Втора употреба

  • 17 664
  • 171
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
Та да ви питам купувате ли си дрехи втора употреба?Казвате ли откаде сте с ги закупили?А обувки?Имам приятелка,която пазари не само на себе си но и на детето си от такива магазини.Наш семеен приятел пък се облича само от такива магазини.Аз,бях си взела една блузка веднъж и толкова.Не че ми пречи просто в пътите когато съм влизала не е имало нищо интересно.

# 1
  • Мнения: 1 877
Ами ние само от такива магазини си пазаруваме

# 2
  • Мнения: 2 448
Не, не купувам дрехи и обувки втора употреба.
Първо, че не ми е приятно да давам пари за носени дрехи и второ, влизала съм няколко пъти в такива магазини под влияние на приятелки, които ми разправят колко страхотни неща имало там,но нищо не съм си харесвала.

# 3
  • Мнения: 2 388
Не, не купувам.

# 4
  • Мнения: 516
Не съм редовен клиент, но съм попадала на забележителни винтидж дрешки в тези магазини. Любимата ми пола е от такъв магазин.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 099
В мола няма такъв магазин.  Mr. Green

Сериозно: не, не го правя. Чувала съм, че там има и дрешки с етикетите, знам, че дори не са фалшиви, но не го чувствам като мой вариант. Вчера, например, от разпродажба в Бенетон, купих на сина си уникални дънки за ... 25 лв. Защо ми е да не пазарувам от марковите магазини (не дизайнерските, марковите!)???

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
Отдавна не беше пускана подобна тема.
На кого му пука от къде си пазарувам, та периодично да се осведомява.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265616.0

Последна редакция: сб, 26 юли 2008, 14:16 от Имелда

# 7
  • Мнения: 25 610
Ох, аман вече!  ooooh!
Честно казано, писна ми от подобни теми, чиято цел е да оплюем някого, който се осмелява да яде, спи, пие, облича, ходи, седи, лежи и (щях да пиша пърди, ама няма, нали съм културна...  Whistling) различно от нас. В очакване едно стадо да заблее ужасено, но и самодоволно "Уууу, аааа, пу, не ги е срам!"
Оставете хората да си живеят живота, както искат. Какво ви пука кой къде и защо си купува вещите, щом не ви бърка в здравето с това?
Има жени, които и с дрехи втора употреба изглеждат като кралици, има и такива, които и в най-скъпите и маркови парцалки изглеждат като дрипли. Въпрос на самочувствие и... още нещо.

# 8
  • Мнения: 5 710
Не, не купувам.
Но много обичам разни vintage неща - да разглеждам, главно. Имам и някои предмети, малки, които живеят втори живот с мен. Има едни магазини при нас, в които се продават разни изхвърлени от хората неща - предмети, мебели... мога да прекарам цял следобед в зяпане.

# 9
  • Мнения: 1 212
"Бременях" с няколко такива дрешки.  Laughing
Купувала съм и преди.
Не съм фен , но периодично / на няколко години/ ме заглождва любопитсво, влизам и естествено излизам с торба дрехи.
Обувки не купувам  Naughty
Потвърждавам, че съм попадала на изключително стилни и качествени неща в такива магазини Peace

# 10
  • Мнения: 1 763
Като бях бременна само оттам си купувах дрехите. Сега също пазарувам от такива магазини, но по-рядко. Проблемът за мен не е, че дрехите са носени, а че са нахвърляни в едни кошове, а на мен ми липсва въображение и ако една дреха не е изгладена и закачена на манекен, не мога да преценя как изглежда в действителност. Иначе стоките от такива магазини обикновено са маркови и по-качествени от тези, които мога да си позволя. Никога не ми се е случвало дреха, купена от такова място, да пуска при пране, често са от немачкаеми материи.

# 11
  • Мнения: 2 220
Какво означава "vintage неща"?  Blush

# 12
  • Мнения: 3 423
Нямало е тема, дали си купуваме от фабричните
продажби, дали си купуваме от антиквариатите,
дали взимаме на съседа изхвърления гардероб и
изкорубената спалня, или ни стига само жена му.

# 13
  • Мнения: 750
Че,то живеем живот втора ръка. Thinking
Мъжа ми е втора ръка. Crazy
Къщата ми е втора ръка. Mr. Green
Дрехите ми са втора ръка. Whistling
Аз съм втора ръка. Sunglasses
Всичко е втора ръка вече! Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 1 783
... дали си купуваме от антиквариатите,
...
Да, да и после да ме обявят за сноб, ако кажа, че купувам.

# 15
  • Мнения: 2 478
Да,купувам си дрехи от магазина за 2-ра употреба.Има такъв точно до вкъщи и като имам време го посещавам.
Често мои познати припадат по парцалките ми купени от там.
И Как Сийка е права,че дрехата се носи от човек.Ако човека е посредствен и безидеен и най-хубавата и лъскава пак ще го направят смешен.
А като имаш усета да съчетаеш дадена дреха с подходящия аксесоар може и на принцеска да заприличаш с дрешките от sekond hand.
А относно обувки-не купувам носени.И на детето не обувам носени от други деца.

# 16
# 17
  • Мнения: 281
Връщам се от такъв магазин.
Намерих си прекрасен панталон (Bitte Kai Rand).
Много съм щастлива.
 Simple Smile

# 18
  • Мнения: 275
Ох, аман вече!  ooooh!
Честно казано, писна ми от подобни теми, чиято цел е да оплюем някого, който се осмелява да яде, спи, пие, облича, ходи, седи, лежи и (щях да пиша пърди, ама няма, нали съм културна...  Whistling) различно от нас. В очакване едно стадо да заблее ужасено, но и самодоволно "Уууу, аааа, пу, не ги е срам!"
Оставете хората да си живеят живота, както искат. Какво ви пука кой къде и защо си купува вещите, щом не ви бърка в здравето с това?
Има жени, които и с дрехи втора употреба изглеждат като кралици, има и такива, които и в най-скъпите и маркови парцалки изглеждат като дрипли. Въпрос на самочувствие и... още нещо.

Много точно и изчерпателно казано!

# 19
  • Мнения: 1 259
В тези магазини стока мног, много, че нищо...!
Не пазарувам от там.

# 20
  • Мнения: X
Пазарувам...и още как.   Flutter
Досега не ми се е случвало да купувам нещо, за което после ще съжалявам.
Никой не може да разбере, че са втора употреба, даже съм имала много настоятелни познати, които постоянно ме крънкат за адреса, за да идели да си купят и те.  Crazy
А по-голямата част от тях са от "голямото добро утро"  Joy, които предпочитат да си купят турска стока с пришит етикет от Витошка, но да е от Витошка.  ooooh! Е, как да им разваля рахата като разберат, че са си харесали дрешка втора употреба.

# 21
  • Мнения: 78
Не, не купувам дрехи и обувки втора употреба.
Първо, че не ми е приятно да давам пари за носени дрехи и второ, влизала съм няколко пъти в такива магазини под влияние на приятелки, които ми разправят колко страхотни неща имало там,но нищо не съм си харесвала.
Нямам какво да добавя  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Не. И не нискам да ми се налага да го правя. Ако толкова много го закъсам ще предпочета да ходя със старите си дрехи или да купя каквото и да е, но да е ново. Не искам да нося нещо, което някой друг е изхвърлил като остаряло или непотребно.

# 23
  • Мнения: 6 155
Не. И не нискам да ми се налага да го правя. Ако толкова много го закъсам ще предпочета да ходя със старите си дрехи или да купя каквото и да е, но да е ново. Не искам да нося нещо, което някой друг е изхвърлил като остаряло или непотребно.
Peace

# 24
  • Мнения: 22 432
Не. И не нискам да ми се налага да го правя. Ако толкова много го закъсам ще предпочета да ходя със старите си дрехи или да купя каквото и да е, но да е ново. Не искам да нося нещо, което някой друг е изхвърлил като остаряло или непотребно.

А защо си мислиш, че само "закъсали" хора пазаруват от такива магазини?

И в предишни теми съм го казвала и сега пак. Лично аз нямам нервите да разглеждам и да си намеря нещо, което ми харесва. Другият ми проблем е, че миризмата ме влудява.
Но ако леля ми, или майка ми ми вземат нещо от там, харесва ми и ми става - за мен не е проблем да го облека. Има страхотни попадения там на маркови стоки с етикетите.
То пък като се вземе някой "моден" парцал от роден "бутик" за много пари и вече всички са голямата работа.

