Кухнята - в детайл (3)

  • 25 928
  • 201
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 639
ами, печката е изнесена на терасата и затова така се получава. Комина до мивката не работи, а не искам тръбата за аспиратора да минава по цялата дължина на кухнята  Confused

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Радост, благодаря за отговора   bouquet
вече си имам, нова мивка  Mr. Green
а тук може да ми видите проекта на бъдещата кухня: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266749
Аз бих ти предложила да си сложиш фурната по средата на това постранство с две шкафчета от двете страни( едното може да е за бутилки) така и аспиратора ще дойде по средата,а и ще имаш повече място отдясно на котлоните и поне според мен ще ти е по удобно,а и по красиво.А и горните шкафове които са до хладилника мисля че трябва да ги направиш в стил подобни на тези над мивката или обратно,че така е много хаотично....Мое мнение   bouquet

# 17
  • Варна
  • Мнения: 246
ами, печката е изнесена на терасата и затова така се получава. Комина до мивката не работи, а не искам тръбата за аспиратора да минава по цялата дължина на кухнята  Confused

При нас пък комина е в другия край на стаята и затова печката е разположена точно до врата на терасата, тръбата на аспиратора ще минава през стената и ще излиза отвън. Ще пусна и снимка, ама чакам да получа цялостния проект на имейл и чак тогава. Засега ще следя с интерес.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 4 134
И аз тук да ви следя  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 639
Сис, ами идеята на този шкаф до печката е да е за газовата бутилка, като над нея ще има механизъм за бутилки /от тези хоризонталите, а не вертикалните/, а аспиратора е 90 см и обхваща цялото пространство над печката. А това за горния ред шкафове ще го помисля   bouquet

# 20
  • Мнения: 4 970
Мама Гали, вместо лъскава тръба, тип "хармоника" Crazy,може да сложиш плоска пластмасова тръба Peace.Аз така направих и си спестих голяма част от декорацията Mr. Green

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Сис, ами идеята на този шкаф до печката е да е за газовата бутилка, като над нея ще има механизъм за бутилки /от тези хоризонталите, а не вертикалните/, а аспиратора е 90 см и обхваща цялото пространство над печката. А това за горния ред шкафове ще го помисля   bouquet

O.k. аз не разбрах че ще имаш газ,а и отгоре няма шкафче,няма ли да ти е по удобно тогава от дясната страна на котлоните да ти е повечето свободно пространсттво,поне на мен така ми е по удобно.Успех и чакаме снимки на готовата кухня Simple Smile

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
запис  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 44
Мама Гали, вместо лъскава тръба, тип "хармоника" Crazy,може да сложиш плоска пластмасова тръба Peace.Аз така направих и си спестих голяма част от декорацията Mr. Green
Много благодаря за идеята smile3525.Не бях чувала за такъв вариант за тръба.Ще се поровя из нета за да добия представа за нея.Дано да си спестя висящи изкуствени цветя и тем подобни.

# 24
  • София
  • Мнения: 49
Много съм доволна с няколко нови неща за кухнята: Бурканчета за подправки взех си 12 еднакви и така вече имам малко, които да са от друг вид Grinning много са сладки - стъклени, прозрачни и тумбести, като могат да стоят и нормално и на една от страниците си! Като и дъска, която се прегъва, форма за кекс с две дъна и чаши със същата кана Wink

# 25
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Корнелия ,сега видях в тая тема причините поради които си разположила така кухнята Thinking
Какво аз предлагам в този случай....в магазина на Фабер имат специални отводи за абсорбатори ,които са плоски и се монтират над шкафчетата и не отнемат място от тях ако се реши отвода да пресича шкафовете....та с тези отводи, няма никакъв проблем да си сложиш абсорбатора на място което ти си пожелаеш.....това ми хрумна сега за разрешаването на въпроса Wink

# 26
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
  Hug..И аз да се запиша с молба за съвети.
Вече имам нова кухня, НО..като сме я проектирали пусто не сме се сетили за тръбата на аспиратора,че трябва да е скрита. И сега имам "страхотна декорация" #Cussing out..ена лъскава тръба пльосната върху шкафовете #Cussing out #Cussing out. Моля Ви за съвети как да го скрия това чудо
Ако сложиш снимка може да се измисли нещо Thinking.....но по обясненията ти ми става долу горе ясно.....ами най простият и лесен вариант е да облечете тръбата с Г-образна плоскост в цвета на корпуса на кухнята,а ако са близо до тавана само с права -от шкафа да тавана като тръбата остава зад плоскоста Wink

# 27
  • Мнения: 2 085
....и дъска, която се прегъва....
Ако знаеш откога търся такава.....Откъде я взе?

# 28
  • Мнения: 44
[
Ако сложиш снимка може да се измисли нещо Thinking.....но по обясненията ти ми става долу горе ясно.....ами най простият и лесен вариант е да облечете тръбата с Г-образна плоскост в цвета на корпуса на кухнята,а ако са близо до тавана само с права -от шкафа да тавана като тръбата остава зад плоскоста Wink
[/quote]
Бих пуснала снимка,но след този ремонт не мога да намеря кабела на апарата smile3511.Мислех за такъв профил нае ще. стои някак си присадено.Р
Допадна ми идеята за плоските тръби , но в нашия град едва ли ще се намерят.За това моля за ще идейки.
Тръбата 50см върху шкафа, чупка надоло около 10см. и 60см път към стената където ислиза.

# 29
  • Мнения: 4 970
Аз моите тръби съм ги взимала от Тека.НО и в Бриколаж съм виждала.Потърси- не може д аняма някъде Peace Не са чак такава екстра и рядкост

Общи условия

Активация на акаунт