Глутен. Как се справяте с безглутеновата диета?

  • 11 828
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 62
Ооооо, Испания е страхотно местенце и си заслужава да се посети, особено Барселона. Аз съм бил вече там и съм страшно удивен от този град, прекрасен е   Simple Smile А за това дали щандовете в Гърция ще са по-заредени, определено мисля, че да.  Щом ще ходите, определено ще намерите повечко неща Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 849
От Франция ни донесоха едни суперски бисквити с ванилия, течен шоколад без глутен (пише го специално) и солетки.
А до Гърция евентуално за октомври. Много е жега сега.
Исках да те питам, понеже каза че имаш брат, той изследвал ли се е също за глутен? А родителите ти?
Защото Панталеева ни кара всички да го правим, а (слава богу) нямаме някакви симптоми  Praynig

# 17
  • Мнения: 62
Да ти кажа, всички от семейството си изглеждат добре, брат ми винаги се е хранел нормално и всякаква храна му е понасяла. А сега си е около 90-100 кг. Така че не мисля той да има същите проблеми като мен. Баща ми също си е пълен, той има язва,т.е. бъркали са му в корема, ако имаше преоблеми по отношение на глутена, лекарите щели са да разберат. Майка ми също няма такива оплаквания. Покойната ми баба, от страна на баща ми страдаше преживе, беше анемична, винаги беше много слаба, през последните си години заболя и от остеопороза. Бях чел, че американски учени са установили, че при голям процент на болните от остеопороза е била открита и глутенова ентеропатия, т.е. остеопорозата е в следствие на нарушенията на тънкото черво, при което не се усвоява калция и омекват костите. Предполагам само, че може да е имала същото заяболяване, но не съм сигурен и ако се предава наследствено, което си е напълно сигурно, явно не при всекиго в следващите поколения може да се развие. Освен при мен да не е било наследствено, понеже не съм чул някого другиго от рода да има моите проблеми.

# 18
  • Мнения: 1 849
Здрасти! Пак се добрах до града...
Бистра като се видяхме, каза че си пишела с една французойка май беше, която й казала за ензим, който ако го приемеш след хранене разгражда глутена напълно. Аз четох някъде за него, но мислех че е само научно откритие, без реализация във фармацията. А тя твърди, че бил на таблетки и можеш да си го купиш. Ако можеш да провериш при твоите познати в чужбина, дали има такова лекарство   bouquet Може да е в експериментална фаза или да не се продава навсякъде...
http://health.actualno.com/news_146410.html
Не знам дали е същото  newsm78

# 19
  • Мнения: 151
Здравейте! Аз ще се включа с моите кексчета защото съм много горда с тях Grinning
chef 1 яйце
          3 с.л. захар ги разбих с миксери добавих;
          1 ч.ч безглутеново брашно
          1 с.л олио
          1 с.л сок от лимон
          2-3 с.л соево кисело мляко/това е ключа към успеха/
          на върха на чаена лъжица сода
          вода  много малко около 50 до 100мл ,трябва да стане гъсто лепкаво тесто. разпределих сместа в 6 формички за крем карамел отгоре им сложих боровинки. Сложих ги в незагрята фурна първо ги включих отдолу за около 30мин, след това отготе за 15мин/моята фурна пече на около 200градуса/
     chef направих и солени със същите съставки самоче вместо 3 с.л захар сложих 1/2с.л, и 1с.л сол ; вместо боровинки отгоре поръсих с чубрица.
Успех! Да ви е вкусно!

# 20
  • Мнения: 1 849
Аз пък направих една много вкусна майонеза, защото малкото не ще да яде варени яйца и така ги хапва с удоволствие.
На 2-3 варени яйца им се смачкват жълтъците, добавя се зехтин или царевично олио на тънка струйка като се бърка, слага се и изцеден лимон на вкус, по рецепта са 2. По рецепта се добавя и горчица, но за нас нали не става Confused. Баткото също я хареса на филийка и е по-добре от купешките при всички случаи.

# 21
  • Мнения: 1 849
Вижте този сладкиш, става и с 1 ч.ч. безглутеново брашно, само добавяш и малко вода и вместо бакпулвер - сода и лимонов сок. Става и с праскови!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72935.260

Общи условия

Активация на акаунт