Юлски бебчета '08 (тема 84)

  • 12 290
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 790
Малее, то тука като чат. Хич не успявам да следя всичко. Обаче и аз съжалявам, че няма да сме на метлика, но не повече от мъжа ми.

Иначе и аз съм от бремените дето се включват тук, така че не си сама, поне до понеделник, за когато съм приготвила чантичката.

Днес правих всички изследвания за преди раждането и много ме зарадваха като ме убедиха че няма да ми правят клизма, и също няма да ми слагат катетър в реанимацията. Направо цял ден ми е приповдигнато настроението от тези новини Joy

Дайте идеи как да изкараме сега идващите два дни, за да мислим по-малко за понеделник (и да се притесняваме).

# 226
  • Мнения: 30
Искам на концерта на Металикааа! Защо бебка не е малко по-големичка Sad
Страшни концерти изпуснах това лято! Повече ме е яд за този на Manowar в Каварна, продължил е 5 часа #Crazy
Ама Металика ще пеят буквално под прозореца ми!

Не си  сама в мъката си!И аз съм на същото положение.Мъжо ходи на Каварна ,а аз киснах в болницата тогава  #Cussing out!Но догодина......ще съм първа!!

Момичета  искам помощ,на Алекс едното му оченце почна да гурелясва ,ама не с такива твърди гурелчета.Дали не съм го простудила  newsm78.Какво да правя,да търся ли педито?

Към мамите дето мажат езичета с Дактарин-по какво количество слагате,на колко време?Има ли резултати при вас?

На мамите ,които ще раждат тия дни,стискам палци!!! fingerscrossed

Мами със секцио,от кога смятате да започнете със спорта????????

Ей,за разлика от сутринта съм много плодотворна сега!!!Браво на мен!!! Joy
Хайде сега по beer3,че да има манджа!!!

# 227
  • Мнения: 139
Hristush, и това не е показател, защото е на различен кантар. Моите гърди също са меки, не мога да изцедя нищо, пък си го кърмя Крисито.

Един и същ е кантара защото личната дойде на другия ден след изписването и го тегли на този кантар, на който и на консултацията го теглим /макар, че след изписването показа същото като този в Токуда/

# 228
  • София
  • Мнения: 545
Ясно  Peace

oleto , как без катетър в реанимация?

# 229
  • Мнения: 790
Ясно  Peace

oleto , как без катетър в реанимация?

Ми и аз се зачудих, може би с подлога? Пак е по-добре от катетър де. Ще видим в Понеделник и после ще споделя  Laughing Знам само че се зарадвах, даже не помислих да питам как.

# 230
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами аз го дохранвам вече защото като бяхме на консултация на 20 ден беше наддал 100 гр.
Е, при такова наддаване съвсем правилно са ти изписали добавка Rolling Eyes Оклюмалото от глад бебе няма сили да суче. Но нищо не е загубено, ако искаш да възстановиш кърменето, в смисъл - да минете изцяло пак на кърма, има такава възможност  Peace Трябва да кърмиш мнооого често, за да стимулираш гърдите, да сведеш до минимум чая/ освен ако не виждаш някакъв забележителен резултат от него, не знам/ и всякакви други течности, да не ползваш залъгалка известно време - нека всичкото сукане на бебето да е на гърда, да даваш добавката само след кърмене и да гледаш да я намаляваш постепенно и паралелно с това да вземаш непрекъснато мерки за увеличаване на кърмата - които за всяка жена са различни. Сещам се за: около 2, 5 л. течности на ден, топли супи, сурови ядки без фъстъци, зърнени култури, бирена мая, лактогонен чай от аптеката, хомеопатичното лекарство рицинус комунис/ за което има прекрасни отзиви, но аз все пак не съм лекар, така че давам името му само за информация - ако решиш да си го купиш, консултирай се с хомеопат/, и накрая спокойствие и само спокойствие Hug
Пробвай горните, все ще си намериш твоето. И все пак най-добрият начин е непрекъснатата стимулация на гърдите от бебето. Аз бих зарязала всичко друго за 3-4-5 дни и бих се излежавала на спалнята с бебе, закачено на гърдите, стига само да има кой да ми носи храна Joy Добавката не бива да я даваш на интервали по-малки от 3 часа, защото е по-трудно смилаема от кърмата. Така че - да речем кърмиш 2-3 пъти и чак тогава предлагаш добавката. Колкото изпие - изпие. Ако започне всеки ден да пие по-малко, значи се движиш в правилната посока Peace
Успех Hug

# 231
  • София
  • Мнения: 553
Белинда, и аз като всички останали следя с интерес съветите ти относно кърменето и съм си копирала и запазила някои от тях. Ако имаш желание и възможност бих те помолила да споделиш и мнението си за нашия случай - накратко: в родилния дом бяхме първоначално на смесено хранене, защото бебетата не бяха при нас и трябваше наистина като войници да ги храним в определен час, но въпреки това  последните 3 дни от престоя ни там бяхме само на кърма. Незнам до колко е била спокойна бебка, поради това, че не беше при мен.
Като се прибрахме вкъщи след кърмене бебка беше доста неспокойна и по съвет на лекарката почнах да и правя добавка с идеята тя да изяде колкото има нужда, но тя винаги изяждаше всичко, но почна да връща и аз сама си реших, че може би й идва в повече и спрях да и давам добавка и така няколко дни от всичките хранения само 1 или 2 пъти на ден давах и добавка. Вчера бяхме само на кърма и бебка беше доста спокойна и си спеше и се надявам, че може би кърмата и е достатъчна, щом е спокойна и си пълни нормално памперсите. Откакто сме само на кърма ака малко по малко от преди.
Само първите няколко дни давах и от двете гърди. После почнах на сменям гърдата на всяко хранене. Моето бебе не винаги смуче активно, особено ако не е спала много, като почне да суче и се оспива. Тъй като и имах проблеми с помпата, а и сега се опитвам да цедя гърдата след всяко хранене, но излиза съвсем мъничко. Първоначално чувствах гърдите си по-твърди, особено сутрин ако е минало повече време са много напрегнати, но сега са ми направо меки. Наистина ли твърдостта не е критерий дали има кърма или не.
И аз като всички останали се притеснявам да не е гладна бебка. Тези 2 дни яде през 2 часа, като сме само на кърма. Въобще незнам дали да и давам все пак добавка, че като ревне след кърмене и все си мисля, че го прави, защото е гладна. Броя хранения също не ги броя - като спи не я будя, а чакам тя да ме води. дали е правилно така.
Педиатъърката ми каза, че като ми дойде зрялата кърма,ако не изцеждам мин. 50 гр. след сукане - значи нямам достатъчно кърма.
Благодаря ти преварително, ако изкажеш някакво мнение относно нашия случай.

# 232
  • София
  • Мнения: 320
Belinda, златна си!  Hug
След седмица отивам при мама за целия август. Там няма нет и не знам как ще издържа без форума. Освен, че съм пристрастена, за всеки новопоявил се проблем , или някакво притеснение, винаги намирам отговор тук. Дано да няма за какво да търся по спешност интернет.
Хайде необебилите се мами, стискаме ви палци - то не остана! А после ще видите колко актуално ще ви звучат нашите притеснения за кърмене и колики.  Mr. Green

# 233
  • Мнения: 219
 Ippe,mayakub, rapunzel, belinda, малко ми олекна, че не съм сама.  Стискам палци на всички ви! Пожелавам ви скорошно и леко раждане и най-чудесните бебенца!

Eй, не ме забравяйте, и аз , и аз! Белинда, да не си решила да се предреждаш??? newsm12
Аз май пак ще пренося, с тези момчета...да се родят живи и здрави! В понеделник ще отида при доктора, който ми води ЖК, който е и шеф на АГ-комплекса, да видим какво ще рече, но пак простин не ми се иска! Дано тръгнат нормално и който ще ражда утре-гоооооооооолям успех!

# 234
  • Мнения: 196
tedi vt 86,и аз като теб съм за 27.07 и нямаме никакви признаци да се класираме до тогава SadВ понеделник или вторник ще влизам в болница за преносване,при теб как стоят нещата?
Момичета,моля ви ако имате някаква рецепта за предизвикване на раждането-споделете Praynig!!!Общо взето май пробвах всичко за което се сетих и прочетох,но...нищо.Ако знаете за нещо различно от секс,чистене и разходки обещавам да го пробвам.
Лека нощ на всички! Hug

# 235
  • София
  • Мнения: 53
Малее, уморих детето от студ! Отворила съм тук прозорците, за да слушам Металика. Концертът е доста добър, жалко че го изпускам Cry А феновете са супер!
Обясних на Маги да не се настройва за голям празник за рождения и ден догодина, защото ще го празнуваме в Каварна на някой концерт Wink
Днес най-сетне открих, че съм сглобила грешно помпата на Avent и затова така безуспешно съм цедила. Сега спокойно мога да замразявам кърма и да имам храна за бебка, за да ходя по концерти Wink

# 236
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако имаш желание и възможност бих те помолила да споделиш и мнението си за нашия случай
Вашият случай ми звучи като едно добро постижение Hug
За акането - нищо странно няма в намалялото количество, т.к. кърмата се усвоява почти напълно и често остатъците са твърде малко, за да предизвикат у бебето желание да се напъне. Много кърмени бебета акат на няколко дни веднъж.
За редуването на гърдите - можеш принципно да даваш по една на хранене. Но така за другата гърда се получава една много голяма пауза - 4-5 часа, което принципно можеш да си позволиш едва при една стабилно установена лактация. Засега бих ти препоръчала да даваш и двете на всяко хранене, дори и от втората да суче 5 минути, пак е добре Peace
Твърдостта на гърдите категорично не е показател за имане/нямане на кърма. Урегулираната лактация не напряга гърдите. а при по-месестите гърди, с повече мастна тъкан, може и в самото начало да не се чувтсва твърдост. Много е индивидуално.
Цеденето - няма смисъл да цедиш след всяко кърмене. Ще започнеш да произвеждаш повече кърма, която бебето няма да успява да изсуче и какво ще я правиш newsm78 Това, което е казала педиатърката ти, е откровена глупост. Съжалявам, но не мога да го квалифицирам по друг начин. Сериозно ли мислиш, че бабите ни едно време, покрай безкрайната къщна и полска работа, са се занимавали да цедят по 50 мл. след всяко кърмене Joy Аз по принцип не съм фен на примерите с " абе нашите баби едно време...", смятам се за модерно момиче Wink, но в случая е удачен, защото човешкият организъм не може да претърпи такава сериозна промяна в рамките на 2-3 поколения. А е факт, че преди 60-70 години децата в България масово за били кърмени до късна възраст. И това, при положение, че не е имало помпи за кърма, представяте ли си Mr. Green
Кърменето през 2 часа е супер за тази възраст, абсолютно нормално. След време, когато заякне и започне да суче по повече, ще увеличи интервала. Засега, ако наддава в норма/минимума е 115 гр. на седмица по таблиците/, не е нужно да будиш детето при по-големи паузи. При слабо наддаване обаче - будиш на 2 часа.
Мисля, че не ви трябва добавка, но това ми мнение сигурно вече никого няма да изненада hahaha

# 237
  • София
  • Мнения: 137
Каtche, недей да доливаш масло в огъня за концерта на Металика. Аз до последно си мислех да ходя, но реших, че силите няма да ми стигнат само седмица след раждането. Сега мъжът ми като ми звъни от концерта и ми пуска да слушам някоя и друга песничка и ме избива на рев cry

Ох, гледам че всички много се интересуваме от кърменето и belinda като виден експерт винаги успява да ни успокои Hug
При нас ситуацията е следната. Имам страшно много кърма, направо ще се удавим с бебка. Даже се дави често като суче и започнах по малко да изчеждам преди кърмене. След кърмене се цедя само ако не е сукала от едната гърда пък е много твърда.
Иначе малката иска да суче през 2-3 часа, чудех се не е ли много на често през два часа Thinking Пък суче интензивно. И как да направя график за през нощта да не се буди на 3 часа, или още е рано???

# 238
  • София
  • Мнения: 53
Каtche, недей да доливаш масло в огъня за концерта на Металика. Аз до последно си мислех да ходя, но реших, че силите няма да ми стигнат само седмица след раждането. Сега мъжът ми като ми звъни от концерта и ми пуска да слушам някоя и друга песничка и ме избива на рев cry
И аз прецених, че ми е рано още да ходя по концерти. Със сигурност само за беба щях да мисля и нямаше да се отпусна и насладя на концерта. Но като ги слушах през прозореца, напълно изтрещях Crazy Нищо, концертът вече свърши и приключвам темата Wink
Извинете ме, че само с това ви занимавам цяла вечер Blush

# 239
  • Мнения: 223
Неродилите мами как ви разбирам, но не се безпокойте и вашият ред ще дойде. Най-гадно е не самото преносване, а цялата препирня от страна на околните и докторите. Така човек се поизнервя и започва сам да пришпорва времето. А то просто не е дошло...

Аз 3 дни нямах лохии, после вчера малко, днес пак нищо... Предпочитам да тече, да тече, пък да спре накрая. А не така "иди ми - дойди ми".

Сватбата мина добре, на Алекс му стигна кърмата дето бях замразила, обаче така ми липсваше през тия часове... накрая вече не ме интересуваше нищо от това, което се случва, исках само да си гуша бебчето и се прибрах.

Да чукна на дърво имам доста кърма, но ми тече много силно и Алекс суче яко, бързо, така му се налага (а и той си е гладник, де) и доста гълта въздух в началото на храненето, през няколко минути трябва да се оригва. Като ми се беше регулирала кърмата беше супер, но после почнах да изцеждам за тази сватба и сега пак съм като "Грешната мадона с големите бомби"   ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт