Юлски бебчета`2008 - тема 85

  • 12 106
  • 303
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 17
Има ли още някой не изписан??? Май се посъбрахме всички Simple Smile
На мамите 2 в 1 успех и леко раждане................. Hug
Джлити, със сигурност са колики,Моята кукла прави същите номира, като я видя така и направо настръхвам,,,Искам вече да свършват гадните колики. Май за сега само аз ползвам Колийф - определено има полза - поне при нас. Неистови ревове най-много два пъти и определено спи доста спокойно. Е, днес ме измъчи тотално, но определено не бяха колики- спеше и се, а не иска да спи и си "говорехме" Laughing Сега баща и я приспа - аз днес направо каталясах.
Майякуб аз имах проблеми с отделителната система голямата. След 1 месец тормоз - ядене на активия, плодове и подобни - горе долу нещата се нормализираха...
Някой беше питал за Дактарин - за го давах първите 2 дни 3 пъти на ден след хранене - слагам тънък слой на залагалката - колкото и да не я смучи все я облизва - по добре от колкото да си пъхам пръста в устенцата Peace
А за тази погача - аз не мисля да правя нещо - това е ритуал  ако бебето не е излизало до 40 ден, както е било едно време - аз изведох Ели на 10-тия ден и мисля че това е излишна галимация, но от друга страна има суеверие, че ако не се прави това трудна щеле да се оженят/омъжат.
Абе вие как така се разхождате? Всеки опит ни е неуспешен - не ще и не ще да спи в тази количка. Половин час и после трябва да се носим. Искам нормално да се разхождаме вече..................
Лека и спокойна вечер на всички  Hug

# 46
  • Мнения: 690
Само вечер по това време
Щом е всяка вечер по едно и също време, гаранция са колики. Тръгва да суче, да се успокои, но вижда, че болката не утихва и наддава отчаян писък. Боже, толкова ми е позната тая схема Tired Милото бебенце SadПрави и масажче да се изпръцка, давай и там някакви капки, затопли й коремчето със сешоара, дано й мине скоро Praynig Ники беше така 4 месеца и нещо, всяка вечер Tired По едно време мислех вече за самоубийство Crazy

Belinda,  Hug Имам инфакол, но е на гръцки упътването и не знам как се дава, аета най-различни неща - кой по 5-6 пъти на ден, кой 30мин преди всяко хранене...по колко да давам?

Какъв е този масаж за пръцкане? newsm78


Като плаче обаче не си свива краката към корема, ами си ги опъва надолу и не и къркорят червата...

# 47
  • София
  • Мнения: 1 946
Джолити, и ние го правихме същото до преди малко. После ми заспа на корема и сега спи по корем в кошарката. С баща й се чудим МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ОСТАВИ БЕБЕТО ДА СПИ ПО КОРЕМ през нощта, когато няма да съм до него (ще бъда, но може да спя по-дълбоко и да не чуя всеки звук)... А ми е жал да я събудя или да й разваля комфорта като я завъртя...

Ине, като каза, че вече не ти отичат краката... с всички ли е така? Моите продължават да са надути!  newsm78 Трябва ли да предприема нещо?

# 48
  • София
  • Мнения: 18 679
Какъв е този масаж за пръцкане? newsm78
Слагаш я по гръбче, вдигаш краката леко свити и започваш да правиш кръгови движения по коремчето по посока на часовниковата стрелка с мнооого лек натиск - горе-долу колкото натиск можеш ти да изтърпиш на клепача на окото си без да те заболи. По същия начин можеш да масажираш и като я сложиш легнала по корем на дланта ти или на бедрото ти. Ако пръцне и се поуспокои, поне ще знаеш от какво е плакала Sad
За инафакола дано се включи някой друг, защото моят е в стаята на Ники, а той си легна вече и не мога да проверя в упътването Confused
Ники се успокояваше също и от сешоар - не знам дали от топлината или просто бръмченето го забавляваше, но факт Peace

Сакси, не я оставяй по корем. Ако си извърне главата и забие нос в матрака, може неусетно да се задуши, да пази Господ Praynig Изчакай да се унесе хубаво и катурни по гръбче. И без това спането по корем не е хубаво за ставите.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 946
Белинда, благодаря ти за бързия отговор. Обърнах я настрани, тя не възрази и продължи да си спи, дано не се събуди от тези колики. Сега вече ще мога да си легна и аз.

