Най-тъпи и най-често задавани въпроси на интервю за работа

  • 45 508
  • 249
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз работя в HR компания. Със задаването на "тъпи" според някой въпроси, ние всъщност се опитваме да избегнем луди, ненормални и тем подобни хора. Също така може да се разбере кой е алкохолик, наркоман, човек на който не може да се разчита и т.н.
И най-важното е--подбираме въпросите така, че клиентите ни да останат доволни от намерения човек.
Според случая се задават най-различни въпроси.

Аз лично съм ходила на групово интервю за работа. Там танцувахме, пяхме, рисувахме, разигравахме роли. Интервюто беше за Toys'R'Us.

По какво преценявате лудите и нормалните? Ако на тъп въпрос кандидатът ти каже да си гледаш работата или чинно отговори към коя категория ще го причислиш? Луд е, ако отговаря на тъпи въпроси или ако не отговаря? Това е като във вица "защо си с шапка, защо си без шапка". Може да се разтълкува както на питащия му изнася.
Мен ако на интервю за счетоводител ме накарат на пея и да разигравам роли ще се чудя кой е лудият - аз ли ако им се вържа, или те, че очакват да им се вържа.  Laughing

# 106
  • Мнения: 958
А аз да попитам, кой ще предпази, отиващия на интервю от откачените HR-ки Simple Smile
Извинявай Dalka,  не е към теб. Просто някои, упражняващи тази професия прекаляват и се взимат прекалено на сериозно.
За съжаление,  те определят, дали ще минеш по-нататък.
Най-обичам някоя госпожица, която въобще не е в час с професията, която упражнявам, да ми задава технически въпроси, от които не отбира. И като я попиташ да ти разясни, какво точно пита, да почне да се нервира.

# 107
  • Мнения: X
На едно интервю ме накараха за попълвам анкетна карта, и единия въпрос беше да напиша кой от предишните ми шефове е бил най-добър шеф  newsm78 - да му напиша името. Не знам какви изводи са направили за мен на базата на този въпрос.

На друго едно интервю се оказа, че освен човек за позицията, за която кандидатсвам, се нуждаят и от шофьор. И работодателя започна да ме разпитва за мъжа ми, защото преди това разбра,че той работи като шофьор и си търси нова работа. Дотук добре. Но започна да ме разпитва що за човек е - дали е работлив, дали се скатава от работа и дали ако някъде му предложат 20 лв отгоре на заплатата, ще напусне работа заради това! Аз, разбира се, му дадох нужните отговори. Но ми стана странно, дали той допуска възможността да му отговоря, че мъжа ми е мързелив, скатава се и т.н.

Друг път пък преминах доста подробно интервю, подробно не защото бяха прекалено много въпросите, а интервюиращия много надълго и нашироко ми обясни каква е работата, работното време, задълженията, почивките, отпуски, на кое бюро ще работя и какво ли не - супер подробно. Но за заплатата - нито дума. Накрая минутки преди да си тръгна се престраших да го попитам за парите. Но той не можел да ми каже, имало и втори кръг интервю със самия шеф, и ако ме одобрят и на него, тогава шефа лично щял да ми каже  ooooh!. Голяма конспирация, голямо нещо.

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 17:43 от Анонимен

# 108
  • Мнения: 940
joya, да, за жалост е така Simple Smile

Има някой агенции, които използват прекалено мноооого въпроси Simple Smile За жалост, ние сме тези, които решаваме дали минавате или не. Така работодателите се спасяват от срещата със 100 човека, те се виждат само с 5 да кажем.

# 109
  • София
  • Мнения: 250
Как предпочитам да прекарам петък вечер - с приятели или с колеги?

# 110
  • Мнения: 6 206
И аз да се включа, но с уникален въпрос, зададен от човек, идващ на интервю за работа в нашата фирма:
"Да се събуя ли?"
 smile3532
А ви уверявам, че не работя в джамия Simple Smile

А, и аз съм го виждала това. Имахме страхотна терца колега. Младо момче на 20 години, била съм му шеф, правил е големи изцепки и никога не съм могла да му се сърдя... Гадно, но беше голям чаровник, подозирам, че цял живот така ще я кара по тъч линията. Та въпросното момче след поредната издънка, но не е уволнен, влиза в офиса на баш шефа, който беше с мокет и на вратата съвсем спокойно си се събу и си влезна и "Да, кажете, слушам ви". Шефът се смя, смя и го пусна да си ходи без да му се кара.  Grinning


Говорите за въпроси.
А пък ако аз кажа какви отговори съм чувала, но не е етично много.
Както не намирам и за етично да се коментират въпросите, но е друга тема...
Само един от преди няколко дни -
имам интервюта за детски център и си говорим с момичето и опираме до какво иска да работи, какви други възможности има и отговора беше
ами, кандидаствала съм тук и също може и да започна в един секс шоп
Каква всестранно развита личност - детски център и секс шоп Mr. Green

# 111
  • Мнения: 60

Каква всестранно развита личност - детски център и секс шоп Mr. Green
Ей, такива момичета са златни  Joy ще има на какво да научат малките дечица   baby_neutral Laughing

На мен най-много ми харесват редовните въпроси, които се задават навсякъде, но аз винаги се изненадвам все едно ги чувам за първи път  Laughing Например защо искате да работите тук, каква заплата очаквате...

# 112
  • Мнения: 25 867
Но за заплатата - нито дума. Накрая минутки преди да си тръгна се престраших да го попитам за парите. Но той не можел да ми каже, имало и втори кръг интервю със самия шеф, и ако ме одобрят и на него, тогава шефа лично щял да ми каже  ooooh!. Голяма конспирация, голямо нещо.

Хм, от личен опит ти заявявам, че такива, които държат заплатата в тайна до последния момент, са такива циции, че просто не смеят да я обявят предварително, защото никой няма да се върже и да отиде на интервю.
А може и да ги е срам да я кажат, знам ли?  newsm78

# 113
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
На мен някои познати, които са работодатели са ми обяснявали, че до последно държат размера на заплатата в тайна, защото кандидата можел да е по-скромен и да поиска по-малко, отколкото те са решили да дадат и тогава що да се набутват пък  Mr. Green

# 114
  • Мнения: 940
Така е, в повечето случаи кандидатите дори се притесняват да изкажат сумата на глас. Имам доста фрази които са смешни, смесени с препотяване, но не е етично да ги казвам Simple Smile

# 115
  • Мнения: 846
На мен някои познати, които са работодатели са ми обяснявали, че до последно държат размера на заплатата в тайна, защото кандидата можел да е по-скромен и да поиска по-малко, отколкото те са решили да дадат и тогава що да се набутват пък  Mr. Green


Е ето това най-много го мразя. Всяка компания трябва да има праг за всяка отделна позиция и независимо дали кандидата поиска по-малко да се дава определената заплата за този бранш.
В последната ми компания разбрах почти всички заплати и ми беше много неприятно да разбера, че шефа на един отдел взима по-малко от подчинения си. Е после, защо имало текучество, ами защото се рабира бе хора. Тайна знае ли от повече от един човек, вече не е тайна. Колкото и конфедициално да е, разбира се, че компанията се опитва да шмекеросва. След това и разбрах, че една колежка водеща се на позция junior иска да напусне и й предложиха по-голяма заплата, за да я задържат от мениджърската заплата ми стана доста неприятно.
Хората губят и уважението, доверието и лоялността си в такава компания.

# 116
  • Мнения: 1 538
Да добавя,че съм била на интервю в което ми се връчи един тест за попълване,след като го разгледах и го попълних,се прибрах у нас,но имах съмнение,че теста беше уловка!Въпросите тогава нямаха нищо общо с позицията за която кандидатствах,оказа се след голямото ровене в Интернет,че съм попълвала тест"Склонни ли сте към депресия?" Shocked

Тези Hr  вече се чудят какво да измислят.
Най-много се дразня на това ,че никога не обявяват заплащането ,а това е важното .Виждам ,че и тук пишат HR-и и затова  искам да им кажа :"По-добър стимул от парите-НЯМА".
Питали са ме дали имам лаптоп и да си го нося от вкъщи всеки ден  в офиса!
Обобщение :На тъп въпрос-тъп отговор!

# 117
  • Мнения: 8 999
Мен много ме дразни въпросът: "Каква заплата очаквате да получавате?". Обикновено отговарям: "Европейска."
Мисля, че е редно работодателят да представи задълженията, условията на работа и заплащането. Ако всичко това е коректно и подробно описано в обявата за работа, то бих си спестила поне 90 % от молбите, които пускам. А също и безсмислени интервюта. Времето е ценно не само за работодателя, който си търси работници, но и за работниците, които си търсят работа.

# 118
  • Мнения: 474
Въпрос: "Ревнива ли сте?"
Отговор: "Ако една жена Ви каже, че не е, значи Ви лъже в очите...."  Mr. Green

# 119
  • Мнения: 5 370
"По-добър стимул от парите-НЯМА".
Питали са ме дали имам лаптоп и да си го нося от вкъщи всеки ден  в офиса!
Обобщение :На тъп въпрос-тъп отговор!
Абсолютно е така.
И когато се появи играч на пазара, който да надцака другите в дадена област с размера на заплатата, той "обира" сума ти и народ.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт