Майка или чудовище?

  • 5 215
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 662
Да, ясно-ти пак подлагаш на съмнение истинността на случилото. Аз лично, както вече съм писала и в други теми не вярвам в някакви конспирации тип "Бягство от затвора". Но те питам друго-да приемем, че ситуацията е съмнителна, моят въпрос е: ако е така както е казала бившата служителка от социалното, тогава какви оправдания намираш за майката? А и ти точно това писа в предишен постинг-"има фактори оправдаващи подобни ситуации". Е кои са тези фактори-това не го разбирам? newsm78 Ти сравняваш случилото се с теб, но това, че си намерила някакво оправдание за майка си въобще не значи, че си права, а да не говорим за други такива трагедии...
п.п-от друга тема разбрах, че за теб няма абсолютна истина или неопровержим факт. Тогава как очакваш аз да ти дам такива доказателства Wink.

# 61
  • Мнения: 2 759
                     Виждам твърде много неща, които не са това, което изглеждат на пръв поглед. Хубаво е човек да мисли обаче, по възможност не повърхностно. И не че съм намерила обяснение, а съм проследила собствената си история достатъчно отблизо, за да ми е ясно какво, как, защо... Хипотетично може да си говорим колкото си искаме... Чакам с нетърпение някой да разкаже продължението на историята за детето от Пирогов (от vembi).

Да, ясно-ти пак подлагаш на съмнение истинността на случилото...
                     Да, а ти защо не го правиш  Thinking? И Мелинда, 'ако' нещата са така, както казва социалната работничка, как обясняваш ти липсата на реакция от службите и евентуалното прикриване на случая  newsm78?

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 16:17 от Портокалово момиче

# 62
  • Мнения: 662
Съгласна съм, че подлагаш историята под съмнение. Не разбирам друго-как, ако е истина оправдаваш действията на "майката"? Защото ти това писа-че дори и да е истина може да има оправдание Shocked. А и детето от "Пирогов"-това са деца. Не е нормално такова отношение към собствената ти рожба. Не е човешко. Няма оправдание.

# 63
  • Мнения: 2 759
Съгласна съм, че подлагаш историята под съмнение. Не разбирам друго-как, ако е истина оправдаваш действията на "майката"? Защото ти това писа-че дори и да е истина може да има оправдание Shocked. А и детето от "Пирогов"-това са деца. Не е нормално такова отношение към собствената ти рожба. Не е човешко. Няма оправдание.
                       Съфорумки сезираха телевизии и служби за майка-насилничка. Оказа се, че майката не е насилник. Но че бащата е. Затова ми е любопитно, тъй като случая е донякъде сходен. Изведено ли е детето?
                      Относно обяснението на коментираната ситуация - това казвам - ако знаех повече, щях да си обясня повече. Сега ми остава само или да плюя, или да гадая. Не ща да плюя, мерси. Не съм толкова смела като вас.

# 64
  • Мнения: 662
Ти увърташ /така да се изразя/ нещата. Аз ти зададох елементарен въпрос-какво е оправданието за майката, ако всичко изнесено е истина?
А иначе за случая с бащата-насилник.Не съм запозната, но не е ли добре, че насилието е разкрито? А и майката пак е знаела, така ли? И си е мълчала?  Shocked
п.п.-Лора Крумова каза, че продължават да следят случая, но са затруднени, защото и социалните, и "майката" отказват коментар. И, че детето още не е изведено-"майката" се е постарала да не го отведат с действията, които е предприела-третата експертиза, оспорваща първите две, твърденията и, че детето лъже, че има някакви  проблеми и затова не трябва да има контакт с него на външни лица, дори и психолози /можели да го объркат и да му повлияят зле/ Shocked Shocked Shocked. Въобще-вкъщи да си е, там ще си го "оправят" добре #2gunfire.

# 65
  • Мнения: X
Може би Портокалово момиче говори за една гнусна форма на рекет, която хора с власт и пари могат да налагат на близките си. Сещам се за една история, която нашите са ми разказвали. За някакъв големец по татово време, който искал да се разведе със съпругата си и да вземе децата, но тя не се съгласявала. Тогава той я заплашил, че ще й се случат лоши неща ако не се предаде и не подпише развода и отказ от децата си. Тя пак отказала. Тогава съпругът й просто я вътворил, за много години, в лудница.
Ако майката е имала предвид някаква такава заплаха, тегнеща не над нея, а над децата й, тогава би се примирила с много неща. Примерно, представете си, ако мъжът й е някое от онези гнусни ченгета или мутри, които всички познаваме. От онези, дето се смятат за всесилни и сипят заплахи наляво и надясно. И ги изпълняват.
Гледали сме такива американски филми, има ги много. За някоя доблестна майка, която бяга от щат в щат с детето си от мъжа-насилник. Може би ако сме сценаристи на филм ще можем да наредим фабулата, така че нещата да се наредят добре и да има хепи енд, но понякога в живота не става така. Да пази Господ се казва.

# 66
  • Мнения: 662
Може би Портокалово момиче говори за една гнусна форма на рекет, която хора с власт и пари могат да налагат на близките си. Сещам се за една история, която нашите са ми разказвали. За някакъв големец по татово време, който искал да се разведе със съпругата си и да вземе децата, но тя не се съгласявала. Тогава той я заплашил, че ще й се случат лоши неща ако не се предаде и не подпише развода и отказ от децата си. Тя пак отказала. Тогава съпругът й просто я вътворил, за много години, в лудница.
Ако майката е имала предвид някаква такава заплаха, тегнеща не над нея, а над децата й, тогава би се примирила с много неща. Примерно, представете си, ако мъжът й е някое от онези гнусни ченгета или мутри, които всички познаваме. От онези, дето се смятат за всесилни и сипят заплахи наляво и надясно. И ги изпълняват.
Гледали сме такива американски филми, има ги много. За някоя доблестна майка, която бяга от щат в щат с детето си от мъжа-насилник. Може би ако сме сценаристи на филм ще можем да наредим фабулата, така че нещата да се наредят добре и да има хепи енд, но понякога в живота не става така. Да пази Господ се казва.

М-да, но в тези случаи "майката" не бяга с детето, а затваря детето вкъщи и забранява всякакъв контакт с него.

# 67
  • Мнения: 2 759
Ти увърташ /така да се изразя/ нещата...
                       Всъщност ти не ми отговори. На елементарния ти въпрос сигурно има елементарен отговор, но нито ти, нито аз го знаем. Щото коментираме просто няколко изречения. А хипотетични обяснения може да има безброй... Аз си чакам отговора  Whistling.

# 68
  • Мнения: 662
Ти увърташ /така да се изразя/ нещата...
                       Всъщност ти не ми отговори. На елементарния ти въпрос сигурно има елементарен отговор, но нито ти, нито аз го знаем. Щото коментираме просто няколко изречения. А хипотетични обяснения може да има безброй... Аз си чакам отговора  Whistling.

Подробности не знам, казах ти, че аз факти не мога да ти предоставя. Написах това, което се каза в предаването. За мен това е достатъчно ясно и тревожно, дори ужасяващо. Въобще не ме интересуват подробности относно "драмата" на майката Thinking. Интересувам се как може да има такива хора. Всъщност това беше и темата. Ако е истина дали това е майка. За мен не е човек даже...

# 69
  • Мнения: 2 759
                     ...И Мелинда, 'ако' нещата са така, както казва социалната работничка, как обясняваш ти липсата на реакция от службите и евентуалното прикриване на случая  newsm78?
                        Това ми беше въпросчето... Като ще си говорим хипотетично...

# 70
  • Мнения: 662
                     ...И Мелинда, 'ако' нещата са така, както казва социалната работничка, как обясняваш ти липсата на реакция от службите и евентуалното прикриване на случая  newsm78?
                        Това ми беше въпросчето... Като ще си говорим хипотетично...

Не мога да си го обясня. Но има и нещо друго-предишното предаване не съм го гледала, а това го хванах от средата, може и да са дали обяснения или предположения защо е прикрит случаят. Но и не съм учудена, че се прикрива-в нашата мила родина доста престъпления се прикриват или омаловажават. Това е моето мнение.

# 71
  • Мнения: 2 759
...Не мога да си го обясня. Но има и нещо друго-предишното предаване не съм го гледала, а това го хванах от средата, може и да са дали обяснения или предположения защо е прикрит случаят. Но и не съм учудена, че се прикрива-в нашата мила родина доста престъпления се прикриват или омаловажават. Това е моето мнение.
                        Предполагам, че на въпросната служба донякъде това и е работата - да се занимава с подобни случаи, да се намесва и да сезира съответните други органи. Не съм сигурна колко човека работят в нея. И е странно, че само една служителка реагира, при това като обсъжда въпроса с не кого да е, а с медиите  newsm78. От друга страна едва ли всички хора в тази служба са следили случая и са запознати с него (в детайли). Истината е някъде там... Иначе melinda_, правилно си забелязала, че не давам категорично мнение, след като съм чула само едната страна. Еле па ако някой ми е преразказал накратко случая. Много го обикнах това 'еле па', простете  Blush.

# 72
  • Мнения: 662
...Не мога да си го обясня. Но има и нещо друго-предишното предаване не съм го гледала, а това го хванах от средата, може и да са дали обяснения или предположения защо е прикрит случаят. Но и не съм учудена, че се прикрива-в нашата мила родина доста престъпления се прикриват или омаловажават. Това е моето мнение.
                        Предполагам, че на въпросната служба донякъде това и е работата - да се занимава с подобни случаи, да се намесва и да сезира съответните други органи. Не съм сигурна колко човека работят в нея. И е странно, че само една служителка реагира, при това като обсъжда въпроса с не кого да е, а с медиите  newsm78. От друга страна едва ли всички хора в тази служба са следили случая и са запознати с него (в детайли). Истината е някъде там... Иначе melinda_, правилно си забелязала, че не давам категорично мнение, след като съм чула само едната страна. Еле па ако някой ми е преразказал накратко случая. Много го обикнах това 'еле па', простете  Blush.

И аз искам да чуя другата страна, но те не искат да говорят Crossing Arms. Също така не разбирам прикриването на този случай... Не казвам, че това, което са казали е цялата истина, но дори и така пак е потресаващо.

# 73
  • Мнения: 1 027
Портокалово момиче, това, което ти се е случило е мн неприятно...ужасно дори #Cussing out Съчувствам. Не съм преживявала подобни гадости, не искам и децата ми да преживеят...
И все пак въпросната майка не е пуснала детето й да отиде при този близък, за да е дале4е от изверга...така, че мисля, че ситуациите са различни.
ВИНАГИ НА ПЪРВО МЯСТО Е ДЕТЕНЦЕТО!!! и неговите чувства и достойнство са най-важни...
а за въпросните служби-повярвайте ми, наистина се отнасят безотговорно в повечето случаи, а за делата...нямам думи

Смелост...да плюеш някой- не, не го правя, защото съм смела, но ОМРАЗА към някой, който тормози малко дете - ДА!

# 74
  • Мнения: 2 759
                     Всъщност, освен че избягах от вкъщи, не ми се е случило нищо лошо. Може би най-лошото беше отношението на страничните хора, част от които близки  Tired. В никакъв случай не говоря, че ситуациите са идентични, всъщност са много различни (не знам какво си помислихте за мен  Blush). Приложих примера само като доказателство, че нещата не са само черни или бели. И че не можеш да мразиш някого само защото си чул нещо за него.

Общи условия

Активация на акаунт