Новите модни тенденции в обзавеждането - 5

  • 36 476
  • 283
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 783
Стая в сиво в никакъв случай не е мрачна ако сивото е подбирано правилно.


Аааа, "в никакъв случай" е въпрос на вкус.  Peace

# 271
  • Мнения: 4 380
Стая в сиво в никакъв случай не е мрачна ако сивото е подбирано правилно.


Аааа, "в никакъв случай" е въпрос на вкус.  Peace

Какво искаш да кажеш? Че щом някой не го харесва, значи е мрачно? Grinning Мрачно принципно е обективно понятие. И не зависи от нечий вкус.

# 272
  • Мнения: 1 783
Стая в сиво в никакъв случай не е мрачна ако сивото е подбирано правилно.


Аааа, "в никакъв случай" е въпрос на вкус.  Peace

Какво искаш да кажеш? Че щом някой не го харесва, значи е мрачно? Grinning Мрачно принципно е обективно понятие. И не зависи от нечий вкус.

Защо пък да не зависи? За мен е мрачно, за друг не е. Красиво е, няма спор, подбрано е, не е безвкусно, но на мен ми е мрачно  Grinning.

# 273
  • Мнения: 4 380
"Мрачно" в смисъл на тъмно ли? Това е много относително и особено при сивото зависи силно от обкръжаващите го цветове.



Квадратчето А ти изглежда тъмно, а В светло, нали? Всъщност, това е един и същ цвят.

# 274
  • Мнения: 1 800

това не е сиво, а taupe, в който има сиво, но в действителност преобладава кафявото Peace
----------------

тук са цветовете, които съдържат сиво, но не става въпрос за тях Wink:
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Shades_of_gray

# 275
  • Мнения: 4 380

това не е сиво, а taupe, в който има сиво, но в действителност преобладава кафявото Peace
----------------

тук са цветовете, които съдържат сиво, но не става въпрос за тях Wink:
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Shades_of_gray

Думата taupe се използва за неутрална тоналност на много цветове. Това е качествено прилагателно към даден цвят, което го окачествява като миши. В случая всичко е в сиво освен дървените части на мебелите, които са в тъмно кафяво. Това са все варианти на сиво.

# 276
  • Мнения: 1 800
да принципно си права за taupe, но в конкретния пример е точно нюанса в съчетание с кафяво.

вж. в линка пише brown.

# 277
  • Мнения: 4 380
да принципно си права за taupe, но в конкретния пример е точно нюанса в съчетание с кафяво.

вж. в линка пише brown.


Сивата гама е изключително голяма. Въобще сивото е много специален цвят. Има и топло сиво с примес на топли нюанси от кафявия тон, и студено сиво, с примес на син тон (това е много важно да се знае защото когато се правят съчетания с него трябва да се избира съответния нюанс) . И всичко това е все сиво. В конкретния случай на надписа, може да го пишат заради съчетанието с кафявото на дървените мебели или заради кафявата тоналност на сивото, и въобще...може много глупости да пишат принципно. Това не е квалификация на даден цвят в официален каталог, че да ни е някакъв реферанс. А ние все пак не сме далтонисти и си носим глава на раменете за да можем да отличим един сив цвят.

# 278
  • Мнения: 1 783
Недоразбрана останах - не споря, кое е мрачно, кое не, аз просто не бих обзавела цяла стая в сиво, която и да е част от гамата му, освен ако не е акцент или в комбинация с ярък цвят, например с оранжево. Не значи, че аз съм права, а други не, а просто е въпрос на вкус.

# 279
  • Мнения: 1 783
грешка.

# 280
  • Мнения: 5 920
Съгласна съм с Бенсон.Определено първите 3 примера на Ксения не ги възприемам като сиво,а като кафяво-бежово-сиво.Вярно е ,че има нюанси на всеки цвят.Но ако трябва да определя цвета с една дума-тя няма да е бежово.И не само аз,мисля.

# 281
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Понеже темата е на 15-а страница, а Тандури я няма да напомни, казвайте ще пускаме ли нова или тази е тотално изчерпана. Rolling Eyes

# 282
  • Мнения: 918
 ria-та пускай Hug

# 283
  • Мнения: 928
Не съм ria-та, но понеже любимата ми темичката е замряла напоследък и все още никой не е пуснал нова, моля елате тук Wink
В новата тема

Общи условия

Активация на акаунт