За изхождането (ЕБХ) - част 7

  • 16 126
  • 291
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 762
Калина от известно време си казва "пи" и води до тоалетната,но се чудя как да и помогна да започне да сяда сама на гърнето?

# 76
  • София
  • Мнения: 2 348
Чигес, благодаря  Blush !

Деси, аз съм на моренце сега и хазяйката каза, че нейната внучка и правела напук. Слага бабата детето на гърнето, а то седи и нищо не прави. На въпроса дали има пиш или ако, отговаря с "Нама." И малко след това свършва работа в гащите  Mr. Green .

Може ли да ми кажете какви са функциите на пелените за многократна употреба? Могат ли да задържат изпишкване от 9 месечно дете? При крачетата има ли ластичета или са  като другите гащи? Какво трябва да гледам, като избирам модел за моето дете?

# 77
  • София
  • Мнения: 1 078
skrech , моите нямат ластичета около крачетата. По форма са като памперс, закопчават се отпред на коремчето. Изпишка ли се веднъж детето, стават мокри, така че са само за един път. Аз ги ползвам вече само през нощта, като понякога не ми се налага да сменям, т.к. хващам всичките пишкания, които най-много са 3, а понякога и 1 имаме. Но пишне ли повече от веднъж в гащите и другите неща се мокрят. Удобни са, но не съм сигурна, че тепърва бих давала безумни пари за тях. Що не пробваш с обикновени гащички и парче между крачетата? Много повече се мокри с тях, отколкото с гащи тип памперс, но все пак и занапред можеш да ги ползваш Peace

И да се похваля, че станахме известни в квартала само с няколко сядания на една пейка пред кварталния магазин Sunglasses Обикновено аз чакам мъжа ми на тази пейка, докато напазарува, но оня ден влезнах аз, пък той на пейката с децата. Излизам, а до нашия една майка с бебе на рамото и разпитва. Като доближих се оказа, че била разбрала, че Филип е без памперс и да разпитвала какво и що Laughing Теглих една бърза лекцийка на мацката Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 78
Момичета здравейте!!! Аз много се вдъхнових от темата, когато за първи път започнах да чета, това беше около преди месец и половина и тогава реших да пробвам. От първият път бебка се изака в легенчето, после и пишкаше и всичко беше ок. Но да си призная памперса не съм го сваляла просто като усетех, че и се пишка или ака я слагах над легенчето. Но какво се получи - имаше един период в който много се нервише и мрънкаше, мислех че са зъбите и аз реших да не я слагам - просто гледах да я приспя, да я успокоя и не ми се слагаше да я пробвам и ето че сега вече не иска да се изхожда в легена  Sad !! Вече любима поза и е да се обърне по корем и така да се изхожда и това е! Не знам какво да правя сега дали да я оставя и да пробвам слез 2-3 седмици. Ще съм благодарна ако ми дадете някакъв съвет! 

# 79
  • Мнения: 129
Mtv, опитай да смениш мястото на легена, да пробваш в банята пред огледалото. Възможно е просто да й е станало скучно. Моят син определно имаше периоди, в които му се играеше и не му се занимаваше с подобни дребни житейски проблеми Simple Smile Също, пробвай след сън - тогава почти сигурно има материал  Laughing, а и бебето е още сънено и му харесва да е гушнато.

Ако не става - не става. Махаш с ръка и изоставяш амбициите в името на мира и здравословната атмосфера вкъщи  Wink Пък, когато и ако решиш, че може пак да пробваш без да се натоварваш от неуспехите, нищо не пречи да опиташ  Peace

P.S. Други от момичетата изпишкват понякога с кърмене, може и това да сработи.

# 80
  • Мнения: 3 869
С плахи стъпки се включваме и ние  Simple Smile
Засега целта е акото, пиш-овете са толкова много, че няма да се захващам с тях докато не се установим в някакъв чат-пат доловим ритъм на живот Simple Smile
Точно прекрачихме двете седмици и вече горе-долу знам кога ака. Свалям му пелените и го насърчавам да ака върху харния, която поставям под него - все още ми е трудно да намеря поза, в която да го държа. Днес пробвах нова техника за насърчаване - 6 мин. масаж - сработи!  Grinning
Опитите продължават!  Grinning

# 81
  • Мнения: 925
Браво, Мег1! Толкива мъничко детенце, а вече правите първите стъпки в ЕБХ! А аз мислех, че моят син е още твърде малък, а и сега много се борим с болките в коремчето - само се превива и гърчи, милият, докато пръцне или се изака. То това си е направо индикатор за това кога ще се изака, като се замисля, но ми е мъчно сега да почна да го издържам, докато той стене и се гъне от болка  Cry
Та засега повече опитвам да хвана пишотата и често успявам Simple Smile
Ще следя темата!

# 82
  • Мнения: 620
само се превива и гърчи, милият, докато пръцне или се изака. То това си е направо индикатор за това кога ще се изака, като се замисля, но ми е мъчно сега да почна да го издържам, докато той стене и се гъне от болка  Cry
Мисля, че точно в тези моменти като го хванеш нежно и допреш гръбчето му до корема ти, като се  концентрираш заедно с него и му помагаш с мисълтта си да се напъва - само ще му помогнеш да се изходи по-лесно.

# 83
  • Мнения: 925
само се превива и гърчи, милият, докато пръцне или се изака. То това си е направо индикатор за това кога ще се изака, като се замисля, но ми е мъчно сега да почна да го издържам, докато той стене и се гъне от болка  Cry
Мисля, че точно в тези моменти като го хванеш нежно и допреш гръбчето му до корема ти, като се  концентрираш заедно с него и му помагаш с мисълтта си да се напъва - само ще му помогнеш да се изходи по-лесно.

Nastasja, права си, предполагам, ние спим заедно, а през деня често е в слинг и, вярвай ми, наистина се хващам несъзнателно да се напъвам с него, когато и той се напъва...Глей кво нещо е...! Simple Smile

# 84
  • Мнения: 762
Добре дошли на всички!
Като ви чета и си спомням ентусиазма си и ми става много сантиманетално. Wink
Eurydice , при нас точно това беше сигнала в началото - едно напъване и смущение,а много по-късно започна да пръцка,за да даде сигнал.
По време на коликите беше много тежко при нас-аз си бях убедена,че Калина трябва да даде сигнал,а тя си мрънкаше от колики и изобщо беше едно събуване-обуване докато не загрях,че сигнали ще дава само за акане,а пишкането изобщо не епроблем ако не го хващам цялото.Мен тия неща ми отнемат малко време,но като и свършиха коликите вече имахме горе-долу ритъм на пишкане и стана доста лесно.
Мисля,че кърменето помага поне малко заколиките-не знам дали е заради позата "коремче към мама",но ние 3 месеца се кърмихме над легенчето и не слизахме от ръцете.Хубавото е че в това топло време пишото бързо изсъхва.
Важното е да се вслушвате в бебето си и нещата ще бъдат далеч по-лесни.
А за нас:не знам какво значи завършено бебе,но ние вече си казваме и гафовете са далеееч зад гърба ни.Е,случва се понякога да се напишка,но то е наказателно-защото съм на компютъра и не и обръщам внимание или спи с препълнен мехур,а няма кой да я издържи.Но това се случва веднъж на 2-3 дни.Най-много обича да придружава някого до тоалетната и да прави компания (дори да ен и се пишка).Онзи ден бяхме в един хипермаркет и Калина каза :"пи",а аз и казах "не сега,почакай да излезем".Действително-не знам колко усилие и е коствало,но си почака още 20тина минути да излезем.

# 85
  • Мнения: 352
Най-много обича да придружава някого до тоалетната и да прави компания (дори да не и се пишка).
Сладуранка!  Hug

Като чета колко много мами-ентусиасти започват опитите с ЕБХ с толкова малки бебенца - много им се радвам!   bouquet
Ние почнахме на 4-5 месеца,та съвети не мога да давам,ама все пак ми е интересно-да трупам информация ...за пооо-нататък!  Mr. Green
 

# 86
  • Мнения: 1 065
Добре дошли и от мен  Grinning. Много мило ми става като чета вълненията на всички. Като че не беше преди 7 месеца, ами преди цял един живот.
... но ние 3 месеца се кърмихме над легенчето и не слизахме от ръцете.
Ей така бяхме и ние дори повече от 3 месеца. Може би след четвъртия вече не беше чак толкова "ръчно" бебе.
На Калина и поникнаха 2 зъба и се успокоих, че минахме леко през бунтовете, свързани с новите неща, но те май тепърва предстоят. Пък може и да е защото се опитва да се изправя, знам ли  newsm78. Сега се опъва като струна и не ми дава да я издържа, в същото време и на гърне не иска. В момента, в който я пусна, веднага ме напикава. Или пък тя се дърпа и опъва, аз и обяснявам, че искам да я гушна само, да седне на крака ми и тя се изпишва все още хленчейки и дърпайки се. Не мога да схвана какво се опитва да ми каже. Мисля си, че не настоявам много та с това да я тормозя. Отдавна не ме притесняват мокри гащи, чаршафи и всичко останало.

# 87
  • Мнения: 925
Kак така се кърмите над легенчето, каква е позата за кърмене?  newsm78
Иначе и моят син докато яде, си ака редовно Simple Smile

# 88
  • Мнения: 762
Ами,аз на това опъване му бях хванала цаката като започнем да се кърмим (без да я събувам) и като се покърмим малко-усещам кога е момента (тя дори спира да суче понякога) и събувам леко гащите,за да не я плаша.Не винаги се получаваше,но поне и спечелвах доверието лека-полека.Не знам защо стават толкова чувствителни бебетата и като че се стресират и имат нужда от успокоение,за да си вършат нуждите-моята Калина съвсем наскоро започна да се съсредоточава сама като я издържам.Иначе дълго не даваше току-така да я надупя и тя да пропусне да се огъне-всичко ставаше с покана,обясние,ласки...ама тя си остана с такъв характер-не обича да я командват.
Та като цяло има 2 начина,а по-правилния е да не си го слагаш много на сърце. Wink
п.с. Eurydice ,тук имам една снимка,за да добиеш представа за позата.

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 23:01 от dimitriana

# 89
  • София
  • Мнения: 2 348
Чигес, и ние минахме през инатенето да се сгъне детето в поза за изхождане. И минутка след това се изпишква върху мен  Mr. Green . Една-две седмици след това се появи зъбче и аз го отдадох на зъбоникненето. И сега ми се опъва отвреме навреме, но е доста по-рядко.  Сега си мисля, че просто му е скучно. Гледам да го изпишквам, където може да си къса листа или дълги стръкове трева. Понякога и това не помага, но поне се увеличава броя на успешните мисии  Peace .

Общи условия

Активация на акаунт