Когато кучето прояви агресия-към тези дето са по-наясно с отглеждането

  • 4 017
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 401
Благодаря ти ,bushkata  ще поразровя да видя какво мога да сторя че наистина сме много притеснени.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 006
Не приспивай животинката. Всеки мъжкар си пази територията. Понякога се сбива, за да впечатли някоя женска, друг път за да си покаже колко е голям и силен. Води го на каишка и даже с намордник щом не се подчинява.
Ние също имахме немска овчарка и беше изключително своенравно и дебелокожо животно. Сега имаме питбул и съм изненадана, че слуша повече и възприема от раз. Може да се разтрепери от вълнение като види котка, но щом кажа не, значи не. Лошото при теб е, че на четири години е доста трудно превъзпитаването.

# 17
  • Мнения: 854
Виж и тук - мисля че там могат да ти помогнат.

Имам предвид втория абзац:
Цитат
Ако ли пък желаете ЛИЧНО да се заема с Вашия любимец, ще трябва да се свържете с мен на електронната ми поща и да се приготвите поне за двумесечно отсъствие на кучето от дома Ви. При желание от Ваша страна мога да Ви окажа и съдействие на място, при покриване на транспортните ми разходи.

# 18
  • Мнения: 1 877
Ох,ама как така го ???? Направо съм шокирана!!! и моите кучета гонят котки... и тях ги е давило куче,два пъти по-голямо от тях,но чак до убийство не се е стигало.Мислех,че само едно куче не може да убие друго,мислех ,че това се случва при глутници.А това куче мъничко ли беше или беше достоен противник на твоето куче.А бездомно ли беше ?Горкото...!!!

# 19
  • Мнения: 3 622
Имахме мъжка овчарка, която умря преди 5 години от старост. Детето малко тогава толкова много си играеше с нея- мачкаше я, катереше се отгоре и и тя стоеше и понасяше детските му игри. През целия си живот не е нападала хора, но виж към други кучета беше доста агресивна.
Не убивай животинката си

# 20
  • Мнения: 1 749
Според мен-кастрация .Пресилено е да го приспивате...Аз също имам мъжка немска овчарка-страшно злобее към другите представители на вида си,пък и го нападаха няколко пъти като по-малък.Аз също се замислям за кастрация,но моя е още много малък..

За обучение е вече старичко кучето Ви......

# 21
  • Мнения: 276
Странно ми се вижда, че за някои собственици достатъчно доказателство за липсата на агресия у кучето им е  това, че самите те не са нападани от любимеца си. Нямам кой знае какъв личен опит в отглеждането на кучета, за да давам съвет от тази позиция, но съдейки по видяното по телевизията  - Animal Planet да речем, специалистите не се двоумят да приспят куче, което - забележете! само веднъж дори прояви агресия при тестване. Категорично казват, че кучето не е подходящо за осиновяване и не допускат компромиси. Знам колко е болезнено да загубиш домашен любимец, нека не изглеждам жестока в нечии очи, но честно казано се вбесявам, когато някой се опитва да ме убеди, че няма проблем с израза "Няма страшно, то не хапе...". Вас и вашите деца животното обича и най - вероятно няма да ухапе (и дано да е така). Несериозно е обаче да се твърди, че знаеш какво става в мозъка на животно, което е подвластно колкото на дресировката, толкова и на инстинктите си. Кое ще надделее? Не бих желала да опитвам на свой гръб...

# 22
  • Мнения: 75
А защо пускаш кучето свободно? Да не говорим че освен на повод трябва да е и с намордник... Имам дакел, веднъж е нападан  и изпитвам шок и доста голямо  раздразнение като видя пуснато куче, независимо колко е голямо, но за големите породи още повече... Когато сме на места, където има деца и други кучета, моето куче винаги е на повод.

# 23
  • Мнения: 854
Куче може да се превъзпита. Има намордници, поводи. Оградите се правят така, че да не могат кучетата да ги прескочат. В двора може да се загради пространство, в което кучето да се затваря, ако има гости, деца. Малко отговорност и много уважение към Живота  и нещата могат да са по-лесни.

Общи условия

Активация на акаунт