палеца в устата

  • 1 972
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 179
Здравей ние бяxме по са6ия на4ин но сам по упорита и непрестанно слагам в устата му нещо за гризане я дрънкалка или някоя друга игра4ка така докато свикна да задържа не6о в ръката си. Постоянството упорство от твоя страна и ще стане,  пожелавам ти успех Peace

# 31
  • Мнения: 1 153
Стерилизирам бибероните веднъж дневно.

# 32
  • Мнения: 248
Отказах се от заспиването с палец в устата, когато бях в ТРЕТИ клас, защото вече не ми беше удобно ... опираше ми навътре в гърлото и ме дразнеше. Единственият дефект, който имах от този си тъй приятен навик е мазол на пръста, който изчезна в първата седмица след като сама сложих край на кошмарите на майки, татковци и баби, които бяха пробвали всичко, за да ме откажат. Имам най-правилната захапка и най-правите зъби, които някога съм виждала на живо.
Синът ми никога не пожела биберон. Смучеше си палеца ...  и аз никога не му го дърпах от устата. Който не си е смукал палеца, той не знае колко е хубаво  Grinning
На кудкудяканията на свекърва ми, че ще му се изкривят зъбките се усмихвах широко (за да й напомня, че имам чудесни зъби) и й казвах, че допускам, че всичко е ген и добавях:"татко му като не си е смукал палеца, виж как не може да се похвали с много прави зъби". Моите родители кротуваха, защото си спомняха своя собствен опит.
Детенце беше на 3, или 4 г. (не помня вече), когато сам каза, че вече няма да си го смуче (явно е започнал да му драска на гърлото по отрано) и спря самичък. Мазолчето мина в очаквания от мен срок  Joy
Така че - споко на всички разтревожени мами.  Wink

# 33
моят син и той взе да си смуче палеца при това доста звучно. И като го засмуче ама здраво. не знам как да го откажем, а е само на 3 месеца и половина. Не иска нито биберон нито вода да пие, а е на кърма. Не знам какво да правим с жена ми:(

Общи условия

Активация на акаунт