Препоръчайте ми хотели на Ситония?

  • 87 836
  • 168
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 305
И по-специално на Вурвуру. Навили сме се да ходим там тази година, има един страхотен плаж, та сега търся подходящ хотел. Някакви предложения?

# 1
  • Мнения: 856
Аз си избрах от този сайт: http://www.halkidiki.com/vourvourou/accommodation.htm
Ние ходихме в Къща Валасакис, но знам че там за активния сезон няма места. Поразгледахме почти всичко в района и поне външно хотелчетата изглеждат както са на снимките в сайта - с големи дворове, градини, BBQ, шезлонги за тези, които са на плажа. Приятно место за спокойна почивка.

# 2
  • Мнения: 798
И аз съм си харесала Ситония и места като Вурвуру , Сарти и Каламитси за почивката на семейството.Хотел ли ти трябва или тип студио, които не предлагат храна...?
За Сарти мога да ти дам едно предложение, но не е хотел...На Вурвуру аз не можах да открия хотел..., който да отговаря на изискванията ми. Но ние ще сме  с кола така, че мислим да пътиваме  до хубавите места всеки ден. Само да вметна, че лукс  не тръся...по-скоро спокойствие и зеленина...

# 3
  • Мнения: 1 305
Не е нужно да е супер лукс, трябва ни нещо или със закуска и вечеря, или да е апартамент или къща, бунгало с кухня. Ако има голям двор би било добре, защото сме с малки деца.

# 4
  • Мнения: 856
Повечето хотелчета във Вурвуру са малки, но във всеки апартамент/студио има отделно кухня или бокс.
Вергос отговаря на типичните ни предтави за хотел.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 860
Повечето хотелчета във Вурвуру са малки, но във всеки апартамент/студио има отделно кухня или бокс.
Вергос отговаря на типичните ни предтави за хотел.

Mur, била ли си в този хотел?

Имате ли впечатления от Вурвуру и има ли какво да се прави вечер?

# 6
  • Мнения: 395
Dame, кога си планувала да ходиш?
Миналата година бихме там от 20.08 и спахме в страхотен апартамент за 45евро. Намира се в началото, като влезеш във Вурвуру от дясната страна.
Тази година бяхме до 07.08, но уцелихме точно отпускарския сезон и нямаше нито един свободен апартамент, който да ни устройва. Бяха останали само най-мизерните места, където никой уважаваш себе си човек не би спал. Наложи се да спим, чак в Метаморфози. Намерихме си страхотен мезонет за 80евро. Бяхме със сестра ми и ни се върза по 40 на семейство. В Метаморфози плажа беше ужасен и е пълно с румънски цигани. Издържахме само два часа и от прашихме към Вурвуру. Така всеки ден пътувахме, но си заслужаваше.
Страхотния плаж се казва Кариди бийч.   http://i537.photobucket.com/albums/ff333/kapkavl/DSC00072.jpg
За хапване и миналата и тази година останахме доволни от ресторант Едра. Само не сядай в "ресторанта" до супер маркет Вурвуру.  Sick
Знам, че собственичката на супер маркета също предлага стаи, но не съм ги виждала.
Ако обичате да се гмуркате, задължително си вземете шнорхел и очила. В дясната част на Кариди биич на края при скалите видяхме невероятен пасаж от риби. Рибките бяха малки, но пасажа беше някъде 5 на 5 метра, такова нещо съм виждала само по телевизията. Невероятно е, но имай предвид, че там вече е доста дълбоко.
Приятно изкарване.  Grinning
P.S. На Вурвуру тази година имаше доста оси.  Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 3 860
justice, има ли къде да се разхожда вечер човек във Вурвуру?

# 8
  • Мнения: 395
Вурвуру е едно малко селце с къщи, които се дават под наем. 4 хранителни магазина 10тина ресторанта. Алея за разходки няма. Нощен живот също.
Кръстила съм си Кариди бийч - бебешкия плаж. Пълно е със семейства с малки дечица, защото водата е много топла и плитка.  Grinning
Зависи какво търсиш. Ако си с малко дете и планираш семейна почивка - Вурвуру е рая, но ако обичаш нощния живот, ще ти е скучно.
П.С. Къщите имат  дворчета с добре подържана трева, люлки и пързалки за децата.

# 9
  • Мнения: 798
Гледам, че има хора с пресни впечатления от Ситония. На 15 септември заминаваме и ние за там. Кажете ми моля, има ли морски таралежи по плажовете ? Чудя се дали да се оборудваме със специални обувки и особено за детето...Май ще трябва да взимам и разни мазила за ухапване от оси. За Кариди бийч разбрах. Някой друг плаж, който не трябва да се пропуска да кажете?  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 304
Някой има ли впечатления от  хотел Ekies All Senses Resort**** / Халкидики. Намира се точно на Вурвуру.
http://www.visit.bg/abroad/index.php?hotel=459

# 11
  • Мнения: 1 305
Ние точно заради плажа на Кариди отиваме във Вурвуру. Естествено планираме и да пообиколим Ситония, но този плаж наистина е великолепен.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 798
Някой има ли впечатления от  хотел Ekies All Senses Resort**** / Халкидики. Намира се точно на Вурвуру.
http://www.visit.bg/abroad/index.php?hotel=459


Отзивите са доста отрицателни. И от агенцията ме отказаха като попитах за него. Беше ми харесал заради местоположението и по картинките, но...явно не става. И по чуждите сайтове ако провериш и там не са хубави отзивите. Но все пак преки впечатления нямам.
Кажете за таралежите, моля ви. Малкия обича да се плацика на брега...и няма да мога да легна спокойна нито за секунда ако знам, че може да налети на нещо такова. На самия бряг ли излизат или по-навътре?

# 13
  • Мнения: 1 305
Миналата година в Гърция не сме попадали на таралежи. А пробвахме няколко различни плажа. Но все пак трябва да се внимава. Ние на 31 август се връщаме от там, тогава ще споделя още опит.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 13 191
Тази година бяхме в Гърция на Ситония. Таралежи имаше и то много, но ние се бяхме подготвили- всички бяхме с гумени сандали с каишка /много са модерни тази година, не зная дали се сещате от кои/. С тях влизахме във водата и не сме имали никакви проблеми. Но водата е кристално чиста и се вижда къде са, така че може да ги избягвате.
Влюбена съм в Ситония- чисто, чисто, чисто...
Мирише разкошно, спокойно и нищо не спира погледа...

# 15
  • Мнения: 856
Повечето хотелчета във Вурвуру са малки, но във всеки апартамент/студио има отделно кухня или бокс.
Вергос отговаря на типичните ни предтави за хотел.

Mur, била ли си в този хотел?

Имате ли впечатления от Вурвуру и има ли какво да се прави вечер?

Не съм била във Вергос, само минахме покрай него. Не знам дали бих могла да ти помогна с инфо. На мен не ми хареса това, че басейна е от към улицата, а точно до него е пицарията. Може би е малко шумно през сезона.  Но ако предпочитате плажа, това няма да е проблем. Там е спокойно и много приятно.

Ние бяхме във Вурвуру през май и тогава на Кариди нямаше таралежи.

# 16
  • София
  • Мнения: 545
Дайте инфо за някой хотел там ... цени ...моля

# 17
  • Мнения: 1 305
Дайте инфо за някой хотел там ... цени ...моля

Виж линка, който е дала Мур в началото на темата. Ние от там си намерихме хотел. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 395
На Кариди бийч няма таралежи. Видях само няколко, като се гмурках при скалите.
Тази година посетих 6 различни плажа на Касандра и Ситония и стигнах до извода, че таралежи има само при скалите.
Dame, горещо ви препоръчвам и Каламици. По-дълбоко е, но пък водата е кристална и заливчето е невероятно. На 20м от брега има островче. Задължително се качете на върха, гледката е величествена това е едно от най красивите места, които съм виждала. Качихме се два пъти, като втория  рискувахме да отидем с камерата, за да снимаме от горе. Само се качете по-рано, че към 14ч така се е напекло, че не се стъпва. Също така имайте предвид, че на скалите в основата на острова има таралежи. За гмуркане е супер.   Animal Tropical Fish Peace   Animal Tropical Fish
Приятна почивка и да не забравиш да пишеш после как сте изкарали.   grinning039

# 19
  • Мнения: 1 305
Ооо, знаем го много добре плажа на Каламици!  Mr. Green
Всъщност по цялата Ситония има много хубави плажове. Сравнение с Касандра, Ситония е много по-красивия ръкав. Да се чудиш защо по Касандра има повече хотели. Там повечето плажове са каменисти и грозни.

# 20
  • Мнения: 934
Кариди бийч наистина е райско местенце за деца. Дълбочината в целия залив е не повече от 40-60 см, водата кристално чиста, пясъкът - фин.
Децата играеха/плуваха/риболуваха на воля.
Ние бяхме през юни, нямаше таралежи, но хубаво е малките деца да са борудвани
със сандали тип crocs.

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 13:54 от scorpios

# 21
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 404
А колко са километрите от границата до Вурвуру? Ние мислим към края на септември да посетим Гърция за 3-4 дни и това, което прочетох за това място много ми допада.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 860
Аз благодаря на всички, които са отговорили на въпросчетата ми за Вурвуру, но аз вече бях тръгнала за Гърция!  bouquet
Всичко, което сте ми написали за Вурвуру ме устройва за почивка с детето и ще го имам впредвид за другото лято!Дано да има още отзиви за Ситония, за плажчета, за хотелчета и красиви местенца!

# 23
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335
Повдигам темата, че дойде време за море 2009. Ако някой има отзиви за хотели в Ситония  иВурвуру, да казва:))

# 24
  • Мнения: 243
Gadamer, аз разглеждах разни твои снимки от миналото лято, но не разбрах къде са правени - по-скоро питам къде бяхте отседнали, как си резервирахте ....личи си че сте изкарали супер!
10х

# 25
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335
Ами във Вурвуру, в една къща бяхме отседнали. Това  е в Ситония. Но тази година не намерихме места в същата къща и сега търсим други, или някакв охотелче евентуално, но предпочтаме студио по принцип.

# 26
  • Мнения: 1
Gadamer, аз разглеждах разни твои снимки от миналото лято, но не разбрах къде са правени - по-скоро питам къде бяхте отседнали, как си резервирахте ....личи си че сте изкарали супер!
10х
Привет на всички!!!

След дълго ровене в нета и форумите решихме - Ситония ще е!!! На 20-ти юни тръгваме с колата и правим обиколка на полуострова. Където ни хареса-там ще отседнем. Наш приятел ни каза, че на място може да се намерят доста частни хотелчета и квартири на много сносни цени, като и пазарлъка влиза в действие...Той и семейството му са си наемали апартамент в частна къща за 30-тина евро, като имало и по-ефтини. Та мисълта ми е-ако някой е ходил на подобно място с хубав плаж наблизо-да даде малко инфо. Аз пък в замяна ще пусна като се върна подробен очерк на видяното там, придружено е богат снимков материал и пояснения. Благодаря в аванс!!!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 768
привет на всички!
моля ви кажете ми има ли хубаво хотелче във вурвуру /не студия или апартаменти/ който да е близо до кариди и да има ресторант с добра кухня? гледах, гледах но навсякъде предлагат студия или апартаменти, много сладки но да си готвиш сам  Sad ще бъдем с деца и затова ще е хубаво да има и детска площадка.
много ще бъда благодарна ако препоръчате нещо Hug

# 28
  • Мнения: 212
Във Вурвуру е Ekies All Senses, но е на BB или на HB.

# 29
  • Мнения: 4 915
Включвам се да следя за отзиви за хубави къщички близо до плажа, и със зелено дворче. Подходящо за семейство с 2 малки деца.

Благодаря на всички за коментарите и мненията, чудна темичка за чудно местенце.  Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 2 768
Във Вурвуру е Ekies All Senses, но е на BB или на HB.
благодаря за предложението. наистина до сега само този хотел намерих но има  много отрицателни отзиви за него...

# 31
  • Мнения: 798
Във Вурвуру е Ekies All Senses, но е на BB или на HB.
благодаря за предложението. наистина до сега само този хотел намерих но има  много отрицателни отзиви за него...
Миналата година в агенцията момичетата, даже сами ме отказаха от този хотел. Имали лоши отзиви и наблюдения и  ми предложиха друг хотел. А никак не е евтин.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 694
Аз обиколих цялото село/поне така си мисля / и освен Ekies All Senses и Vergos други хотели не видях. Имам предвид да предлагат храна. Спрях се на Вергос. Офертата беше за последната седмица на август - 50 евро двойната със закуска и 65 със вечеря. Поисках all inclusiv дадоха ми цена от 90 евро, но после се оказа че е само закуска, обяд и вечеря. Видя ми се много. за първата седмица на септември цената беше същата. Приятно хотелче е с басейн с детска секция, пицария с прилични цени на храната. Бирата естествено е 5 евро, кафето 3 мисля че и безалкохолното беше 3. С частен плаж е с около 10-12 шезлонга на него и 5-6 чадъра. Много ми хареса. Единствено че на плажа се е оформило нещо като пристан и имаше доста моторници и лодки. Незнам като се раздвижат напред назад да не ме дразнят, но ще видим. Иначе е плитко и за децата лодките не пречат, но аз плувам доста навътре и ако фучат покрай мен ще ме дразнят.
Като отиваш към Кариди бийч имаше една доста сносна пицария. Пицата е доста прилична и е 13 евро. Ние двама и детето се нахраниме спокойно. Имаше страхотни къщи с нещо като частен плаж но места нямаше а и мен не ме устройват защото нямаха храна. В периода който казах 40 евро ми се видяха много за без храна а и отивам на почивка и дори закуска не ми се прави.

За Каламитси мога също да кажа само хубави работи. спахме в Ирене хьус без храна, но отпред е таерната на брат и , която ни изханваше. Цените бяха ормални за Гърция, но в никъкв случай не мога да кажа - евтина е там яжте. На Каламитси ходихме на едно малко плажче с две таверни само. Чадърите и шезлонгите бяха безплатни, но се очаква да си поръчаш от таверната. Ако не седнеш да ядеш там поне кафе, кола бира. Но как се казваше ... ще питам и ще пиша пак. Там наистина таверните бяха с доста по ниски цени. За сравнение - таверната в Каламитси кило риба приготвена естествено /ципура, лаврак/ беше 55 евро. На това плажче 35. Момчето което я държи е рибар и всичко вади сам и някъкв роднина негов. Октоподите висяха пред кръчмата. Рибата я донесоха точно преди да седнем. Мноо готино място. Четири човека и две деца 60 евро /това вкл. доста узо/. Същото в Каламитси /без узо/ 80 евро.
Друг хотел е Асса Марис. Но той става само някъде края на май, защото иначе цифрата е доста безумно, особено за измисления ол инклузив, който предлагат. Там ходим трета година през май. Като постоянни и многобройни клиенти ни дават доста добри цени и затова още ходим. Храната им е безобразна, но гледката си струва, а и удобството че плажа ти е под носа. Първия ден паркирам всичко на плажа и го прибирам последния, това е най-голямото предимство. Досега нищо не ми е изчезвало.
Ако някой реши да ходи моя съвет е да иска директно цена от хотела, правят доста добри отстъпки дори и за първи път.
Тази година за първи път имаше българи и като чух какво са платили през агенции - прекалено много е за това което предлага хотела. Храната като храна не е стара и развалена, но е доста безвкусна и еднообразна.
Но ние сме доволни защото само закусваме там и най-много децата да хапнат на обяд. На вечеря навън. Цената която плащахме покриваше и препокриваше узото и бирата така, че вечерята навън не ни безпокоеше. Тази година за първи път едната вечер беше с морски дарове и не беше никак лоша, но беше само една.
И в заключение - където и да отидете на Ситония няма да сбъркате, особено сравнено с Казандра.
Което ме подсеща - на Ситония няма толкова много хотели защото е защитена зона и разрешение за строеж се чака около 15 години. Затова и който е ходил сигурно му е направило впечатление че има много празни дворни места с една или две каравани на него.

# 33
  • Мнения: 2 175
Сега се връщам от там - между Вурвуру и Агиос Николаос..Лагониси бийч..
Хотелът беше чудесен, "Еос" - студиото много приятно, чисто и "кукленско"..имаше си всичко..плюс прекрасна гледка към връх Атон..
Градината е голяма, басейн, шезлонги и тн..барбекю за компании и детски кът..
Плажът е на 500 м., както и Ормос Панагиос - където пък има куп вкусни кръчми..
Изобщо не ми е пречело, че нямаме ресторант в хотела..Даже напротив..разхождаш се и тн..
А сутрин (по обед) си правех кафето на терасата и закусвах плодове..Wink

# 34
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335
След няколко дни заминавам за Вурвуру, отиваме на ново място, студио, но предлагат домашно приготвена храна (чудесен вариант за мен, защото не ми се готви, същевременно не искам на хотел) и ще разкажа като се върнем. Разбрах, че любимият ми бийч бар Порто Парадизо е прекръстен и май с други собственици  Sad , дано всичко останало да си е същото.

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 20:08 от gadamer

# 35
  • Мнения: 934
Разбрах, че любимият ми бийч бар Порто Пардизо е прекръстен и май с други собственици  Sad , дано всичко останало да си е същото.

gadamer, къде точно е този бар?

# 36
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335
Разбрах, че любимият ми бийч бар Порто Пардизо е прекръстен и май с други собственици  Sad , дано всичко останало да си е същото.

gadamer, къде точно е този бар?



От Вурвуру в посока Сарти, някъде на 4-5 км от Вурвуру. Ако искаш мога да ти пусна снимки на лични.

# 37
  • Мнения: 934
Ясно, ще го намерим.
За уикенда сме в тази посока  Sunglasses

# 38
  • София
  • Мнения: 338
Магаренце имаш ли някакви координати на хотела, и евентуално да кажеш колко ви струваше нощувката.

