, ако попадна в такава ситуация оставям всичко , без да плащам разбира се и ги оставям да се оправят както намерят за добре!
Точно това направих и вчера на един от местните панаири.
Искам да кажа, че простаци има на всякъде!

# 69
  • Мнения: 417
Шопинг терапия ShockedТакова животно нема CrazyПоне не и в България
Когато излизам по магазините вместо да ми действа разпускащо се изнервям Sick
Преди няколко месеца ходих в Истанбул,ето това там е обслужване.Като се върнах тукашните продавачки ми се видяха още по-груби и нелюбезни #Cussing out

# 70
  • Мнения: 5 877
Ох това с дребните пари наистина и е проблем,но защо и мен включват в тяхната "трагедия".Онзи ден в магазин 345,чакам да си платя,сметката ми беше около 15лв,аз нямах точно и дадох 50лв,а продавачката така ми се разкрещя:
-Всички ревете,че нямате пари,а все с 20 и 50лв ми идвате Shocked

А на нас в пицария "Рома" или както там беше, в преките на Витошка сервитьорката ни каза, че ако сметката ни е под 20лв няма да ни обслужи. Бях с майка ми и сестра ми. Обаче тя просто си изглеждаше надрусана тази жена, едва ли е обичайно. Все пак не повторих!  Crossing Arms

И много ме дразни като ми кажат "Кажи, момиче!". Все едно без пари ще ми дават!!!  #Cussing out
Прясна случка от днес.
Отивам да купя готова храна за мъжа ми.Чакам си на опашката,идва ми реда,купувам храна,която ми слагат в найлонови торбички и накрая казвам,че искам и една кутия/на които има обявена цена 0.5 ст/.Продавачката ме пита:
-Че за какво ви е? Shocked
След секунди си вадя парите да платя и тя със заповеден тон ми кресва при вида на двайсетолевката:
-Искам по-дребни,дайте ми!!!

Аз усещайки как ми се качва кръвта в главата казвам,че нямам по-дребни пари.
Тогава тя пак супер нервно:
-Ами ще чакате докато имам да ви върна! Shocked

В една пицария чакахме повече от час за две пици.Накрая мъжа ми е супер изнервен и решен да си тръгваме.Идва момичето и я питам защо по дяволите толкова се бавят.А тя с мазна усмивка ми отговаря,че с предимство били поръчките им по телефона за вкъщи ooooh!

Момичета, ако попадна в такава ситуация оставям всичко , без да плащам разбира се и ги оставям да се оправят както намерят за добре!
Точно това направих и вчера на един от местните панаири.
Искам да кажа, че простаци има на всякъде!
Специално в супермаркети точно това и правя при подчертано лошо обслужване.

# 71
  • Мнения: 3 315
пазарувам си само в магазини  които ми харесват  Hug  и продавачките не са нахални  ooooh! 

# 72
  • Мнения: 15 641
сега ще ви разкажа какво ми се случи в едно местно кафене - стоях си аз на масата с още трима приятели и си пиехме бира с чипс. кафето е с работно време до 21.30 ч., но още в 20.45 мина сервитьорката /около 35 годишна/ и ни събра всичко от масата включително и пепелника. ние поостанахме и си запалихме по цигара. докато пушехме приятеля на сарвитьорката /около 40-45 годишен мъж, който не работи в заведението/ взе една малка метличка и започна да мете двора, като докато метеше ни подканяше да си ходиме, че вече били изморени и искали да си ходят. накрая ни писна и станахме да си тръгваме. в момента в който си взех ключовете за колата от масата бутнах опаковката от чипса с малко останал чипс вътре и тя падна на земята, като една малка част се разпиля. както и да е тръгнахме си. излизаме на улицата и докато се качваме в колата изскача отвътре въпросния господин с метлата в ръка и започва да крещи по нас "Ей кой разпиля чипса по земята?" А му казах, че съм го бутнала без да искам, а той тръгна към мен с думите "Ей к.рво мръсна, идвай веднага да си го изметеш, че ще ти е.а майката", при което замери метлата по мен с всичка сила  Shocked Shocked Shocked - представяте ли си. добре, че не ме уцели, а уцели колата. след това стана разправията разбира се - дойде и шефката и стана голям скандал - но съм сигурна, че ви бия по точки всички които сте се оплаквали тук от лошо обслужване - едва ли са ви обслужвали по този начин  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 73
  • Мнения: X
Нищо не ме дразни. Ако нещо не ми харесва го показвам. Ако ми харесва - пак. Или просто изключвам. Нема смисъл да се занимаваш с неща, от които нема смисъл.  Wink

# 74
  • Мнения: 130
сега ще ви разкажа какво ми се случи в едно местно кафене - стоях си аз на масата с още трима приятели и си пиехме бира с чипс. кафето е с работно време до 21.30 ч., но още в 20.45 мина сервитьорката /около 35 годишна/ и ни събра всичко от масата включително и пепелника. ние поостанахме и си запалихме по цигара. докато пушехме приятеля на сарвитьорката /около 40-45 годишен мъж, който не работи в заведението/ взе една малка метличка и започна да мете двора, като докато метеше ни подканяше да си ходиме, че вече били изморени и искали да си ходят. накрая ни писна и станахме да си тръгваме. в момента в който си взех ключовете за колата от масата бутнах опаковката от чипса с малко останал чипс вътре и тя падна на земята, като една малка част се разпиля. както и да е тръгнахме си. излизаме на улицата и докато се качваме в колата изскача отвътре въпросния господин с метлата в ръка и започва да крещи по нас "Ей кой разпиля чипса по земята?" А му казах, че съм го бутнала без да искам, а той тръгна към мен с думите "Ей к.рво мръсна, идвай веднага да си го изметеш, че ще ти е.а майката", при което замери метлата по мен с всичка сила  Shocked Shocked Shocked - представяте ли си. добре, че не ме уцели, а уцели колата. след това стана разправията разбира се - дойде и шефката и стана голям скандал - но съм сигурна, че ви бия по точки всички които сте се оплаквали тук от лошо обслужване - едва ли са ви обслужвали по този начин  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Да ти кажа честно от заведение което работи до 21.30 и в него можеш да ядеш чипс и да се наливаш с бира не се и  очаква по добро обслужване.... beer  newsm75  е можело и без обидни думи ...

Общи условия

Активация на акаунт