А за този масаж... много съм раздвоена... Дали е удачен за толкова малки бебета? На онова мехлемче бейбинос пишеше да се практикува масажчето след пета седмица...

# 50
  • София
  • Мнения: 18 679
На онова мехлемче бейбинос пишеше да се практикува масажчето след пета седмица...
Уф, не знам, забравила съм Rolling Eyes Но ако има газове, милото, дали може да му навреди newsm78 Честно, не знам откога започнах да правя на Ники newsm78 Я да видим какво ще каже чичко гугъл Wink

Ето, намерих две много полезни статии за това как точно се прави масажа, и в двете не е посочена долна възрастова граница. Все си мисля, че ако под 5 седмици беше опасно, щяха да го напишат Rolling Eyes Ето:
http://www.slumbersounds.com/colic-massage-info.htm

http://www.annakbabycare.co.nz/infants_massage/colic_relief.php

А, и това също:
http://www.babiesonline.com/articles/colic/acureforcolic.asp

Последна редакция: нд, 27 юли 2008, 00:32 от belinda

# 51
  • Мнения: 142
Тити, добре дошла  Hug Страшна си - тема и разказче bouquet Ама с тия 113кг ме уби  hahaha
Пърли, много готини снимчици  Peace
Още не съм изчела предната тема, че целия ден го ударих на сън  Tired Чувствах се адски уморена и като малкия заспеше, спях и аз. Вчера пропуснах страхотния концерт на Металика  Cry Нямаше кой да гледа Сами, нашите заминаха на палатка, баш сега, хем знаеха за концерта и съм им много обидена  Crossing Arms Толкова месеци чаках с нетърпение и накрая седях като затворник и за капак Самито цял ден беше неспокоен, та не се спрях.
Ходихме на консултация в четвъртък и сме наддали 500г за 2 седмици  smile3501 Пораснал е и с 3см, а после се чудя че гащеризончетата му омаляха ooooh!
Искам да питам мамите на момченца - педито казва ли ви при слагане на памперса да повдигате топките нагоре? Това се правело за да не се качат тестисите в коремчето. Дотук добре, обаче като направя така при всяко пишкане памперса пропуска, дрехите се мокрят и той започва да плаче. Започва се едно преобуване до припадък Tired Какво да правя сега?

# 52
  • Мнения: 2 070
Айде сега да не спи и по корем. Ми то моето милото само така спи в някои часове на деня и само така не я боли корема. Например сутрин между 4-7-8-9 дори спи така върху мен. Вечер пак така заспива и после я слагам настрани.

За коликите също - нагрявате с ютия една сгъната бархетна пелена и я слагате върху коремчето. Внимавайте да не е прекалено гореща.

Вале, преди няколко дни май видях Ники с дядо му в Градската. Ако е бил той. Много висок и як ми се стори, сигурно с една глава по-висок от Яна, тя е към 98-100см.

Ние сме по цял ден по разходки и затова не пиша. Днес Елена прекара целият ден в количката на открито, много и е добре така.

Стискайте палци на Иеппе, че май наистина отиде да ражда. Ако не е ще си каже.

# 53
  • София
  • Мнения: 18 679
Аеля, не съм му мадахерцала топките наникъде, за първи път чувам такова нещо.

Деси - на корема ти - да, и Ники спеше така с часове на бирения шкембак на дядо си hahaha Разчекнат като жабче, като една сладка брошка Heart Eyes Обаче на корема си я гледаш, нали? Друго е да я сложиш така в кревата и да се отцепиш...Аз не смеех.
А Ники наистина беше за няколко дни в Плевен. И наистина е грамаден за възрастта си, всички мислят че е на 5-6 години, докато не си отвори устата Joy

# 54
  • София
  • Мнения: 1 902
Оххх момичета,виждам че съм сама,ма да си кажа...май ще се раждаме и ние...ще потърпя още малко/току виж разминало/ма май май няма да го бъде,тапата ми пада,а освен това имам и контракции от както сме се прибрали,към 12 някъде беше newsm78.Обаче много странно,1-во бяха на 5 минути-и бяха кратички,после се завъртях на ляво и почнаха на 10 минути-по дългички,после се изкъпах...белким ми мине,ма не-легнах и пак започнха на 4/5 минути Cryсега седя пред пс-то и пак са на 5 минути...но не са дълги,по 20-тина секунди,чудя се да будя ли доктора newsm78

# 55
  • София
  • Мнения: 1 902
Хмммм,на 4 минути,на 4 минути,после на 12,после на 6 и от 10минути нищо newsm78 newsm78
дали е защото седя?

минаха още 10 newsm78май се разминах,ще пробвам да легна,ако не се появя утре да знаете,че съм родила,ааа и ми стискайте палци baby_neutral

Последна редакция: нд, 27 юли 2008, 04:13 от kali-76

# 56
  • София
  • Мнения: 1 946
kali-76, успех миличка! Дано мине леко и без проблеми  Praynig  Ако ще раждаш, разхождай се, не спирай, да получиш по-бъезо разкритие и да свърши по-бързо всичко, да си гушкаш вече бебенце Simple Smile

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Кали май е отишла да ражда Rolling Eyes Стискам палци Praynig

Какви са сега тия работи за тестисите, и на мен нищо подобно не са ми казали newsm78
Моят Инфакол е английски- дава се по 1 капкомер преди всяко ядене.
А сешоара го пробвах и аз - действа перфектно. Детето млъкна незабавно и докато му бръмчи си кротува.

# 58
  • Мнения: 4 371
Кали, успех Praynig

Момичета, които ползвате козметика на Хип, доволни ли сте? Анна я къпахме два поредни дни с шампоана, после мазахме с олиото и започна да се бели ужасно. Не знам съвпадение ли е или не, но като сменихме с Клоран веднага се оправи. Като свърши Клорана ще пробвам пак Хипп-а и ако стане така отиват в кофата Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 174
Ето ме и мен, момичета  Hug
Много бях изтощена и не ми стигаха силите за нищо. Не съм чела почти нищо, поради причината, че трудно можех да седна  Sad
Искам първо да честитя на всички нови мамчета и всички с хубави поводи, на които съм пропуснала. Много щастие, здраве и винаги усмихнати!
Ето и моята историйка:
Една събота (19.07) както си се разхождахме с колата из магазините с моят съпруг, започна внезапно да ме боли кръста с едни такива много тъпи болки и корема ниско долу. Помислих си, че ще ми мине, но болката така започна да се усилва, че стана непоносима. Толкова непоносима, че гърчейки се на предната седалка с охкания и рев изкарах ангелите на мъжа ми. Той тръгна да ме кара към Шейново, но попаднахме в задръстване. От притеснения, щяхме и да катастрофираме  Cry След около 40 минути започна да ме отпуска, въпреки това заадължително преглед. От болницата казаха, че ме приемат.Всичко беше нормално, само 3 см.разкритие.Чаках до понеделник (21.07), когато ми предложиха да предизвикат раждането. Сложиха ми една таблетка, след което ме прегледаха и ми спукаха мехура. Така ме заболя, че ми идваше да я фрасна тая с нещо  #2gunfire Направиха ми клизмата и в тоалетната като хванаха едни мнооого болезнени контракции, едва се измих. Излязох в коридора, който се намира точно преди предродилна зала. Опитах се да се овладея, но толкова много ме болеше, че пълзях по едно канапе, викайки и крещейки, блъскайки се в стената..много се уплашеха бременните момичетата, които седяха в стаята си срещу канапето. По едно време дойде една лекарка и ми казва: какво правиш, веднага тръгвай към предродилна, ще родиш в коридора! Отивай да си вземеш багажа от стаята!  Shocked
Аз в уплаха, болка и паника и казвам : Вие луди ли сте бе, хора? Как да си взема багажа?
Тогава помолих едно момиче да помогне. Вървейки по коридора протегнах ръка за помощ да ми помогнат, но уви. Започнах да кървя обилно, като под мен ставаха локвички с кръв. Понеже бяхме 3 раждащи едновременно, се чудеха коя по-напред да сложат на система. Вклщчиха ме веднага, сле което започнаха напъните. Много болезнено, започнах да напъвам и да се опитвам да родя по-бързо. Хиляда пъти им казах да ми сложат упойка, но ми отговориха- не може сега, имаш пълно разкритие. Ами нали им бях казала поне 10 пъти, всеки ден им го повтарях, че ще си я платя ако искат предварително  Sad
Както и да е.. след напъните по едно време ми казаха да ставам и да ходя към родилна. "отървах се" само с 10 шева  Cry
Но съм много, много щастлива, че си имаме малката буба, която ни изпълва сърцата с радост  Two Hearts

Ето я и Елена 2.900 кг./48 см.

Общи условия

Активация на акаунт