Подути гърдички на новородено

  • 23 436
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 900
Нормално е. Не пипай, възможно е дори да изтича секрет/поне така помня/, слушай педито и всичко ще е ок. Peace

# 46
  • Мнения: 8
здравейте! Кажете ми колко време след раждането е нормално гърдичките да бъдат подути? Нашите бяха подути от 5-тия ден след раждането някъде до 1 месец!  Днес забелязах че лявата гърдичка на дъщеря ми е с малко топче! А ние сме на 7 месеца! Нашият педиатър ни посъветва да я заведа на ендокринолог,  но реших да се допитам до вашия опит и съвети!

# 47
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Мила, ето ти друга тема където да прочетеш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389926.0

# 48
  • Мнения: 32
Добре,че влязох тук,за да прочета и да съм наясно.При нас е същия проблем,педиатърът ми каза да и правя компрес с етилов спирт и вода 3 дена по 3 пъти на ден.Тук чета,че повечето от вас са  ви посъветвали да правите компрес с реванол,а някои дори и нищо да не правят.Аз и направих 2 пъти такъв компрес,но месля да го спра.Вие какво ще ме посъветвате?

# 49
  • Мнения: 2 013
Гърдичките на дъщеря ми са подути, а е само на две седмици. Личната лекарка ни каза, че било някаква хормонална криза, но аз много се тревожа. Случвало ли ви се е и на вас? Мога ли нещо да направя? Кога ще мине?

Не се е случвало на дъщеря ми,но съм чела че е нормално.Да дължи се на хормоните.
При някой бебета дори може да се появи изтичане на капчици мляко от гърдичките или кръв от влагалището.Тези неща изчезват до седмица-две. Peace

# 50
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
ss1975, това с етиловия спирт за първи път го чувам Shocked, все пак той гори, а бебетата са толкова нежни. Ако ще правиш компреси поне да са с реванол, единствения му недостатък е, че боядисва, но поне не нарява кожата като спирта. Аз съм си правила компреси със спирт и реванол, но при навехнато или ударено, но аз съм дърта крава и моята кожа е бая по-загрубяла в сравнение с бебешката

# 51
  • BG
  • Мнения: 1 900
На голямата също й бяха подути гърдичките,слагах марли с риванол.Това било нещо от хормоналните нарушения на майката.И след известно време си минава.Не е нещо страшно.

Общи условия

Активация на акаунт