# 25
  • Мнения: 5 539
Често пазарувам от секънд-хенд магазини. Правя го от години и нямам комплекси на тема "носено", нито пък ме е страх, че хората ще ме помислят за изпаднала. Избирам си внимателно нещата и често получавам комплименти за дрехи, купувани оттам.
Да не говорим, че допреди няколко години секънд-хенд магазините бяха единствения начин за повечето българи да носят нещо, което ще ги отличава от масовата капълъчарши мода.
Естествено, купувам си дрехи и от редовните магазини, но в много случаи те са по-некачествени от секънд-хендовите или пък струват много пъти повече пари.

# 26
  • Мнения: X
Ако толкова много го закъсам ще предпочета да ходя със старите си дрехи или да купя каквото и да е, но да е ново. Не искам да нося нещо, което някой друг е изхвърлил като остаряло или непотребно.

Имам доходи доста по-високи от тези на 90% на познатите ми. Мислиш ли ме за закъсала?  Flutter

# 27
  • Мнения: 505
Не купувам, гнус ме е. Ако дам дреха на приятелка, защото ми е поискала, не си я търся обратно.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Често пазарувам от секънд-хенд магазини. Правя го от години и нямам комплекси на тема "носено", нито пък ме е страх, че хората ще ме помислят за изпаднала. Избирам си внимателно нещата и често получавам комплименти за дрехи, купувани оттам.
Да не говорим, че допреди няколко години секънд-хенд магазините бяха единствения начин за повечето българи да носят нещо, което ще ги отличава от масовата капълъчарши мода.
Естествено, купувам си дрехи и от редовните магазини, но в много случаи те са по-некачествени от секънд-хендовите или пък струват много пъти повече пари.

Абсолютно същото мнение е моето. Последното нещо, което ме касае, е кой ме мисли за изпаднала  Whistling Смешни са ми изказванията- не съм закъсала, та да пазарувам там...
Никога никой не би познал, че дрехата на гърба ми е секънд хенд  Naughty Имам невероятни находки, които събират очите на приятелите ми, че са закупени от такъв магазин. Никога не крия откъде е купена дадена дреха.
Дъщеря ми расте основно с дрехи от там. А даже не съм я закъсала толкова  Grinning

То пък като се вземе някой "моден" парцал от роден "бутик" за много пари и вече всички са голямата работа.

Само дето няколко пъти питам моя приятелка от кой секънд хенд е парцалчето й... И се оказва, че е купено от МОЛ, видиш ли  Crazy

# 29
  • Мнения: 750
Не купувам, гнус ме е. Ако дам дреха на приятелка, защото ми е поискала, не си я търся обратно.
Гнусла! Mr. Green

# 30
  • Мнения: 5 370
Да, пазарувала съм и хич не ме е е...ло кой какво ще си помисли за финансовото ми състояние.Причината беше, че бях току-що родила и бях стигнала до 52 размер дрехи....верно, за кратко, но къде можеш да намерил ХХХЛ размер дрехи в прехваления МОЛ( те там кройките са като за котки, и къде ли не вече, ма това е друга тема).
Майка ми купува страхотно спално бельо от подобни магазини, но тя има пвече нерви за ровене.

Не купувам, гнус ме е. Ако дам дреха на приятелка, защото ми е поискала, не си я търся обратно.
Казваш, че те е гнус, ок. А откъде знаеш дали пробвалият преди тебе дадена нова дреха няма краста, да речем, или гъбички? Flutter

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако толкова много го закъсам ще предпочета да ходя със старите си дрехи или да купя каквото и да е, но да е ново. Не искам да нося нещо, което някой друг е изхвърлил като остаряло или непотребно.

Имам доходи доста по-високи от тези на 90% на познатите ми. Мислиш ли ме за закъсала?  Flutter

Не те познавам, така че не зная как определяш закъсването.  Нищо не мисля за теб. Отговорът ми е за мен, от моята гледна точка.
Защо човек да не си купи ново, ако може да си го позволи? За мен въпросът е принципен, да не кажа, има някакъв символизъм в самото понятие.

# 32
  • Мнения: 65
да купувам

# 33
  • Мнения: 4 965
Ако не ми се дават много пари за дрехи или съм закъсала /а и не само, защото понякога за екскурзия или за вилата специално пазарувам "по-евтинджос"/, предпочитам да си купя нещо с по-ниско качество /примерно, от "Нар Маг"/, отколкото от "втора ръка". Само като минавам покрай такива дрехи ми се повръща от миризмата и от начина, по който хората ровят из дрехите, а и ме е гнус, че някой друг ги е носил. Проблемът не е в парите, а в усещането. Та, така...

# 34
  • Мнения: 2 152
По принцип не ми допада  идеята да пазарувам нещо, което някой друг е употребявал, само защото е на Версаче, примерно
Смешно е, а и някак клошарско ми се струва да нося дрехи, които не са нови
По-добре обикновена  тениска за 20 лв., но  нова, отколкото марков парцал втора употреба
Но признавам, че съм влизала  в магазини "втора ръка" от чисто любопитство:)

# 35
  • София
  • Мнения: 3 099
Ще ме накарате да посетя един такъв магазин, покрай който минавам всеки ден...  Thinking Отвън не мяза да е вонящ...

# 36
  • Мнения: 2 577
пазарувам - попадала съм на невероятни чанти, блузки...
Обаче трябва да имаш набито око и навик да търсиши  ида ровиш. Ходила съм с приятелки - ми гледат и нищо не виждат. Аз им вадя нещо от редиците и те ахват, чудят се как не са го видели...
Много е важно да имаш набито око. Можеш да намериш уникални неща.

# 37
  • Мнения: 1 517
Та да ви питам купувате ли си дрехи втора употреба?Казвате ли откаде сте с ги закупили?А обувки?Имам приятелка,която пазари не само на себе си но и на детето си от такива магазини.Наш семеен приятел пък се облича само от такива магазини.Аз,бях си взела една блузка веднъж и толкова.Не че ми пречи просто в пътите когато съм влизала не е имало нищо интересно.

Купувам. И на децата - още като бебета. Имам едно гащеризонче за бебе на 1-2 месеца. Не знам преди да купя, но го носиха моите две деца и племенника ми. Плючено. Не мръдна ни на цвят, ни на материя. Не ме е срам, когато някой изрази възхищение от бялото ми сатенено яке да кажа от къде е. И ме дразни въпроса: "Ама ти защот казваш, че е 2-ра? Трай си".

Обувки обаче не купувам. Дори не вземам от приятела умалелите чисто нови от децата и. Защото е обувка. А мойте главоци са дюстабанлии.

# 38
  • Мнения: 5 370
Цитат на: Мисиз Дел Форси или буля Делта Дюкановца А мойте главоци са дюстабанлии.
[/quote
Офф топик-това как се установява? Имам усещането, че синковецът ходи някакси....хм, особено. Ма може и да е плод на откачените ми мамешки фантазии, де.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 099
Цитат на: Мисиз Дел Форси или буля Делта Дюкановца А мойте главоци са дюстабанлии.
[/quote
Офф топик-това как се установява? Имам усещането, че синковецът ходи някакси....хм, особено. Ма може и да е плод на откачените ми мамешки фантазии, де.

Установява се с ортопед.  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 159
Сега да не вземе да повърне някоя..и спално бельо купувам оттам!!!!Дрехи за мен и детето и мъжлето...  Sick
Хайде елате да познаете кое е от кило,кое от first hand!

# 41
  • Мнения: 2 401
Не купувам поради една единствена причина - миризмата ме отблъсква, надушвам я още от тротоара, надушвала съм я и в магазини за уж маркови  и нови дрехи.

# 42
  • Мнения: 750
Сега да не вземе да повърне някоя..и спално бельо купувам оттам!!!!Дрехи за мен и детето и мъжлето...  Sick
Хайде елате да познаете кое е от кило,кое от first hand!
Ко ти пука кой ще повръща и кой не.
Теб нали ти е готинко. Wink

Преди две седмици влезнах в такъв магазин.
По погрешка.Преди беше друг.Без да се загледам в надписа се шмугнах там с брат ми.
При влизането се светнах,че вече не е магазина за който го мисля.
Разгледах.На брат ми взех страхотна тениска.Нова.С етикет.8 лева беше.
Няма да казвам на коя марка е за да не правя реклама. Mr. Green
В друг магазин би била не по малко от 50 лв.
Хич не ми и мигна окото като я купувах.
А той си я носи с кеф.
И аз си харесах едно нещо.
Като елече но дълго до глезена,вталено.Черно.Много си го харесах и си го взех.
Да,3 лева е но като го облека изглеждам като 1 000 000 $ накуп! Mr. Green
Даже на форумската среща бях с него.
Никой не би разбрал,че е втора ръка ито за 3 лева ако не си призная. Sunglasses
Не бях влизала в такъв магазин повече от 6-7 год.
Преди време моя позната държеше такъв магазин и често съм си купувала от там нещица.
Нямаше какво да правя и висях по цял ден при нея в магазина,а когато дойдеше стока щипвах най доброто! Whistling
  Ай повръщайте сега и върху мен! smile3502

# 43
  • Мнения: 804
Прекрасно е, че има толкова "Илиенски принцеси", които са гнусливи и дори не си помислят да пазаруват от такова място. Колкото по-малко клиенти - толкова повече находки. Ура!

# 44
  • Мнения: 505
Да, пазарувала съм и хич не ме е е...ло кой какво ще си помисли за финансовото ми състояние.Причината беше, че бях току-що родила и бях стигнала до 52 размер дрехи....верно, за кратко, но къде можеш да намерил ХХХЛ размер дрехи в прехваления МОЛ( те там кройките са като за котки, и къде ли не вече, ма това е друга тема).
Майка ми купува страхотно спално бельо от подобни магазини, но тя има пвече нерви за ровене.

Не купувам, гнус ме е. Ако дам дреха на приятелка, защото ми е поискала, не си я търся обратно.
Казваш, че те е гнус, ок. А откъде знаеш дали пробвалият преди тебе дадена нова дреха няма краста, да речем, или гъбички? Flutter
Въпросът е принципен.  Peace Не обичам моите дрехи да имат историята на чужд човек. По твоята логика при втората употреба имаш доста по-голям шанс за гъбички или нещо подобно. Аз досега не съм хващала. А ти? 
Хехехех - Бабилия - Илиенски принцеси.  НЕ мога да разбера какво сте се хванали за това Илиенци тук. Аз пазарувах веднъж там, когато ми трябваха 50 еднакви тениски и ми ги дадоха на добра цена.

# 45
  • Мнения: 6 618
Пазарувала съм ,не ме е гнус .Миризмата според мен е от препаратите ,които използват за дезинфекция.

# 46
  • Мнения: 2 577
Знеате ли колко ще е интересно да се сложат снимки как стоят такива дрешки от такива магазини. Тогава съм сигурна, че доста ще си променят мнението.
Определно е по-добра алтернатива от Илиенските боклуци.

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
Може нищо да им няма на дрехите, но нали аз ще зная откъде са! Напомня ми за времето, когато бах на бригада в Родопа и видях как и от какво се прави пастет. След това не можех да го вкуся поне 10 години. Нещо такова ми е усещането и с втората ръка. Който иска да купува, за мен това е метафора, а не просто дрехи. От западняците прибираме коли втора употреба, дрехи втора употреба, по едно време беше бяла техника втора употреба... Защо все вземаме втора употреба?!

# 48
  • Мнения: 5 539
Метафорите са опасно нещо, ако много се заиграеш с тях Simple Smile
Аз нося дрехи втора употреба, но карам нова кола /за разлика от много други, при които е обратното/. Въпрос на приоритети Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 3 099
На мъж втора ръка, обаче, не придирям!

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Взимам си понякога втора употреба. Пролетта бяхме луднали с една колежка и всеки петък на зареждане бяхме в магазина.  Crazy
Не опира въпросът до пари, то си е почти като хазарт, има пристрастяване някакво  Joy, а и по "нормалните" магазини не съм си намирала такива дрехи.
Пазарувам и от по-луксозните секънд хендове  hahaha - тези около малките 5 кьошета. По-скъпи са дрехите, но са ги подбрали гадовете.
Обувки, бельо, чаршафи, играчки - не съм взимала и няма да взимам.
Изобщо от всякакви магазини пазарувам и хич не ме е срам. Само от Илиенци ме е малко срам, честно казано. Много рядко бих отишла там за нещо и то няма да са дрехи, нито обувки!
И книги си взимам втора ръка - от онези с хубавите рисунки и оригиналните приказки.

От колата втора употреба също не ме е срам, като стана дума. Така новичка изглежда и ми е гот в нея. Да не би всички западняци да карат нови коли и да пазаруват само фърст хенд? А?

# 51
  • Мнения: 952
Не страдам от скрупули и презразсъдъци и си купувам дрехи от магазини втора употреба. Лично аз купувам от там само неща, които по-нищо не личи че са носени. Имам нови дънки от там на CAMBIO, Мiss sixti, които с редовна цена са по над 100 евро, аз ги взех за 10 лв, а колко кашмирени пуловери и жилетки си взех, които не мърдат та чак ме е яд че като ми омръзнат трябва да захвърлям почти нови. Но не забравяйте, че в тези магазини стоката се предлага по качество, аз обикновенно си купувам от 1-во качество и повечето неща не са носени въобще, а някой са си с етикетите даже Laughing.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Имам такива попадения, че направо да си ударя дупето в тавана от кеф.  Mr. Green Имам страхотни чанти.  Peace
Ходя често, но рядко купувам,защото гледам да избирам много запазени и интересни, маркови неща... Редовно ми се случва познати да ме питат откъде съм си купила някоя дреха, че била страхотна. Еее и аз си имам тайни.  Peace  Joy
Уффф за колата 1-ва, 2-ра ръка няма значение, важното е да е читава и здравичка, ама с тези пътища... няма начин.  #Cussing out

# 53
  • Мнения: X
Дайте по някой нов адрес, плс!  Praynig
Имах един любим магазин на "Дондуков", който преместиха на "Македония", но и там го закриха.  :cry

# 54
  • Мнения: 17 407
Да, купувам. Не, не ме е срам. Да- казвам си откъде е парцалът. Изпаднала или не- не ми пука.
Плоскостъпието може да се установи и без ортопед, но най- добре- със! Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 1 783
Цитат
На умрели хора дрехите не нося
А като гледам магазиите втора употреба как са пълни до козирката.....майки с бебета ровят като кокошки вътре ,наисина започвам да се плаша.....на къде отива нашата мила България!
Цитат
Нека съм луда!
Ама и нека да знам малко повече за тия магазини......имам познати които имат верига от тези ти любими магазинчета!
Не е здравословно за теб да знаеш истината!
Иначе,ще си подпалиш сама пердетата!
Цитат
А,не....носели са дрехите след като са умрели...поносили ги две години и сами ги занесли в магазина!
И драма има.Ама не я правя аз.
Тя е в магазините втора употреба.
И не ги жаля.Всеки си заслужава съдбата!
Щом са влезли в такъв магазин.....значи са го заслужили!
Искат живот втора ръка....да си го живеят!
Това са цитати от миналата подобна тема. И как да не повярваш в еволюцията после. А, Джейн?

# 56
  • Мнения: 2 448
Мен пък ми направи впечатление повечето, които пишат, че купуват от такива магазини, подчертават "взех си нещо страхотно с етикет".  Wink

# 57
  • Мнения: 17 407
Ей, ме мен- с етикети, но на тях само цените Grinning

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Имелда, я дай линкче към темичката, че много ми стана интересно, умрели хора, подпалени пердета.... Joy

# 59
  • София
  • Мнения: 1 783
В постинга ми на първа страница.

# 60
  • Мнения: 952
Мен пък ми направи впечатление повечето, които пишат, че купуват от такива магазини, подчертават "взех си нещо страхотно с етикет".  Wink

Ами да, защо не, в първо качество доста от нещата са с етикет. А при нас /в по-малък град живея/ предлагат и доста обувки 1-во качество, които са съвсем нови с цена и етикет. Последно си взех много елегантни съвсем нови сандали Есприт - 62 Евро и Paul green 160 евро - взех си ги за по 5 лв Mr. Green, даже гледам в сайтовете им и ги има още в колекциите им Laughing.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 099
Не знам защо темата има драматичен привкус. И това е като всичко друго - въпрос на вкус и възможности.
А и всяка една от нас има нови дрехи, на които дори етикета не е сваляла. Защо да не ги остави да си намерят нов собственик, който да ги харесва и да може да си ги позволи... Така и от нашето моментно умопомрачение ще се роди усмивка.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Хайде варненки, споделете кой магазин "втора радост" ви е допаднал най - много. Ето и моите фаворити: "Humana"  Peace

# 63
# 64
  • Мнения: 5 622

За кво си говорите тук, бре? За втора употреба адаптирано мляко ли?  Thinking

# 65
  • Мнения: 17 407
Хахха, не, Бубе- верига магазини във Варна. Ше ме прощават другите за спама, че темата е за друго, май.

# 66
  • Мнения: 505

За кво си говорите тук, бре? За втора употреба адаптирано мляко ли?  Thinking
Втора употреба чорапи - били маркови и никой нямал такива. Някои не били носени, а други дори не били прани....newsm62

# 67
  • Мнения: 5 622
А как стои въпросът с гащите? Дали има шанс да попадна на не пран чифт и там или от де тоз късмет  Joy

Абе тия втора употреба не станаха ли по-скъпи от магазините за нови дрехи?!

Кво е туй Хумана?  За сефте го чувам  newsm78 Аз знам само Мания  Thinking

# 68
  • Мнения: 135
Втора употреба чорапи - били маркови и никой нямал такива. Някои не били носени, а други дори не били прани....newsm62
На пръв поглед прочетох не били празни Shocked/ чорапите/, ама после се корегирах                                                                                                     Дупето на Кайли Миноуг стана известно с едни златисти гащета от такъв магазин и тя не се посвени да си го каже. Не се сравнявам с нея, но аз също пазаря на цялото семейство от там без никакъв страх и свян.

Последна редакция: нд, 27 юли 2008, 02:37 от nin4

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 036
БУБА, Humana имат 3 магазина, в уличката с/у бинго Мустанг (до плевенските закуски), на спирка Дубровник и до Авангарда (този до пожарната).  Peace Хубавите им неща са скъпички, напоследък нещо са прекалили с цените не мислите ли? Но когато има 30%, 50% намаление се нормализират нещата.

# 70
  • Мнения: 2 448
Но когато има 30%, 50% намаление се нормализират нещата.

Да чакам намаления в магазин за носени дрехи ли говорим?  newsm78 Това вече е прекалено.  ooooh!

# 71
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Никой не те кара да чакаш...  Naughty А пък прекалено знаеш ли кое е, че наистина има много хора, които чакат това намалиение, за да облекат себе си и децата си, дори съм виждала как се търсят дрешки за новата учебна година. Хайде стига с тази гордост, беден народ сме и това си е!

# 72
  • Мнения: 2 448
Pepsilight, в ужасно голяма грешка си да мислиш, че от гордост или от богатство съм го написала това.  Naughty

Но ми е много странно , някой тук да напише, че чака намаление в такива магазини, пък после в друга тема, че си купува  парфюм, за 100 - 200 лв. Или пък , карам нова кола и нося обличани дрехи. Не го разбирам това.
Гордостта е последното, което би ме спряло да вляза в подобни магазини.

# 73
  • Мнения: 4 120
 Преди купувах, сега нямам много време. Едни от най- интересните ми дрехи са именно оттам. Работила съм замалко като студентка във веригата втора-употреба "Мания"-лукс. Още имам дрехи от онзи период.Доста от артикулите бяха с етикети. Поне преди беше така-новите дрехи -с етикет или запазени се продаваха с цени, другите се теглеха на килограм. Във въпросния магазин пазаруваха повечето от по-известните "клубни" личности на Пловдив. На някои от тях имах телефонните номера, за да им клипвам , когато пристигне нещо по техен вкус. Интересно, че някои от тях се притесняваха, когато се засечем в извънработно време някъде навън -сякаш ще отида да обявя на всеослушание пред компанията им, че пазаруват от секънд хенд. А колко познати се притесняваха, когато влезеха в магазина и ме видеха там. "Случайно се отбих", сякаш вършат престъпление. И до ден днешен, когато имам повече време да се шляя се отбивам в тези магазини. Маниачка съм на тема чанти, а тези които харесвам в нормалните магазини биха ми коствали 1/3 от заплатата. Затова пък в тези магазини винаги намирам по някоя интересна. Често получавам комплименти за чантите си, ако човекът който ми го прави се облича от подлеза на Централна гара и би намерил за гнусно просто казвам, че сестра ми ми го е пратила.
Сега, когато повечето ми време минава пред компютъра пазарувам доста от ebay.Което е горе-долу същото:)
Не се срамувам от това, нито пък се чувствам неудобно.

# 74
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
А "Продавалникът" какво се явява?????? newsm78

# 75
  • Варна
  • Мнения: 2 036
БУБА, Humana имат 3 магазина, в уличката с/у бинго Мустанг (до плевенските закуски), на спирка Дубровник и до Авангарда (този до пожарната).  Peace Хубавите им неща са скъпички, напоследък нещо са прекалили с цените не мислите ли? Но когато има 30%, 50% намаление се нормализират нещата.
Никъде в поста ми не съм написала, че някой чака намаление, а просто, че има такова, защото има неща по 40-50 лв. Това ме подразни, че са ми изопачени думите.  Peace
И във Варна съм засичала хора от така наречения "хай лайф", имат собствени магазини, карат джипове за стотици левове...., нищо лошо няма в това. Infantilno и на мен ми правят комплименти за чантите и ми е страшно гот.  Mr. Green
В Продавалника има и нови неща, но и повечето са втора ръка. Идеята му е била точно такава да се подпомагат майчета, които трудно биха си позволили някои неща за дечицата си, а и за тях.  Peace Сега малко се е превърнал в печалбарство.

# 76
  • Мнения: 2 448

Никъде в поста ми не съм написала, че някой чака намаление, а просто, че има такова, защото има неща по 40-50 лв. Това ме подразни, че са ми изопачени думите.  Peace

Не са изопачени. Абсурдно звучи мисълта за мен да е "скъпо" в такъв магазин. Самата ти си написала, че нещата се нормализират , когато има намаления  и то 30 - 50 %. Как да не се изумявам. Не стига, че ще купувам дрехи, които някой е изхвърлил, ами ще са и скъпи.
Нямам нищо против носенето на носени неща, но ако ми ги подарят.  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 984
Пасинет, всички разбраха какво имаш предвид и какво мислиш за магазините втора ръка. Кажи сега откъде пазаруваш ти, за да коментираме и твоя избор. Или замълчи.

# 78
  • София
  • Мнения: 168
Дайте по някой нов адрес, плс!  Praynig
Имах един любим магазин на "Дондуков", който преместиха на "Македония", но и там го закриха.  :cry


Повдигам въпроса и мен ме интересува къде се премести този магазин. Thinking

# 79
  • Мнения: 2 448
Пасинет, всички разбраха какво имаш предвид и какво мислиш за магазините втора ръка. Кажи сега откъде пазаруваш ти, за да коментираме и твоя избор. Или замълчи.

Ако искам да коментирате моя избор ще пусна отделна тема. Аз нямам такава нужда от одобрение на избора си или не.
Сега пиша по тази и нищо извън темата.

Ако искаш да ми кажеш нещо има опция ЛС, а не да правиш излишен спам.  Wink

# 80
  • Мнения: 984
Паси, разбрахме ти мнението. Време е да замълчиш, мила. Предизвикваш спама с крайните си изказвания.

# 81
  • Мнения: 2 448
Паси, разбрахме ти мнението. Време е да замълчиш, мила. Предизвикваш спама с крайните си изказвания.

Разбира се, сега само ще чета. С нетърпение очаквам товето мнение по темата, защото съм го пропуснала явно.

# 82
  • Мнения: 984
Аз в предната тема споделих личното си мнение. Няма нужда да се повтарям.

# 83
  • Мнения: 5 370
Molestosa, НЕ МОЖЕШ да се заразиш от дрехите втора употреба, защото те преди това са яко обработени химически, оттам и неприятната миризма , която гони доста от канддат-купуващите.

Алоу, девойки, немойте превръща темичката във виртуално бойно поле. Не е интересно.
Дайте бой с пясък по плажната ивица.  Whistling

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
А колко познати се притесняваха, когато влезеха в магазина и ме видеха там. "Случайно се отбих", сякаш вършат престъпление.
И аз един ден дочух разговор по тел. на една жена, ровеща се в дрехите. Явно я питат "Къде си?" и отговорът е: "Ааа, на бензиностанцията, ей сега си идвам."  Laughing

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво сега, щом набеденият за хайлайф го правел, значи няма нищо срамно ли? А ако хайлайфът не го правеше или някой негов представител беше казал в някое предаване или женско списание, че е ужасно срамно да се пазарува там какво щяхте да правите? Мерси, такъв хайлайф не струва! Какво му е хайското? Ама, добре че ме светнахте. Знаех си аз, че има нещо тъмно в цялата работа.

# 86
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ех, черна завист ме гризе, когато се фукате с придобивки като чисто нови дънки Рок енд Рипъблик за десет кинта.  Rolling Eyes И аз искам, ама защо, защо като хвърля едно очо в такъв магазин, все виждам огромни найлонови блузи? Може би едно очо не е достатъчно... Ама време нямам, време-е-е.
Вече писах в съседна тема, че живея срещу един от известните секънд хенд "бутици".  Laughing Ужасно износени дрехи, на много високи цени. Пък и не са на известни дизайенри, да речеш.  Нито са кой знае какви "марки".
Също така съм писала (извинете, че се повтарям) за една статия във "Воуг" за подобни магазини (не като нашите), от които си купуваш чанта Вюитон за двадесет долара и рокля на Шанел за 50, винтидж, класика, туй-онуй. Ех.
И като снимат разни техни си модни икони, имат едно нещичко на себе си новичко, пък всичко останало е винтидж.
Не е срамно, даже си е нещотърсаческо. Ама аз не мога да се включа.  Joy

# 87
  • Мнения: 5 370
И какво сега, щом набеденият за хайлайф го правел, значи няма нищо срамно ли? А ако хайлайфът не го правеше или някой негов представител беше казал в някое предаване или женско списание, че е ужасно срамно да се пазарува там какво щяхте да правите? Мерси, такъв хайлайф не струва! Какво му е хайското? Ама, добре че ме светнахте. Знаех си аз, че има нещо тъмно в цялата работа.
Никога не съм си определяла живота и това, което правя в него, според това  как го прави хайДрайфа. А и   такова животно по нашите ширини немА.

# 88
  • Мнения: 1 517
Да допълня: бельо и чорапи не купувам втора употреба.

# 89
  • Мнения: 4 120
Бельо-съгласна съм, че не е удачно да се купува. Чорапите най- често идват нови и опаковани. Най- хубави са бебешките дрешки, също нови или в чудесно състояние, просто няма време да се износват. Много майки пазаруваха тогава, имаше доста интересни за времето си неща, боди като на  Спайдърмен ми води класацията, беше за 1-2 месечно бебче Simple SmileТова преди 5-6 години. И все пак сред клиентските бисери/ имахме колекция от такива / най съм се смяла на :" А костюм на Батман имате ли?"Simple Smile
 Не пазарувам там, защото някой от хайлайфа го правел, просто за себе си съм установила , че дрехите които съм си купувала от там са най- качествени. Избирам, имам наблюдения и за марките, важно е също и от коя държава зарежда съответния магазин.

# 90
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ех, черна завист ме гризе, когато се фукате с придобивки като чисто нови дънки Рок енд Рипъблик за десет кинта.  Rolling Eyes И аз искам, ама защо, защо като хвърля едно очо в такъв магазин, все виждам огромни найлонови блузи? Може би едно очо не е достатъчно... Ама време нямам, време-е-е.
Вече писах в съседна тема, че живея срещу един от известните секънд хенд "бутици".  Laughing Ужасно износени дрехи, на много високи цени. Пък и не са на известни дизайенри, да речеш.  Нито са кой знае какви "марки".
Също така съм писала (извинете, че се повтарям) за една статия във "Воуг" за подобни магазини (не като нашите), от които си купуваш чанта Вюитон за двадесет долара и рокля на Шанел за 50, винтидж, класика, туй-онуй. Ех.
И като снимат разни техни си модни икони, имат едно нещичко на себе си новичко, пък всичко останало е винтидж.
Не е срамно, даже си е нещотърсаческо. Ама аз не мога да се включа.  Joy

Наистина иска обикаляне. А и да знаеш, кога докарват "нова" стока, защото тези от Мухоморка, Пласибо и т.н. обират по-хубавото веднага. За 20 мин. не можеш да намериш повече от гигантските лелински блузи.

# 91
  • Мнения: 604
Аз лично от такъв магазин не съм пазарувала,
но имам приятелка която пазарува от там·
По- някога  намира доста качествени
и на добри цени дрехи·

# 92
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Освен дрехи в тези магазини има невероятни неща за дома. Купувала съм много хубави покривки, парчета плат, дори нещо подобно на перде за Коледа. Много е красиво и винаги за празника го поставям на прозореца. На терасата имам два сенника, за които всички познати ме питат от къде съм ги взела. А аз ги купих от разпродажба в " Мания ". Бяха чисто нови и запечатани  в опаковки. Взех ги изключително евтино. Доста хора със стабилни доходи пазарят от там. Имам позната с чисто нов джип, която редовно пазари от магазините за втора употреба. Не мисля, че това са магазини за бедните. По скоро е въпрос на възгледи.

# 93
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Преди време бях попаднала на цял топ плат за чаршафи- червен, на малки сладки мечета. Що чаршафи уши баба ми не е истина  Laughing За без пари.

# 94
  • Мнения: 454
И аз не намирам нищо лошо да пазаруваш от втора употреба, въпреки че досега съм си взимала само ски екип, но просто не съм имала нужда от друго, иначе не бих се спряла. Прави ми впечатление, че по магазините първа ръка, които се зареждат основно от Турция, всички размери са като за манекенки. Ако си по-едър, казвам едър не дебел, забрави да намериш нещо свястно, което да ти стане.  Другия вариянте е да купуваш дрехи от магазини с имена като XXL или Големи неща за дами и господа, където моделите са само за лелички. Ами ако си на 20, тогава какво ти остава? Естествено магазин за втора употреба, където хем може да се намери нещо интересно, хем и да ти стане. Така прави братовчедка ми и ако не ми каже от къде си е купила дрехите, никога няма да предположа. Така ще направя и аз ако съм поставена пред подобен избор.

# 95
  • Мнения: 17 407
Бубо, ти се смееш, ама аз в Хуманата чанта Фурла видях- с етикета беше, нова. Grinning
Сериозно!

# 96
  • London, baby
  • Мнения: 800
Айде да напиша, че и аз пазарувам от Хуманата. Велик магазин!!!
А аз съм виждала LV чанта, без етикет, ама маркова.  Mr. Green

# 97
  • Мнения: 17 407
Да, предупредя, че и там има парцали. Късмет е да открие човек нещо хубаво, но има. ИМа и намаления, да.

# 98
  • Мнения: 9 973
разглеждала съм,но нищо не ми е харесвало

# 99
  • Мнения: 141
Като вляза, от миризмата не знам какво ми става, като почна да ровя, в един момент ми става и гадно и излизам. Нищо не купувам и няма да купя. На битака на подобни цени мога да си купя нови неща. Е, не били маркови, ама нови! Всеки сам си преценява откъде да пазарува.

# 100
  • Мнения: 3 219
Все за тази миризма говорите. В нашия град има един магазин втора ръка, но като влезете никога няма да  разберете, че е такъв . Дрехите са изпрани , изгладени, на закачалки, сортирани по цвят и вид. Голям кеф е да пазаруваш от там.

На битака на подобни цени мога да си купя нови неща. Е, не били маркови, ама нови! Всеки сам си преценява откъде да пазарува.
От битак не купувам, ново, ама като го изпереш два пъти и прилича вече на парцал, усуква се, а за цветовете няма да говоря.

# 101
  • Мнения: 4 120
Специфичната миризма идва от химикалите , с които се обработват дрехите, но такова е изискването.Специално в " Мания",където аз работех някога гладачката слагаше омекотител във водата за ютията и миришеха приятно. Наистина има магазини, където те лъхва още от вратата и престоят не е приятен,аз също ги избягвам. В Пловдив има един страхотен магазин "La perla" в Капана, но винаги като ида е окупиран от поне 5-6 жени/ не е голям/,всяка награбила по няколко дрехи и става проблем с пробните. Там са само избрани дрехи и са с цени. Изисква време обиколката по секънд хендовете....

# 102
  • Мнения: 141
Цитат на: МерСедес
[/quote
От битак не купувам, ново, ама като го изпереш два пъти и прилича вече на парцал, усуква се, а за цветовете няма да говоря.
И аз не купувам. Мисълта ми беше ако трябваше да избирам.

# 103
  • Мнения: 246
Много странно наистина, че е повдигната тази тема. Въпрос на лична преценка е дали ще си купим нещо обличано от друг или не. Да ви кажа по-скоро дали ще разберем!!! newsm78 Да, точно така - има едни доста готини магазини, където се снабдяват в голямата си част именно от "бутиците" втора употреба - разбира се там цените са като в истинки бутици, понеже са останали единични бройки, даже правят намаления Joy  Joy  Joy Така че по-добре да не се казва много, че някой никога не е обличал дреха втора употреба.

# 104
  • Мнения: 1 312
Да, точно така - има едни доста готини магазини, където се снабдяват в голямата си част именно от "бутиците" втора употреба - разбира се там цените са като в истинки бутици, понеже са останали единични бройки, даже правят намаления Joy  Joy  Joy Така че по-добре да не се казва много, че някой никога не е обличал дреха втора употреба.
Ахъм.
Дори имам позната,която държеше такъв магазин.
А във Варна знам детски оказион,чиято собственичка най-редовно си рови из секънд хендовете и после пуска дрешките на единични,завишени естествено цени в магазина си.
Играчките ги обира също.

# 105
  • Мнения: 3 034
аз имам много малко неща от "втора ръка" магазин, поради единствената причина, че все не уцелвам и като отида, почти всичко свястно или подходящо за мен е изкупено  Sad имах една колежка в България, която ни беше запалила и винаги беше облечена страшно различно и интересно с дрехи и аксесоари от един магазин срещу Халите, по диагонал. тук също е мода да се обличат, особено по-младите, от винтидж магазини. а има и толкова модни и скъпи магазини от този тип, че там могат да си позволят да пазаруват само доста заможни клиенти.
аз пък имам един любим магазин тук, който продава само стоки, които са останали некупени за дълги периоди от време в други магазини, но са нови, неразопаковани. дрехи няма, но всичко останало - от мебели, през обзавеждане за баня, спално бельо, посуда до градински пособия и мебел - всичко има, на смешни цени и си е голяма забава да се ходи там  Grinning освен всичко друго ми спестява и време, защото има разнообразни стоки на едно място. иначе би трябвало да обиколя 5 магазина, за да видя стоки от всичките тези категории.

# 106
  • Мнения: 3
За първото ми дете и дума не давах да се каже за дрехи втора употреба, докъто беше направи 2 години. Сега за втория брой си пазарувам, стига да има време, но предпочитам да отида в склада, преди да са разпределени за  магазините. Laughing
Върти ми се идея в главата да накупя дрешки и да ги занеса в дом за деца, защото макар и 2-ра употреба, със сигурност изглеждат по-добре от моите нови парцалки, които след 5 обличания са като 3-та употреба..... Laughing

# 107
  • Мнения: 639
Много обичам такива магазини.И въобще не е въпрос само на пари,въпреки ,че има и много хора които от нужда пазарят от такива магазини.На мен в тези магазини ми е едно творческо и забавно,разтоварвам се.Практикувам го отдавна това забавление и вече имам набито око за материи и модели.Веднага мога да преценя нещото ,колкото и да е намачкано по другите му качества.Много се забавлявам в тези магазини.По други обикновенни магазини ми е адски скучно и безинтересно и в крайна сметка се оказва ,че купувам или от тези "бутици",или от други маркови магазини и то предимно в Италия.Не крия за произхода на дрехите си,даже напротив,подчертавам го когато някой се възхити от нещо по мен,придобито от там.И понеже ежедневието ми преминава в снобска среда,много се кефя на реакциите след това.А ,и да и аз имам джип,нов на лизинг.

# 108
  • Мнения: 804
Информация за "нещотърсачи" : София, Лъвов мост, спирката на автобусите за Младостите. Нови детски и бебешки дрешки. Цените са между 6 и 10 лева, основно H&M и Next. Струва си.

# 109
  • Мнения: 804
Забравих, мисля, че магазина от Дондуков се е преместил на Ст.Стамболов. Не съм сигурна но по дрехите съдя. Този е от два дни и се казва Яфа или нещо подобно.

# 110
  • Мнения: X
Забравих, мисля, че магазина от Дондуков се е преместил на Ст.Стамболов. Не съм сигурна но по дрехите съдя. Този е от два дни и се казва Яфа или нещо подобно.

Ох, златна си.   bouquet Точно за Яфа-та ставаше въпрос. Още утре ще се завлека там, обсебена от откривателска страст.  Crazy

# 111
  • Мнения: 639
Вдъхновена от тази тема, вчера в близката до офиса ми Мания направих страхотни покупки.Толкова много попадения наведнъж скоро не ми се беше случвало  Grinning.Ето я и равносметката - 4 панталончета на Бенетон,Некст и Екзит за малката,страхотни модели и много свежи цветове,блузка с гол гръб за нея и още една с бродерия и цветя с паетки,туника ,за мен розови дънки тесни,тип цигара на Онли и страхотна сатенена черна пола с подплата ,бродерия и мъниста,спортен розов потник отново с бродерии ,всичко това за 12,80лв.
Да кажа ,че в Манията вчера прочетох за голямо есенно зареждане на 8.08.

# 112
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ей така съм по тия места
тва дрехи за мен, мъжо и беба вече 2 година основно от там, е за беба от по-скоро де  Wink, нейните всички дрехи са все марка Next, Campus, H&M и други перфектни, модерни, кои с етикет кои без тва не ме интересува, важното е да е новичко  Peace
а за чаршафитеее, е голямо разнообразие имаме  Wink
гледам миризмата мн от вас ги отвръщава, я си представете че тази дреха, която сте си харесали от firsthand магазин, точно преди вас е била пробвана от някоя потна и смърдяща кака  ooooh!, от която аромата все още се разнася в магазина въпреки многото ароматизатори

# 113
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, да не ни спамват с тази тема от този вид магазини? И сума кокошки се хващат и започват да ровят. newsm78

# 114
  • Мнения: 952
Абе, да не ни спамват с тази тема от този вид магазини? И сума кокошки се хващат и започват да ровят. newsm78

Теб нещо те притеснява темата, да не би да имаш магазин за редовни дрехи Laughing?

# 115
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
... И сума кокошки се хващат и започват да ровят. newsm78

Само кокошки ли посещават такива магазини? Ами то тогава във форума се събрахме за цял курник, че и отгоре.

# 116
  • София
  • Мнения: 62 595
А как изглеждат изречения, че е много хубаво, цитирам "ровенето" в дрехите и намирането на нещо интересно? И като си представя цял магазин с нагъчкани закачалки и големи платформи с нахвърляни (не сгънати) всякакви дрехи вътре и наобиколили ги жени, изцяло концентрирани в ровенето, някои със сърдити, други с блеснали погледи, как да не ми заприлича на кокошарник и неговите представителки, ровещи постоянно с крака по земята и търсещи някое зрънце за ядене! Сравнението се налага от самосебе си. Все едно виждам карикатури. Жалко, че не мога да рисувам достатъчнодобре, че да ви го покажа. Мисля, че поне с думи го описах добре.  Laughing

# 117
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Интересна гледна точка. А когато влезем в някой нормален магазин пауни ли ставаме? Или лебеди, че да виждаме и по високите рафтове?

# 118
  • София
  • Мнения: 62 595
Интересна гледна точка. А когато влезем в някой нормален магазин пауни ли ставаме?

Мисля, че да. Поне такова излъчване виждам.

# 119
  • Мнения: 952
В магазините които съм посещавала за дрехи втора употреба не ми се е налагало да ровя, защото всичко е подредено по асортимент и е на закачалка. Поне в нашия град са така тези магазини.
 А бе нещо не ти изнасят тези магазини на теб така като гледам, но за мен са Екстра. А днес си взех два панталона Esprit общо 2-та за 10 лева, не личи да са носени и изглеждат много по-добре от другият ми панталон който взех наскоро за 62 лв. от редовен магазин. Така, че всичко е въпрос на избор казало кучето ....

# 120
  • Мнения: X
Коо-ко-коо  newsm57

# 121
  • Варна
  • Мнения: 2 036
А как изглеждат изречения, че е много хубаво, цитирам "ровенето" в дрехите и намирането на нещо интересно? И като си представя цял магазин с нагъчкани закачалки и големи платформи с нахвърляни (не сгънати) всякакви дрехи вътре и наобиколили ги жени, изцяло концентрирани в ровенето, някои със сърдити, други с блеснали погледи, как да не ми заприлича на кокошарник и неговите представителки, ровещи постоянно с крака по земята и търсещи някое зрънце за ядене! Сравнението се налага от самосебе си. Все едно виждам карикатури. Жалко, че не мога да рисувам достатъчнодобре, че да ви го покажа. Мисля, че поне с думи го описах добре.  Laughing
"Страхотно" си го описала наистина в едно изречение: "А как изглеждат изречения, че е много хубаво, цитирам "ровенето" в дрехите и намирането на нещо интересно? И като си представя цял магазин с нагъчкани закачалки и големи платформи с нахвърляни (не сгънати) всякакви дрехи вътре и наобиколили ги жени, изцяло концентрирани в ровенето, някои със сърдити, други с блеснали погледи, как да не ми заприлича на кокошарник и неговите представителки, ровещи постоянно с крака по земята и търсещи някое зрънце за ядене! Сравнението се налага от самосебе си."  #Crazy Словоред, пунктуация.....
Каквото искаш си мисли, но хайде да не се обиждаме, става ли?  Naughty

# 122
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Yogurina, само искам да допълня изображението.

# 123
  • София
  • Мнения: 62 595
Pepsilight

Това е художествено описание, а не счетоводен отчет. Затова и мога да си позволя да напиша едно дълго изречение. Без да се обиждаме, но дългите изречения съществуват в литературата. Само в сериалите няма дълги изречения, защото зрителките няма да могат да проследят смисъла.  Laughing В чалгата също не си падат по изречения по-дълги от 4-5 думи като за препоръчване е половината от текста да е "ах, ох, ти, той, съдба, сълза, искам, направи ми".

Ако мислиш, че пунктуацията ми не е по правилата можеш да я промениш. Може и да ми покажеш кое не му е както трябва на словореда.

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 22:49 от RadostinaHZ

# 124
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
 А аз съжалявам, че нямам картинка на кокошка зад волана на чисто нов джип. Сигурно щеше да изглежда много интересно.

# 125
  • Мнения: X
Yogurina, само искам да допълня изображението.



Мнее, жената си го каза "кокошки".
Що принизяваш пауна до жени, обладани от низки страсти и купуващи от секънд хенд сега? Crazy

# 126
  • Мнения: 804
А как изглеждат изречения, че е много хубаво, цитирам "ровенето" в дрехите...
Радостинче, изглежда забавно. Това е тръпка, която не може да се обясни. Тя е за специални хора.  В предната подобна тема писах, сега ще се повторя. Не е задължително да се намери нещо, което ще облечеш веднага, но има страхотни находки. Лично аз съм намирала френска дантела, която ако случайно откриеш някъде, ще струва майка си и баща си. Или да речем ръчно рисуван копринен шал, който никога не бих си позволила. така че - всеки с манията си. Едни се събуват, други не се къпят, трети сме вехтошари. Joy Joy Joy

# 127
  • София
  • Мнения: 1 783
Добият вкус, но и тон владее тази тема.

# 128
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Ох, аман вече!  ooooh!
Честно казано, писна ми от подобни теми, чиято цел е да оплюем някого, който се осмелява да яде, спи, пие, облича, ходи, седи, лежи и (щях да пиша пърди, ама няма, нали съм културна...  Whistling) различно от нас. В очакване едно стадо да заблее ужасено, но и самодоволно "Уууу, аааа, пу, не ги е срам!"
Оставете хората да си живеят живота, както искат. Какво ви пука кой къде и защо си купува вещите, щом не ви бърка в здравето с това?
Има жени, които и с дрехи втора употреба изглеждат като кралици, има и такива, които и в най-скъпите и маркови парцалки изглеждат като дрипли. Въпрос на самочувствие и... още нещо.
smile3501браво, евала Hug

# 129
  • Мнения: 804
Ох, аман вече!  :....Има жени, които и с дрехи втора употреба изглеждат като кралици, има и такива, които и в най-скъпите и маркови парцалки изглеждат като дрипли. Въпрос на самочувствие и... още нещо.
Е, освен да потвърдя, че сме от кралиците, друго не ми остава.
Има една дума "стил".
Или го имаш или го нямаш. С етикети и цени не се получава.

# 130
  • Мнения: 4 784
Не пазарувам от такива магазини. Не ми е приятно, пък дори и както някои твърдят, дрехите там да са нови.

# 131
  • Мнения: 804
veni9 , прекрасно!
Не се отказвай от принципа си! Не пазарувай!
Колкото по-малко клиенти - толкова повече находки.

# 132
  • София
  • Мнения: 62 595
Мога да се самоопределя от антипазаруващите. Просто минавам през някои магазини, като видя нещо веднага си го представям дали ще ми стои добре и ако ми хареса това, което видя като резултат го купувам без много чудене и суетене. Ако нищо не ми хареса просто не купувам. Колкото по-бързо свърша работа, толкова по-добре за мен.

# 133
  • Мнения: 4 784
veni9 , прекрасно!
Не се отказвай от принципа си! Не пазарувай!
Колкото по-малко клиенти - толкова повече находки.
Успешни находки пожелавам!
И за принципи нищо не съм споменала....

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 652
От форума разбрах, че светът всъщност е черно-бял.
Пазаруваш в МОЛ-а, значи си ценител на хубавите дрехи, модна икона, уважаваща себе си дама ...
Пазаруваш във втора употреба: дама със стил, кралица, която и чувал да облече, пак ще е прекрасна   Flutter
Освен това обаче имало и други категории, разбрах: то илиенски принцеси, то кокошки, то пауни...
Обаче аз и такива като мен (познавам доста такива, значи ги има  Wink), които не пазаруват нито в МОЛ-а (голямо нещастие, в Пловдив още няма МОЛ  Cry ), нито във Втора употреба или както там се казват тия магазини, що за категория сме  newsm78
И всъщност каква е целта на тия теми  newsm78 Нещо от рода на "Кой е по-, по-, най-" за порастнали момиченца  Mr. Green
Моля, обяснете ми, а също така предвидете и нова категория, в която да се впиша, че ще се поболея ако компетентни съфорумки не оценят мен, стила ми и магазините, в които пазарувам.
Предварително благодаря  bowuu

# 135
  • Мнения: 804
Обаче аз и такива като мен (познавам доста такива, значи ги има  Wink), които не пазаруват нито в МОЛ-а (голямо нещастие, в Пловдив още няма МОЛ  Cry ), нито във Втора употреба или както там се казват тия магазини, що за категория сме 
Категория нормална .
Повечето неща написани тук са шега. Приеми го така и се забавлявай. Форумът бори безсънието.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 136
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
След като прочетох постовете на RadostinaHZ за кокошките ми стана много смешно и весело. По - късно колкото пъти се сетех за мнението и започвах да се усмихвам. Дори дъщеря ми три пъти тази вечер ме пита " Мамо, защо се смееш?", аз отговарях, че си мисля нещо.
RadostinaHZ , благодаря ти, че развесели вечерта ми!
 Момичета живота определено би бил по - скучен без форума и странните теми и мнения.

# 137
  • Мнения: 1 312
Що и се сърдите на Радостина?
Аз пък на секънд хенда му викам"боклучарника"/нищо,че съм от най-върлите му фенове и 60 % от дрехите ми от там идват Mr. Green/

# 138
  • София
  • Мнения: 1 783
Що и се сърдите на Радостина?
Аз пък на секънд хенда му викам"боклучарника"/нищо,че съм от най-върлите му фенове и 60 % от дрехите ми от там идват Mr. Green/
хехехе, и аз така му викам.

# 139
  • Мнения: 639
Тези теми много ме развеселяват и е права Радостина ,наистина като кокошки на бунище сме  Joy Joy Joy,а аз изглеждам и от ония със светналия поглед ,нещо май и на дрогирана го докарвам покрай страстта си.Вярно, до човек си е,майка ми също мрази да пазарува и направо се ужасява като трябва да ходи по магазини.Пък аз съм от тези дето все ще изчовъркат нещо и колкото по старо и антично толкова по-ценно ми се вижда.

# 140
  • Мнения: 1 312
Мъжа ми как ги мрази.
Не мога да го накарам да влезе нивкаш в секънда.
И дрехи от там не му купувам.
Не дава и на детето да взимам.
Ама много ги разбира-пера,прибирам ги в шкафа и не си личи/досега не се е усетил Mr. Green/.

# 141
  • Мнения: 639
О ,мъжа ми и  не припарва до такъв магазин ,а ма и никой не го кани де  Joy Joy,аз като му разправям ,че видях подобен на неговият панталон Армани ,дето си го взе от Виена за n=== евро ,той и не вярва.А наистина имаше такъв в Манията, подобен ленен за 20лв.Голям смях и някога като се кефи ,на някое парти ,че съм най-изкипрената мацка аз тихичко му прошепвам колко ми струва тоалетчето  Joy Joy а какви разкошни шалове съм откривала ръчно рисувани и везани ,страшни находки.

# 142
  • Мнения: 4 292
Купувам рядко, но се случва. Преди няколко дена попаднах на страхотен кожен комплект за гримове на Дона Карън - кръгъл куфар в сиво и черно, с четири по-малки в него, наредени като матрьошки. Направо не можах да повярвам на очите си, търся нещо такова от години. И ми струваше само 6 лв. Дреме ми, че е ползвано!  Sunglasses

# 143
  • Мнения: 135
а какви разкошни шалове съм откривала ръчно рисувани и везани ,страшни находки.
Истина е. Има шалове, шапки и колани, които е трудно да намериш другаде, а на ниска цена никак. Нямам нищо против да се плаща истинската цена на нещата, но ако мога да го взема за по- малко пари не пропускам. Такава съм си аз кокошкарка, пък и стандарта ми на живот не ми позволява да си купя шал за повече от 20лв. Също така изпитвам приятен гъдел  Mr. Green, когато намеря нещо наистина ценно и платя нищожна цена. Приказки и митове за енергийните спомени на дрехите не ме притесняват.

# 144
  • Мнения: 1 531
малко стара тема, но да питам някой знае ли в "суис мод" дали са всички втора употреба или наистина, както им е рекламата, има и от разпродажби? и по какво ги различават?

# 145
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
малко стара тема, но да питам някой знае ли в "суис мод" дали са всички втора употреба или наистина, както им е рекламата, има и от разпродажби? и по какво ги различават?



Не знам за конкретния магазин, но в един квартален секънд хенд има щендер със стоки от разпродажби. Много лесно се познават- съвсем нови са и са си с етикетите.

# 146
  • Мнения: 1 531
на тази стока, за която говоря (риза) нямаше етикет и ми казаха, че ги познавали, че, когато не им е рязан етикетът, били разпродажба, а когато е рязан - втора употреба newsm78  въпросът е, че после влезнах в друг техен магазин (верига са) и там ми казаха, че били само втора употреба, и се чудя в първия дали са ме финтирали newsm78  просто се чудя, нищо лошо за ризата нито за втората употреба Peace

# 147
  • Мнения: 27
не непазарувам в такива магазини. Simple Smile

# 148
  • Мнения: 804
apetia, ние дори не сме се усъмнили, че го правиш.
Все пак друго си е турски или китайски "бутик" от Витошка, или в краен случай от Илиенци.

Колкото по-малко пазаруващи в тези магазини - толкова повече находки за нас пазаруващите.  Mr. Green Mr. Green

# 149
  • Мнения: 5 710
apetia, ние дори не сме се усъмнили, че го правиш.
Все пак друго си е турски или китайски "бутик" от Витошка, или в краен случай от Илиенци.

Колкото по-малко пазаруващи в тези магазини - толкова повече находки за нас пазаруващите.  Mr. Green Mr. Green

бабче в дежа ву съм вече   Mr. Green

# 150
  • Мнения: 804
10 cent's , утре специабно за теб ще сканирам прекрасен шал от коприна в много тъмно синьо и бяло, който струваше колосалнита 6 лева.   bouquet

# 151
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз си умирам за тези магазини.Не винаги съм в настроение за ровене,но когато ми дойде музата изравям купища много ценни дрехи.Откакто пък започнах да купувам и бебешки,съм попадала на такива красоти,каквито не съм си и представяла.Не ми пука,че са носени,не ми пука за миризмата,това е:)

# 152
  • Мнения: 74
Аз значи по принцип мразя пазаруването, така че трудно ще вляза в секънд хенд, защото там си е задължително ровичкането. Майка ми обаче често посещава такива магазини и има много добри находки. И на мен ми е купувала и си ги нося, не се притеснявам откъде са. Но ме подразни друго в темата. Значи всички, които не пазаруват в секънд хенд са клиентки на Илиенци или някой битпазар. Само в секънд хенд магазините има читави попадения в марковите магазини все боклуци и то на високи цени. Еми с това не мога да се съглася.

# 153
  • София
  • Мнения: 1 783
"Кой е По-по - най" с бате ПрефърцунЕнчо продължава и след лятната ваканция.

# 154
  • Мнения: 1 355
Не пазарувам от секънд хенд, но не заради предразсъдъци, а защото не ме бива да забелязвам интересните неща. Завиждам на тези, на които им доставя удоволствие да разглеждат и да си откриват неща, които искрено харесват. Майка ми си купува прекрасни дрехи в тези магазинчета. Тя ги нарича "магазини ровента"  Laughing
 Ако всички носят само първа ръка дрехи, къде ще отиват купищата несполучливи покупки, които на всички нас се е случвало да правим?

# 155
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Последната ми придобивка са два чифта ботуши от естествена кожа, почти необувани, до коляното. Едните с ток, другите- без. Едните на цена от 15 лв, другите- 10. Нека ми е лошо  Whistling 

# 156
  • София
  • Мнения: 3 271
Последната ми придобивка са два чифта ботуши от естествена кожа, почти необувани, до коляното. Едните с ток, другите- без. Едните на цена от 15 лв, другите- 10. Нека ми е лошо  Whistling 

От къде, от къде, и ние да намажем по някой чифт Simple Smile?

# 157
  • Мнения: 1 464
аз не мога да ровя,хващат ме лудите просто но за късмет една позната отвори такова магазинче и като минавам с количката от там ми свирка и показва все по нещо готино.Вече минавам всеки следобед направо ме зариби Crazyпоследния път се сдобих със чисто нови сатенени чаршафи в найлон и етикет за 12лв!Новогодишна покривка за голяма овална маса като моята за 4лв!Ще ви информирам за придобивките си вече да ви е яд Laughing

# 158
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Последната ми придобивка са два чифта ботуши от естествена кожа, почти необувани, до коляното. Едните с ток, другите- без. Едните на цена от 15 лв, другите- 10. Нека ми е лошо  Whistling 

От къде, от къде, и ние да намажем по някой чифт Simple Smile?

Квартален секънд хенд в Шумен  Laughing

# 159
  • София
  • Мнения: 3 271
Квартален секънд хенд в Шумен  Laughing

МММ, жалко, далече, далече.......

# 160
  • Мнения: 4 120
Последната ми придобивка е панталон на Карън Милън за грандиозната сума от 5.99 лв от пловдивската " Frea". За справка - цени на новите подобни :тук. Не личеше да е носен, и все пак мина през химическото.

# 161
  • Мнения: 141
Последната ми придобивка е панталон на Карън Милън за грандиозната сума от 5.99 лв от пловдивската " Frea". За справка - цени на новите подобни :тук. Не личеше да е носен, и все пак мина през химическото.
Направо си ударила бинго с тази покупка, много е готин модела.

# 162
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Ох, момичета нищо не мога да си харесам в последно време от втората радост. Явно такъв е сезона, хем лятно, хем тепърва зареждат малко есенно.
За момичетата от Варна, не мислите ли, 4е в Хумана нещо са се поувлякли в цените?  Thinking
Последната ми придобивка е якенце на Мехх за 6 лв.

# 163
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
А, бе дайте секън хенд за обувки в пловдив,- досега не съм видяла такива!!!

# 164
  • Мнения: 5 539
Напоследък съм крайно недоволна от секъндхехд магазините в Бургас /визирам основно бившата Мания, сега май се казва Зиг-заг/. През последните месеци, да не кажа година, зареждат много кофти стока, а цените им са станали просто нереални. Говорила съм с продавачки, дори те вече трудно си харесват дрехи оттам, макар че по цял ден вадят нова стока.
Цял късмет си е да попаднеш на нещо хубаво, в последно време все по-често излизам с празни ръце.
А цените вече гонят тези от обикновените магазини по време на намаления. #Crazy Миналата зима майка ми си купи оттам шушляково яке и даде 30 лв. Убеждавах я, че за още 10 лв. отгоре ще си вземе ново, но много и беше допаднала кройката. А като се прибра вкъщи, установи, че има скъсан шев и се налага да го поправя.
Да не говорим, че специално на тази верига магазини й се бях ядосала, понеже издаваха фалшиви касови бележки и щях да ходя да подавам сигнал за данъчно нарушение, но така й не го направих.
Чудно ми е как е по другите градове, наблюдава ли се такава тенденция за предлагане на все по некачествена стока, както в Бургас?

# 165
  • Мнения: 3 219
А, бе дайте секън хенд за обувки в пловдив,- досега не съм видяла такива!!!


Много отдавна са забранени, продават май само нелегално Rolling Eyes

# 166
  • Мнения: 1 312
понеже издаваха фалшиви касови бележки и щях да ходя да подавам сигнал за данъчно нарушение, но така й не го направих.
В какъв смисъл "фалшиви"?

# 167
  • Мнения: 5 539
понеже издаваха фалшиви касови бележки и щях да ходя да подавам сигнал за данъчно нарушение, но така й не го направих.
В какъв смисъл "фалшиви"?
Аз не разбирам много от тази материя, но ще ти опиша как изглеждаше 1 тяхна касова бележка; на мен ми се струва некоректно.
Да речем купуваш стока за 6,94лв. На касовата бележка пише:
Обща сума: 0,00
В брой:        6,94
Ресто:          6,94

# 168
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
А, бе дайте секън хенд за обувки в пловдив,- досега не съм видяла такива!!!


Много отдавна са забранени, продават май само нелегално Rolling Eyes

Така е. В нашия магазин ги изкарват след 17 часа обувките и събота и неделя.

# 169
  • София
  • Мнения: 971
Пазарувам инцидентно. Намирала съм изключителни неща.
Влизам не когато имам нужда от нещо, а за удоволствие.

Има доста добър избор на дънки - хубави и разнообразни кройки.
Говоря за по-високия клас магазини, с "отбрани' неща - цените са по-високи, но нещата си заслужават.

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 14:11 от Finty

# 170
  • Мнения: 1 692

 Ако всички носят само първа ръка дрехи, къде ще отиват купищата несполучливи покупки, които на всички нас се е случвало да правим?

В продавалника,как къде  Laughing Laughing

# 171
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Пазарувам често от такива магазини. Страхотни дрешки намирам и за мен, и за децата. А отскоро и обувки взимам, на смешни цени.
При нас има магазин с много хубави дрехи - изпрани, изгладени, на закачалки. Дънки за големият мини Том Тейлър за 5 лв., не си личи да са носени. Къде другаде мога да намеря това?

Общи условия

Активация на акаунт