Живота на Емигранта

  • 9 967
  • 112
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 313
Тук съм срещала и доволни и недоволни. Наистина от тези със брак с местен недоволни не познавам - при тях финансовата страна е по-различна , борбата е по скоро за личната реализация, а не за оцеляването (физическо - нема паре - неам леп)на семеиство  - понякога с 2-3 деца. Тук като че ли почти всички минават през един такъв етап на недоволство в първите години от емиграцията. Някои го преодоляват, други си остават недоволни дълго време, но пък не се връщат- което означава , че не им е толкова зле. Според мен причината за недоволството е разминаването между очаквания и действителност ,а също и неправилна самооценка. В БГ още върви приказката са пицаджиата и продавачката, които имат нова къща и две коли и живеят по-добре от добреплатен БГ специалист. За съжаление много хора още се лъжат по това и оставят добри позиции и перспективи-  което автоматично ги прави недоволни емигранти.
Тезои наблудения са си лично мои и са от Монреал.
С колкото по- голяма кошница сте дошли, толкова по недоволни Simple Smile В последствие кошницата се смалява, понапълва се и всичко е ОК.

# 106
  • Мнения: 2 563
само 6 часа по-късно си купи нова кола за 7000 лева Shocked

Мчи как, децата може да гладуват, но мъжът трябва да има кола задължително! Често се среща в България.

# 107
  • Мнения: 977
 
Иначе отделно от темата, направо се отдадох на мечти за няколко доволни български, приятелски семейства с които бих си общувала с голямо удоволствие ако ги имаше някъде около мен. Но понеже ги няма, се задоволявам със смесени или изцяло норвежки...

palachinke, жалко, че не си в Осло да ти помогнем за реализирането на мечтите!  Hug

На мен ми е много интересно да чета мненията ви по темата.
За съжаление нямам много време сега, но това, което на пръв поглед ми прави впечатление е,
че думата "емигрант" се споменава с отрицателна нотка...

newsm78 Ами какви да сме всички ние тръгнали по широкият свят... Именно емигранти. И в това няма нищо срамно...

# 108
  • Мнения: 451
Живота на емигранта и отношението към него за мен се изчерпва с великото изречение "Аре, бе, кво са 100 евро за теб?!"...останалото е мълчание Rolling Eyes.
Още не съм чела цялата тема, но това ми бръкна в раната.
Миналата седмица мъжът ми си изгуби брачната халка в морето. Оплаках се колко ми е мъчно на една ''приятелка'', а тя ми отвърна ''Голяма работа, вас 300 лева не ви събарят''.  Shocked По принцип си мълча и отстъпвам, но сега и отвърнах, че може и да не ме събарят, но не са ми и излишни, а тя рече, че не съм и била на хала. Ами..  Tired
Пак ще пиша.

 Tired Мразя, когато първото нещо,което идва наум на хората, е да измерват подобни неща  в пари...

# 109
  • Мнения: 651
Мамунката,
благодаря за статията   bouquet беше ми изключително интересна и полезна.

А ние като мигранти в собствената ни държава /и за кратко навън/ дори сме заклеймявани като  номади #Crazy

# 110
  • Мнения: 1 242
Мамунката,
благодаря за статията   bouquet беше ми изключително интересна и полезна.

А ние като мигранти в собствената ни държава /и за кратко навън/ дори сме заклеймявани като  номади #Crazy

Мила от Марс,

радвам се!

Преди да я прочета статията и аз се чувствах като от Марс (майтапя се, разбира се).
И на мен ми допадна. Peace

# 111
  • Мнения: 295
Не се чувствам емигрантка, щото съм от тези със смесените бракове. Но все по-често изпадам в подобна ситуация - в България се чувствам като чужденка, при цялото ми желание и стремеж да си запазя "българското". И при смесените има период на адаптация, на трудни моменти, макар да не са изцяло свързани с материалното. Обаче и в единия, и в другия случай напускането на родината е съзнателен избор. И всеки би трябвало да си дава сметка за последствията от него.

# 112
  • Мнения: 806
Не се чувствам емигрантка, щото съм от тези със смесените бракове. Но все по-често изпадам в подобна ситуация - в България се чувствам като чужденка, при цялото ми желание и стремеж да си запазя "българското". И при смесените има период на адаптация, на трудни моменти, макар да не са изцяло свързани с материалното. Обаче и в единия, и в другия случай напускането на родината е съзнателен избор. И всеки би трябвало да си дава сметка за последствията от него.
Има такова нещо. 

Общи условия

Активация на акаунт