Юнчетата на разходки ходят, навънка с мама обичат те да бродят

  • 14 658
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 233
А всъщност може ли на задна седалка да се върже столчето за кола?

marvele, ние го слагаме само на задната седалка. Ама е кофти, че не можеш да гледаш детето какви ги върши. Аз затова, като кара мъжът ми, сядам отзад, за да контролирам положението и реагирам по спешност, евентуално. Тук не може да се спира навсякъде по пътищата...  Peace

# 46
  • Мнения: 3 743
И аз така знам, че само отзад се слага столчето за кола. Така пише и в инструкциите на Макси Козито Peace

# 47
  • Miami
  • Мнения: 413
Добро утро  smile3507

Снощи направих грубата грешка да изкъпя Жорко в 21 часа ииии няма сън после. Освен това се събужда в 1:30 и в 4:30 за ядене  Tired Сега спи ама е  неспокоен нещо и все мрънка.

Днес сменям наакам памперс и докато се помайвам да тръгна към банята малчо като реши да продължи започнатото дело и чак стената загази  tooth! Бомбандирахме сериозно  tooth!
Joy и на мен ми се случи такова нещо, само че аз реших да го преобуя  на леглото и като пръцна и загази чаршафа  hahaha Пък за напикаването няма да говоря, редовно опикава килима, повивалника и чаршафа като сменям пампата  hahaha
dari75 дано да отмине всичко без намеса на лекари  Praynig

И ние спим на тъмно, само че над главата ми имам нощна лампа и като почне да мрънка и само протягам ръка и цък  Simple Smile

Нашия юнак и той се усмихва все по често и понякога издава звук, нещо като въздишка  Grinning Вчера баща му го закача и му говори пък аз дебна с фотоапарата да го снимам като се хили. Успях на два пъти(макар че на едната снимка изглежда все едно зяпа), днес пак ще го дебна  Mr. Green Олеее, много ми е сладък като се усмихне. През нощта ми се спи, две не виждам, иде ми да го тупна като не иска да заспива, обачеее като дръпне една усмивка и всичко е без значение, умилявам се и почвам да му говоря и да го целувам  Heart Eyes Не съм предполагала, че една детска усмивка може да те зарежда с толкова положителни емоции и любов  newsm76

Разбира се, че отзад се слага столчето и то зад шофьора  Peace Е, някой майки го слагат и по средата или от другата страна, за да наблюдават, но по принцип нали мястото зад шофьора е най-безопасно, а това до него - точно обратното  Peace

# 48
  • Мнения: 148
 Peace И аз да се цопна тук, нещо ви изгубих дирите напоследък, пък и нет нямахме.
Ели, мерси за темичката.
Целувки на всички бебоц  bouquetи и техните майки

# 49
  • Мнения: 212
dari75   kakво по точно да наблюдаваме по топченцата на малките? сподели моля че аз съм боса в тая област, да не пропусна нещо важно  newsm78

# 50
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте  Hug

Моята Яна вече втора седмица се усмихва напълно съзнателно - на мен, на баба си, на баща си... направо ти се разтопява сърцето като я видиш. Вчера мрънка, мрънка, а аз си върша някаква работа, а детето недоволства. Но когато отидох при нея такава усмивка ми дръпна - то си искало внимание човечето и като го получи изразява задоволство.
Също така редовно се зазяпва нанякъде, голяма е любопитка вече. За сметка на това обаче още си килва главичката и не може да се обръща като я сложа по корем. Но пък и аз нещо все забравям да я оставям по-често в тази поза, че да се тренираме.

Вечер спим на тъмно, опитвам се да и изградя ритуал към нощното спане - след като се нахраним си я слагам в легълцето, без биба задължително, завивам, цункам по бузката и изгасям лампата. Дори и да е будна, след малко заспива. Събужда се между 5 и 6, храня я и си доспиваме вече в голямото легло.

За коша за кола - само веднъж съм я возила - вчера като ходихме на църква, но баба и беше до нея. Тя веднага заспа, та чак проспа църквата и се събуди чак като отидохме при докторката. Столчето беше отзад - то и там трябва да бъде по закон. Кофти, че се закрепя така, че бебето да е с гръб към движението и дори и да искам да се обръщам да я гледам, не мога да я видя. Та не знам как ще сме като започна да я возя сама. А ми се иска вече да почнем да ходим на разходки в Борисовата или в Южния парк, че само в нашия квартал ми доскуча.

