За кашите и брашната?

  • 2 996
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Ами аз с кафяв неполиран, но мисля, че и белия не е лош - в смисъл, има по-малко фибри и т.н., но особено щом става дума за 1-2 ч.л. на ден, едва ли е чудо голямо Wink Но в София ще намериш кафяв, не се съмнявам.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз съм правила от кафяв и от бял обикновен.Бланшираният/дългият/ го мразя SickОтвратителен е на вкус Sick

# 17
  • Мнения: 249
...Но в София ще намериш кафяв, не се съмнявам.

...Намерих!!! Намерих!!! newsm44

...Само да питам - по колко време може да се съхранява смленият ориз? ...да знам колко да си приготвя...
...Купих си и елда и едно фино царевично брашно...
...След ориза, какво е по -добре да й дам?

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Съхранявай на сухо - дълго време, то си е все едно ориз нормален... Аз приготвях по-големи количества, за да не си играя често с печене-мелене.
След ориза дадох царевично брашно, но и елдата или просото са вариант. Също - амарант.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз давах ориз всъщност съвсем малко време, защото той ,освен че е нежен към бебешкото стомахче, други достойнства няма.След около десетина дни дадох елда - тя е много полезно нещо.А и Ники я заобича много Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 249
Съхранявай на сухо - дълго време, то си е все едно ориз нормален... Аз приготвях по-големи количества, за да не си играя често с печене-мелене.
След ориза дадох царевично брашно, но и елдата или просото са вариант. Също - амарант.
...Ами просото не съдържа ли глутен? newsm78...Пак мисля, че това съм чела някъде!? Sick...Започвам вече да се обърквам. Embarassed Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 586
В Лозенец има диетичен магазин срещу хотел Хемус (през бул. Черни връх).

# 22
  • Мнения: 385
Споко. Няма нужда да бързаш и да се запасяваш с всичко. Добре е, че си намерила ориз, елда.

Действително на Буу рецептите ще са ти от полза. Отосно комбинациите ето как почнахме ние:

оризова каша, 1-2 ч.л.(1-3ти ден), това сутрин по някое време
оризова каша с пюре от круша (4-6ден)
картофено пюре ( 7-9),
картофено с пюре от морков
картофено с пюре от тиквичка
картофено с пюре от карфиол

Започнах на 61/2 месеца, но после понамалихме заради опреация на ингвинална херния, та подновихме пак към 8 1/2 м. Хо си останахме на малките количества доста дълго.

За съхранението: виж пак в библиотеката, Буу е описала как да се съхранява във формички във фризера. Аз всичко си съхранявах така. Просто предната вечер си вадиш 2,34 кубчета, за да се размразяват постепенно. Разбира се кърмата я добавях прясна.

# 23
  • Мнения: 249
В Лозенец има диетичен магазин срещу хотел Хемус (през бул. Черни връх).

Ами да, сетих се!!! Точно до Магазина за електроуреди, нали?
МНАГО ТИ БЛАГОДАРЯ!  love001



За съхранението: виж пак в библиотеката, Буу е описала как да се съхранява във формички във фризера. Аз всичко си съхранявах така. color]

...АМА И КАШАТА ЛИ???   newsm78 newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 2 249
...АМА И КАШАТА ЛИ???   newsm78 newsm78

Да, особено в началото, когато количествата са минимални, е много удобно.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Просото нямало глутен, и аз така се бях объркала....
Каша не съм замразявала, но защо пък не всъщност?

# 26
  • Мнения: 249
...АМА И КАШАТА ЛИ???   newsm78 newsm78

Да, особено в началото, когато количествата са минимални, е много удобно.

Супер! Така става доста добре!...Аз се чудех как ще забърквам такива малки количества!!!
Много благодаря за съвета! Heart Eyes


Просото нямало глутен, и аз така се бях объркала....
Каша не съм замразявала, но защо пък не всъщност?

...Сигурна ли си за просото??? Bulb

# 27
# 28
  • Мнения: 249
ОК! Много благодаря! Heart Eyes

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Писах и в закованата тема, но да попитам и тук.
Преди малко получих изследванията на кръвта и се оказа, че хемоглобина и е само 99 Cry
Прочетох в библиотеката темата за анемията и там пише, че е редно да започна с каша обогатена с желязо.
Та въпроса ми е дали да бъде оризова? Ясно е, че ще давам купена каша, че аз няма как да я обогатявам домашната, но дали в случая не по-подходяща друга каша?

Оххх...направо се депресирах като видях резултатите от анкетата...защо стана така? Cry

Общи условия

Активация на акаунт