Кога спряхте да ходите голи пред децата си?

  • 9 288
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Криенето, заключването и хартийките в ключалката предизвикват нездравословен интерес  у децата и усещане за нещо забранено, това любопитство по един или друг начин ще бъде задоволено.

Съгласна съм. Мъжът ми спря да се мотае гол пред дъщеря ни, когато детето беше на година и нещо. Оттогава малката едва ли не го преследва да му види дупето и пишката  Laughing Иска да наднича в банята, докато той е вътре, гледа го като се преоблича  и т.н. Въпрос е на личен избор, да- мъжът ми прецени, че няма нужда дъщеря му да се запознава точно с неговата анатомия и то точно сега.
Аз не съм спирала. Къпем се заедно с детето най- малкото  Simple Smile Но ако имах момче, щеше да е различно предполагам  Thinking

# 46
  • Мнения: 14 654
Малко преди да навърши 5 години усетих, че е време да спра да се разхождам гола пред сина ми. Започна да прави коментари, които са ми неприятни и да се вторачва. Самият той започна да не разрешава друг да влиза с него в банята, има право на това. Срамът от голотата е нещо, което съвсем естествено се появява на определена възраст и не е свързано с прекаленото криене на родителите. Дори по някое време на самото дете може да му стане неприятно да вижда голи родителите си и да се смущава от тяхната голота.

# 47
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Синът ми е 6 и половина, а дъщерята на 3 и поло и още се помотвам гола пред тях,
ама и те никакво внимание не ми обръщат де..

# 48
  • Мнения: 118
А, защо тръбва да спирам?
Голотата срамна ли е?

# 49
  • Мнения: 1 428
мъжът ми никога не се е показвал гол пред дъщеря мчи ,но аз си се къпя все още с нея,пък и не виждам нищо притеснително.

# 50
  • София
  • Мнения: 10 326
Аз нямам никакво намерение да спирам. Мъжът ми няколко пъти пробва да се прикрива наскоро, но аз реагирах по-скоро лошо. Искам дъщеря ми да приема човешкото тяло съвсем естествено, не искам да се хили идиотски след време като види пишка (например). Веднъж-дваж е пробвала да пипа пениса му, казвали сме й че тя няма да го пипа и готово. Засега най-голям интерес проявява към пъпчето си и съответно към нашите.  Flutter
Пък и тя ще прекарва доста време във Франция, където срамът от голотата е непонятен.

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Голотата на родителите едва ли е най-подходящият пример за запознаването с анатомията на възрастните при децата. Сексуалносттта се формира още от ранна детска възраст и всичко оказва влияние на по-късен етап.
Лично мнение.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 099
Голотата на родителите едва ли е най-подходящият пример за запознаването с анатомията на възрастните при децата. Сексуалносттта се формира още от ранна детска възраст и всичко оказва влияние на по-късен етап.
Лично мнение.

Тъкмо дочитах, с намерението да напиша това.

Страхувам се да не изградя "модел", към който да се стреми или да избягва на по-късна възраст... (в зависимост от това, дали ще се проваля като майка или напротив)

# 53
  • Мнения: 3 550
Май на вашата възраст бяхме - около 1,5 г.

# 54
  • Мнения: 606
Мили дами, моля споделете кога спряхте да ходите голи пред децата си. Синчето е на година и половина, ние все още се размотаваме без дрехи, но май е време да спираме...
Ми... аз не съм дама, но въпреки това обикновенно ходя облечен.

# 55
  • Мнения: 1 447
Мъжът ми не се показва от както дъщеря ми стана на 2 години,но аз все още си ходя гола пред нея.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 787
Синът ми е на 3 години и 2 месеца и никога не съм се притеснявала да ходя гола пред него.Към 2 г. и половина започна да се пробужда интерес кой какво има и защо той няма нещо,пък аз имам Laughing.Псле искаше да ми купува мъжки атрибут Mr. GreenМинахме през всякакви такива етапи Laughing
Обяснявах му доста подробно разликата между мъжа и жената и кой какво има и какво трябва да има.Очевидно ме разбра,защото сега вече интерес към голите тела не проявява-за него са нещо нормално.

# 57
  • Мнения: 118
Голотата на родителите едва ли е най-подходящият пример за запознаването с анатомията на възрастните при децата. Сексуалносттта се формира още от ранна детска възраст и всичко оказва влияние на по-късен етап.
Лично мнение.
Анатомията е една и съща при всички хора.Какво искате?Да се запознаят с човешкото тяло ,виждайки мама и тати или да се крият да гледат списания и филми ,като поотраснат?Списанията и филмите ще им дадът една представа за подражание ,не ти е работа.
Лично мнение.

# 58
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, моето мнение е, че мама и тати трябва да се крият (или поне бащата- от дъщерите си, а майките- от синовете си). Обясних защо мисля така- заради ранните прояви на сексуалността (доста преди пубертета- тогава има едно неопределено сексуално чувство).

# 59
  • Мнения: 118
Да, моето мнение е, че мама и тати трябва да се крият (или поне бащата- от дъщерите си, а майките- от синовете си). Обясних защо мисля така- заради ранните прояви на сексуалността (доста преди пубертета- тогава има едно неопределено сексуално чувство).
А откъде детето ще получи информация за анатомията и сексуалността,ако в семейството се криете един от друг и не разговаряте свободно?
Ранна проява на сексуалност?Бъркаш нещата според мен.Има си книги по темата ,а аз говоря от собствен опит.Нито дъщеря ми ,нито синът ми проявяват любопитство или нездрав интерес.

Общи условия

Активация на акаунт