Живота на Емигранта

  • 10 013
  • 112
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 786
Mma Ramotswe, "доста зле" е меко казнао, но остана в миналото.
Затворих тази страница от моя живот и най-после мога да се наслаждавам на дребните удоволствия и радости далеч от България.
Не пожелавам на никого моя житейски опит, но със сигурност научих много през годините.
Много, много трудно е, Mma Ramotswe, но ... гледам напред и в момента не се оплаквам от нищо  Hug
Живея нормалния живот, който нямах в България заради държавата, чийто гражданин съм.
Скоро ще са снимките  Peace

Пожелавам на всички по-малко нещастие и спънки при преместванията   bouquet

Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 16:52 от щастлива

# 31
  • Мнения: 3 804
проблеми с искане на пари не съм имала-дори нашите се засягат ако предложим или вземем по голям подарък
дойдохме тук за първи път преди около 12 години-и се настанихме у свеки-добре 4е къщата е голяма,аз поразбирах малко и говорих някоя и друга дума и пак добре 4е сестрите му знаеха английски,останахме няколко месеца за които успях да проговоря,при следващото идване ве4е имахме и отделна къща-но на4алото винаги е трудно,ве4е бяхме с 2 деца,мъжа ми запо4на вси4ко отна4ало,когато се нанесохме къщата беше по4ти празна и малко по малко нещата се наредиха -сега имаме и басейн+отделна къщи4ка за гости

# 32
  • Мнения: 846
Това, което за вас е минало на мен ми предстои  Rolling Eyes
Единственната ми трудност за момента е езика. Побърквам се, че навсякъде около мен чувам реч, която не разбирам. Не почвам от нулата, имам си собствен дом и кола там и най-важното любим човек, който ме подкрепя. Но културния шок и всичко останало не ме подминава, както и страха от адаптация, намиране на работа и т.н. Надявам се след години да се обърна и да съм доволна от това, което съм постигнала  Peace

Но все още се дразня, когато хората около мен, не семейството ми мисли, че като приятеля ми е чужденец значи е милионер. въобще не осъзнават, че в чужбина не само заплатата ти е голяма

# 33
  • Мнения: 2 786
Но все още се дразня, когато хората около мен, не семейството ми мисли, че като приятеля ми е чужденец значи е милионер. въобще не осъзнават, че в чужбина не само заплатата ти е голяма

И аз имам същия проблем, няма решение - каквото и да правиш и говориш, те ще продължават да мислят така, с малко завист, малко злоба ...
Не им обръщай внимание и това е.

Какво разбирате вие под "емигрант"?
Защото има различни групи българи, които живеят в чужбина.
Едни са сключили брак с чужденец (и тяхното аклиматизиране и всичко е по-лесно), други тръгват ей така с един куфар дрехи и три куфара надежди, трети са отишли да учат с намерението да се върнат след това, четвърти учат с намерението да се реализират там ...
Та коя група точно е "емигранта"?
За мен емигрант е всеки, който живее извън държавата си - независимо при какви условия.

# 34
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
за мен емигрант е всеки, който е тръгнал на гурбет, бачка си, яде само кремвирши и домат и пести за връщане.
не приема нищо от новата страна и се мръщи на всичко различно от шопска салата, нищо че не е пробвал 'бьоф строганов' например

# 35
  • Мнения: 313
"други тръгват ей така с един куфар дрехи и три куфара надежди"  -според мен това са емигрантите.
"трети са отишли да учат "   -това му казват international students - идват обикновено със стипеднии или на родителска издръжка, не ей така на нищото.
"сключили брак с чужденец" за тях не мога да кажа - и да и не - те са емигранти ама семейството не е емигрантско като цяло и не е същото.

# 36
  • Мнения: 7 914
момичета,  Hug Hug Hug

# 37
  • Мнения: 2 381
Като си спомня как сме живели 5-6 човека в един апартамент, как сме имали само един дюшек и 5 чинии.  .....
Разкажете за вашия старт в новата държава.

Същият Simple Smile Даже миналата събота с едно момиче се смеехме, как сме си правили маса от кашони покрита с вестници.
Затова и постигнатото ми е толкова сладко.
Нямам горчив опит с близки в Бг по тази линия.

# 38
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
животът на емигранта

вижте на какво попаднах.  извинявам се ако някой сметне че не е по темата, но току-що го открих и не се сдържам. Crazy

# 39
  • Мнения: 2 786
Отвратително  Sick

# 40
  • Мнения: 410
естествено,че на никой не му е било лесно,но го разбираме само ние.важното е да не се предаваме и да се борим.а какво мислят в Бг-слабо ме интересува-те все мислят,че ги ринем.

# 41
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
О'Хара, този клип ми напомни на нещо....Преди години имах връзка с едно момче, чиято рода доста си пада по тези неща. Само като си помислех, че ако трябва да се омъжа за него, ще съм принудена на таквоз чудо и....избягах.  Wink

# 42
  • Мнения: 214
на4алото ми тук беШе мн трудно, дойдохме 2 приятелки съвсем сами с намерението да продължим следването си тук. Сега си мисля, ако 3наех какво ме 4ака, сигурно нямаШе да дойда. Но добре 4е тогава не 3наех, 3аЩото сегаШния ми живот е прекрасен.
В на4алото най-трудно си намерихме квартира, никой не искаШе да дава на 2 и3то4ноевропейски студентки бе3 работа (става въпрос 3а на4алото на 90те години) , работа като келнерки си намерихме веднага. Спяхме при по3нати тук и там, колко квартири съм сменила тогава....И работа и следване семестър след семестър, първите 3 години не бях се прибирала в бг, пре3 лятото работех усилено 3а да успея да си плаЩам квартира, у4ебници, храна и т.н.
От родата не съм 4ула и досега ниЩо некоректно (макар4е не са добре финансово), може би 3аЩото сме малко хора а може би и имам късмет с роднините.

# 43
  • Мнения: 3 463
животът на емигранта

вижте на какво попаднах.  извинявам се ако някой сметне че не е по темата, но току-що го открих и не се сдържам. Crazy



Булката със свекървата ли се разкършва през цялото време на дансинга? Mr. Green Нещо не я бива много в маанетата. Laughing Помислих, че червения колан на роклята е за пачките. Joy

# 44
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 927
Аз съм от тези с лесниа старт. Дойдох на готово. Като ми викаше съпруга ми - малката стопанка на големия дом. Не съм се лишавала от нищо- козметици, масайи, почивки- всичко каквото съм имала в България. Но като студентка в България и аз съм минала през мизерията- от тогава не ям лютеница. И имах страхотна маса от един кашон с книги.

Роднините ми никога не са искали нищо. Това че подпомагаме свекърът ми лелята на съпругу=ът ми си е лично наше решение. Според нас човек трябва да има достойни старини

Общи условия

Активация на акаунт