# 39
  • Мнения: 2 175
Имам -
+306972901410    Димитриос - говори отлично български Sunglasses

Иначе ето им сайта:
http://www.heos.gr/loft.html

Ние платихме по 80 евро/ден за апартамента - но  се обадихме предняи ден и бяхме 3 дни..

# 40
  • Мнения: 2 255
Имам -
+306972901410    Димитриос - говори отлично български Sunglasses

Иначе ето им сайта:
http://www.heos.gr/loft.html

Ние платихме по 80 евро/ден за апартамента - но  се обадихме предняи ден и бяхме 3 дни..
това много добре ми изглежда  Peace
само дето ако си с дечурлига е малко далеч плажа да му се не види   Cry
magarence наблизо ли са местата за хапване ???

ние бяхме миналата седмица от горната страна на Ормос Панагиас - в хотел Antigoni beach и много ми допадна спокойствието на района и най-вече плажовете  Peace
...само нещо от Вурвуру не бях очарована   Sick дали защото от толкоз хвалене очаквах повече  Thinking ...но ми се видя едно доста разтеглено по дължина село ...разхождаш се по пътя евентуално... много хотелчета - кое става ..кое ???  newsm78 не на всички двора е поддържан  Rolling Eyes на доста дето надникнахме ...плажчето е направо символично ...ако го има ... за да хапнеш трябва да се "носиш" донякъде си ...или да си готвиш  #Crazy имаше само Вергос и още 1-2 с ресторантче  Sad а Кариди наистина е ОК  thumbsup ...ама трябва да се качиш пак на колата, за да ходиш там  Tired Face
та нещо май не е мойто място  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 2 175
Ами левият изглед на хотела е към Ормос..
Точно отгоре е..Wink
А плажът Лагониси е от дясната страна и е малко по-далеч..

П.П - на мен кръчмичките в Ормос ми харесаха повече..Wink

# 42
# 43
  • Мнения: 258
Ще препоръчам Вилидж маре на Ситония за спокойна почивка на All inclusive в малък, чист комплекс, пълен със зеленина. Нямам забележки по отношение на обслужването и храната. Много е приятно.

# 44
  • Мнения: 1 305
Ще препоръчам Вилидж маре на Ситония за спокойна почивка на All inclusive в малък, чист комплекс, пълен със зеленина. Нямам забележки по отношение на обслужването и храната. Много е приятно.

Water, дай повече информация - къде точно на Ситония, колко струва, има ли басейн и не на последно място - какъв е плажът.

# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Добре де...
Торони, или Вурвуру или Сарти?
В кое нас. място да отседнем? Става дума за тиха и спокойна семейна почивка с деца.  Grinning

# 46
  • София
  • Мнения: 304
Вчера се върнахме от Атена палас на Ситония. Спахме там две нощи, като първата бяхме в мезонет, а втората в обикновена стая. Мезонетът е направен в стар стил, отвън има много приятни столове,диванче и масичка. Мезонетите са разположени около басеин, където има резервиран чадър с два шезлонга. Басеинът е малко студен, но иначе е хубав, голям и чист, с джакузита. Ние бяхме със закуска и вечеря, храната е добра, има избор, но в ресторанта е лудница. Плажът е много малък, каменист.
 Ходихме с колата до Торони, там плажът е супер. Моля, дайте отзиви за хотелите в Торони.
Някой бил ли е тук - TORONI BLUE SEA  http://www.reyma.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=719

# 47
  • Мнения: 1 314
И  ние още се колебаем между Гърция и нашето Черноморие, този хотел е с много приемливи цени, и е в списъка ми, дано се включи някой с пресни впечатления. Аз се чудя като условия е за 2 възрастни и 1 дете цената, а за второ дете, почти тригодишно, дали се заплаща допълнително, при положение, че ще спи в собствена кошара? Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 2 255
Добре де...
Торони, или Вурвуру или Сарти?
В кое нас. място да отседнем? Става дума за тиха и спокойна семейна почивка с деца.  Grinning
от 3-те съм почивала само в Торони ...писала съм доста из форума - малко, спокойно, чудесен плаж...ако искаш мога и тук по-конкретно   ...Peace
Вурвуру - ходихме на разходка - сега като почивахме в Антигони - и както вече казах, май се разочаровах - много "разтеглено", малки плажчета, с изкл. на Кариди ...но трябва да ходиш до там с кола... Rolling Eyes , за да се разходиш или придвижиш трябва да вървиш по шосето  #Crazy а и при избора на хотел от многото рискуваш да попаднеш на някой дето не само няма излаз, но и видимост към море ...иначе места за хапване имаше доста  Peace
Сарти - минавала съм с кола транзит- по-голямо и по-оживено от Торони, хареса ми...може би ще го пробваме догодина -  наши приятели бяха сега за 5 дни и им е харесало, а според 2-те им тинейджърки било чудно за купон, а не за мързеливи родители като нас  Joy
...ако имаш въпроси ..насреща съм

# 49
  • Мнения: 258
Ще препоръчам Вилидж маре на Ситония за спокойна почивка на All inclusive в малък, чист комплекс, пълен със зеленина. Нямам забележки по отношение на обслужването и храната. Много е приятно.

Water, дай повече информация - къде точно на Ситония, колко струва, има ли басейн и не на последно място - какъв е плажът.

Вилидж маре е на Ситония, преди Никити, селцето се казва Метаморфози. Има 3 басейна, чудесен плаж и определено не е евтино, но си струва парите.

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
*2K*   bouquet

Май-май ще е Торони или Сарти. И само на плаж на Кариди бийч.

# 51
  • Мнения: 2 255
*2K*   bouquet

Май-май ще е Торони или Сарти. И само на плаж на Кариди бийч.
Peace после да споделеш какво сте избрали и как е ???   Praynig ...че аз почвам да се замислям вече за догодина  newsm78 ...това море ще ми изпие/измие ъкъла ..дето вика мъж ми  Joy

П.С.  размечтах се заради тебе  Joy и виж на какво попаднах в едни форум http://www.siropoulou.gr/photos.php - по-точно хотел Агни  Thinking

Последна редакция: пн, 24 авг 2009, 16:11 от *2K*

# 52
  • Мнения: 934
[quote author=Шани link=topic=316137.msg12246242#msg12246242 date=1251118609

Май-май ще е Торони или Сарти. И само на плаж на Кариди бийч.
[/quote]

Само така, отидете рано сутринта, за да му се насладите напълно.
И останете при залез.
А този уикенд бяхме на едни райски плажове и красиви скали на Тасос  Wink

# 53
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148


така ли е по-добре да се мине?  Thinking
Аз мислех, да не стигаме до Солун, а по-скоро през селцата, та до към Аспровалта и преди нея да се отбием за Ситония.
scorpios и *2K* - какво мислите?
И мерси за идеите   bouquet

# 54
  • Мнения: 212
Аз съм пътувала от Атон към Аспровалта, пътят е ужасен, някакви завои, издигания и спускания, отдавна не ми беше ставало лошо на път. Аз лично не препоръчвам.

# 55
  • Мнения: 934


така ли е по-добре да се мине?  Thinking
Аз мислех, да не стигаме до Солун, а по-скоро през селцата, та до към Аспровалта и преди нея да се отбием за Ситония.
scorpios и *2K* - какво мислите?
И мерси за идеите   bouquet

Да, това е пътя. До Неа Муданя е магистрала.
На кой хотел се спряхте?

# 56
  • Мнения: 2 255
и според мен това е по-добрия избор за пътуване  Peace
пътя си е магистрала, единствено по околовръстното на Солун може да попаднеш в трафик  Rolling Eyes
ние например избягваме да сме на Солун и надолу ..петък следобяд и събота предиобяд ..тъй като много гърци тръгват към ръкавите за уикенда  Shocked и макар да се организират веднага 2 ленти в натоварената посока  Peace движението става по-бавно  Thinking

# 57
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
scorpios - отиваме на сляпо дето се казва.  Rolling Eyes
На място ще преценяваме...  Grinning

*2К* , знам го аз околоМръстното на Солун  Flutter. Мин.година къмто 2-2.5ч. излизахме от него, та само с един грешен ход се върнахе за няма и 10 мин. пак на него, но в обратна посока  ooooh!. Всичките 13-15 екзодуси ги знам  Twisted Evil Twisted Evil
Солун я ясно уреден откъм инфраструктура град. Трафикът е малко кофти  Flutter, но след софийския не мож' се изненадваме. Пък и няколко пъти сме били в Солун.  Simple Smile

Цялата магистрала до Солун ли е готова вече?  Rolling Eyes
Ей, тези византийци, бря. За няма и 3г. направиха чудеса от магистрали. Къде сме ние  Tired

# 58
  • Мнения: 2 255
почти - има съвсем малко според мен още ...но то и това шосе дето заобикаля според мен е 100 пъти по-добре от нашите "пътища"  Peace
то движението из Солун е ясно  Wink аз имах предвид, че трафика след Солун към Халкидики в началото на уикенда става малко  #Crazy

# 59
  • Мнения: 934
scorpios - отиваме на сляпо дето се казва.  Rolling Eyes
На място ще преценяваме...  Grinning

Цялата магистрала до Солун ли е готова вече?  Rolling Eyes

Имах предвид картата, която си дала. Иначе до Солун, разбира се има участъци, които още не са готови.
Май на място е по-добре да се търси, особено, когато става въпрос за апартаменти.

