Юнчетата на разходки ходят, навънка с мама обичат те да бродят

  • 14 653
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 657
Вери, и аз благодаря! Както винаги - много полезни линкове и инфо от теб, разбира се, че те четем! Hug

Днес ни беше първата разходка в морската градина  Mr. Green Йоанка спа през цялото време, а в къщи понякога не можем да я приспим  Crazy Да им се чуди човек на тия бебоци.. Жалко, че ни е далеч, иначе всеки ден щяхме да ходим сигурно  Peace

Хайде, лека нощ!  Simple Smile

# 76
  • Мнения: 75
Привет мами, най-после и ние да се включим в "родени" Laughing
Та така е - с 2 деца братче, каква ти почивка, Но иначе съм много щастлива - въпреки че още не мога да осъзная, че тези 2 деца са моите. С малкото още не съм свиканла че е мое, голямото пък е толкова пораснало, че направо не вярвам да е мое...
Валентина Peace а при мен дори и в София си е голяма лудница, даже не смея да си помисля да отида на "почивка" с двете дребосъчки.За сега бебка е кротичка, но за сметка на това каката ми е щура за три Crazy, вече изперквам яко, но пък така си ги обичам Hug А и аз трудно се възприемам като мама на две Laughing
Незнам как е при вас но покрай цялата лудница времето ми минава ужасно бързо, ей на- почти сме стигнали втория месец - кога мина  Shocked, а пък каката сякаш никога не съм я гледала като такова бебе, сякаш не беше преди две години а ми цяла вечност...
Ние с кърменето претърпяхме провал и сега има само за 2пъти, останалото е АМ,изчетох сумати неща, пробвах други но...мързелчо не се справи...даже днес пак я пробвах само да суче и на втория път вече орева къщата, мъкаааа
За захранването - каката я захраних със зеленчуково пюре на 6 мес, дотогава беше на кърма,това по препоръка на педито, сокчета късно и дадох, май след плодовите пюрета Thinking, сега с това адапте незнам, някъде прочетох че трябва по-рано да се захрани, но за по-сигурно ще се допитам до педито.
За ортопед в Горна баня някой питаше, ние се обадихме на доктора миналата седмица и записахме час чак за 22.о8, че бил отпуска, но с каката пак ходихме при него ибеше от днес за утре, така че най-добре се обадете за да ви кажат. Аз искам при този и за това ще чакам до август защото сме го посещавали няколко пъти с каката и съм доволна - Д-р Алексиев 0889238190. Педито каза че е добре до края на втория месец да минем на преглед, но....е ще пресрочим малко, мисля че не е фатално Embarassed

Извинете за дългия пост но имам да наваксвам  bouquet

# 77
  • Мнения: 75
Нещо с цитатите ми куца работата, дано разберете къде съм писала аз Embarassed
 Hugна всички

# 78
  • Мнения: 176
Вери, и аз съм абсолютно на твое мнение за захранването.  Peace За голям ужас на майка ми...

Това което си написала от другата тема ако не се лъжа е превод от книгата за кърменето на Ла Лече Лига, The Womanly Art of Breastfeeding. Не знам дали има издание на БГ на тази книга, ако има - препоръчвам я с три ръце. Hаправо си е Библия за кърменето и захранването.

# 79
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Знаете ли, за мен в най-голяма степен важи правилото, че няма общо валидни рецепти и правила за отглеждане на деца. Децата са различни и сами ни учат какво и как  Peace!

Вери, всичко което си подала като информация е много добре и аз не го отричам, но и в предния си пост наблегнах на това, че това са правила написани за идеални варианти. Дори в икономическата терминология съществува понятие "при равни други условия"  Peace.

А за недостига на "важни вещества" дано никой от нас не чува и разбира  Praynig! Не знам какви са, но мога да питам и да ти кажа като излезе новата ПКК на детето.

Какво искаме и какво правим са различни неща! Мен ужасно ме е страх от ваксините, но нямах сили да ги откажа  Embarassed. Дано не бъркам  Praynig! Зададох си въпроса как ще се чувствам ако бебчо има проблеми, заради това че аз съм отказала ваксини и не ми стигнаха силите. Да знам, какво пише за тях! Но ако бебчо страда заради мен? Същия въпрос си зададох и при варианта да ги сложа! Е, сложихме първата и сега със страх ходя да оглеждам детето за реакция към ваксината. Дано всичко е наред  Praynig!

Та така стоят за мен нещата за захранването и за всички неща в живота. Ако е необходимо ще го захраня по-рано колкото и да не ми се иска. Не мога да взема крайно становище, че няма да захранвам до еди кога си.

Аз приключвам с тази тема и вярвам, че сте ме разбрали правилно  Hug!

# 80
  • Miami
  • Мнения: 413
Ехооо добро утрооо  Grinning

Ооох, тази нощ пак будувахме, смяхме се и плакахме - от 4 до 6,30 сутринта  Crazy После поспахме до 8. Еййй, ама как спеше това дете до преди няколко дни - само в 3 се събужда да папка и веднага заспива и после чак в 5,30-6,00 се събужда. Кво му стана...дано скоро да се давръндиса вече, че ще изкукам така.

Ами аз попитах нещо вчера, ама никой не ми е отговорил и за това ще попитам пак  Simple Smile
По колко пъти давате от капките Еспумизан или Саб симплекс? Преди всяко хранене или само на част от храненията?

Гледам за захранване си говорите... аз съм много боса в това отношение и ще трябва малко да прочета туй-онуй  Simple Smile
Аз и преди бях писала как една стара акушерка ме видя още когато Жорко беше на 20 и няколко дни и ми вика "Ааа трябва да започнеш вече да му даваш сокчета(по една лъжичка)"  Shocked Тая направо ме уби, то детето с колики аз сок ще му давам  Naughty
Както и да е де, ще прочета сега малко, но ще видим какво ще каже и педито. За сега ми е казала само кърма да давам(аз давам и малко чай, Жорко го обича).

# 81
  • Мнения: 148
иначе съм много щастлива - въпреки че още не мога да осъзная, че тези 2 деца са моите. С малкото още не съм свикнала че е мое, голямото пък е толкова пораснало, че направо не вярвам да е мое...
...........................
Вери ,четем, четем всичко и всеки...

И аз съм на тоя хал Joy

Влизам само да ви се похваля - станах леля  newsm30- сестра ми роди момиченце и вече мойто невинно и малко бебе е БАТКО hahaha
Много ми стана забавно, сестра ми като ми разказваше как рода роми седят и гледат новороденото им отроче. Коментара на въпроса на кого прилича бебето било - на Барак Обама Joy

Хубав ден ви желая майчета, искрено завиждам на тези който са на морето. И аз ИСКАММММММММ  grinning039

# 82
  • София
  • Мнения: 1 535
Kory аз ползвам Еспумизан. Пропускам нощните и сутрешното хранене, въпреки че педиатърката каза преди всяко да му ги давам. Когато ми ги изписваше каза по 15 капки, но гледам на листовката, че пише 25 капки. Днес сме на консултация и ще питам.

Не знам за захранването какво ще ми каже днес педи, но определено мисля да изчакам. Каката я захранвах по тези стари правила и не искам да си спомням колко проблеми имаше с коликите. На 5 месеца чак с ехограф й преглеждаха стомахчето. Ама кой да ми каже тогава да не бързам с пюрета и сокчета  #2gunfire

# 83
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте и от мен!

За захранването и аз да кажа. Ивайло го захраних рано-рано, мисля, че след 40-тия ден му дадох първото сокче, после пюре на 4 месеца и така... Сега смятам да не бързам със захранването. Надявам се, че кърма ще имам поне до 6-тия месец, а и по-нататък. Личната на Калина също е за късното захранване, така че няма да имам проблем с нея и да ме гледа така  Shocked

Кори, за капките за колики не мога да помогна, просто не давам /тъпо, но упорито!!!/ Мисля, че евентуалният запек, който би могла да получи е по-страшен от няколкочасовото реване от съмнителни колики! Peace

За водата също да кажа - много рядко давам водичка, която е без захар отдавна. Пие около 10 грама, че и по-малко на ден... Сега, когато е по-прохладно дори забравям да преваря и така си стои шишето - празно.

dari75
, и аз се страхувам страшно много от тези ваксини, но през ума ми дори не минава мисълта да ги откажа. Дано всичко бъде наред! Praynig А странични ефекти от втората ваксина, т.е. от тази противохепатитната, има ли? Лекарката каза, че тя била най-безобидната ваксина...  newsm78

Иначе и на мен много ми се чудят как на детето не давам вода. Хиляда пъти ми се наложи да обяснявам, докато накрая не дадох пример с котките /а и другите бозайници/ - малките котенца са изключително само на кърма до някаква определена възраст, вода не пият... Grinning Е, това обяснение им затвори устата...

# 84
  • Мнения: 24
Днес ставаме на 1 месец иискам да ви почерпя   Laughing  Laughing  Laughing
 Честита месечиннка и н аПолина на ели24   bouquet




# 85
  • Мнения: 212
Kory аз давам Саб симплекс по 15 капки преди всяко хранене.

Честитимесечинки на празнуващите   bouquet

# 86
  • Мнения: 75
Пантерката, честита ви месечинка!Много вкусни неща черпиш ммммммммм.... Hug
Честита месечинка и на малката Поли на мама Ели!!!  bouquet


За капките, аз давах първо Колийф, после Саб симплекс, но ние вече нямаме нужда и от три дни не давам нищо. Саб-а го давах през деня на всяко хранене по 15, а през ноща пропусках, но и при нас май запека ще да е от тях, сега постепенно ни се регулура стомахчето и бебка си спинка добре.

ние вече сме големи и правим паузи между храненията около 4 часа Peace, а тази нощ дори си поспахме (от22.00 до 7.00) Heart Eyes

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 83
А ние днес ставаме на 2 месеца....и аз да ви почерпя newsm38

# 88
  • София
  • Мнения: 389
Честити месечинки на празнуващите бебчета  bouquet

Аз давам на Яна Еспумизан - 3 пъти по 15 капки, но пак понякога има колики, така че може да почна да давам повече пъти.
Но запек нямаме - акаме почти след всяко хранене, макар и понякога този процес да е съпроводен с големи мъки.

Jenik, мерси да инфото за Горна Баня. Ние сигурно ще отидем при друг лекар, че ще отсъстваме около месец, а като се върнем вече ще стане късно.

# 89
  • Мнения: 657
Здравейте от мен и бузанка Йоанка  Heart Eyes

Честити месечинки на всички празнуващи днес! Много усмивки да греят на сладките муцунки!  Hug

Кори, аз давах Еспумизан по 25 капки, а Саб по 15, преди хранене като пропусках нощните и първото сутрешно  Peace

Днес мъжа замина пак на кораба да се труди и ние сме тъжни с бебка  Cry Сега ме налегна мисълта колко ще ни липсва, защото помагаше макар и да не е кой знае какво, но особено през нощта колко пъти е ставал да я поглежда докато аз си поспивам, занимаваше я докато донеса вода да я измия, приспиваше я, научи я да се успокоява с музика, дори успя да й предаде няколко урока по салса и тя не спря да му се усмихва  Heart Eyes Ехх, как ще изкараме без него 3-4 месеца.. Tired



X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт