Юнчетата на разходки ходят, навънка с мама обичат те да бродят

  • 14 674
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Привет и от мен (с една ръка). Ми то не било никак лесно да държиш 3-4 килограмово бебе и да пишеш едновременно - поне успях да опитам и аз.

Благодаря ви, момичета за поздравленията! Специални поздрави на Никола, Христомир и Любомир! Нацелувайте ги, и ги нагушкайте и намачкайте от нас с бебе Мони.  Hug

Ние най-после започваме да навлизаме в някакъв по-човешки ритъм. Първият месец беше пълна какафония и безпорядък. Възхищавам се на мамите с по две деца, на които им стига времето за всичко. Бях започнала да си мисля, че съм най-лошата майка на света, но ето, че започна да става малко по-леко (поне по-предсказуемо) напоследък.

Мони оше не се усмихва съзнателно, не се заглежда в нищо определено, не се опитва да издава звуци и да гука, не се обръща сам. Май от всичко, което се очаква през първия месец според книгите, само повдигането на главичката му се отдава.

Току що ми се отпусна и заспа - трябва да приключвам, До скоро!  Hug

# 31
  • Мнения: 212
Vivian*  честита годишнина   bouquet

ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА ВСИЧКИ Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Ели   мерси за темичката

аз едва сега се добрах до компа - пак бях на маратон- денонощен рев и сега отивам да хапна че след малко пак се започва...  Tired

# 32
  • Мнения: 37
Здравейте момичета!
Аз съм от януарките, но влязох тук за да ви помоля за помощ. Две от нашите януарчета се борят в един канадски конкурс, но тези канадци много се поддържат и неможем ги стигна без ваша помощ. Моля ГЛАСУВАЙТЕ за две БЪЛГАРЧЕТА и с общи усилия да спречелим  конкурса. За Симона: http://photocontest.babystages.ca/en/vote/ballot.php?photo_id=143068 и Джулия: http://photocontest.babystages.ca/en/vote/ballot.php?photo_id=143103
Може да се гласува само по веднъж на ден от е-мейл и от един компютър, разпознава мястото от където се гласува, но може да се гласува за повече от една снимка. Първия път иска да се гласува през е-мейла за проверка, че не е измислен, но всеки следваш става директно от линка.
БЛАГОДАРИМ МНОГО ЗА ПОДКРЕПАТА!   bouquet

# 33
  • Мнения: 80
Офиоли сбъркала съм ooooh! не са 52 ,а 54
Гласувах,да се надяваме да спечелят.  bouquet

# 34
  • Мнения: 3 663
офиоли на мен третия болничен ми го даде моето GP, oбаче току що се замислих, че същия лекар е и GP на теди, та може би пагадино послушай - педиатъра ще да е

теди е в скок на растежа (или поне се надявам да е това), цял ден ми отвися по гърдите  Tired
сега спи и не смея да го събудя за баня, може и да прескочим днес

мимченце, за капките съм пас, не отбирам много от фармация  Confused

# 35
  • Мнения: 23
Ели  Hug   bouquet
бърз запис от мен
и само да попитам мамите шьофорки, как се справяте със шофирането ако бебето плаче  #Crazy, аз се видях в чудо и сега ако не е заспал не смея да го карам с колата  ooooh!
и още нещо - вечер на нощна лампа ли спят бебета ви или на тъмно
лека и спокойна нощ от мен  Hug за мамите и целувки за бебчовците

# 36
  • Мнения: 212
nevenska   големи сладурки и двете. дадох ви моя глас Simple Smile  Hug

# 37
  • Мнения: 389
Kaka Maya, благодаря   bouquet
galika81 , спи на тъмно, но уличната лампа отвън осветява доста, та винаги вдигам външната щора и така си я гледам докато спи.

# 38
  • Мнения: 3 743
Днес беше страхотен ден, чак не смея да се похваля. Толкова добре не съм се чувствала отпреди раждането.
Мъжо ми готви тиквички, пържен пипер и картофки, после с малката ходихме  за туй онуй на пазар И накрая към 19ч, въпреки навъсеното небе се спуснахме към Морската. Диди се държа много добре почти целия ден, не и без помощта на новия ни приятел "бял шум". Естествено не пропусна да огласи любимата си алея в Морската, но татко й я взе на ръце и млъкна малката ми клюкарка.

В този ред на мисли. Някой да е чувал дали този бял шум може да бъде вреден или опасен за бебетата?

Офи, третият болничен се издава от педиатъра. Понеже аз родих на термин, моят болничен е 48 дни. Все се каня да си правя копие на болничните листове и все не ми остава време за това Rolling Eyes

Галика, аз не шофирам. През нощта спим на тъмно Peace

Елина, не се притеснявай. Тези "постижения" за които си писала са характерни за бебетата след първия месец /7-8 седмица/, според книгите /поне според тези, които аз чета Wink/.

# 39
  • Мнения: 233
ИнаД, ГОЛЯМ мерсаж за сайта!!!   bouquet Намерих, каквото ми трябва!

веси21, и твоят вариант е добър, но за нашата количка съм сигурна, че няма такива адаптори, а и някакси май искам да сме със столче, по-малко място заема.  Peace

# 40
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Много съм загубена  #2gunfire smile3555! Два дена забравяхме да дадем капките BioGaia за колилки и всичко беше наред и ние с татито решихме, че сме минали този период и вече не ги давахме. И днес .................. ужас. Детенце се дере и свива крачета, направо кошмар. Добре, че имах  СапСимплекс, че спасих положението. Ужасна съм  Banghead!

Водих малчо на хирург и каза, че имаме хидроцеле, но е леко степенно и очаква до годинката да се разсее самичко. Дано  Praynig! Мами на момченца гледайте тестистчетата на дребчовците за разлики и промени, че явно е сериозно!

Днес сменям наакам памперс и докато се помайвам да тръгна към банята малчо като реши да продължи започнатото дело и чак стената загази  tooth! Бомбандирахме сериозно  tooth!

mimchence, не знам какво става с капките като стоят извън хладилник. Дано няма проблеми от този гаф  Praynig!

Утре сме на консултация и ще ни бият Пентаксима. Дано всичко мине чудесно и да няма реакция на организма към васкината  Praynig!

Чао за сега!

# 41
  • Мнения: 13
mimchence, мен доктора ме предупреди да внимавам още като ги купувам да са от хладилник. Това нали са живи лактобацили, аз бих купила нови капки.

galika81, все още не съм го возила, точно защото се притеснявам от рев и пр. Ние спим на нощна лампа. Имало е случаи, когато се пробуждам, гледам го, той буден, извъртял се, открил се и си "говори" нещо тихичко.. Така си и заспива. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 5 713
Айде и аз малко да попиша... Simple Smile

В понеделник ходихме с Ясен на ортопед, имахме направление още от болницата. При изписването ни на педиатъра нещо не му хареса една линия на стъпалата, към пръстите, била изместена. Та моя сладур мина обстоен преглед на крака, ръце, гръбнак, цялата двигателна система. Оказа се, че наистина има такова изместване. Било от заетата поза в мен през бременността. Да сме правили едни упражнения и след месец на контролен преглед. Тогава ще му правят и ехограф. Ако преценят, че необходимо и няма подобряване, щели да му слагат гипс. Иначе всичко друго е наред.

Вчера го водих да го премеря. За 2 седмици е наддал 380гр или точно за месец от изписването- 730гр. А на височина е дръпнал цели 6см и вече е 59.5. Меря го винаги чисто гол.

Главичката отдавна си я държи изправена и стабилно. Той е много жилав и силен още от самото раждане. На няколко пъти като го поставя по корем се избутва и се обръща. Опитва се да пълзи. Много ме учуди, защото Маги беше мързеливичка като бебе и тези дейности ги прави около 7-8 месечна. Понякога докато го сложа да суче пада голяма борба, защото ръцете си ги държи пред устата и ги стиска здраво. Докато си проправя път...

За очите не знам какви ще са му. Още са мътни. Понякога ми светлеят, понякога са тъмни. Маги се роди със сиво-сини. До годинката по- скоро бяха сиви, сега са светло сини. Ние с мъжа ми сме с пъстри. В моята рода има зелено, в неговата синьо. Не съм забелязала да си криви очите.

Започна от седмица да се усмихва и понякога да се смее за кратко с глас като му говорим. Още има лека жълтеница.
Не спи на лампа в стаята. Аз си осветявам с тази в антрето.

Друго май не се сещам. Simple Smile

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 01:37 от Вери

# 43
  • Мнения: 3 663
.... Понякога докато го сложа да суче пада голяма борба, защото ръцете си ги държи пред устата и ги стиска здраво. Докато си проправя път...
ох, това много забавно  Mr. Green
аз така понякога по минута-две не мога да сложа памперс Simple Smile като си свие краката и ходи ги разгъни, ако можеш Simple Smile
успех с масажите, ще се оправи детето и бравос за наддаването  Hug

дари - дано да го израсте  Praynig аз голям фен съм станала на всякакви "израствания" на болести Simple Smile и на теди бъбречните проблеми все се надявам да ги израсте  Confused

лампа в стаята този път не държим през нощта, спим си на тъмно Simple Smile обаче казвам "този път", защото с таня си светехме до 3-4 месечна с една нощна лампа (верно с много мизерна светлина, ама все пак светеше)
сега съм по-смела  Blush

гале - много свеж твоя страхотен ден  Hug

ако знаете тая нощ какъв дъжд валя, направо потоп
добре, че сме на един баир, иначе щях да си помисля, че ще ме наводни
иначе имаше концерт някакъв фолк на стадиона, а той е близо, та се чуваше до късна доба как се 'арестуват' - айде всички ръцете горееее!  ooooh!
за сметка на това заря направиха, готина беше Wink
айде бегам на баня, теди от водата като я слуша как тече много се успокоява Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 226
За шофирането с бебе до мен - аз да ви кажа, че това трябва да го забранят направо, ама щом не са..... Често ме разсейва доста. Но обикновено като я возя се унася и само като спрем мрънкоти, но не винаги. А всъщност може ли на задна седалка да се върже столчето за кола?
По принцип спи на тъмно, но понякога като я видя, че не е заспала още и оставям лампа да си зяпа играчките. Иначе нощем/сутрин като се буди директно гася - нали трябвало да разберат, че нощем, когато е тъмно не е време за игра, а за спане - май вдява вече. Между другото само нощем има опити вече за смях с глас. Денем още не съм я чувала.

Последния болничен от педито.

Общи условия

Активация на акаунт