Хей, има ли мами в Полша?

  • 84 677
  • 174
  •   1
Отговори
# 75
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Записвам се в темата, макар да не съм омъжена за поляк и не живея в Полша, но пък имам сантимент към страната и езика.
 Найтуишче,  Wink.

# 76
  • Мнения: 249
Здравейте, аз пък си имам братовчеди в Полша, които надали някога ще видя. Като деца се събирахме и ми беше адски трудно да се разбирам с тях, тъй като те не говореха на български, майка им е полякиня, а бащата е братовчед на моя баща... Иска ми се да имам тая възможност да ги открия, но надали ще има кой да ме насочи...
Интересна тема, жалко че никой не говори толкова ласкаво за България както за другите страни. Приятен ден   bouquet

# 77
  • Мнения: 2 193
Цитат
Интересна тема, жалко че никой не говори толкова ласкаво за България както за другите страни. Приятен ден  
Това ми звучи странно - защото поляците, които аз познавам и които живеят в Полша,
са влюбени в България. Свързват я с летните си почивки, море, флиртове и т.н. Simple Smile
Ако знаеш поне имената на братовчедите си, може да поровим във фейсбук и да преведем някое-друго писъмце до тях Simple Smile

# 78
  • Мнения: 521
Здеавейте момичета! Търся си полска мама, която да ми помогне за нещо свързано с пазаруване от Полша. Аз самата живея в чужбина и знам, че не винаги е удобно/приятно да се занимаваш с такива неща и ще разбера напълно, ако на никой не му се знаимава, но ако има някой който би помогнал, ще съм безкрайно благодарна!  Hug

И извинета за нахлуването в темичката ви!   bouquet

# 79
  • Мнения: 307
Здравейте, Мои познати в Полша искат да им купя от тук (България) нещо ценно и да им го изпратя. Бихте ли ми казали как най-сигурно и не много скъпо е изпращането до Полша. Съответно, как е най-удобния и евтин начин те да ми изпратят парите за покупката.
Благодаря, и се извинявам за нахлуването в темата.

# 80
  • Мнения: 2 193
За изпращането до Полша - може да питаш в офиса на "Туринг", чиито автобуси пътуват до там,
дали може да занесат пратката. Все пак зависи до кой град искаш да пратиш товара, колко е обемист и т.н.

# 81
  • Мнения: 307
За изпращането до Полша - може да питаш в офиса на "Туринг", чиито автобуси пътуват до там,
дали може да занесат пратката. Все пак зависи до кой град искаш да пратиш товара, колко е обемист и т.н.

Благодаря много,ще питам в този офис.   

# 82
  • Germany
  • Мнения: 7 960
Да се запиша и аз в темата, въпреки, че няма много движение в нея Simple Smile Мъжът ми вече замина за Полша, а ние с децата живот и здраве януари тръгваме също. Ще живеем в Познан. Мъжът ми работи за Карлсберг и ще пътува всяка седмица до Копенхаген. Сега сме в процес на търсене на апартамент и е голям зор, защото наемите са доста високи и повечето жилища които ни предлагат са ужасно малки за нашите представи.... но все ще излезе нещо Simple Smile Засега сме се нахъсали много и се надявам да не останем разочаровани.

# 83
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Мони, Познан е страхотен град. Имам много хубави спомени от там.

# 84
  • Germany
  • Мнения: 7 960
Мони, Познан е страхотен град. Имам много хубави спомени от там.


Да не си учила там? Доколкото четох има 3 университета в града. Като се настаним, заповядай на гости Simple Smile
Ти къде си учила езика? Аз искам да понауча някой основни неща преди да тръгнем, но единствените курсове, които намерих са към Полския културен институт и се провеждат в жк. Стрелбище, което ми е на другия край на София.... Ако имаш познати с добър полски, които биха се навили да ми дават уроци, пиши. Ще съм ти много благодарна!

# 85
  • Мнения: 2 193
Moni, предполагам, че вече съпругът ти е натрупал някакви впечатления от Полша,
но все пак да дам още един глас "за" Simple Smile Пожелавам ви тази промяна да е едно
хубаво приключение за вас.
Относно уроците по полски: покрай работата ми познавам няколко полскоговорящи,
аз самата също говоря добре (макар и да съм завършила филология, съвсем нямам самочувствие, че го владея отлично) и моята сърдечна половинка, както и на една колежка проявиха искрен интерес да се запишат на някакъв курс. Питах в ИЧС, обясниха ми, че за да формират група, трябва да се съберат поне 3-ма човека. И тъй като ентусиастите бяха само двама, няма група.
Ако ИЧС те устройва като локация, може отново да поразпитам там дали имат готовност да организират курс по полски?

# 86
  • Germany
  • Мнения: 7 960
ИЧС ми е много по удобно място. Включвам се веднага, ако направят група Simple Smile

# 87
  • Мнения: 1 156
Момичета, здравейте
Някой може ли да ми помогне , трябва ми транспорт от БГ за Познан, а ако няма директно, може и от Варшава до Позна ( вътрешни линии). Период на пътуване 18.11.-.22.11.2011.
Търсих тук в нета, нищо не открих, цените на билетите са космически, странно ми е, та за това реших стария изпитан метод да полвам, пък дано имам късмет.
ПОздрави на всички, които живеят в тази прекрасна страна ,ще се радвам да чета повече впечатления от там.

# 88
  • Мнения: 2 193
За поназнайващите полски - ето един сайт, който може да ви е интересен
http://www.bulgaricus.com/

# 89
  • Germany
  • Мнения: 7 960
Момичета, здравейте
Някой може ли да ми помогне , трябва ми транспорт от БГ за Познан, а ако няма директно, може и от Варшава до Позна ( вътрешни линии). Период на пътуване 18.11.-.22.11.2011.
Търсих тук в нета, нищо не открих, цените на билетите са космически, странно ми е, та за това реших стария изпитан метод да полвам, пък дано имам късмет.
ПОздрави на всички, които живеят в тази прекрасна страна ,ще се радвам да чета повече впечатления от там.

Директни полети от София до Познан няма. От Варшава до Познан има всеки ден и цените са от порядъка на 40-50 евро. Има и влак за 17 евро, но се пътува около 4 часа.

Общи условия

Активация на акаунт