Редки и изчезнали парфюми

  • 180 536
  • 1 830
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5 903
Парфюми, които съм използвала преди години и интересно, дали сега биха ми допаднали:



# 271
  • Мнения: 12 960
Преди доста години ми бяха подарили една тоалетна вода на Ив Роше - Chèvrefeuille.
Влюбих се в аромата, но когато си я потърсих след време, вече нямаше намиране... И на мен ми е интересно дали би ми харесал толкова към днешна дата, но явно няма да имам възможност да разбера.

# 272
  • Мнения: 5 903
Ето още един, който преди 17-18 години ужасно харесвах, но сега едва ли:

# 273
  • Мнения: 992
Lancaster Aquasun много любим, но спрян от производство  Sad с амазон и ибей съм скарана, а сигурно го има там.
Добавям и Naomagic

Последна редакция: ср, 31 яну 2018, 19:03 от Mики

# 274
  • Мнения: 770
Някой помни ли този парфюм - http://myperfumediaries.blogspot.bg/2012/08/vintage-perfumes-arpege-charlie.html

Май е бил някаква имитация на Charlie на Revlon, но беше много хубав.

# 275
  • Мнения: 7 095
Някой помни ли този парфюм - http://myperfumediaries.blogspot.bg/2012/08/vintage-perfumes-arpege-charlie.html

Май е бил някаква имитация на Charlie на Revlon, но беше много хубав.

Charlie на Ревлон все още се намира.

# 276
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Arpege също, макар и реформулиран.

# 277
  • София
  • Мнения: 5 658
Някой помни ли този парфюм - http://myperfumediaries.blogspot.bg/2012/08/vintage-perfumes-arpege-charlie.html

Май е бил някаква имитация на Charlie на Revlon, но беше много хубав.
Арпеж е създаден през 1927 г, доста преди Чарли.
Но е прекрасен, да, и не е много трудно да се открие  Peace

# 278
  • Мнения: 5 903
Има един единствен парфюм, който съм използвала, но не мога да се сетя за името. Много ме е яд, защото е един от първите маркови парфюми, които пуснаха през 90-те. Беше прекрасен, в страхотно шише, неправилна стъклена форма със синьо-зелена капачка, около 70-100 лева струваше. Нямаше пулверизатор, беше с отворено гърло. Сигурно никога няма да го открия.

# 279
  • Мнения: 770
Жалко, че променят формулите на парфюмите, защото едно от нещата, заради които харесваме дадени миризми, са спомените, с които ги свързваме. А като сменят и шишенцата, съвсем не можеш да си намериш любимия парфюм.

# 280
  • Мнения: 31 241
Има един единствен парфюм, който съм използвала, но не мога да се сетя за името. Много ме е яд, защото е един от първите маркови парфюми, които пуснаха през 90-те. Беше прекрасен, в страхотно шише, неправилна стъклена форма със синьо-зелена капачка, около 70-100 лева струваше. Нямаше пулверизатор, беше с отворено гърло. Сигурно никога няма да го открия.
Опиши го по-добре и подробно моля, може някой да търси, да се сети.

# 281
  • Мнения: 5 903
За съжаление, това е, което си спомням. Купуван е през 1992 г., много красиво шише от дебело стъкло, ниско и широко. Не помня миризмата, но по-скоро цветна. За времето си беше умопомрачителен, но съм го купувала само веднъж и може би по тази причина не си спомням марката. За заплатите по онова време не беше никак евтин. Купуван е от магазин на Княз Борис във Варна. Може би и за някой друг е бил любим.

# 282
  • Мнения: 770
Някой помни ли този парфюм - http://myperfumediaries.blogspot.bg/2012/08/vintage-perfumes-arpege-charlie.html

Май е бил някаква имитация на Charlie на Revlon, но беше много хубав.

Charlie на Ревлон все още се намира.

Да, разбрах, че го има в Елитис. Скоро ще мина оттам и ако ми напомня на стария, ще си взема Simple Smile

# 283
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте! Исам да питам и аз за един парфюм, който отдавна не е на пазара, но аз страшно много харесвах. Казва се 8-e jour на Ив Роше. Предварително благодаря за отговора, ако някой има инфо.

Последна редакция: пн, 14 май 2018, 16:11 от sunyvel

# 284
  • София
  • Мнения: 6 096
Този на Роше и аз го ползвах навремето. Бил малко тежичък аромат за възрастта ми. Интересно дали сега би ми допаднал.
Ароматите, които също бих опитала отново са Balahe by Leonard и Janine D. /не открих точния флакон/. За първия съм сигурна, че ще ми хареса. Открих го на няколко места, но на безсрамна цена. Втория получих като подарък преди повече от тридесет години и помня, че го пазех като очите си. Намирах го за по-прекрасен от Нината на майка ми. Joy

Общи условия

Активация на акаунт