Втора употреба

  • 17 679
  • 171
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Коо-ко-коо  newsm57

# 121
  • Варна
  • Мнения: 2 036
А как изглеждат изречения, че е много хубаво, цитирам "ровенето" в дрехите и намирането на нещо интересно? И като си представя цял магазин с нагъчкани закачалки и големи платформи с нахвърляни (не сгънати) всякакви дрехи вътре и наобиколили ги жени, изцяло концентрирани в ровенето, някои със сърдити, други с блеснали погледи, как да не ми заприлича на кокошарник и неговите представителки, ровещи постоянно с крака по земята и търсещи някое зрънце за ядене! Сравнението се налага от самосебе си. Все едно виждам карикатури. Жалко, че не мога да рисувам достатъчнодобре, че да ви го покажа. Мисля, че поне с думи го описах добре.  Laughing
"Страхотно" си го описала наистина в едно изречение: "А как изглеждат изречения, че е много хубаво, цитирам "ровенето" в дрехите и намирането на нещо интересно? И като си представя цял магазин с нагъчкани закачалки и големи платформи с нахвърляни (не сгънати) всякакви дрехи вътре и наобиколили ги жени, изцяло концентрирани в ровенето, някои със сърдити, други с блеснали погледи, как да не ми заприлича на кокошарник и неговите представителки, ровещи постоянно с крака по земята и търсещи някое зрънце за ядене! Сравнението се налага от самосебе си."  #Crazy Словоред, пунктуация.....
Каквото искаш си мисли, но хайде да не се обиждаме, става ли?  Naughty

# 122
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
Yogurina, само искам да допълня изображението.

# 123
  • София
  • Мнения: 62 595
Pepsilight

Това е художествено описание, а не счетоводен отчет. Затова и мога да си позволя да напиша едно дълго изречение. Без да се обиждаме, но дългите изречения съществуват в литературата. Само в сериалите няма дълги изречения, защото зрителките няма да могат да проследят смисъла.  Laughing В чалгата също не си падат по изречения по-дълги от 4-5 думи като за препоръчване е половината от текста да е "ах, ох, ти, той, съдба, сълза, искам, направи ми".

Ако мислиш, че пунктуацията ми не е по правилата можеш да я промениш. Може и да ми покажеш кое не му е както трябва на словореда.

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 22:49 от RadostinaHZ

# 124
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
 А аз съжалявам, че нямам картинка на кокошка зад волана на чисто нов джип. Сигурно щеше да изглежда много интересно.

# 125
  • Мнения: X
Yogurina, само искам да допълня изображението.



Мнее, жената си го каза "кокошки".
Що принизяваш пауна до жени, обладани от низки страсти и купуващи от секънд хенд сега? Crazy

# 126
  • Мнения: 804
А как изглеждат изречения, че е много хубаво, цитирам "ровенето" в дрехите...
Радостинче, изглежда забавно. Това е тръпка, която не може да се обясни. Тя е за специални хора.  В предната подобна тема писах, сега ще се повторя. Не е задължително да се намери нещо, което ще облечеш веднага, но има страхотни находки. Лично аз съм намирала френска дантела, която ако случайно откриеш някъде, ще струва майка си и баща си. Или да речем ръчно рисуван копринен шал, който никога не бих си позволила. така че - всеки с манията си. Едни се събуват, други не се къпят, трети сме вехтошари. Joy Joy Joy

# 127
  • София
  • Мнения: 1 783
Добият вкус, но и тон владее тази тема.

# 128
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Ох, аман вече!  ooooh!
Честно казано, писна ми от подобни теми, чиято цел е да оплюем някого, който се осмелява да яде, спи, пие, облича, ходи, седи, лежи и (щях да пиша пърди, ама няма, нали съм културна...  Whistling) различно от нас. В очакване едно стадо да заблее ужасено, но и самодоволно "Уууу, аааа, пу, не ги е срам!"
Оставете хората да си живеят живота, както искат. Какво ви пука кой къде и защо си купува вещите, щом не ви бърка в здравето с това?
Има жени, които и с дрехи втора употреба изглеждат като кралици, има и такива, които и в най-скъпите и маркови парцалки изглеждат като дрипли. Въпрос на самочувствие и... още нещо.
smile3501браво, евала Hug

# 129
  • Мнения: 804
Ох, аман вече!  :....Има жени, които и с дрехи втора употреба изглеждат като кралици, има и такива, които и в най-скъпите и маркови парцалки изглеждат като дрипли. Въпрос на самочувствие и... още нещо.
Е, освен да потвърдя, че сме от кралиците, друго не ми остава.
Има една дума "стил".
Или го имаш или го нямаш. С етикети и цени не се получава.

# 130
  • Мнения: 4 784
Не пазарувам от такива магазини. Не ми е приятно, пък дори и както някои твърдят, дрехите там да са нови.

# 131
  • Мнения: 804
veni9 , прекрасно!
Не се отказвай от принципа си! Не пазарувай!
Колкото по-малко клиенти - толкова повече находки.

# 132
  • София
  • Мнения: 62 595
Мога да се самоопределя от антипазаруващите. Просто минавам през някои магазини, като видя нещо веднага си го представям дали ще ми стои добре и ако ми хареса това, което видя като резултат го купувам без много чудене и суетене. Ако нищо не ми хареса просто не купувам. Колкото по-бързо свърша работа, толкова по-добре за мен.

# 133
  • Мнения: 4 784
veni9 , прекрасно!
Не се отказвай от принципа си! Не пазарувай!
Колкото по-малко клиенти - толкова повече находки.
Успешни находки пожелавам!
И за принципи нищо не съм споменала....

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 652
От форума разбрах, че светът всъщност е черно-бял.
Пазаруваш в МОЛ-а, значи си ценител на хубавите дрехи, модна икона, уважаваща себе си дама ...
Пазаруваш във втора употреба: дама със стил, кралица, която и чувал да облече, пак ще е прекрасна   Flutter
Освен това обаче имало и други категории, разбрах: то илиенски принцеси, то кокошки, то пауни...
Обаче аз и такива като мен (познавам доста такива, значи ги има  Wink), които не пазаруват нито в МОЛ-а (голямо нещастие, в Пловдив още няма МОЛ  Cry ), нито във Втора употреба или както там се казват тия магазини, що за категория сме  newsm78
И всъщност каква е целта на тия теми  newsm78 Нещо от рода на "Кой е по-, по-, най-" за порастнали момиченца  Mr. Green
Моля, обяснете ми, а също така предвидете и нова категория, в която да се впиша, че ще се поболея ако компетентни съфорумки не оценят мен, стила ми и магазините, в които пазарувам.
Предварително благодаря  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт