Кухнята - в детайл (3)

  • 25 952
  • 201
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 891

А защо Фабер ли?!Защото това е Мерцедеса на аспираторите Wink

Aз всички теми съм изчела по въпроса, но пак не ми стана ясно, кой ги нарече така. Те и Сони бяха връх при ТВ, Нокия при мобилните, ама сега май не е баш така  Laughing Аз за това исках да знам. После, когато се пише мощността на аспираторите в сайта им, това максимален капацитет на засмукване ли е? Капацитет при свободен изход ли е или когато се монтира на някакво стандартно отстояние от комина, например на метър и с едно коляно от 90 градуса, какъвто е честият вариант?  Thinking

# 76
# 77
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
за мощността знам,че е за максималния капацитет.......другото питане ме обърка и не разбирам какво ме питаш?! Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 328
.....много радвам се че ти е харесало....
кажи как го направихте Praynig
Да разбира се че ще тикажа. Simple SmileТавана ни е с гипс картон целия, а това небе е направено от 9 големи квадрата който са от перциглас /за да е леко че ако беше стъкло може и да падне/ и на прецигласа поръчахме на една печатна фирма облаци аз си ги харесах кой да са точно че има много варянт-залез,обалци повече,небе повече,лошо врме,със слънце и т.н. И им поръчахме, че ни трябва примерно небето да е  /че не помня точно колко беше/ 3м на 3м -разбира се трябва да е квадрат по-удобно е и им дадохме нарязаните перцигласи /ходихме и тях поръчах ме направо да ни ги нарежат на квадрати-значи ако е 3м на 3м целия квадрат ни ги направиха на 9 квадрата по-малки/ и те ни направиха напрво облаците който харесах от фолио и ги нарязаха на 9те парчета и ни ги залепиха.А майстора на гипс картона ни направи конструкцията в която се слагат перцигласите /нещо като окачен таван е/ и ги подреди а вътре над перцигласа сложихме лум. лампи и вечер да свети хем като осветление и хем и небито да изпъква.Дано си ме разбрала ако има нещо питай.Винаги ще отговоря. Hug

# 79
  • Мнения: 2 891
за мощността знам,че е за максималния капацитет.......другото питане ме обърка и не разбирам какво ме питаш?! Rolling Eyes

ще преведа  Grinning

Максимален капацитет - значи в някакви идеални условия.
Капацитет при свободен изход - ако е в нормално помещение и се измерва на изхода на абсорбатора, т.е. там, където се свързва с гофрирания въздуховод
Стандартно отстояние от комина - има някаква евро норма, която определя стандартно монтиране на абсорбатора. Тя е измерена така, все едно че си си монтирала абсорбатора на метър от комина.

Сега ще ти дам пример

И какво излезе? Пише 900 кубика, но се оказва, че реално са 380  Rolling Eyes

В този ред на мисли, показателите в сайта на Лексгруп какви са  Thinking

# 80
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Какво значи идеални условия?А какви са тогава НЕидеалните....Моят си е над котлоните на 70 см. и пробихме стената за да изведем тръбата навън ,т.е.реално има въздуховод около 60 см.Мощността му е 700 куб.,а кухнята ми е 20 кв.м.,а като включим и хола към нея,защото изключително рядко затваряме плъзгащата врата ,реално стават около 40-45 кв.м.Тези кубици ми вършат отлична работа за това пространство,а ако случайно има все някаква останала миризма/това се случва основно при риба/оставям абсорбатора да работи още 15 мин и всичко тотолно е изсмукано от най закътаните ъгълчета в апартамента.
За стандартното отстояние от комина.....ми то естествено ако го сложиш на 5 м от комина разбира се ,че няма да е същото ако е на 1 метър.
Произхождам от думите си абсолютно от личен опит.....затова ти казах,че не разбирам какво  ми казваш,защото съм много далеч от такива техн. термини,за което моля да ме извиниш Embarassed
Но ,наистина много ти благодаря за информацията,това,че аз съм невежа ,не значи ,че и другите са като мен  smile3506
Благодаря ти още веднъж Hug

# 81
  • Мнения: 2 891
Какво значи идеални условия?

Идеалните условия са в лабораторията  Laughing Ето това намерих за Фабер. Виж различните видове абсорбатори, за каква квадратура на помещение са. Аз искам вграден, напримерк инка плюс, а излиза, че той оправя само 10мв. м  Thinking

# 82
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Че кой живее в лаборатория  ooooh!И защо измерват максималния капацитет в лаборатория ,а не в нормален апартамент,да речем някакъв стандартен,да си пригодят лабораторията за изпробване като апартамент,а не да подвеждат хората,че е много мощен ,и като си го монтираш да се окаже,че кубиците отговарят .само в  лабораторни условия .....абе луда работа Sick

# 83
  • Мнения: 791
 bowuu  айде и аз да се намъкна в новата темичка  Laughing

# 84
  • Мнения: 15
a

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 10:40 от svetlanaoft

# 85
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Видях, че пускаш този линк и на друго място, това някаква реклама ли е?

# 86
  • София
  • Мнения: 3 880


мда, какво е това всъщност, твоята кухня, направена от тези "мебели Цвети" ли?
разгледах сайта, това е единственото нещо, дето що годе хваща окото в този сайт.

# 87
  • Мнения: 25
Ехо никой ли не му идват по добри идеи. Помагайте моля ви

# 88
  • София
  • Мнения: 1 555
Момичета  прочетох, че обсъждате аспираторите.  Доста търсих и гледах и останалите аспиратори са  доста по-слаби, на Тека всичките са с максимален капацитет на засмукване 1200м2 и капацитет на свободен изход 820м2. Разбира се за отделна кухня в малко помощение не е нужно чак толкова, но при нас кухнята, трапезарията и хола са в едно помощение за това търсих някой по-мощен аспиратор. Не го приемайте за реклама, просто давам идея. Реални впечатления не мога да дам, кухнята ми ще бъде готова след един месец и тогава ще кажа дали наистина са добри.  Peace

# 89
  • Мнения: 2 891

Aз ходих в офиса им. Заредила съм се с каталози и знам за какво говориш, но няма толкова силен за вграждане. Ето това е моят проблем. Накрая ще тегля една майна на всичко, ще взема каквото ми скимне отвътре и гордо ще се впиша в редиците на тези дето имат, ама не им върши никаква работа, но пък бръмчи оглушително  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт