Сертификат за произход на дрехи?

  • 8 046
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 291
Имам следния въпрос..
имаме склад на едро за детски дрешки които ги внасяме от Турция-наша клиентка от Швейцария, иска да закупи от нас, но й искат сертификат за произход (че са произведени в Турция). Имате ли идея откъде можем да набавим такъв за да й го предоставим?

# 1
  • Мнения: 652
ЗДРАВЕЙ,
за Швейцария трябва да направите износ - митническая операция. При износа можете да издадете сертификат. Обърнете се към митническа агенция.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Такъв се взема от производителя.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 605
Сертификат за произход или качество се издава от производителя. Обърнете се към производителя на дрехите, той е длъжен да ви даде такъв.

# 4
  • Мнения: 1 322
В митническа агенция могат да ви изготвят такъв с документите от вашия внос и оттам с целия набор от документи в митницата да заверят въпросния сертификат.

# 5
  • София
  • Мнения: 344
В митническа агенция могат да ви изготвят такъв с документите от вашия внос и оттам с целия набор от документи в митницата да заверят въпросния сертификат.
Трябва да има предшестващ документ за произход (при вноса от Турция), за да се завери при износа за Швейцария.

# 6
  • Мнения: 1 322
При вноса от Турция и да няма Евро сертификат във фактурата е упоменат произхода на стоките.

# 7
  • Мнения: 98
Няма как да стане Sad Можете да получите такъв сертификат от Турция при вноса на стоките от там (за статут - ATR и за произход Сертификат форма А), но той ще бъде издаден от турската фирма и получател ваша или друга бг фирма, която внася стоката и ще бъде на база на споразуменята между Турция и България. Имаш минимален шанс, но е в сферата на фантастиката ако в митницата се съгласят да ти издадат нов сертификат за Швейцария на базата на турския документ (ако стоката е дошла със Сертификат форма А). Вие ще трябва да оформите документи за износ на стоката, за да напусне тя страната. Това са допълнителни разходи.

П.П. Съвсем не  е задължително във фактурата да е упоменат произход. А и да е така този текст във фактурата отдавна не върши работа за доказване на произход. Поне  що се отнася за турските Sad

# 8
  • Мнения: 674
Такъв се взема от производителя.

 Peace

# 9
# 10
  • Мнения: 1 291
T.e. няма ли начин да й напишем само фактура, или е задължително и да й донесем от Турция и такъв сертификат.
Тя иска да пазарува от различни марки. При нас нямаме само от една марка.
Така за всяка дреха която иска от всяка фирма която я е произвела ли трябва сертификат..
че и една клиентка от Германия се обади ужас

# 11
  • Мнения: 98
Трябва да изясниш дали и трябва за да не плаща мито при внос, или за нещо друго. За Германия можеш да изпратиш стоката и само с фактура, но за Швейцария ти трябва митническа декларация за износ. Нали внасяте стока от Турция, питай фирмата, която ти помага с митническите формалности при вноса.
Така за всяка дреха която иска от всяка фирма която я е произвела ли трябва сертификат..
Точно затова ти казах, че е в сферата на фантастиката да ти издадат такъв на база на турския документ за произход. Няма как да докажеш, че това което изнасяш за Швейцария е част от това което си внесла от Турция Sad

# 12
  • Мнения: 1 291
 Sad

ох що да сторя
трябва да изпусна толкова голяма клиентка..пък и не е само тя..

# 13
  • Мнения: 1 291
Трябва да изясниш дали и трябва за да не плаща мито при внос, или за нещо друго. За Германия можеш да изпратиш стоката и само с фактура, но за Швейцария ти трябва митническа декларация за износ. Нали внасяте стока от Турция, питай фирмата, която ти помага с митническите формалности при вноса.

извинявай не бях прочела първата част от постинга

# 14
  • Мнения: 98
Днес специално попитах, за да ми разяснят някои неща. Последните уточнения са:
Когато получаваш стоката от Турция трябва да искаш да има освен сертификат ATR и "Декларация на доставчика". В последствие когато ти изнасяш за Швейцария на база на тези два документа ще ти издадат сертификат, в който ще пише че стоката е с турски произход.

# 15
  • Мнения: 1 291
1."сертификат ATR и "Декларация на доставчика""от кой да ги поискам-от каргото или от производителя
2."на база на тези два документа ще ти издадат сертификат, в който ще пише че стоката е с турски произход" кой ми го издава

# 16
  • София
  • Мнения: 2 006
Сертификат за произход се взема от производителя. Ако клиентката ви иска да купи неща на 20 фирми, то вие трябва да имате 20 сертификата от различните производители. Пиеш един валериан и почваш да звъниш и да пращаш мейли. Междувременно стискаш палци да попаднеш на някой, който знае английски. Наши клиенти турци имаха преводач, който явно беше учил английски до трети клас и се разбирахме предимно с жестове.

# 17
  • Мнения: 98
Сега като получаваш стоката нямаш ли АТR? Нали не плащаш мито на стоката внесена от Турция? Декларация на доставчика трябва да поискаш от фирмата която изнася стоката от Турция. Пише ти я в Инвойса и в турската митническа декларация, като продавач/изпращач на стоката

# 18
  • Мнения: 1 291
Аз ползвам карго, за всички документи се грижи то.аз само нося стоката и те ми я доставят до бг.Дори незнам какво е АТR

# 19
  • Мнения: 7 947
Sertificate of origine - изрично издаден от фирмата производител /колкото производители - толкова сертификати ти трябват/, в който се упоменава вида стока и къде е произведена и от кого. С подпис и печат на производителя. Този сертификат за произход няма нищо общо с митническите агенции! Мога да ти пратя един примерен наш на лични ако искаш да видиш какво трябва да съдържа.
За износа - трябва ти фактура и пак лист - нищо повече. Даваш го на някой агент и си готова.

# 20
  • Мнения: 98
И даже незнаеш дали плащаш мито?
изрично издаден от фирмата производител /колкото производители
Абсурд! Това не може да стане, поне не в Турция, още по-малко пък с карго.

# 21
  • Мнения: 7 947
Аз казвам какво значи сертификат за произход - а вече дали производителя ще си направи труда да издаде е друг въпрос!
П.П. Каква е връзката с картого   #Crazy
http://www.nautico-bg.com/uslugi/main.htm#form_A и http://pcci.bg/Sert/index.html - прочети малко

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 17:17 от viliko

# 22
  • Мнения: 98
Попрочела съм туй-онуй. По простата причина, че с това си вадя хляба.
Ако знаеш какво представлява т.нар. "карго" ("картого" не знам какво  Wink) ще  разбереш каква е връзката.

# 23
  • Мнения: 7 947
Значи според теб този документ не се дава от производителя, така ли...странно, но нашите са издадени именно от производителите ни.

# 24
  • Мнения: 98
По принцип да, но тук ситуацията е по-различна става въпрос за трета страна и за още един получател на стоката там. Тогава освен производителя се налага да се използва и Декларация от доставчика. Не винаги можеш да стигнеш точно до този който е произвел стоката. Но в случая "momicheto" е доста далеч от митническите формалности, а ситуацията е заплетена. Колкото и да искаме да помогнем няма да се получи нищо от нашите съвети, докато не се свърже с агент, който да и обясни как стоят нещата.

# 25
  • Мнения: 1 291
хора , ходих в турция и успях да взема от двама производители такива сертификати.
Но възникнаха още въпроси
1. Зареждам от склад които не са производители , а прекупвачи-съответно предполагам техните стоки които взимам няма да мога да продам на Швейцарката защото те не са производител
2.И двата сертификата които взех са на руски
3.В единия пише че се издава за да послужи за руския стандарт
4.Може ли покрай стоките със сертификат да й продам и малко от други фирми или ги проверяват всяка дреха и може да ги конфискуват

# 26
  • Мнения: 7 947
Попрочела съм туй-онуй. По простата причина, че с това си вадя хляба.
Ако знаеш какво представлява т.нар. "карго" ("картого" не знам какво  Wink) ще  разбереш каква е връзката.
Така и не разбрах каква е връзката между сертификата за произход/от производителя!/ и каргото. Можеш ли да ми разяшниш...един ден може да срещна и този проблем.
Момиче, щом жената иска сертификат - значи тези без наличен такъв не става да й пробуташ, защото разбере ли се - ще имаш ядове  Wink За руския - не ти ли е удобно да питаш самата клиентка дали е проблем това за нея...

# 27
  • Мнения: 1 291
о не не сте ме разбрали, нямам намерение да пробутвам на никого нищо и затова се интересувам за да го направя както трябва, но на жената много и харесват дрешките и така вместо да си зареди целия магазин може да вземе само някои неща..

# 28
  • Мнения: 7 947
Ами говори тогава с нея и й сподели, че понеже сте прекупвачи за определени неща не би могла да й дадеш сертификата. Въжможно е тя самата да измисли вариянт или пък да стигнете до някакво решение...има и друг вариянт - отиди на една консултация при някои митнически и те е възможно да ти помогнат да се оправиш откъм бумащината. Успех!