# 60
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
само да споделя разочарование от плажа на Сарти. Мръсно, гадно и много дълбоко.

# 61
  • Мнения: 856
само да споделя разочарование от плажа на Сарти. Мръсно, гадно и много дълбоко.
Кое беше мръсно - плажа или морето?
Ние минахме от там в края на юни и беше ОК.

# 62
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
повече морето. Ма и плажът не очарова...  Confused

# 63
  • Мнения: 217
И аз да се включа, тъй като ни предстои почивка в Геракина след една седмица. Хотелът е Геракини бийч, агенцията го препоръча, отзивите в трипадвайзъра не са лоши, да видим. За пръв път почиваме в Гърция, само с голямото дете сме и сме готови за приключения, но не чак прекалени.

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
почивка в Геракина след една седмица. Хотелът е Геракини бийч,

само минахме на разходка от там. Много ми хареса...зелено и голямо паркче, съвсем на плажа е и х-ла и бунгалата. Няма да се разочароваш, елияна  Hug Дано да случите на време  Praynig

# 65
  • Мнения: 212
Геракини е на плажа, самият плаж е с хубав пясък, бунгалата са сред много зеленина и казват, че кухнята е ок.
Самите бунгала са доста остарели, както и стаите в основната сграда.

# 66
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Самите бунгала са доста остарели,

да и аз така разбрах.

# 67
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
Геракина бийч - аз лично не го харесах. Eдинствен плюс хубавата голяма градина, широк плаж и водни атракции.
Основната сграда е в соц. стил, бунгалата лъхаха на мухал. При това става въпрос за стаи показвани на представители на туристически агенции. Ще кача снимки за демонстрация. Иначе цената им е  Shocked

# 68
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
явно повечето бунгала имат тоз гаден дъх на мухъл.  ooooh!

# 69
  • София
  • Мнения: 6 690
Някой има ли пресни впечатления от Ekies хотел, предлагат ми добра оферта за май, малко е рано още за тогава, но се чудя дали да запазвам - четох за лоши отзиви в темата.

# 70
  • София
  • Мнения: 545
Ekies е ужасно снобарски хотел. Мизерен, префърцунен, нагъчкан  ooooh!

# 71
  • София
  • Мнения: 6 690
Моля те, дай малко повече инфо - стаи, плаж, храна? Защо снобарски?  bouquet

# 72
  • Мнения: 258
Нека продължим темата и през 2010 - Ситония е прекрасно място.

# 73
  • Мнения: 2 401
Ще препоръчам Вилидж маре на Ситония за спокойна почивка на All inclusive в малък, чист комплекс, пълен със зеленина. Нямам забележки по отношение на обслужването и храната. Много е приятно.

Water, дай повече информация - къде точно на Ситония, колко струва, има ли басейн и не на последно място - какъв е плажът.
Вилидж маре е на Ситония, преди Никити, селцето се казва Метаморфози. Има 3 басейна, чудесен плаж и определено не е евтино, но си струва парите.

Не мога да повярвам, че някой може да бъде очарован от тези миризливи бараки. Че и платил за това цифра, съдейки по последния пост. Ще изровя миналогодишния си пост.

# 74
  • Мнения: 434
минзухар,

Кажи накратко конкретните негативи за хотела. Аз съм се ориентирала към него; казаха ми, че двойните стаи - които ме интересуват - били само в основната сграда. Нея ли наричаш "бараки" или останалите сгради.
Чакам с интерес.

# 75
  • Мнения: 2 401
Няма сграда, бунгала са. Миналата година "хотела" се казваши Metamorfosi bungalows.  По едно време точно преди активния сезон го прекръстиха и му лепнаха още една звезда.  Нас ни настаниха там, защото хотела, който бяхме платили беше продал нашата стая.  Дадоха ни бунгало-апартамент, с две стаи. Такава смрад не съм срещала никъде, бараките са пълна отврат, бях пуснала снимки, ще ги потърся.
ttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=373697&pid=12052297

Имаше и по-читаво изглеждащи бунгала с буйна растителност отпред, иначе същите. Но смрадта..

Последна редакция: чт, 15 апр 2010, 15:47 от минзухар

# 76
  • Мнения: 258
Ще препоръчам Вилидж маре на Ситония за спокойна почивка на All inclusive в малък, чист комплекс, пълен със зеленина. Нямам забележки по отношение на обслужването и храната. Много е приятно.

Water, дай повече информация - къде точно на Ситония, колко струва, има ли басейн и не на последно място - какъв е плажът.
Вилидж маре е на Ситония, преди Никити, селцето се казва Метаморфози. Има 3 басейна, чудесен плаж и определено не е евтино, но си струва парите.

Не мога да повярвам, че някой може да бъде очарован от тези миризливи бараки. Че и платил за това цифра, съдейки по последния пост. Ще изровя миналогодишния си пост.
Поддържам мнението си от миналата година - нямам представа какво се е случила при вас, но всичко беше прекрасно - много чисто, поддържано, с прекрасна зелена трева, която се полива всеки ден, апартаментите също бяха реновирани, персоналът много любезен - препоръчвам го на всички, нямам забележки.

# 77
  • Мнения: 434
Добре де, кой кога е ходил и на какво е миришело по негово време? - да проследим хронологията и да си изградя някаква представа...

# 78
  • в баира
  • Мнения: 861
Да препоръчам Martha's House в Геракини:

http://www.marthashaus.gr/hotel_Halkidiki_Greece_en.htm - чист и поддържан хотел!

# 79
  • София
  • Мнения: 3 672
Записвам се да ви следя за хубави хотелчета  Grinning Търся нещо с храна или НВ или ОИ - почива ми се  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 505
Абсолютно съм съгласна с water  за Вилидж маре на Ситония  Peace Вчера се върнахме от там и нямам абсолютно никаква забележка към комплекса. Почивката беше изненада за мен от съпруга ми и когато прочетох мнението на Минзухар, направо не ми се тръгваше. Оказа се, че думите и нямат нищо общо с действителността и си прекарахме страхотно. Случи се така че в рамките на 1 година почивам в два хотела тотално оплюти от Минзухар, а и на двете места беше страхотно. Препоръчвам хотела, а по-късно ще пусна снимки.

# 81
# 82
  • Мнения: 2 255
Хапя    Peace направо май за различни хотели става въпрос  newsm78
мои познати почиваха във Вилидж маре - лятото на 2008 - и бяха много доволни  Peace, дори ми го препоръчаха, а те определено не са без претенции  Rolling Eyes
...та много се изненадах от коментарите на минзухар, реших, че се е скапало мястото за нула време, което според мен не е толкоз обичайно за Гърция  Sick но явно не е така .... Hug

# 83
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

мястото си го бива  Peace

# 84
  • Мнения: 452
Хапя благодаря, че сподели!  bouquet Снимките са впечатляващи. Отивам да търся цени....

http://www.villagemare.gr/halkidiki/gallery.html  това открих, дали е същото място?  newsm78

Последна редакция: пт, 28 май 2010, 18:31 от kleo-to

# 85
  • Мнения: 505
Същото е  Peace

# 86
  • Мнения: 452
Не виждам цени в сайта, дали трябва да пусна запитване?

# 87
  • Мнения: 434
Аз заминавам за там утре; направих резервация през VS TRAVELS. Стискайте палци за добро време!

# 88
  • Мнения: 452
Приятно изкарване! Ще очакваме мнението ти!   bouquet И дано времето е с вас  Praynig

# 89
  • Мнения: 2 401
Абсолютно съм съгласна с water  за Вилидж маре на Ситония  Peace Вчера се върнахме от там и нямам абсолютно никаква забележка към комплекса. Почивката беше изненада за мен от съпруга ми и когато прочетох мнението на Минзухар, направо не ми се тръгваше. Оказа се, че думите и нямат нищо общо с действителността и си прекарахме страхотно. Случи се така че в рамките на 1 година почивам в два хотела тотално оплюти от Минзухар, а и на двете места беше страхотно. Препоръчвам хотела, а по-късно ще пусна снимки.

Значи, трябва да следиш ревютата ми. Където минзухар плюе - правиш резервация.  Laughing

# 90
  • Мнения: 505
Чак такъв труд няма да си правя, но за мен вече твоите мнения нямат стойност, защото Минзухар явно плюе наред по навик.  Laughing

# 91
  • Мнения: 2 401
Чак такъв труд няма да си правя, но за мен вече твоите мнения нямат стойност, защото Минзухар явно плюе наред по навик.  Laughing

Хаха, ходи по третокласните заведения тогава и се радвй на късмета си.  Laughing

# 92
  • Мнения: 505
Радвам се, щото гледам, че и ти там ходиш пък късмет никакъв нямаш. Mr. Green

# 93
  • Мнения: 2 401
Само дето съм обяснила, че съм попаднала там, не по свой избор.  Simple Smile има известна разлика.

