Сертификат за произход на дрехи?

  • 8 048
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 947
тази тема е много актуална,вече всеки магазин,особено детски,трябва да притежава такъв сертификат,клиента има право да го изиска винаги,за да е сигурен за какво си дава парите
Само да допълня - и всяка фирма вносител и дилър също!

# 31
  • Мнения: 34
тази тема е много актуална,вече всеки магазин,особено детски,трябва да притежава такъв сертификат,клиента има право да го изиска винаги,за да е сигурен за какво си дава парите
Само да допълня - и всяка фирма вносител и дилър също!
така е,да,наскоро ми се беше наложило и се поинтерисувах,това се изисква дори от БГ производителите

# 32
  • Мнения: 7 947
Лошото е, че наличието на сертификата е формалност и с нищо не ти гарантира качество  Wink

# 33
  • Мнения: 34
Лошото е, че наличието на сертификата е формалност и с нищо не ти гарантира качество  Wink
не би трябвало да е така,това все пак е вид гаранция за потребителя,мисля че по-скоро зависи на какъв сертификат за качество отговарят,но тук вече не съм много на ясно

# 34
  • Мнения: 7 947
Точно това исках да кажа - тоя сертификат за произход не е гарант за качество и съответно не ми трябва като влеза да си пазарувам. По важно би било да има сертификат по качество - ISO, то поне дава някаква гаранция относно процеса на производство и организация. Отдалечихме се от темата!

# 35
здравеите аз сега ще отварям магазин за детски дрехи и се интересувам ако зареждам дрехи от складове тук внос от Турция трябвали да имам сертификати някои за качество или произход и като са на различни марки как ще става с общ сертификат ли или за различните марки отделно за всяка марка и кои ще ми го даде

# 36
Имам следния въпрос..
имаме склад на едро за детски дрешки които ги внасяме от Турция-наша клиентка от Швейцария, иска да закупи от нас, но й искат сертификат за произход (че са произведени в Турция). Имате ли идея откъде можем да набавим такъв за да й го предоставим?

ти какви дрешки продаваш в склада на кои марки можеш ли да ми изпратиш инакъв каталог че сам от Стара Загора и ако ми хареса стоката може да дойда  до София аз сега търся стока и се ориентирам с цени и марки

# 37
Имам следния въпрос..
имаме склад на едро за детски дрешки които ги внасяме от Турция-наша клиентка от Швейцария, иска да закупи от нас, но й искат сертификат за произход (че са произведени в Турция). Имате ли идея откъде можем да набавим такъв за да й го предоставим?
и искам да те попитам ти даваш ли сертификати и какви точно за качество или за произход аз не зная нищо ще ми трябва ли като отворя магазина някак сертификат изобщо или не ги искат

# 38
  • Мнения: 1 291
за България не трябват такива сертификати-само ако изнасяш за чужбина

# 39
  • Мнения: 29
Моите уважения към всички които се "втурнаха" да помагат.И всички предлагат варианти за ЛЕГАЛЕН внос!!! Не разбрахте ли че този начин който ползва "edno momiche" най-вероятно не е на "светло".Като се базирам на опита си нека да отгатна- Момиче, ти предполагам отиваш до Турция , купуваш си нещата които си харесаш от различните складове и ги пращаш при така нареченото "карго".Каргото се явява най-често автобус по редовна пътническа линия, който товари освен багажа на пътниците и така напазаруваната  стока на различни "вносители".Автобусът минава през КПП-то по облекчена процедура и въпросният багаж минава пред митничарите за личен срещу скромно възнаграждание.След като пристигне в България на предварително уговорено място се чака от получателя и си получава "стоката' за която не е платил никакви митнически сборове.Така че нито един от изброените варианти по-горе не ти върши работа.Тази схема върши работа за малки клиенти, но когато се появят големите риби уви трябва да изплуваш на светло...  bouquet

# 40
  • Мнения: 7 947
Дори да е така, кво  Wink

# 41
  • Мнения: 1 291
мнооого отдавна този начин с автобусите не съществува-ползват се Фирми които правят вноса-и начина си е съвсем легален.ние внасяме за цял склад на едро и магазин а не по две серии в багажа..

# 42
  • Мнения: 7 947
А къде ви е магазина, ако имате такъв?

Общи условия

Активация на акаунт