твърде едра ли е?

  • 8 485
  • 158
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 547
Никол, Тинкърбел, забележете, че не коментирам генното наследство по принцип, а твърдя, че не то е виновно за тлъстите деца по улиците. Родителят е затова, за да следи детето си и да съобразява храненето с организма/нуждите/метаболизма му. Децата имат шкембета не заради гените си, а заради родителите си.

# 151
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, като дете майка ми е избягвала да ме облича с роклички, защото съм изглеждала като сомалийче. сууупер кльощави крачета....

аз също се съобразявам с облеклото на моята дъщеря. Едно лято хвана вирусни афти и за 5-8 дни свали близко 2-3кг. Можете да си я представите, как е изглеждала... Цялото това лято беше с дълъг панталон навън.

Втора теория:
Големите цици не правят кърма Rolling Eyes
При мен е факт.

абсолютно вярна е и тя.  Grinning

Колкото до гените и движението.
Не знам вече кое-как е... Моите деца не са от най-буйните, но не са и кротички. Хапват по едно малко шоколадче всеки ден + разните му там други сладки неща. Ами и 2мката са кльощавели  Rolling Eyes

Та явно в дъното на цялата таз работа е метаболизЪмът  Flutter

# 152
  • Мнения: 5 940
Не съм съгласна, че изцяло храненето прави килограмите и вида на детето. Сигурно съм една от най-вманиачените майки в здравословното хранене. Синът ми захар е опитвал досега само веднъж и то заради майка ми. Сокове още не е пил, яде само пресни плодове. Храната е без подправки, млякото без бисквити. Всички вкусове са възможно най-чистите и в същото време тежи  повече от бебета, които набиват чипс от дсесетмесечни.

# 153
  • Мнения: 46 520
... Родителят е затова, за да следи детето си и да съобразява храненето с организма/нуждите/метаболизма му ...

Щом генното наследство определя начина на живот (хранене, активност ...) и цял живот трябва да се борим с него, значи то е виновно  Tired
Особено трудно е за деца, които ходят в градина/училище и не можеш да следиш какво им ядат там, не казвам, че е невъзножно, но е трудно.

# 154
  • Мнения: 2 336
С една глава е по-висока от децата в нейната група, но за мен това означва висока, не едра, едро е дебелото дете, .....
Аз смятам за едро дете което е  високо, набито, което си има всичко, а не дебелото на което му се друса коремчето или бузите /има и такива виждала съм/.

# 155
  • София
  • Мнения: 6 999
Шани, аз опровергавам факта ти Wink Като дете бях много кльощава /злояда/ и ме преследваха с лъжица чак и в университета. Сега съм си все 45-47 кг. и отново съм слаба за моите 164 см.

Аз знам, че големите стъпала и длани при децата са един от показателите, че ще станат високи и дори се радвам, че дъщеря ми е с относително голямо стъпало. Допълнителен бонус - няма да ми носи обувките като порасне, че моите са 36 номер.  Mr. Green

# 156
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, аз опровергавам факта ти Wink Като дете бях много кльощава /злояда/ и ме преследваха с лъжица чак и в университета. Сега съм си все 45-47 кг. и отново съм слаба за моите 164 см.

всяко правило има и своите изключения.
Ние с майка ми все още можем да си менкаме обувки. Но ги изкривяваме по типичен свой си начин и другата ги намира за крайно неудобни.  Tired
Костната структура също си върви с гена.  Simple Smile

# 157
  • Мнения: 2 577
. Децата имат шкембета не заради гените си, а заради родителите си.


Неапълно подкрепям. Това е главната причина. Предразположеност, метаболизъм, темперамент. Всичко се коригира ако родителите са упорити и знаят как да научат детето да се храни. то за това се казва, че кутурата на хранене трябва да е от самото раждане. После като тръгнат на училище иди ги виж какво се тъпчат...

# 158
  • София
  • Мнения: 1 775
Можем да си намираме оправдания за безразсъдното тъпчене на децата колкото си искаме. Лош метаболизъм, гени... Синът ми беше доста едро дете. И сега го ползват като мерна единица за височина. Като беше бебе се дразнех, като ми кажеха че е дебел. Но сега от дистанцията на времето виждам, че близките ми са били искренни( за което съм им благодарна). Никога не са му висяли месата. Беше стегнато дете. Движеше се мнооого. Но все пак се наложи да го поставя на диета ( за разлика от баба му, която се чудеше с какво да го натъпче). Увеличих още повече движението и се преборих. Но от бързият разтеж ни остана за спомен болките в ставите на краката, които трябваше да носят непосилна тежест за толкова крехката възраст. И изменения в гръдният кош, пак следствие на бързият разтеж. Слава богу преборихме се и с тях, чрез плуване и гимнастика.
Скоро бях на басейн с няколко деца, ами имаха шкембета като на възрастни. Тъжна картинка. А преди време техните родители ми казваха, че детето ми е само едро но не и дебело. Е, радвам се че навреме реагирах. Изобщо не разбирам това тъпчене на децата и хвалене с килограмите  ooooh!. Спомням си когато родих вторият си син и ме попитаха дали роднините са се радвали повече, като е толкова голям  ooooh!. Луда работа. Сега също е висок, но определено има и по- тежки деца на неговата височина. Но пък по подвижност е в пъти повече от брат си на неговата възраст.
Според мен всяко залитане не е добро. Трябва да се хранят балансирано и да се движат повече, тогава и метаболизмът може да смогне да си свърши работата.

Общи условия

Активация на акаунт