# 94
  • Мнения: 505
Да бе, ясно- не се коси толкова, щото не се интересувам особено. Както казах вече - за мен твоите коментари относно хотели, са лишени от стойност и нямат нищо общо с действителноста.  Peace

# 95
  • Мнения: 434
Много хубав хотел! В моите представи бунгала значи едни смотани метални бараки от соц време, но този хотел няма нищо общо с това, той е като повечето гръцки хотели състоящи се от много дву и триетажни постройки събрани в комплекс.
Била съм в подобни 5 звездни хотели на Халкидики, смело мога да кажа, че този не им отстъпва. Храната е супер също. Единствената ми забележка е за плажа - постоянно ветровит и с много клечки и изсъхнали водорасли, във водата е каменисто и има морски таралежи.
Препоръчвам хотела!

# 96
  • Мнения: 505
Радвам се, че сте прекарали хубава почивка  Peace

# 97
  • Мнения: 166
Здравейте, някой да е бил в този хотел.

http://www.thalassokipos.com/index_en.php
Ние вече резервирахме за другата седмица.

# 98
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
http://www.thalassokipos.com/index_en.php
Ние вече резервирахме за другата седмица.

Изглежда тихо, чисто и спокойно място. Пиши отзиви като се върнеш, моля... Simple Smile

# 99
  • София
  • Мнения: 1 250
Да побутна малко темата и да попитам някой с впечатления от Никити или Метаморфози. За Никити конкретно съм харесала ето това, но ако има някой с лични наблюдения ще съм много благодарна за отзиви:

http://www.halkidiki.com/filianna/index.htm

# 100
  • Мнения: 2 255
Здравейте, някой да е бил в този хотел.
http://www.thalassokipos.com/index_en.php
Ние вече резервирахме за другата седмица.
Mного добре изглежда, чакам с нетърпение отзиви как е наяве  newsm78
Нашето моренце за съжаление приключи  Sick  снощи се прибрахме от Тасос и вече започвам  да си мечтая и избирам местенце за догодина  Wink та съм на линия да ви следя коментарите  Joy

# 101
  • София
  • Мнения: 6 690
2K, разкажи малко повече - къде беше, хареса ли ви?  bouquet

# 102
  • Мнения: 138
Да побутна малко темата и да попитам някой с впечатления от Никити или Метаморфози. За Никити конкретно съм харесала ето това, но ако има някой с лични наблюдения ще съм много благодарна за отзиви:

http://www.halkidiki.com/filianna/index.htm

Преди месец бяхме в Метаморфози и почти всеки ден ходихме в Никити. Метаморфози е много малко селце, има три улици и това е, но е много спокойно и приятно.Има хубав парк с детски площадки и лунапарк до морето, но плажа е доста лош, с много камъни и тесен. Никити е доста по-голям град, плажа е много по-хубав, с доста заведения и магазини. Конкретно за това ,което си харесала , не мога да дам отзиви. Peace

# 103
  • София
  • Мнения: 1 250
Да побутна малко темата и да попитам някой с впечатления от Никити или Метаморфози. За Никити конкретно съм харесала ето това, но ако има някой с лични наблюдения ще съм много благодарна за отзиви:

http://www.halkidiki.com/filianna/index.htm

Преди месец бяхме в Метаморфози и почти всеки ден ходихме в Никити. Метаморфози е много малко селце, има три улици и това е, но е много спокойно и приятно.Има хубав парк с детски площадки и лунапарк до морето, но плажа е доста лош, с много камъни и тесен. Никити е доста по-голям град, плажа е много по-хубав, с доста заведения и магазини. Конкретно за това ,което си харесала , не мога да дам отзиви. Peace

Благодаря ти. Аз търся точно нещо спокойно, та ще огледам и Метаморфози. А и ще сме с кола та нищо не пречи да обикаляме. Май ще успея да убедя мъжо за един по- дълъг уикенд другата седмица за предварително поручване на място Simple Smile , а после от средата на Август за повече, макар че Август сигурно е доста голяма жега, но нямам избор с отпуската.
Може ли някой да сподели като километри горе-долу колко е разстоянието с кола.

# 104
  • Мнения: 798
Да попитам тук, дали някой има отзиви от Lagomandra Beach Hotel? Чудим се за него...Предложиха ми няколко хотела на Касандра, но ние си държим на Ситония и ми се иска да намерим читав хотел там, с хубав HB.  В Атина Палас няма свободни стаи за нашия период и се налага да търсим друг.

# 105
  • Мнения: 2 255
2K, разкажи малко повече - къде беше, хареса ли ви?  bouquet
Бяхме в хотел "Капахи" - в Пефкари - о-в Тасос - малко хотелче 2**, на брега на морето, има ресторант и бар, и отпред е плажа. Хотела е малък-семеен, реновиран частично - стаите с изглед към гората са изцяло реновирани, а тези към морето само освежени явно кризата си е казала думата за съжаление  Rolling Eyes Чисто е, но стаите са малки, а баните теснички  Sick то в стаята само спим, но все пак аз обичам да ми е по-широчко  Wink Персонала и собствениците бяха много внимателни и отзивчиви, смениха ни стаята без проблем че беше над ресторанта и изпълниха още куп мои желания с усмивка ...мъжа ми каза, че само гърци може ли да ме изтърпят, у нас да ми били отвинтили главата за 0 време  Joy
Бяхме резервирали НВ - оказа се че, закуската е шведска маса, а вечерята - меню /салата, супа, основно, десерт/ - порциите предостатъчни, ако не ти харесва можеш да го замениш с нещо от менюто на ресторанта. Обаче на 4тия ден се отказахме от вечерята, за да можем да се разхождаме и да хапваме наоколо.
Плажа пред хотела е голям, но каменист /малко като на Касандра/, но ходихме и на един близък, който беше рай за децата - пясък, плитко 100-200м до колене  Laughing но пък се пълнеше с народ естествено, то не може всичко да е на 6  Joy Joy
Направихме едно кръгче на Тасос - хареса ми, но мисля, че Халкидики ми допада много повече  newsm78
Друго не се сещам, питай ако искаш нещо по-конкретно

# 106
  • София
  • Мнения: 6 690
Точно затова питам - интересно ми беше какво ще кажеш за Тасос в сравнение с Халкидики - била съм няколко пъти на Тасос, но вече ми омръзна, май и аз се насочвам вече към Халкидики.

# 107
  • Мнения: 2 255
аз пък реших да сменя тази година познатото Халкидики, и не съжалявам разбира се, винаги е хубаво да видиш нещо ново и непознато, но мисля, че определено пак ще се върна към 3те пръста  Joy освен ако не излъжа половинката догодина за някой по-южен остров  Mr. Green но като знам, че следващия сезон ме чакат... абитуриент, евентуално кандидат студент  Praynig и после първолак  #Crazy ...май ще остане прилъгването за някоя друга по-добра година, та 2011 ще си заложим мейби на полуострова  newsm78 сори отнесох се  Sick

# 108
  • Мнения: 166
Здравейте, някой да е бил в този хотел.
http://www.thalassokipos.com/index_en.php
Ние вече резервирахме за другата седмица.
Mного добре изглежда, чакам с нетърпение отзиви как е наяве  newsm78
Нашето моренце за съжаление приключи  Sick  снощи се прибрахме от Тасос и вече започвам  да си мечтая и избирам местенце за догодина  Wink та съм на линия да ви следя коментарите  Joy

За съжаление бяхме само за една нощувка и няма да съм много обективна.
Наистина е тихо и спокойно. Намира се на едно малко полуостровче между Вурвуру и Ормос Панагиас. Малко спретнато хотелче, тип студио с оборудван кухненски бокс, със самостоятелен скалист плаж-много малък, по скоро е като пристан за две, три лодки. Има само едно барче за напитки. Хубавото е, че е откъснато и спокойно. Има невероятна глетка към морето, Атон и Вурвуру. Много ми хареса и това, че на паркинга за всяка кола си има сенник.
Най-близкият ресторант е на 4км. в Ормос Панагиас.
Препоръчвам го за романтична почивка Simple Smile

# 109
  • Мнения: 2 255
много ти благодаря за коментара - аз този район на Халкидики много го харесвам, миналата година бяхме в х-л Антигони бийч, който е отдругата страна на Ормос, та пообиколихме района  Peace
Някоя от девойките миналата година беше тук и също ми хареса, така, че определено ще гледам пак да посетим този район и то скоро ....макар, че мъжа ми нещо все по-трудно се навива за почивка, камо ли пък романтична  Joy с възрастта  Mr. Green все по-голям камък става да му се не види ....а на мен ми се пътува ...та ми се плаче  Joy

# 110
  • Мнения: 4
Не ходете в Стамос-студио във Вурвуру. Много некоректни! Направих резервация още през януари за 2 студиа. Закупих билети за самолет и след два месеца изведнъж те писаха че променят  датите. Ако съм искала едното студио с една седмица по-рано. а другото с една седмица по-късно. Уникална некоректност. Сега не мога да върна билетите, а ако сменям дати имам неустойка от 12 Евро. Некоректни гърци. Дори не се обадиха да се извинят. Уникум. Такава простотия при направена резервация не ми се е слуявала.

# 111
  • София
  • Мнения: 110
Много неприятна ситуация, поне да ви бяха съдействали и насочили към съседната вила за исканите дати при положение, че грешката е в тях.Ще намериш по-хубаво място, дано имаш време за промяна.

# 112
  • Мнения: 4
Ако ми помогнете със съвет за студиа на Ситония, много ще съм благодарна. Неустойката за самолета е 120 Евро. Искам две студиа близо до плаж от 16.7.2012.

# 113
  • Мнения: 11 118
Мерилин,
много съжалявам за издънката. Ето, разгледай и почвай да им пишеш, смятам, че все още имаш добри шансове да намериш нещо и да не сменяш датите.

# 114
  • София
  • Мнения: 1 464
Може ли да се намери студио, близо до плажа в Никити в началото на август до 50 - 60Е на нощ не на човек, а за цялото студио, ще бъдем цялото семейство?

# 115
  • София
  • Мнения: 1 250
Може ли да се намери студио, близо до плажа в Никити в началото на август до 50 - 60Е на нощ не на човек, а за цялото студио, ще бъдем цялото семейство?

Ние бяхме тук миналата година от 20-ти Август.

http://www.dafnistudios.gr/dafni_eng.html

Цената беше 60 евро за студио. Намира се на плажа - пресичаш улицата и си на плажа. Студиата са нови - отворени 2010 и ние бяхме изключително доволни. Бяхме двамата с съпруга ми, но има място и за допълнително легло, което даже си стоеше в стаята сгънато и покрито.

Ако те интересува още нещо питай.

# 116
  • София
  • Мнения: 1 464
Тодоричка - много ми хареса!
Благодаря ти много!

Вие ходихте на плажа, който е близо до хотела или на друг?
Как се случва плащането - на място цялата сума като пристигнем или предварително по банка или с карта се капарира част от сумата?

# 117
  • София
  • Мнения: 1 250
Ами ние отидохме без предварителна резервация и платихме чак като си тръгвахме. Не ми искаха пари предварително. Само се уточнихме за колко нощувки ще бъдем. Ако резервирате предварително, най-вероятно ще искат някакво капаро да им преведете.
В темата за Гърция някои момичета обясняваха за това как резервират. Може да погледнеш там.
А по отношение на плажа - да, ходихме си най-вече на плажа пред студиото. От самото студио ни дадоха чадъри и едни много удобни сгъваеми столчета. Стоят на входа и като тръгваш за плаж си взимаш и после връщаш. Даже чадърите ни казаха, че можем да не ги влачим ами направо да си ги оставяме на плажа. На влизане има малко камъни, но имаше направени пътечки през които се влиза. Хубавото беше че е доста плитко и за деца е добре.
Студията имат и напълно оборудван кухненски бокс с всичко необходимо.

# 118
  • Мнения: 4
За Никити Ви препоръчвам
http://www.castristudios.com/en
На високо, прекрасна гледка. Всяко студио на втория етаж има две тераси, от двете страни, така че следобяд да не Ви огрява слънцето. Коректни хазаи. Плажът е на 7-8 минути пеша, не е големия плаж на Никити, а е от другата страна. Малък плаж, но е с малки камъчета. Много спокойно. Чадъри трябва да си носите. Къщата е разположена идеално, отстрани и е много спокойно. На високо е и няма комари.Имат голям двор, паркинг покрит вътре в двора. Има барбекю и маса в двора.  С кола стигате бързо до Вурвуру, пристанището за Атон(продава се прясна риба), а по пътя има много плажове, спокойни и идеално море.

# 119
  • Мнения: 4
Най-идеалния плаж на Ситония според мен е Вурвуру. Много студиа са директно на брега и в цената влизат шезлонги и чадъри. Но там внимавайте, само не в Stamosstudios. Некоректни, въпреки резервацията и преведени пари, в последния момент Ви пишат да смените датите.

# 120
  • Мнения: 2 231
Ще Ви следя  Mr. Green

# 121
  • Мнения: 2 175
Най-идеалния плаж на Ситония според мен е Вурвуру. Много студиа са директно на брега и в цената влизат шезлонги и чадъри. Но там внимавайте, само не в Stamosstudios. Некоректни, въпреки резервацията и преведени пари, в последния момент Ви пишат да смените датите.

И аз мислех до скоро така, но миналата година открих Livrochio beach и се влюбих.
А тази година изкарахме чудна седмица в чисто ново хотелче, точно плажа. Горещо препоръчвам.
http://www.meltemirooms.gr/

# 122
  • София
  • Мнения: 6 690
magarcho, на колко метра от плажа и пресича ли се път до плажа? Бързо ли става дълбоко, какъв е пясъка? Може ли да споделиш цени?  bouquet

# 123
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Най-идеалния плаж на Ситония според мен е Вурвуру. Много студиа са директно на брега и в цената влизат шезлонги и чадъри. Но там внимавайте, само не в Stamosstudios. Некоректни, въпреки резервацията и преведени пари, в последния момент Ви пишат да смените датите.

И аз мислех до скоро така, но миналата година открих Livrochio beach и се влюбих.
А тази година изкарахме чудна седмица в чисто ново хотелче, точно плажа. Горещо препоръчвам.
http://www.meltemirooms.gr/
Кажи какви са били цените, че ми омръзна да  запитвам всеки път Simple Smile

# 124
  • Мнения: 934
И аз мислех до скоро така, но миналата година открих Livrochio beach и се влюбих.
А тази година изкарахме чудна седмица в чисто ново хотелче, точно плажа. Горещо препоръчвам.
http://www.meltemirooms.gr/

magarcho, в какво помещение бяхте настанени, че толкова ти хареса?
Миналото лято помолихме собственичката да ни покаже стаите - малки, семпло обзаведени и изобщо не ме впечатли. И цени около 80-90 евро.
Безспорно мястото на алеята, и на 2 крачки от плажа е чудесно  Peace, както и зеления двор.

# 125
  • Мнения: 2 175
Ми плажът е точно  срещу него, дели ги само един път, по който и да минават коли - карат много бавно..Wink Всъщност само уикенда имаше някакво движение, в останалите дни е супер безлюдно.
Имаш си и собствен чадър + 2 шезлонга на плажа, както и закуска към цената на стаята.

50-70- евра е стаята, в зависимост от етажа, периода и продължителността на престоя..Wink

Фили - в нормална стая (като за Гърция). Да, малка беше, но аз големи съм виждала там само в 5 звездните. Хубава тераса с мека мебел и гледка.
Хареса ми мястото, чистота и спокойствието най-вече.
Приятелите ни бяха през една къща в къща-студиа под наем, където беше в пъти по-мизерно, макар и една идея по-широко и с 10 евра по-евтино.

# 126
  • София
  • Мнения: 6 690
А плажът как е - бързо ли става дълбоко в морето? Можем ли да се съберем в 1 стая 2 родители с дете на 5 г., голяма спалня ли е или 2 двойни легла?

# 127
  • Мнения: 2 175
Oтносно дълбочината - в началото сравнително бързо става от 0 до към 1,30-1,50 м , после изведнъж става по-плитко - около метър според мен.  newsm78
Спалня беше при нас, но не огромна. Би могло според мен да спи дете по средата.. Могат да сложат допълнително легло, но няма да остане място за минаване..
Май стаите са с различни размери, така че трябва да се пита. Мисля, че и студиа имат.

# 128
  • София
  • Мнения: 12 374

Момичета, точно за този плаж се поинтересувах вчера в съседната тема за море в Гърция. Плажа се казва Трани Амуда или Ливрохио, а областта наоколо е Агиос Николаос. Наистина е много красиво, аз съм в процес на резервиране там в една къща със студия препоръчана ми от съфорумка Sunglasses

Ето тук може да разгледате настаняването на този плаж (където пише Agios Nikolaos), има го и Хотел Мелтеми:

http://www.halkidiki.com/english/halkidiki-studios-apartments_e.htm

А тук има промоция за септември, изглежда много симпатично:

http://www.halkidiki-maistrali.gr/main/Maistrali.html

# 129
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте и от мен.

Тази година за първи път ще почиваме в Гърция. Понеже го решихме в последния момент повечето запитвания за Вурвуру ни отговориха, че нямат свободни места за началото на Септември. Финално  харесахме най-много студио ей тук http://www.panoramastudios.com.gr/

Всичко е идеално, освен че се намират на някакво хълмче на около 400 метра от плажа. Не са много реално. Не мога да си изградя реална представа обаче.

Ако някой може да сподели отзиви от там, или има представа от селото, моля да сподели.

ПС  Комари има ли много във Вурвуру?

# 130
  • софия
  • Мнения: 25 486
Здравейте и от мен.

Тази година за първи път ще почиваме в Гърция. Понеже го решихме в последния момент повечето запитвания за Вурвуру ни отговориха, че нямат свободни места за началото на Септември. Финално  харесахме най-много студио ей тук http://www.panoramastudios.com.gr/

Всичко е идеално, освен че се намират на някакво хълмче на около 400 метра от плажа. Не са много реално. Не мога да си изградя реална представа обаче.

Ако някой може да сподели отзиви от там, или има представа от селото, моля да сподели.

ПС  Комари има ли много във Вурвуру?

Комари има, колкото и тук. Иначе селото няма дори улица, по която да вървиш/да се разходиш. На някои им харесва, на други - не. Ние сме от вторите. Не обичам дори за най-дребното нещо да съм зависима от колата. Особено на почивка. Селото е популярно място за българи и това също е  малко досадно. С търсачката ще ти излезат доста мнения.

Последна редакция: вт, 31 юли 2012, 21:58 от zvanche

# 131
  • София
  • Мнения: 358
zvanche , благодаря. Изчетох където каквото намерих. Липсата на главна улица не ме притеснява. Искам наистина спокойствие. Интересуваше ме конкретнто хотелче, но капарираме, пък каквото стане. В последния момент като се действа така става. Simple Smile

# 132
  • софия
  • Мнения: 25 486
Не говоря за главна улица. Никакви улици няма. Спокойствието там зависи от това на какви съседи ще попаднете. Дано имате късмет. Хубава почивка!

# 133
  • Мнения: 856
Не говоря за главна улица. Никакви улици няма. Спокойствието там зависи от това на какви съседи ще попаднете. Дано имате късмет. Хубава почивка!

Чак пък никакви улици  Whistling Има си улици, както всяко селце, курортче, вилна зона. Виж, ако кажеш, че няма тротоари ще се съглася  Grinning
В зависимост от местоположението на избрания хотел, хич не е нужно да ходиш с кола нито до заведения, нито до магазин, още по-малко до плаж. Бяхма цяла седмициа в студио на плажа, не сме мръднали колата изобщо. Плажа срещу нас, Кариди на 10 мин. пеша, таверна в съседство, още една таверна на 2 мин. пеша, магазин на 3 мин. бавно ходене. Ходехме до тях по улици, не сме летели  Wink

Elyah, нямам конкретни впечатления от хотела, но бях контактувала с тях преди 2-3 год. и помня, че беше много любезна собственичката. Надявам се да ви хареса. До плажа ще трябва да ходите с кола, най-вероятно. Тази година през юни за първи път ни ядоха много комари в Гърция, точно във Вурвуру, така че си носете машинка за контакта. Приятна почивка и пиши отзиви като се върнете  Hug

Последна редакция: ср, 01 авг 2012, 23:06 от Mur

# 134
  • софия
  • Мнения: 25 486
Не говоря за главна улица. Никакви улици няма. Спокойствието там зависи от това на какви съседи ще попаднете. Дано имате късмет. Хубава почивка!

Чак пък никакви улици  Whistling Има си улици, както всяко селце, курортче, вилна зона. Виж, ако кажеш, че няма тротоари ще се съглася  Grinning
В зависимост от местоположението на избрания хотел, хич не е нужно да ходиш с кола нито до заведения, нито до магазин, още по-малко до плаж. Бяхма цяла седмициа в студио на плажа, не сме мръднали колата изобщо. Плажа срещу нас, Кариди на 10 мин. пеша, таверна в съседство, още една таверна на 2 мин. пеша, магазин на 3 мин. бавно ходене. Ходехме до тях по улици, не сме летели  Wink

.....
Уффффффф, точно тротоари няма, т.е. ходиш по улицата ooooh!

Нашата къща миналата година беше на 2 мин. от плажа, но не толкова близо до магазин и ресторант и все с кола ходехме, че и от плажа не бях очарована. Ходехме основно на Кариди. Полудях да се движа и за най-малкото с кола. Crazy

# 135
  • Мнения: 856
zvanche, разбирам те, защото и аз мразя по време на отпуска, особено в жегата, да трябва да паля колата за най-дребното нещо. Затова казвам, че избора на къща е много важен. И за тротоарите съм съгласна, но какво да се прави. Поне движението не е кой знае какво.
За мен Вурвуру е добро място за спокойна почивка, но всеки си има мнение и виждане за ваканцията  Grinning

# 136
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте,

аз пак с един глупав въпрос .. ама извинете.
Като се казва напълно оборудвана кухня, това включва и тенджерка, тиган, чини и и всичко, нали?

Че иначе ако няма съдове то и кухня не ми трябва. Не мога да помъкна от тук посудата.

Щото миналото лято бяхме в студио в Созопол, ама имаше некви чаши само и прибори, които дори ми не  ми беше приятно да ползвам.

# 137
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Elyah, няма еднозначен отговор.
Била съм в напълно оборудвани кухненски боксове... Има всичко и чак се чудиш кое точно да ползваш.
Но съм била и в много семпло студио, в което имаше 3 панички + 3 чинии. Дори прибори нямаше, камо ли тенджери, тигани и т.н.
Да не говорим, че понякога има само 2 ел. котлона в това напълно оборудвано студио. Друг път пък има мини-печка тип Раховец с напълно работеща фурна.

Въпрос на късмет  Simple Smile

# 138
  • Мнения: 856
Elyah, най-добре попитай собственичката. Ние досега не сме били на място, където нещо да липсва. Има си чинии, чаши, вилици, лъжици, нож, тиган, тенджера. Винаги има дори веро и гъбичка, почти винаги нова, но аз такава си нося от тук. Наистина някъде са само котлони, няма фурна, но за това можеш да се ориентираш от снимките на сайта в повечето случаи.

Дописам - виждат се котлони на едната снимка, значи печка няма. Другото, което аз винаги си нося е покривка, че не обичам да седя на гола маса, дори само кафенце да си пия в студиото  Wink

# 139
  • София
  • Мнения: 358
Шани, Mur, благодаря.

Май най-добре да питаме какво има в кухнята. Това за покривката е добра идея Simple Smile

хубав ден ви желая Simple Smile

# 140
  • София
  • Мнения: 338
http://www.chasapis-house.gr/index.php/en/
Търся отзиви за ето това място, не мога да разбера близо ли е до плажа?

# 141
  • Мнения: 11 118
Пише го в първото изречение Simple Smile На 50 метра от плажа. Същото изглежда и от гугъл-картата.
Отзиви не съм срещала (повече успех може да имаш в темата за Гърция), то и колко да има, като е функционирало една година мястото.

# 142
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За мен 50м. от плажа е супер близко. То пък няма как да построят къща с двор баш в/у дюните  Joy Laughing, упс, простете  Blush, в/у пясъка.

# 143
  • Мнения: 856
http://www.chasapis-house.gr/index.php/en/
Търся отзиви за ето това място, не мога да разбера близо ли е до плажа?
Близо е, наистина около 50м. Там плажа е тесен, това всъщност е края на плажа на Вурвуру. Иначе, Кариди е на около 10 мин. пеша.
Ние миналата година бяхме в къща на 1-ва линия, а от другата страна на улицата е този комплекс. Добре изглеждаше отвън, с поддържана градина, но той е и съвсем нов.

# 144
  • София
  • Мнения: 7 242
Mur,  а цените как са? Планираме да ходим през август, когато са най-високи, а и ще изкараме още една почивка на Тасос, затова търся нещо сравнително евтино. Вурвуро много си го харесах миналата година когато минахме транзит от там и ми се иска да почиваме в онези хубави къщички на брега  Blush Някой да може да препоръча такава на по-ниски цени (може и хотелче, може и да не е съвсем на брега)?

# 145
  • Мнения: 856
Лекси, ние ходим обикновено през юни и спим за около 40 евро. За августа знам, че някои смъкват цените през последната седмица. Иначе са средно 60-70 евро за студио.

# 146
  • София
  • Мнения: 338
Mur, имаш ли някакви координати на тази къща в която ходите на първа линия

# 147
  • Мнения: 294
Записвам се да следя темата!Пред голяма дилема съм!имам дете на две три години и три лета ходим все на Черно море!тази година като че ли се ориентираме към ситония с едно приятелско семейство.Та какво казахте за къщичките на плажа.От изчетеното до тук стана ясно че Ситония е спокойно и за семейни с малки дечица:)Следя ви !

# 148
  • Мнения: 856
Mur, имаш ли някакви координати на тази къща в която ходите на първа линия
Ето тук бяхме: http://www.halkidiki.com/edra/index.htm

# 149
  • София
  • Мнения: 1 464
Mur, тази къща за гости - хареса ли ви плажът пред нея? Този плаж,  който се вижда и той ли е краят на плажа на Вурвуру, плитко ли е там,  а Кариди близо ли е?

Последна редакция: пн, 21 яну 2013, 15:56 от happymammy

# 150
# 151
  • Мнения: X
Уффффффф, точно тротоари няма, т.е. ходиш по улицата ooooh!

Нашата къща миналата година беше на 2 мин. от плажа, но не толкова близо до магазин и ресторант и все с кола ходехме, че и от плажа не бях очарована. Ходехме основно на Кариди. Полудях да се движа и за най-малкото с кола. Crazy

Звънче, то почти навсякъде е така. Много малко са местата на които всичко ти е на една ръка разстояние. Не, че и на мен Вурвуро ми хареса. Някак си супер разхвърляно, няма тротоари.
Но ние обичаме да обикаляме и не обичаме да се застояваме на един и същи плаж, така че разстоянието от плажа никога не ни е било проблем.

# 152
  • софия
  • Мнения: 25 486
Уффффффф, точно тротоари няма, т.е. ходиш по улицата ooooh!

Нашата къща миналата година беше на 2 мин. от плажа, но не толкова близо до магазин и ресторант и все с кола ходехме, че и от плажа не бях очарована. Ходехме основно на Кариди. Полудях да се движа и за най-малкото с кола. Crazy

Звънче, то почти навсякъде е така. Много малко са местата на които всичко ти е на една ръка разстояние. Не, че и на мен Вурвуро ми хареса. Някак си супер разхвърляно, няма тротоари.
Но ние обичаме да обикаляме и не обичаме да се застояваме на един и същи плаж, така че разстоянието от плажа никога не ни е било проблем.

И на мен ходенето на плаж с кола не ми е проблем. Другото не ми допадна.  Peace

# 153
  • Мнения: 9
Я то си имало отделна тема за Ситония, само че била малко по-назад.

В момента разглеждам хотели точно там, ще се радвам на всякаква помощ, препоръки и разкази на места, където ви е харесало.

# 154
  • София
  • Мнения: 3 771
Я то си имало отделна тема за Ситония, само че била малко по-назад.

В момента разглеждам хотели точно там, ще се радвам на всякаква помощ, препоръки и разкази на места, където ви е харесало.



Най-доброто място и хотел на Ситония е това:  http://www.danairesort.com/
Но с уговорка, че цената, ако не е на някаква промоция е доста висока, нямаше параметри за цена, и аз го пускам. Поздрави.

# 155
  • Мнения: 9
Bled, просто ме застреля с тоя хотел Simple Smile
Струват ли си 700-те лева на вечер? Ти била ли си там?


# 156
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled, просто ме застреля с тоя хотел Simple Smile
Струват ли си 700-те лева на вечер? Ти била ли си там?




Знаех, че така ще реагираш....защото и аз направих същото. Не гледай цената в сайта, намира се в пъти по-малко на промоция. В момента го има на 200 евро, което пак е много. Да били сме там, един път на коктейл на фирма и веднъж за две вечери на годишнина, и двата пъти на съвсем други цени, но извън сезона... И аз не бих ги дала разбира се, но ти дадох нещо по-различно от бетона на Порто Карас-перлата на Ситония уж. Ти намери ли си нещо, или да помагам?

# 157
  • Мнения: 9
Порто Карас и на мен ми се струва, че са му минали най-добрите дни. Не съм била, но така като гледам снимките и отзивите.
Аз гледах Атена палас и ми се стори добре, само ме притеснява дали има плаж. На картата не си личи много. По-скоро изглежда като да няма. Може би е много тесен.
Лагомандра бийч изглежда да има по-хубав плаж, но пък нещо отзивите не са много добри.
Мда... пълно щастие няма.

# 158
  • София
  • Мнения: 3 771
Порто Карас и на мен ми се струва, че са му минали най-добрите дни. Не съм била, но така като гледам снимките и отзивите.
Аз гледах Атена палас и ми се стори добре, само ме притеснява дали има плаж. На картата не си личи много. По-скоро изглежда като да няма. Може би е много тесен.
Лагомандра бийч изглежда да има по-хубав плаж, но пък нещо отзивите не са много добри.
Мда... пълно щастие няма.

Информация от първа ръка за теб:
Порто Карас- отминала слава, там ще отидеш като си купиш яхта, да ползваш порта.
Athena Pallas Village- има плаж, слиза се от високо, отвесно под самият хотел, камъчета и пясък, романтично е.......Имам лични снимки.
Lagomandra Hotel ми прилича малко на пансион и не ми вдъхва доверие. Плажа е прекрасен със син флаг, но се плаща отделно, ресторантите са малко скъпи......
Поздрави

Последна редакция: нд, 21 апр 2013, 22:38 от Bled

# 159
  • Мнения: X
Danai съвсем целенасочено е толкова скъп. Да се подбира определен вид клиантела. Според мен става за двойки и нищо повече. За деца хич не става.
Там ходят известни наши политици, бизнесмени и т.н., които искат да се покрият и да бъдат инкогнито. Няма да цитирам имена  Stop Отскачат за морето или дълъг уикенд.  Не че българския контингент в Никити не ги е разконспирирал на 10-тата минута.  Mr. Green  

За мен лично не си заслужава безумната цена (пък било то и на промоция). В такава обстановка нито се отпускаш, нито се наслаждаваш на природата и храната. Кухнята ми е твърде хай и твърде мини.....  Mr. Green

iliana25 в другата тема момичетата коментираха и двата хотела. Доколкото си спомням за Атена Палас имаше кофти отзиви, а за Лагомандра добри. Но за да не бъркам, по-добре попитай там.

Атена изобщо няма плаж. Това което се води плаж е насипан чакъл и не става. Лагомандра плажа е един от най-красивите на Ситония.  Peace

# 160
  • София
  • Мнения: 3 771
Порто Карас и на мен ми се струва, че са му минали най-добрите дни. Не съм била, но така като гледам снимките и отзивите.
Аз гледах Атена палас и ми се стори добре, само ме притеснява дали има плаж. На картата не си личи много. По-скоро изглежда като да няма. Може би е много тесен.
Лагомандра бийч изглежда да има по-хубав плаж, но пък нещо отзивите не са много добри.
Мда... пълно щастие няма.

Качих ти снимки от плажа на Athena Pallas Village, можеш да ги видиш тук:
http://bled.snimka.bg/travel/athena-pallas-village.746994
Ако искаш имам и от хотела, няма проблем, поздрави......

Последна редакция: нд, 21 апр 2013, 23:09 от Bled

# 161
  • Мнения: 9
Много ви благодаря за снимките и информацията.
Докато търсех информация за плажовете попаднах на ето това фото-разказче:
http://www.titi-saso.blogspot.com/2012/07/2-greece-may-2012.html

Много ми хареса.

# 162
  • София
  • Мнения: 3 771
Много ви благодаря за снимките и информацията.
Докато търсех информация за плажовете попаднах на ето това фото-разказче:
http://www.titi-saso.blogspot.com/2012/07/2-greece-may-2012.html

Много ми хареса.

Още едно предложение за теб, което на мен ми харесва: ANTHEMUS SEA BEACH HOTEL & SPA 5*
http://www.anthemussea.gr/
Имам лични снимки от него, надявам се да ти допада, поздрави.

# 163
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Препоръчвам хотел Лофос, Вурвуру

http://www.booking.com/hotel/gr/lofos-vourvourou.bg.html?sid=e87 … c2eaa2d257;dcid=1

# 164
# 165
  • Мнения: 9
Охо, 3 нови предложения. Благодаря ви много.
В Антемус сме били и мога да го препоръчам. Обмислям го като вариант, въпреки че не ми се повтаря, а и местата там може вече да са свършили. Доста бързо се заема.
Но да кажа за другите, които евентуално ще се интересуват:
Много приятен комплекс, добре поддържана база, подредени градинки, алеи, басейн. Има собствен плаж с чадъри и пясък. Храната ми хареса. Стаите бяха хубави, изглеждаха чисти и нови, макар че по онова време много не обръщах внимание Simple Smile. Сега като сме с дете много държа да е чиста стаята и забелязвам, ако не са си дали много зор.
Наблизо няма град на пеша разстояние. Разхождахме се с колата. Гледахме информация за някакви екопътеки уж за пешеходен туризъм, но не можахме да ги намерим
Другите 2 хотела сега ще ги разгледам.

# 166
  • София
  • Мнения: 3 771
Охо, 3 нови предложения. Благодаря ви много.
В Антемус сме били и мога да го препоръчам. Обмислям го като вариант, въпреки че не ми се повтаря, а и местата там може вече да са свършили. Доста бързо се заема.
Но да кажа за другите, които евентуално ще се интересуват:
Много приятен комплекс, добре поддържана база, подредени градинки, алеи, басейн. Има собствен плаж с чадъри и пясък. Храната ми хареса. Стаите бяха хубави, изглеждаха чисти и нови, макар че по онова време много не обръщах внимание Simple Smile. Сега като сме с дете много държа да е чиста стаята и забелязвам, ако не са си дали много зор.
Наблизо няма град на пеша разстояние. Разхождахме се с колата. Гледахме информация за някакви екопътеки уж за пешеходен туризъм, но не можахме да ги намерим
Другите 2 хотела сега ще ги разгледам.

Така и предполагах, че или вече ти е харесал или ще ти хареса. Всичко е точно така както казваш, има още места.......

# 167
  • Мнения: 16
Има ли нова тема за Ситония, т.к. по тази не е писано отдавна, а ми е интересно впечатления от миналото лято, т.к. пак дойде време за избор на оферти

# 168
  • София
  • Мнения: 1 250
Има ли нова тема за Ситония, т.к. по тази не е писано отдавна, а ми е интересно впечатления от миналото лято, т.к. пак дойде време за избор на оферти

За Ситония конкретно мисля че няма, но може да следиш тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=748682.0

Повече се пише и информацията е доста и по-актуална, макар и не конкретно и само за Ситония.

Общи условия

Активация на акаунт