Да си поговорим за интервютата за работа.

  • 4 496
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • USA
  • Мнения: 559
Явно доста от вас не са попадали на "американската система"- там ще ви карат да рисувате кръгчета, да слагате точки в средата от там да слагате точки за приоритетите ви и.. абе художествена самодейност.

Аз не съм попадала, а съм имала много интервюта в Америка в големи корпорации. Подобно интервю съм имала в България преди доста години.  Laughing

# 46
  • Мнения: 3 367
Явно доста от вас не са попадали на "американската система"- там ще ви карат да рисувате кръгчета, да слагате точки в средата от там да слагате точки за приоритетите ви и.. абе художествена самодейност.

Аз не съм попадала, а съм имала много интервюта в Америка в големи корпорации. Подобно интервю съм имала в България преди доста години.  Laughing

Аз интерв. хора от 4 години,макар да променихме доста схемата в последно време не караме (и не сме преди) никой нищо да рисува. Става дума за академична структура,в Охайо.
Имам лист с около 15?са,най-непрофесионално свързаният от които е-какво правите през свободното си време (не е задължително да отговорите ако не искате).

# 47
  • Мнения: 5 370

Така че въобще ня вярвайте на тези, дето ви разправят "Ние имаме много кандидати и ще провеждаме интервюта още 3 седмици, докато решим кой става"
Ама ние и НЕ ВЯРВАМЕ. ЧувАли сме ги тия КОЛКО много кандидати имало било и колко СВ-та чакали. Но....реалността е друга.
Да споделя опита си - работя САМО за големи компании, от един конкретен бранш. Естеството на работата понякога спира хората дори само да кандидатстват, защото си е натоварващо и изнервящо. Но за сметка на това никога не съм имала "нестандартни" въпроси, отговори " ще ви се обадим" без обаждане също не съм имала. Напротив, даже се е случвало да ме юркат да започна.  А....веднъж се случи да получа отговор, че "имат по-подходящ от мене кандидат" (тоест, нямаха, де, щото обявите после висиха бая време с по 4-5 звездички). Причината беше, че директно заявих за каква сума БИХ напуснала.

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 08:48 от Не тази вечер, Жозефина!!!

Общи условия

Активация на акаунт