Искам да питам мамите, които са водили на ортопед в Горна Баня, каква им е заетостта там - т.е. колко време предварително трябва да се обадя за час?

# 51
  • Мнения: 24
Kori и аз като теб мн се ядосвам ,когато Алекс не иска да спинка ,оба4е щом ми се усмихне и направо толкова мило ми става .Децата са най прекрасното нещо   Heart Eyes

стааааавам че ме викат  Crazy

# 52
  • Мнения: 657
Здрасти!  Flutter

Ей, голям екшън с тия капки вчера  ooooh! Последно й бях дала към 1 часа и до вечерта сякаш се успокои и като заспа към 9 се събуди час в 2:30 през нощта, милата тя  Tired А иначе ходих до аптеката и питах продавачката, но тя каза че нищо им нямало на капките Thinking Обаче и аз мисля като теб, Джи Джи, трябваше да купя нова опаковка, днес ще ида задължително.. Благодаря ви все пак за мненията  Hug
Нощем спим на тъмно, имаме малка нощна лампа която светвам като се размърка нещо да я погледна, иначе ако ще сменяме памперс светвам лампата в стаята, а после при кърменето я угасям, за да заспи по-лесно бебка  Peace
Столчето на кола доколкото знам се слага само на задната седалка, на предната е много опасно, най-вече заради въздушните възглавници които изскачат при удар (не дай си боже) Ние я слагаме отзаде по посока обратна на движението, и винаги има човек до нея, аз не шофирам още и не излизам сама с нея  Wink
И Йоана се усмихва несъзнателно все още, въпреки че ми се струва, че сякаш започва да разбира Simple Smile Например татко й я гъделичка по нослето и тя се усмихва и после пак, и тя - пак Simple Smile На шезлонга започна да заглежда играчките, дори побутва един папагал с ръка  Mr. Green А иначе от два дена има сълзи  Grinning Е, не чак да се стичат, но като е плакала очите й са влажни в ъглите и миглите й са станали на снопчета  Heart Eyes То хем за радост, хем пък съвсем ще ми се къса сърцето като заплаче със сълзи  Crazy
А и с гукането напредваме  Mr. Green Вече издава звуци наподобяващи "Агуу" само че се чува само "Аа-уу"  Mr. Green
Главата я държи изправена, ама не за много дълго, поляга да почине и после пак я надига  Heart Eyes

# 53
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ехо, ето ме и мен!
Излязохме малко на разходка и сега Калина все още спи. Много ми е послушна, пу-пу, да не я урочасам, ама май от жегите много плачеше и трудно заспиваше. Вчера почти не я видях будна, освен три пъти за смяна на памперса и няколко пъти за кърменето.
Днес й облякох едно бяло палтенце, което някога обличах на Ивайло. Е, трябва да ви кажа, че въобще бялото не й отива Laughing. Тя е с по-тъмна кожа, а от бялото това изпъква повече и тогава Калина прилича на малко ромче Mr. Green.

Ние спим на светлината от лампата на терасата. Не е много силна, а свети с една приглушена светлина, но ми е напълно достатъчна, за да й сменя памперса ако се наложи през нощта.

Да, и Калина гука и плаче със сълзички. Усмивките й бих казала, че са напълно осъзнати. Когато й говоря тя дълго ме гледа с един почти разбиращ  Laughing поглед, а после започва да мърда с крачета, върти главичка и пуска една сладка, сладка усмивка с езиче, леко излязло извън устичката й и допиращо се до горната й устна... Ей, ама много са сладки тези усмивки! Пък си имаме и две срамежливи трапчинки... Които ми е трудно да снимам, че тези мигове са толкова кратки и предпочитам да им се наслаждавам, а не да настройвам в този момент апарата...

# 54


 През нощта ми се спи, две не виждам,иде ми да го тупна като не иска да заспива  , обачеее като дръпне една усмивка и всичко е без значение, умилявам се и почвам да му говоря и да го целувам  Heart Eyes Не съм предполагала, че една детска усмивка може да те зарежда с толкова положителни емоции и любов  newsm76


smile3532
Ние пък ве4е трети ден пропускаме едно хранене(дали е нормално), ве4ер като я изкъпем към 21ч яде и заспива, в 12:00 или в 1:00 не мога да я събудя и сутринта чак в 4:30, после в 8:30, 11:30 и така се измести всичко newsm78. Изпива около 540 АМ на ден, дали не и е малко newsm78
Когато си легна гася и нощната лампа, иначе стига да и се спи заспива както и където и падне.
Полина се усмихва несъзнателно,вчера ми се стори че каза "гу", но и свеки потвърди и после се повтори, но пък все още не си държи главата изправена и като я сложа по корем само вири дупето и съвсем малко надига главичката. В4ера и записвах странните звуци дето ги издава докато спи,много е сладка.
И Полина плаче със сълзи.

# 55
  • Мнения: 3 743
Диляна си плаче със сълзи още от родилното. Хората като я видят разплакана и все я съжаляват, "ама тя със сълзи плаче миличката", пък тя само така си плаче. И аз излизам лошата майка дето оставя детето си да плаче със сълзи Naughty.

Днес се теглихме. Имаме напредък 260г за 8 дни, общо 400г за 16 дни, имаме още 14 дни преди консултацията и се надявам да наддадем още 400г Peace.

# 56
  • Мнения: 3 743
Щях да ви питам. Някой слагал ли е вече ваксината по ЗК (ДТК) и имаше ли постваксинална реакция? А да сте чували, че от другата година Пентаксим може да се поеме от ЗК newsm78

# 57
  • Мнения: 176
А всъщност може ли на задна седалка да се върже столчето за кола?

Марвеле, тук по закон трябва да е на задната, и то така че детето да гледа назад, не напред. На предната седалка се счита опасно заради въздушните възглавници на колата.

п.п уф, те всички преди мен го обяснили, ама който спи, ми не чете...

# 58
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,

и аз да се отчета - днес бяхме на лекар. Вече Марти е 5550 и е 59 см. За последния месец е качил 1,300 и е порастнал с 5 см. Биха ни pentaxim. Педито каза, че като станем на 3 месеца и коликите отминат може да почвам сокчета.Аз съм много в чудене какво да правя, вие смятате ли да давате сокчета и откога?

Mimchence по-добре хвърли капките и купи нови. Със сигурност не стават, бебчето може и от тях да плаче, но нищо фатално не е станало (аз съм магистър фармацевт и ми е много странно какво са ти казали в аптеката Thinking)

За столчето - аз и отпред и отзад го слагам, но предната въздушна възглавница ми е деактивирана, знам че ако има е опасно и не трябва да се слага отпред. Лошото е , че като съм сама не мога да гледам бебето отзад. Продават едни специални огледълца, за може да се вижда бебето като е отзад, но аз още не мога да намеря. Някои ако знае от къде да намеря, да сподели. Вече си намерих адаптори и съм с коша за новородено в колата, а той става само за отзад. Иначе бебчо много се успокоява в колата и заспива, колкото и да е нервен. Веднъж беше много смешно - като карам мълчи и като спра на някой светофар - рев. Инче ако заплаче много спирам или на някои светофар, давам му малко вода и продължавам. Днес с бебчо даже ходихме на автомивка и после на сервиз, за да ми сменят маслото. Малко странно ме гледаха Shocked, ама свърших работа.

Иначе с Марти спим на тъмно, светвам само като се разбуди за да го храняи да сменям памперса.

elly24 не буди бебчо - радвай се, че можеш да поспиш Laughing. Ако се притесняваш, че хапва по-малко просто увеличи количеството мляко на другите хранения.

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 14:12 от vesi21

# 59
  • София
  • Мнения: 226
Дааа, аз пак съм в издънка със столчето на предната седалка  Embarassed Обаче как, ако си сам в колата с детето да го возиш отзад??? То пък както казах ако се заплеснеш в него, докато караш си е направо опасно Аз понеже съм виждала преди на предната и сега и аз - по инерция. Но така или иначе гледам като съм сама само в краен случай да се возим двете.
Ето налага се - и ние вчера по майстори на коли търчахме, а свеки не можеше да дойде и така се разнасяхме по някакви гаражи и подобни гадости.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт