Подарени подаръци

  • 3 289
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 494
Това ми напомни за филма "Васко Да Гама от село Рупча", с онази книга - "За спомен на Женя..", а Женя я подари на Тинчето. Laughing

Когато се ходи "на бебе", за  първи път се подарява нещо ново. Може и без подарък.
Важното е да се почерпи за здравето на детето.

Точно така,всеки според възможностите и според сърцето си, а употребявани дрешки може и след това и по всяко време да се подаряват.Не виждам нито лошо. В днешно време има толкова сладурски дрешки, а децата толкова бързо ги израстват, че чак да го е яд човек. На една приятелка постоянно и подаряваме дрешки на детенцето и( тя е първата с бебе) и тя отсега ни казва,че ще ги пази за нашите. Нямам нищо против.

# 31
  • София
  • Мнения: 8 283
Не съм получавала/правила подобни "подаръци", но съм взимала и давала носени дрешки, и в двата случая без нищо омазано, лекьосано.  
И мен биха ме подразнили подобни подаръци, едно е да купиш нещо ново (дори и дребно) и отделно да занесеш нещо използвано като обясниш, че е с история.
Пъхай в кофата (е това си го свършила вече) и забрави!

# 32
  • Мнения: 945
Аz съм на мнение, че "употребяваните" дрешки са zа предпочитане пред новите, току що купени от магаzина. Всички нови дрехи са обработени със специални препарати zа да иzглеждат добре, дори и бебешките. За съжаление едно две пранета преди обличането не са достатъчни zа да се обеzвредят теzи химикали или пък боите, с които е боядисана дрешката.
Тук в Германия е традиция роднини, поzнати и колеги да те zатрупват с вече носени дрешки zа новородено, още повече, че в самото начало дрешките бърzо умаляват, а кожата на бебето е прекалено нежна zа химикалите. Има и редовно баzари, където майки продават дрешките на децата си на смешни цени.
От втора употреба не бих купувала, zащото дрехите там се обработват с още по жестоки химикали, zа да се иzбегне пренасянето на раzаzи.

А сега конкретно по темата... предполагам, че дрешките са подарени от сърце. Не zнам zащо теzи приятели на са ти каzали, че са ти донесли употребявани дрехи, предполагам, че от там идва и твоето въzмущение, а и съдейки по реакцията ти, това май е доста необичайно zа България....

Така че не им се обиждай, вероятно са ти ги дали, водени от най добри намерения...

# 33
  • Мнения: 329
Лошо няма, ако сте се уговорили така.
Но да ти дойде някой за пръв път при бебето и да ти изтърси една торба стари дрехи с петна без да си ги искала - не, благодаря.

Напълно те подкрепям.

Аз също си давам дрехите на едно момиченце,но го правя на специална за нея дата.Като има празник и купувам ново. Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, как може толкова да се развълнуваш от някаква си простотийка ooooh! Пазете си нервите, момичетаааа Crazy

# 35
  • Мнения: X
Разбирам авторката на темата защо е обидена. Така поднесена ситуацуята си е неприятна, и още как. Аз не бих правила такива драми от това, но хора разни.... Определено обаче изводи за подаряващите стари буклуци бих си направила.
Не че не съм давала и аз ползвани неща, също съм и приемала ползвани неща за бебетата ми. Но има начин това да се направи така, че да не е обидно.
Една приятелка ме попита бих ли искала да взема няколко дрешки останали от нейната дъщеря - толкова мило го направи, че чак се разплаках от жеста. Всички дрешки които ми предложи бяха изпрани, изгладени и много запазени. Избрах си каквото ми хареса. Още помня жеста. Благодаря, Милена!
Аз съм предлагала ползвани неща (предимно бебешки принадлежности, ползвани но запазени) на приятелки в нужда. Питам искат ли това, това и това, ако имат нужда - давам и това е. Ако не искат - не се натрапвам, всеки преценява сам. Подаръка за бебе, когато се ходи за първи път си е специално нещо. Винаги ново и внимателно избрано нещо, подходящо за точно това бебе. Не е нужно да е скъпо, грижата при избора на подарък винаги си личи.

# 36
  • Мнения: 4 380
Много гадно бих се почувствала в тази ситуация, но сигурно бих поумувала как да я накарам да се почувства още по-сконфузено. newsm78 Може би бих я попитала дали си дава сметка колко е неприятно да бъдеш поставян в качеството на кофа за боклук. Laughing

# 37
  • Мнения: X
Много гадно бих се почувствала в тази ситуация, но сигурно бих поумувала как да я накарам да се почувства още по-сконфузено. newsm78 Може би бих я попитала дали си дава сметка колко е неприятно да бъдеш поставян в качеството на кофа за боклук. Laughing
Не бих се изразила толкова крайно, но такава е истината за съжаление.

# 38
  • Мнения: 370
даааааа,кофти ситуация и добре разбирам за какво става въпрос ,защото моята зълва правеше същото с мен.имам доста приятелки ,които ми нададоха дрешки от техните деца,но бях предварително попитана за това и не са ми ги давали в момент на празник,защото би било неудобно и ,когато са идвали да видят дъщеря ми ,когато се роди са идвали с новички подаръци.така е редно по принцип.несъм снобка и не гледам кой какво ми подарява обачевече 7ма година немога да помина подаръците на зълва ми за мои празници или на детето.всичко е носено от нейната дъщеря или купувано за някой ,но после е решено да се даде на моето дете и т.н.на един мой рожден ден ми подари едно пончо,седяло кой знае къде и миришещо на нафталин. #Crazyна рожден ден на детето ми носи в подаръчен плик използвания халат на дъщеряси,друг празник дойде с блузка за дъщеря ми,но почти 3/4 размера по-малка.личешеси ,че е купувано за друг.и е такива.неприятно е.така човек си показва уважението и отношението към този на когото прави подарък.нищо неискам повече от тях.и аз като авторката съм казала,че подобре нищо да не ми носи отколкото да се излага по този начин пред мен.до ден днешен си мълча и нищо несъм й казала,но явно мъжът ми е говорил с нея,зящото поседния подарък си беше ок.нямам зябелешки.обидно е ,когато някой те мисли за кофа . Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт