Бременност и високи НК клетки

  • 38 388
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 335
Не, нищо не правих. Дано не сбърках. В момента съм 16г.с. и нещата засега са наред.

Жасминче,това е прекрасно!  bouquet Дано всичко приключи щастливо!
Знам,че при бременността с първото детенце си била с вливания!Дано НК клетките са се уплашили Mr. Green и седят кротко!

# 46
  • Мнения: 17
Благодаря, Жасмин!
И аз ще направя вливанията - като ще е гарга, да е рошава, дето се вика. При 3 неуспешни опита няма да си правя експерименти.
Много се радвам за теб и ти желая лека и успешна бременност!!!
И само да споделя, че не се сдържам - всичко ми се случи накуп. Преди месец и нещо ми се обадиха за детенце за осиновяване - страхотен сладур на 1 годинка (сега стана) и чакам вече с огромно нетърпение да мине делото и да си го вземeм Simple Smile) А инвитрото вече някак спря да ме вълнува толкова, но ще направя и този, последен опит - все пак толкова процедури минах и какво ли не, няма как Simple Smile)

# 47
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Момичета, благодаря ви от сърце за пожеланията!
godgift  Hug
Ralala , успех на процедурата! И дано скоро си гушнеш 1-годишния сладур! Simple Smile

# 48
  • Мнения: 17
Благодаря и успех на всички!!! Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 335
Благодаря и успех на всички!!! Heart Eyes
Ralala,успех ти желая,дано това е успешния ти опит и скоро да си мама на две дечица! Hug
Къде правиш опита? Под вливане на две неща интралипид и имуновенин ли имаш предвид?

# 50
  • Мнения: 17
Ами правя опита в клиника Малинов в София. При доктор Стаменов... Ама какво точно ще ми вливат - не знам. Знам, че ще е в два поредни дни на 7-8 ден от стимулацията по 5 мг. Така и не са ми казали какво Sad( Сигурно е както казваш ти. Абе изразено в цифри - 1000 кинта  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 335
Ами правя опита в клиника Малинов в София. При доктор Стаменов... Ама какво точно ще ми вливат - не знам. Знам, че ще е в два поредни дни на 7-8 ден от стимулацията по 5 мг. Така и не са ми казали какво Sad( Сигурно е както казваш ти. Абе изразено в цифри - 1000 кинта  Rolling Eyes
Ще ти вливат Киовиг- два поредни дни по 5 грама.Всяко вливане е 1,5-2 часа,но можеш да поискаш и по-бавно щом ти е за първи път. Терапията в Малинов доколкото знам не включва интралипид или заместителя липовенос.
Вместо Киовиг може да поискаш Имуновенин. Той се определя в зависимост от килограмите на жената или се изписват 40 ампули. Имуновенинът е два пъти по-евтин и също се влива два поредни дни.
От доц.Конова знам,че и двата продукта имат едно и също значение, разликата е, че  Киовигът бил по-пречистен. В темите за вливанията момичета споделят, че може да има странични реакции от имуновенина, които отшумяват, но всеки организъм си е индивидуален. Доколкото знам вливанията се правят преди транфер и после при положителен тест (пожелавам го на всички) следва контрола и най-често отново вливане. Естествено, че най-важно е всичките ни усилия да завършат с успех, но ако имаш притесненията, включително и финансови, най-добре е да се обърнеш към имунолозите или д-р Стаменов за разяснение какво и кога ще ти се влее.

# 52
  • Мнения: 17
Благодаря, Godgift!
Като го видя - Стаменов, което си е цяло приключение, ще го питам. Но се съмнявам да ми дадат избор - то е такава лудница там, че просто следваш инструкциите и това е. Виси се с часове - понякога по цял ден Sad Просто не знам как се справят хората, които не са от София, сигурно си взимат отпуска.

# 53
  • Мнения: 613
 Виси се с часове - понякога по цял ден Sad Просто не знам как се справят хората, които не са от София, сигурно си взимат отпуска.
[/quote]

При имуноложките е по-спокойно и няма да чакаш много! Peace Аз съм вливала доста пъти Имуновенин,но последния вдигах висока температура,явно партидата е била лоша.Сега вливам само Киовиг и нямам никакви проблеми.На твое място ще пробвам първо с Имуновенин поне заради цената,а и може добре да ти се отрази,но никой не може да ти го гарантира!
Успех и смело напред! Hug

# 54
  • Мнения: 335
Като го видя - Стаменов, което си е цяло приключение, ще го питам. Но се съмнявам да ми дадат избор - то е такава лудница там, че просто следваш инструкциите и това е. Виси се с часове - понякога по цял ден Sad Просто не знам как се справят хората, които не са от София, сигурно си взимат отпуска.
Да,трудно е за  hahahaнас от провинцията,но така е... Mr. Green
Наистина си е цяло приключение/изключение да го видиш доктора,ако ти се налага и нямаш записан час предварително. За съжаление много сме пациентките.
Не би следвало да ти създадат проблем за имуновенина. В събота се засякох с момиче,което влива имуновенин. Количеството е разделено на две,в два последователни дни. Говорила е предварително с имунолозите. По нейните думи се чувстваше добре, вливаха  и имуновенина за 3-4 часа. Преценила си е така и е помолила, въпреки,че първоначално е изписан киовиг.
Каквото и да решиш-успех и щастлив финал!

# 55
  • Мнения: 17
Благодаря ви на всички, ще се опитам да говоря с имунолозите да видя какво ще кажат по въпроса, че преди това правих и лапароскопия и кво ли не, а това се заплаща, както всички знаем, от собствения джоб... Успех желая и стискам палци!

# 56
  • Мнения: 21
Здравейте имама2 спонтанни аборта в 6 седмица правих генетични и имунологични в Плевен.Имам завишени нк клетки 22% при норми от2-11,преди бременост вливах интралипид .Сега имам +тест пия аспирин  и фраксипарин през ден,утрогестан фолиева мета, витамини.Пуснах контрола на нк клетките резултатите са 14.9% при норми този път 9-15.Предстой ми вливане на имуновенин и чакам отговор от Конова дали ще вливам интралипид.Защо стойностите на нк клетките са различни в двата случая да няма някакава грешка

# 57
  • София
  • Мнения: 262
ani4ka8109, аз имам правени 5-6 изследвания на NK клетките, правени в последните 5-6 месеца. И аз забелязах, че само последното ми изследване /от м. октомври/ е с референтни стойнасти 9-15. Всички преди това бяха 2-11. Референтните стойности на другите показатели отгоре не са променяни. Не знам защо е така. Другият месец ще питам доц. Конова.

# 58
  • Мнения: 95
Моите NK клетки са 14.94% при норма 15% така е защото наскоро имунолозите са решили да считат за норма вече не 11-12%,а 15% NK клетки.Аз също имам назначено еднократно вливане на имуновенин(40 ампули)някой знае ли наведнъж ли се вливат или трябва на два пъти?Както на всички нейни пациентки и аз имам назначени фракси 0.3мл редувано с аспирин протект,но това което ме учудва е защо ги имам назначени като нямам никакви склонности към тромбофилни състояния!!!От всички направени изследвания имаме само хламидия и уреяплазма!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт