твърде едра ли е?

  • 8 503
  • 158
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 039
както повечето са споделили, това е много относително
да, в моите очи е едра. За справка моето дете е на 3г и 7м, висока 104см и тежи около 14кг. Роди се сравнително едра 3700гр и 51см.
/в момента носи 23 номер обувки. И в същото време има хора, които я намират за едра. Просто защото нямат база за сравнение, а и не е нужно.

Последна редакция: вт, 29 юли 2008, 21:25 от Malenna

# 136
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сега като напиша колко тежи дъщеря ми, ще ме линчувате, нали...

Мисля, че определено и мен щяха..., но само защото не я храня. Ние сме обратно.
Обаче, Плодова... аз не се дразня, когато нарекат детето ми -кльощаво*. Не знам при теб как е, ако я нарекат пълничка (щот' аз я намирам за такава).

П.П: *снимката е от м.г.

# 137
  • Мнения: 9 814
Е, добре!
На кой к`во му пука как изглежда и колко тежи детето на комшиите?
Тяхно си е, те си го гледат, не вие. Дебели, слаби, високи, ниски, едри, леки и т.н такива са децата. Карате се, спорите и се убеждавате едни други, че децата по таблици и формули не се гледат, че всяко дете е различно, ми и с теглото и ръста е така.
Вашите нали са перфектни, не се вторачвайте в чуждите.

# 138
  • Мнения: 46 565
... аз не се дразня, когато нарекат детето ми ...

Не разбрах според теб кльощаво ли е Simple Smile

Аз вече не се дразня, че казват на моето много едро, в началото ми правеше впечатление, сега вече не, защото според мен си е нормално. От преди 2 месеца е снимката, сега не е при мен, за да я снимам.

Франческа Салиери, няма лошо, когато детето ми беше бебе, една такава тема би ми билаот голяма полза, вместо да се ровя по цели нощи и да чета Peace

# 139
  • Мнения: 2 448
Никол, дъщеря ти наистина изглежда по голяма, въпреки, че не е снимана до друго дете и не може да се прецени ръста, но аз дето харесвам слабички деца я намирам са супер.
Защото много често бабичките викат едро на дете, което всъщност е по скоро пухкаво.
Аз първоначално от снимките по аватара я мислех за 5 годишна, едва наскоро погледнах, че всъщност няма 4.  Grinning
Красавица си е.  Heart Eyes Ама сигурно гаджето и е от по голямата група в градината / шегувам се разбира се/  Grinning

# 140
  • Мнения: 1 312
Какво му е едрото на детето на Никол Rolling Eyes
На мен ми изглежда точно на възрастта си.

И защо се шашкате относно номера на обувките?
Аз дори не съм се замисляла нормално или не е по размер крачето на сина ми Rolling Eyes
Сигурно има таблица и за дължината на ходилата Joy

# 141
  • София
  • Мнения: 10 368
Като дете бях с много голямо стъпало. Сега съм близо 1.80 m, нося 39 - 40 номер в зависимост от модела. Напълно нормален крак си имам за ръста. Но ако знаете що коментари съм отнесла за плавниците си и слонските копита (слон копита има ли, бе-е-е). Затова ми е неприятно да почне някоя непозната да ми обяснява колко е голямо крачето на дъщерята.

# 142
  • Мнения: 48 023
Шани, за мен е по- важно че кара колело из парка с часове,кара ролери от много малка,  тича и се катери и всичко нормално за децата! Не е кльощава, особено сравнена с твоята, но не се обиждам когато я нарекат едра. Не бих я ограничила от храна, освен от някои храни, но бих й вдигнала движението още.

# 143
  • Мнения: 5 940
София според мен е едно от най-хубавите деца сред тези, чиито снимки са публикувани във форума. Килограмите много често зависят от структурата на детето, от костите.
Синът ми на година го изкараха 82 сантиметра, 12 килограма. Месец по-късно тежеше според педиатъра /на обикновен кантар, не везна/ 11 килограма и беше с три сантиметра по-висок. Роди се 4,100, 54 сантиметра. Съпругът ми е висок 1,90, аз съм около1,70. Той е слаб, аз съм по-скоро закръглена, леко пълна /на аватара съм аз/. И двамата сме били едри бебета и деца. Не мога да очаквам синът ми да е слаб и не го сравнявам с другите деца.

# 144
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... аз не се дразня, когато нарекат детето ми ...
Не разбрах според теб кльощаво ли е Simple Smile

естествено, че да.
Как на черното да кажа бяло?  Rolling Eyes

Плодова - ясно е, че не ни дреме от хорското мнение  Whistling  Simple Smile

Никол, щерка ти си е ОК, за мен  Peace

Роди се 4,100, 54 сантиметра.

Колкото моя се е родил. Дори синчето е тежал с 50гр. повече. Сега обаче е направо кльощав и той...
Ми какво да правя  Thinking, като не ги храним  Outta Joint и им изяждаме храната  Twisted Evil


И чакайте само да спомена един факт.
Ако като дете си слаб, като по-голям понаедряваш. И обратното.  Laughing
Има мноооооого доказателства тази "теория".

# 145
  • Мнения: 3 034
Шани, като дете майка ми е избягвала да ме облича с роклички, защото съм изглеждала като сомалийче. сууупер кльощави крачета....
и сега не съм едра.

сподер мен е въпрос на ген. и храна.

# 146
  • Мнения: 1 547
Аз не вярвам, че генът е виновен за напомпаните бебета и за тлъстите деца, които виждам всеки ден. Храната е на първо място и веднага след това - двигателният режим. Мисля, че мерките и теглилките не са от особено значение, стига децата да нямат шкембе и да не пъхтят с алени бузи при малко повечко ходене пеш.

# 147
  • Мнения: 1 312
... чакайте само да спомена един факт.
Ако като дете си слаб, като по-голям понаедряваш. И обратното.  Laughing
Има мноооооого доказателства тази "теория".
И аз така съм чувала.
Моят се роди 49 см и 2640 кг.
Изписаха го 2450 кг.
Сега си е нормално детенце.

Втора теория:
Големите цици не правят кърма Rolling Eyes
При мен е факт.

# 148
  • Мнения: 46 565
Никол, дъщеря ти наистина изглежда по голяма, въпреки, че не е снимана до друго дете и не може да се прецени ръста, но аз дето харесвам слабички деца я намирам са супер ...

С една глава е по-висока от децата в нейната група, но за мен това означва висока, не едра, едро е дебелото дете, затова се учудвам като кажат, че е такава Rolling Eyes

Аз не вярвам, че генът е виновен за напомпаните бебета и за тлъстите деца, които виждам всеки ден. Храната е на първо място и веднага след това - двигателният режим ...

За храната си права, но вярвам и в гена Tired Ако сравниш 2 деца, едното от тях с ген за напълняване, другото не и ги сложиш на еднакъв хранителен и двигателен режим, това, което е предразположено към напълняване ще качва повече килограми.

Ако се хранят здавословно, и двете ще са в нормалните граници, но предразположеното ще е към горната граница или по средата, а другото на долната.

# 149
  • В офиса
  • Мнения: 4 029
Аз не вярвам, че генът е виновен за напомпаните бебета и за тлъстите деца, които виждам всеки ден. Храната е на първо място и веднага след това - двигателният режим. Мисля, че мерките и теглилките не са от особено значение, стига децата да нямат шкембе и да не пъхтят с алени бузи при малко повечко ходене пеш.

Аз дадох пример с моите две деца, които ядат на една маса, от едни манджи - метаболизъм. Двигателният режим, до колкото в голяма степен е свързан с темперамента, има също сериозна връзка с гените. Едното ми дете е супер подвижно, също така яде много, но е и ужасно кльощаво. Другото ми дете предпочита статичните занимания, яде по-малко, но съвсем не е кльощавко. С просто око виждам и кои гени къде са прехвръкнали. Така че - щем не щем - все до гените опираме.

Общи условия

Активация на акаунт