Късметлийчета са всички, на мама милите душички!

  • 19 301
  • 305
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 6 604
Честит двоен празник на Алекс и от нас newsm67.
Дундурела-извинявай ,ако се повтарям,но не помня дали ти казах за детската белодробна клиника в двора на Майчин дом Embarassed. Защо не пробвате там?  Ей това не разбирам у лекарите-не знаят как да помогнат, а не те насочват към някой специалист newsm78.
Вики, дано решите проблема с бъбреците Praynig. А как точно разбра ,че проблема е в тях? Какво те насочи?
Скорошно оздравяване на всички сладурковци Hug

# 271
  • Варна
  • Мнения: 965
p4eli4ka_maia, през дълъг период от време имаше дребни симптомчета - един път имаше ниска температура - 37.2-37.4 за 1-2 дни; понякога се хваща за памперса, където е чурката - признак, че нещо го дразни там и най-вече обилното потене - все едно е на сауна - и докато спи и докато сме навън. Преобличах го многократно, защото блузките му ставаха буквално мокри. По принцип е нормално в горещините човек да се поти, но неговото беше прекалено според мен. Като заспеше (обикновено спи по корем) целия гръб и шията става на капки пот - като решетка. Съответно памперсите бяха почти празни - понякога съм сравнявала цвета на нов и ползван памперс да видя дали има поне малка разлика в цвета. А капака беше когато очите му бяха със сини кръгове и леко хлътнали (когато беше с бронхита). За всяко едно нещо може да се намери оправдание, но ... факт е, че е имало проблем. И ако не бяхме отишли при лекарката с видеозона (така и не разбрах точно каква е специалноста й) още нямаше да са обърнали необходимото внимание на тези детайли. А може би именно заради тях ни пратиха на видеозон.  newsm78

# 272
  • Мнения: 6 604
Вики-мисля ,че се сещам за какво потене говориш-и ние само веднъж го направихме, заради банката, която ни преляха за обезводняването. А когато се изпоти така-кожата студена ли му става или си е топъл? И какво означава ,че не е пишкал-това за какъв период от време? В смисъл -колко дълго е стоял памперса преди да го смениш? Още като беше в Майчин дом Мимето знам,че бебетата,когато задържат урина отдолу се надуват Embarassed. Извинявай,че те питам толкова подробно,но и на нас отдолу ни е малко надуто(отдолу имам предвид точно под пикочния мехур, малко е сложно за обяснение Embarassed-но определено не е от задържане на урина(две лекарки ми го казаха)). Питахме лекарката в София и тя ни каза,че най вероятно се дължи на АЛЕРГИЯ Shocked.Сега го налагаме с компреси с реванол и ако така не мине ще го мажем с нещо-не помня какво newsm78. Но поне ме успокои ,че не е опасно. Praynig

# 273
  • Мнения: 1 685
Брейй,Жоро също се поти и понякога има Т 37. 2   37 .3, особено сутрин като се събуди-щом го пипна и разбирам ,че е леко топъл.Понякога си дърпа памперса .Дали да не направим изследване за да съм спокойна newsm78Иначе, си чурка мисля добре но...

# 274
  • София
  • Мнения: 39 823
Вики за медикаменти не знам. Аз пия Cystone на Himalaya.
Цитат
Благоприятно повлиява дейността на бъбреците. Намалява риска от образуване на камъни и пясък в бъбреците.
Цистита ме напада когато настина, или ме надуха.
Може да се пие чай от Мечо грозде, но е голяма гадост. Поне на мен като малка не ми хареса, защото мама ми го даваше без захар. И сега не мога да го пия.
Предполагам, че можеш да направиш консултация с класически хомеопат.
Аз btw при цистит или бъбречна криза не съм вдигала темп. Рядко вдигам темп.

Ей го на, пораснал Алекс Simple Smile

 

# 275
  • Варна
  • Мнения: 965
Гери, сутрин детето е затоплено от съня - нищо му няма на Жорко. Не се вкарвай в страшни филми  Wink.
p4eli4ka_maia, кожата му е доста хладна като се поти така обилно. Памперса го смяням на около 4 часа. Не зная дали е задържал урината - по скоро е изхвърлял течностите чрез потта. Не ми е направило впечатление да има подуване. Но пък онзи ден като слагах колекторите за урина много го заболя като му се опря найлончето до чурката - сега го мажа с фусидин Н и го къпя с калиев перманганат.
AnMary, за големи хора зная как да се помогне - и мъжа е правил няколко кризи (последната беше с много висока температура), но там може да се реагира по-навреме. Големия човек осъзнава какво го боли, докато мъника и да усеща нещо, не може да си каже. А докато Вики не се закрепи сериозно не мога да си правя каквито и да е експерименти (мислех да пробвам с течен кордицепс, но ... отпада засега).

# 276
  • Мнения: 2 070
оф,да се оправят децата,че просто не знам Tired
цяло лято все по нещо ни има ,а идва и зима.
направо ми става страшно.
Дундурела,азлично не останах очарована от Мустаков.
ще ти пиша на ЛС

# 277
  • София,
  • Мнения: 4 267
Пали пиши ми моля те, че сърцето ми се е свило. Имам чувството, че ще умра. Следобед пак ходихме при педка, преслуша ни вече се чуват свиркащи хрипове и веднага и сложи една инжекция урбазон, изписа една и за утре. И се чуди какво да ни прави. В понеделник ни вика пак за кръв, да се види дали пък не е нещо инфекциозно. Вече незнам какво да правя. Иначе малката видимо е добре, яде си, спокойна е, няма температура, хремата доста намаля, но явно слиза пак надолу, продължавам с инхалациите, но всичко това е нож с две остриета. Как ми се иска с магическа пръчка всичко да се оправи бързо. От няколко часа чета темите за асмата в Интернет и чак не ми се ще да е изтина, но ми се струва, че нещата вървят натам. Надявам се само да не е алергична и да се лекува! Praynig

# 278
  • Варна
  • Мнения: 965
Dundurela, може леко да си внушавам, но по някое време бях имах сериозни съмнения, че Вики прави алергия към нещо в кошарата. Не зная дали към матрака или към някакъв друг материал - спеше идеално на нашата спалня, а в момента, в който го сложех в кошарата се събуждаше и плачеше. И тъй като твоята кошара е същата, защо не пробваш да не слагаш Вероничка там за известно време (нали докато не бяхте във вас, тя нямаше такива проблеми).

# 279
  • Мнения: 1 685
здравейте!  :bouquet:Dundurela,как е Вероника?Ivanah,ти къде се скри?разказвай как е Жоро?май ,някой беше споделил, че има заглавие за новата тема а?Ivanah,дали не беше ти а? smile3521

# 280
  • София,
  • Мнения: 4 267
Добро утро, ами Гери незнам какво да кажа, през нощта се разкашля и то доста , станах направих и инхалация и отворих цялата врата на терасата да се проветри и разхлади стаята и тя се успокои и заспа. Сега е добре уж.

Пали, не се учудвам, че не си доволна от Мустаков, и аз напоследък чувам че той лежал само на стари лаври и то на тези от баща му, той е бил много по добър. Така и така сигурно ще се наложи да правим кръвния тест за алергии и ще се плаща, значи мога да го направя това и другаде, а не да чакам два месеца нали, защото незнам през това време тя как ще е, а не мога да я тъпча толкова време с кортикостероиди и вентолин. Аз ще питам и в темата за асмата, но някой може ли да ме светне какво означава това, че след кортикостероидна инжекция детето се чувства по добре, това означава ли зависимост  newsm78.

# 281
  • Мнения: 983
Привет, тук съм, Гери  Hug Надничам от време на време, но нямам възможност много да пиша, че мъжът ми ще работи днес цял ден на компютъра  Tired Ми, харни сме ние, шест е Жорко за сега  Blush Бяхме запланували басейн за днес, но не би...времето хич не е подходящо  Close
Заглавие аз хубаво измислих, ама друг е въпроса дали вече го помня  hahaha Ще се сетя...И друг ако има предложение да казва.
Dundurela, да нацелуваш Вероничка от нас. Оздравявайте вече  Hug
Viki_76, а ти Вики   Wink

# 282
  • Мнения: 108
Здравейте милички   Hug
Нашия тати за наша радост още е при нас, така че, това е причината за отсъствието ми  Blush
Viki_76 Радвам се, че и вашия тати се завръща  Hug Hug Hug Дано Вики скоро да се стабилизира, че май мнго му се събра на миличкия  Hug Аз също взех да се замислям, че и моя Вики много се поти, а краката и ръцете са му ледени... newsm78
Dundurela дано при Вероничка да не асма и скоро всичко да отшуми Praynig А аз тъкмо мислих да ти кажа, че една позната се върна от Сандански и е страшно доволна от процедурите, малкия също имаше сериозни проблеми. Но доколкото знам, те са закъснели и се наложило да си плащат квартира. Иначе ако навреме се задействат нещата по здравна каса е по добре.  Peace
 Ние скоро ще сме по -редовни, че нашия тати пак ще заминава.... Sad

Предложение:  По-рано ние сме родени, но с  късмет сме надарени!!!  Wink

ivanah  и не се успокоявай , а бързо се сещай за заглавието  Wink Hug

И да се похваля Вики има вече четири зъба.../първия излезе на 02.08./но май още ще излизат скоро....А и се изправя на кошарата от десетина дни, но е още страшно нестабилен...

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 14:48 от tonyy

# 283
  • Варна
  • Мнения: 965
tonyy, много ми хареса заглавието!  Hug Аз от толкова време се мъча да измисля нещо, но ... като нямам дарба нищо не се получава. И да не пропусна - браво на адашчето ни smile3501!
Вики днес ми изяде ушите - от сутринта до преди час не е спирал да яде. Даже изяде и 1 филия хляб, а обикновено хапва малко коричка само и то от определена марка хляб.
ivanah, и ти хубави заглавия измисляш. Опитай се да си спомниш идеята си, pls!
Целувки на всички!  Heart Eyes

# 284
  • Мнения: 983
Девет месеца не чаках, рано-рано аз проплаках    Mr. Green Дръпнахме му един сън с дребния колективно и дойде мисълта в главата  Blush

tonyy, супер е заглавието ти, да  Peace

Viki_76, браво на Вики, оправя се момчето, щом е започнал да си похапва  Hug

Общи условия

Активация на акаунт