Лош навик.

  • 1 942
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 227
Недей го оставя да плаче.Та то е още много малко.
Пробвай различни начини-детето само ще си избере неговия начин.На краката си го люшкай,отдолу с възглавничка,или да спи до теб на вашето легло,после го пренеси,или пък го люшкай на ръце.А за това,че проплаква докато спи..също си е нормално.като ти чуе гласа,ще се успокоява.Но ако много настоява си го взимай.Малко по малко ще свикне.Успех!!

# 31
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Аз много рядко я успивам на ръце - само като има някакъв проблем и то само през деня. Вечер след ритуала си - къпане, хранене и малко гушкане с приказки я слагам в креватчето и тя сама си заспива. Но с племенницата брахме големи ядове, то не бяха ревове и какви ли не опити, докато накрая сама се отучи. Сега пък е другия проблем не иска да спи в креватчето си а на спалнята. Така че моят съвет прави каквото искаш само не я учи да заспива извън креватчето си  newsm07

# 32
  • Мнения: 83
Синът ми на година и няколко месеца заспиваше само на ръце и с кърмене. Мислех, че е невъзможно да заспи по друг начин, ама се оказа, че децата могет да бъдат много адаптивни, стига ние да сме по-търпеливи. Просто един следобед го сложих на креватчето му, казах му, че ще спи вече така, че аз ще съм до него, ще го галя, ще му пея и той заспа. После продължих и той се научи.
Твоето дете виждам е по-малко и вероятно няма да стане с обяснения, а с търпение и постоянство. Пробвай да го сложиш в креватчето, да го галиш по косата, да му пееш. Друг вариант е да легнете заедно на вашето легло и така да го приспиваш.
Ако не се получава, не е болка за умиране. Всичко се променя с времето. Децата израстват, започват да имат други нужди и съответно се променя и поведнието им.
Напълно съм съгласна,и ние минахме през разлиЧни фази на заспиване,първо заспиваше на гърдата,после се друскахме на ръце,а сега заспива сама докато й пея преспивни песни,просто трябва търпение а и както казват другите мами,наслаждавай се на бебенцето ти в това няма нищто лошо  Peace

# 33
  • Мнения: 991
Люшкай го на ръце и го гушкай преди да заспи.

Защо да е лош и то навик това?
И аз това исках да попитам... Защо да е лош навик?...

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 19:41 от Homesick

# 34
  • Мнения: 552
Ами дали е лош май зависи до това какъв кръст има майката и колко й издържат ръцете Mr. Green/това в кръга на шегата Mr. Green/
Борис само като новороден е заспивал на ръце и то рядко...сега е абсурд да го приспя на ръце-не мож да заспи така освен ако не е много уморен Crazy
Опитай ако го къпеш преди лягане да го къпеш малко по-дълго-водата много изморява...също както са ти казали другите майчета преди това много игри PeaceДруго което помага много на детенце да заспи е като му метна една пеленка на половината на лицето-той почва да си я мачка и така заспива-често дори без биба Peace
Не го оставяй да реве-мисля че няма нужда чак от това...просто го остави в леглото,приглуши светлината и стой тихичко до него ...ако почне да плаче не го взимай веднага WinkСлучвало се е да ревне и само докато стигна до стаята и да го намеря вече заспал Wink

# 35
  • Мнения: 991
Защо да е лош и то навик това?

И аз това не разбрах, какво му е лошото...  newsm78 Гушкала съм, приспивала съм я на ръце, люшкала съм я като беше бебе. Сега искам да я гушна, тя ме бута и ми казва "Голяма съм". Докато се обърнеш, ще порастне. Тогава ти ще искаш да го гушкаш, то ще те гони. Затова се радвай на всеки един такъв момент, той е твърде кратък!

Да, тези моменти са твърде кратки. Моята дъщеря е на 10 месеца и вече не ще и да чуе за приспиване на ръце, а толкова обичам да я гледам как заспива Heart Eyes

Мойта щерка (на 4 месеца без 10 дни) вече реве като се опитвам я приспивам на ръце. А ми беше такова удоволствие! Сега има три начина да заспива - или докато си пие млякото (или понякога чай), или докато я люшкам в шезлонга й, или докато я разкарвам с количката (най-много обича да се вози по чакъл, защото друска Laughing). Ако я гушна и опитам да я сложа в хоризонтално положение, почна веднага да реве. Или трябва да й натикам бързо бибата и да разбере, че ще се храним, или реве и се върти като шугава, пъне се да сяда...

# 36
  • Мнения: 9 814
Как ще го отучиш- ми, трудно. Бебетата са постоянни в своите навици. Лесно свикват и трудно се отучват.
Колкото по-рано се отучи детето от носене, пеене, люшкане и пр. толкова по-добре за него.
Казвам го от опит като майка на по-голямо дете.
Знам, че е прекрасно да гледаш как детето ти заспива до теб, но идва време, когато тези ритуали ще му изиграят лоша шега.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми сам се оттучи малко след годинката. Дотогава заспиваше само в ръцете ми.
Не го смятам за лош навик, а за близост от която се нуждае детето на този етап от развитието си.

# 38
  • Мнения: 2 658
Да,сигурно сте прави zа блиzостта и тн.Моят син винаги е zаспивал сам в креватчето си,никога на ръце.И браво на теzи,чийто деца са се отучили бърzо и лесно..Но има дечица,които хич не са така лесни.Дъщерята на моя приятелка(сега на 2г.) и страхотна кукла беше докарала майка си и баща си до лудост.Приспиването на ръце беше до преди около 6м. и се иzраzяваше в люшкане и клатене,често повече от половин час.Майка и нямаше сили накрая.С много мъки я научиха просто да сядат до нея и да и държат ръката.Това обаче може и до час да се проточи.Бяхме им на гости преди иzвестно време,майката почти не можа да седне при нас,малката се будеше и тя си прекара вечерта там.
Та понякога май е..наистина лош навик  Wink

Общи условия

Активация на акаунт