Отговори
# 60
  • Мнения: 315
Така и не се научих да различавам хълцането от ритането. Все подскачане и натиск Simple Smile
Peace
Хълцането е много по-лекичко от ритането, доста продължително  и равномерно. Няма как да бъде сбъркано. Коремчето  подскача, все едно ти хълцаш, само че малко по-слабичко и по-начесто от нашето хълцане.

# 61
  • Мнения: 66
Уф голямо хълцане беше, и като започне няма спиране. Все през ноще се случваше и аз се будех.
 И сега досте често хълца

# 62
  • Мнения: 317
Моята бебка много хълцаше в корема ми, както и след това! Докато бях бременна ми беше много забавно, защото хълцането продължаваше доста дълго и сякаш ме гъделичкаше! Hug Сега вече не хълца толкова много, но в началото като се рои хълцаше много, след всяко ядене!

# 63
  • София
  • Мнения: 191
И ние си хълцаме Laughing! Ама наистина ли ако хълца доста, пъпната му връв може да е увита newsm78. И аз се притесних ooooh!.

# 64
  • София
  • Мнения: 276
Последните месеци много хълцаше, но сега с втората бременност, като питах Док, той се засмя и каза, че няма как да хълца, защото там няма въздух.

 Нали по време на вътреутробното развитие дробчетата се пълни с амниотична течност, а НЕ с въздух newsm78
И аз съм го изпитвала и знам, че е нещо като хълцане( мн. равномерно подскачане на корема" newsm78 но не знам в такъв случай какво е?

# 65
  • Мнения: 14 503
това за хълцането и увитата пъпна връв за първи път го чувам. а повярвайте ми такова четене като по време на бременността ми не съм правила и за държавните изпити в университета.
моето бебе хълцаше страшно много, особено нощем, имах чувството, че цялата се треса от неговото хълцане.
родих почти на термин и нямаше никакви проблеми с пъпната връв.
стига сте шашкали бременните момичета, ей Naughty

# 66
  • Мнения: 1 671
Подкрепям Бръм - бебетата в корема НЕ хълцат. Не знам защо е тръгнала тази заблуда и защо го пишат по книгите за бременни, но съм питала 2-3 акушерки и 2-ма лекари по този въпрос. На всички им беше много смешно как така може да си мисля, че бебетата можели да хълцат в корема!  Laughing

# 67
  • Варна
  • Мнения: 558
Трябваш да забременея втори път, за да разбера, че бебето хълца. Не може в продължение на 10 мин. например ритмично да те подритва. Втората ми дъщеря хълцаше всеки ден. Това за пъпната връв не съм го чувала, но е факт, че беше увита два пъти около врата и един път около крачето.

# 68
  • Мнения: 1 671
Ако бебетата хълцаха, щяха да се удавят, помислете малко - Бръм го е обяснила много добре. Тези ритмични движения са нещо друго, но не и хълцане  Peace.
За протокола - и при двете бременности съм ги усещала, затова и съм питала за "хълцането" специално. Попитайте и вие лекаря си да видите какво ще ви обясни, най-много да му стане смешно, както аз разсмях всички с въпроса си  Laughing.

# 69
  • Мнения: 14 503
Ако бебетата хълцаха, щяха да се удавят, помислете малко

как ще се удавят бе, ти пък чуваш ли се какви ги приказваш? да не би да стоят с плътно затворени уста 9 месеца, или пък носът им да е запушен и да им го отпушват при раждането?! те не дишат с дробовете си, кислород получават от плацентата.

# 70
  • Мнения: 1 671


как ще се удавят бе, ти пък чуваш ли се какви ги приказваш?
Имах в предвид, че за да хъцаш ти трябва въздух! Бебетата живеят в амниотична течност и дробовете са им пълни с нея, кислород им се достава чрез пъпната връв и организма на майката. Не знам дали правилно го обяснявам и дали се разбира, но е невъзможно бебетата да хълцат докато са в корема! Това исках да кажа - че за да хълцат им е нужен въздух и да дишат сами, а те живеят във течност (част от която е собствената им урина!) и не дишат сами докато са в корема, ако дишаха - биха се удавили!
Както и да е - не съм медицинско лице, но съм питала много хора по въпроса с хълцането - и лекари, и акушерки и всички са категорични, че е невъзможно да хълцат! Какво ритмично потупване усещаме ние - си е наш проблем, но със сигурност не е хълцане!
Почти повторих Бръм, а не исках...

# 71
  • Мнения: 396
това за хълцането и увитата пъпна връв за първи път го чувам. а повярвайте ми такова четене като по време на бременността ми не съм правила и за държавните изпити в университета.
моето бебе хълцаше страшно много, особено нощем, имах чувството, че цялата се треса от неговото хълцане.
родих почти на термин и нямаше никакви проблеми с пъпната връв.
стига сте шашкали бременните момичета, ей Naughty

Ха, мерси!
Тъкмо си викам няма да се шашкам, а гледай Аничка* какво е писал!

evelinar, има логика в разсъжденията ти! Приемамго като основателна причина да се убедя, че не хълцат!
А какво е това дето го усещаме тогава?!

# 72
  • Мнения: 172
На мен акушерката ми обясни ,че когато бебето нарасне започва да притиска една вена,която минава от там(ниско долу) затова се усеща пулсиране.Това са пулсациите на собственото ни сърце!Не е  възможно да хълцат бебетата в корема.

# 73
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не не съм усещала нито хълцане, нито кихате, нито похъркване. А дори и да е правило подобни неща не съм разбрала Blush

# 74
  • Мнения: 2 807
И тричките много хълцаха, по около 10 минути някъде - беше ми много приятно, че така осезаемо ги усещам, но пък и ми беше жал, че хълцат (аз не обичам да хълцам за повече от 2-3 минути).

Общи условия

Активация на акаунт