# 29
  • Мнения: 34
тази тема е много актуална,вече всеки магазин,особено детски,трябва да притежава такъв сертификат,клиента има право да го изиска винаги,за да е сигурен за какво си дава парите

# 30
  • Мнения: 7 947
тази тема е много актуална,вече всеки магазин,особено детски,трябва да притежава такъв сертификат,клиента има право да го изиска винаги,за да е сигурен за какво си дава парите
Само да допълня - и всяка фирма вносител и дилър също!

# 31
  • Мнения: 34
тази тема е много актуална,вече всеки магазин,особено детски,трябва да притежава такъв сертификат,клиента има право да го изиска винаги,за да е сигурен за какво си дава парите
Само да допълня - и всяка фирма вносител и дилър също!
така е,да,наскоро ми се беше наложило и се поинтерисувах,това се изисква дори от БГ производителите

# 32
  • Мнения: 7 947
Лошото е, че наличието на сертификата е формалност и с нищо не ти гарантира качество  Wink

# 33
  • Мнения: 34
Лошото е, че наличието на сертификата е формалност и с нищо не ти гарантира качество  Wink
не би трябвало да е така,това все пак е вид гаранция за потребителя,мисля че по-скоро зависи на какъв сертификат за качество отговарят,но тук вече не съм много на ясно

# 34
  • Мнения: 7 947
Точно това исках да кажа - тоя сертификат за произход не е гарант за качество и съответно не ми трябва като влеза да си пазарувам. По важно би било да има сертификат по качество - ISO, то поне дава някаква гаранция относно процеса на производство и организация. Отдалечихме се от темата!

# 35
здравеите аз сега ще отварям магазин за детски дрехи и се интересувам ако зареждам дрехи от складове тук внос от Турция трябвали да имам сертификати някои за качество или произход и като са на различни марки как ще става с общ сертификат ли или за различните марки отделно за всяка марка и кои ще ми го даде

# 36
Имам следния въпрос..
имаме склад на едро за детски дрешки които ги внасяме от Турция-наша клиентка от Швейцария, иска да закупи от нас, но й искат сертификат за произход (че са произведени в Турция). Имате ли идея откъде можем да набавим такъв за да й го предоставим?

ти какви дрешки продаваш в склада на кои марки можеш ли да ми изпратиш инакъв каталог че сам от Стара Загора и ако ми хареса стоката може да дойда  до София аз сега търся стока и се ориентирам с цени и марки

# 37
Имам следния въпрос..
имаме склад на едро за детски дрешки които ги внасяме от Турция-наша клиентка от Швейцария, иска да закупи от нас, но й искат сертификат за произход (че са произведени в Турция). Имате ли идея откъде можем да набавим такъв за да й го предоставим?
и искам да те попитам ти даваш ли сертификати и какви точно за качество или за произход аз не зная нищо ще ми трябва ли като отворя магазина някак сертификат изобщо или не ги искат

# 38
  • Мнения: 1 291
за България не трябват такива сертификати-само ако изнасяш за чужбина

# 39
  • Мнения: 29
Моите уважения към всички които се "втурнаха" да помагат.И всички предлагат варианти за ЛЕГАЛЕН внос!!! Не разбрахте ли че този начин който ползва "edno momiche" най-вероятно не е на "светло".Като се базирам на опита си нека да отгатна- Момиче, ти предполагам отиваш до Турция , купуваш си нещата които си харесаш от различните складове и ги пращаш при така нареченото "карго".Каргото се явява най-често автобус по редовна пътническа линия, който товари освен багажа на пътниците и така напазаруваната  стока на различни "вносители".Автобусът минава през КПП-то по облекчена процедура и въпросният багаж минава пред митничарите за личен срещу скромно възнаграждание.След като пристигне в България на предварително уговорено място се чака от получателя и си получава "стоката' за която не е платил никакви митнически сборове.Така че нито един от изброените варианти по-горе не ти върши работа.Тази схема върши работа за малки клиенти, но когато се появят големите риби уви трябва да изплуваш на светло...  bouquet

# 40
  • Мнения: 7 947
Дори да е така, кво  Wink

# 41
  • Мнения: 1 291
мнооого отдавна този начин с автобусите не съществува-ползват се Фирми които правят вноса-и начина си е съвсем легален.ние внасяме за цял склад на едро и магазин а не по две серии в багажа..

# 42
  • Мнения: 7 947
А къде ви е магазина, ако имате такъв?

Общи условия

Активация на акаунт