СЕПТЕМВРИ ще дойде ей сега и сладки бебчов

  • 12 403
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 27
Жужка,  Hug, мацка..сори, че забравих одеве да отбележа, че те прочетох:)..
Ооооф, момичета..пих кафе сега..и манечкото кат се развихри, то ме би, прави плонжове в таз вода, после мина по гръб- брус..бе мааани..много па чувствително било..на мама пишлигара:)..любимият ми вика- ми то с тва малко сърчицеее..та се чувствам малко гузна..
Уанде, ми трябва на сто прозореца мрежи в случая, щото всичко е отворено..мерси, беб, за съвета..утре ще ми кажат за един препарат Hug
Сори, че пак за малко.Утре повече! Ще гледаме филм.. Hug

# 61
  • Мнения: 3 926
Деси, това е уникално Heart Eyes Забележете как майката не спира да се движи във водата докато ражда... Това тук и на сухо просто е невъзможно да се случи Confused А явно има нужда...
И после бебето - ми то не гъкна. А тук се спукват да плачат като ги отделят от майките им Confused
Удивена съм просто Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 2 658
Деси, това е уникално Heart Eyes Забележете как майката не спира да се движи във водата докато ражда... Това тук и на сухо просто е невъзможно да се случи Confused А явно има нужда...
И после бебето - ми то не гъкна. А тук се спукват да плачат като ги отделят от майките им Confused
Удивена съм просто Heart Eyes
Точно така,аz по принцип мисля,че движението винаги помага,когато се чувстваш по някакв начин некомфортно,неzависимо дали от болка.Поне отвлича вниманието.Освен това като гледам,имам чувството,че я боли в пъти по малко,отколкото ние си zнаем.Никой не и натиска корема,не крещи,не и каzвакак да седи.Галят я по главата,говорят и като на дъщеря,иzобщо все непоzнати неща  ooooh!
Хайде стига,че цяла вечер пиша   Hug

# 63
  • Мнения: 4 171
Ирини, добре, че не се е стигнало до раждане.

Сега гледах последното клипче за раждането във вода. Изглежда много интересно, но не искам да опитвам. Много ми хареса накрая. Как й говореше и как възрастната жена й каза да я сложи отново във водата.
Писах ли ви, че ходих да се уговарям за раждането. Може би малко е рано, но исках да се презастраховам, че лекарят ще е в София. Учуди ме, че ми каза, че за раждането ще платя само 550 лева на касата на болницата, а той ще си вземе процента от тази сума от болницата.
Става въпрос за МА - София. Май са ги наплашили срещу подкупи. Аз все пак смятам да му дадем пари или подарък, тъй като е много добър специалист и след другите 2 раждания нямам никакви проблеми. Дано и сега да е така. Само, че не мога да преценя как да му благодарим.

# 64
  • Мнения: 79
На момичетата дето постнаха линкове за раждане у дома много благодаря!
Много беше приятно, някои ги гледахме с децата, а мъжа ми се уплаши... Laughing.

Имам обаче един въпрос към знаещите : Забелязвам, че не бързат да режат пъпната връв, а изчакват доста знам, че това беше важно, но съм забравила защо... Blush .
В Бг гледах, че бързат да я отрежат като на пожар newsm78 .
Въпросът е какво се пренасяше в последните минути от пъпната връв към бебето?
Може да ви се струва тъп въпроса, но за мен е интересно, а не знам къде да се образовам,  ако има знаещи ще съм благодарна да кажат.

Сега си лягам, лека нощ и  на вас момичета и хубава утрин   bouquet !

# 65
  • Мнения: 49
Аууу, току-що изгледах последното клипче. Аха да ревна...Аз не се чудя вече. Това е моето раждане! Ще си ги гоня със зъби и нокти тия от Св. София, но така искам да раждам. Като ги видя тия жабчета как излизат от водата и нещо преобръща цялото ми същество!
Иначе и аз чакам с нетърпение отговора на въпроса на Мариам, за да си изисквам после в болницата по-късно рязане Simple Smile
Обещах да докладвам за Батман, ако някой го интересува - филмът е 2 часа и половина и за бременни като нас хич не е комфортно Simple Smile Иначе не е лошо филмчето - развлекателно е и е от добрите серии Simple Smile
Лека нощ на всички. Цунки

# 66
  • Мнения: X
Много беше приятно, някои ги гледахме с децата, а мъжа ми се уплаши... Laughing.
А моят се въодушеви след като ги гледа и каза, че ако бил жена, щял да си ражда вкъщи.  Crazy И сигурно би го направил, доколкото го познавам.  Mr. Green Като разбра, че аз няма да го направя, реши че иска поне да присъства на раждането и сега задвижваме нещата с присъствието му.  Simple Smile

За пъпната връв- добре е да се изчака 10-15 минути, преди да се отреже. Целта е всичката кръв от плацентата, да отиде към бебчо, защото е много полезна за него!
Нашите лекари я отрязват веднага и така лишават детето от ценните хранителни вещества, съдържащи се в плацентната кръв. В Европа вече масово в болниците е прието да не се реже веднага...

Ето по-подробно обяснение: Нужно ли е пъпната връв да се прерязва веднага след раждането?

При животните как е? Котките например изчакват да се роди плацентата и тогава прегризват пъпната връв и я изяждат, като след всяко бебе се ражда и плацентата  му.

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 03:08 от Анонимен

# 67
  • Мнения: 391
Мариам, връвта не спира да работи веднага след като се роди бебо. Чакаме докато спре да пулсира и по този начин бебо си взима колкото трябва кръв от този обмен. Бебета на които им е рязана връвта веднага имат средно 32% по малко кръв.
Това е също добра идея ако малкото има проблем да започне да диша, тъй като още си взима кислород от мама. Първата не си спомням, но с втората щерка отне около 10 минути да спре да пулсира.

За тези от вас които биха искали да се опитат да изискат от доктора да не режат връвта веднага, тука е едно проучване което можете да си принтирате. Това е едно от най-уважаваните медицински списания. http://jama.ama-assn.org/cgi/content/full/297/11/1241
Там се влиза в повече подробности - понижаване на случаите на анемиа:
Perhaps the most important finding was that the beneficial effects of late cord clamping appear to extend beyond the early neonatal period. Our meta-analysis estimated a significant 47% reduction in risk of anemia and 33% reduction in risk of having deficient iron stores at ages 2 to 3 months with late clamping.
(Може би най-важното откритие е че положителните ефекти от по-късно рязане на връвта продължават след ранният "бебешки" период. Нашият анализ предвижда цели 47% намаление на риска за анемиа и 33% намаление в риска за недостатъчни резерви на желязо на възраст 2 и 3 години, в сравнение с късно рязане.)

Деси! Гледала съм го това клипче. Наистина прекрасно за болница. Аз май съм съвсем на друга вълна, защото малко ме дразнеха акушерките с наредбите и с ръцете на главата на бебока. Но всичко друго, особено бебока накрая, направо чудесно. Какъв е спокоен и как гледка...оооохх, не мога да дочакам!

Иринии, окситосина е ужасен и ще направи едно нормално раждане доста по трудно. Много причини има, но прави контракциите по силни и дълги с по-кратки паузи от колкото биха били нормално и това е също трудно на бебето и те затова често изпадат в стрес, което почти никога не се случва при нормални обстоятелства. Наистина, ако можеш да се отървеш от него, много много добре. А и защо от сега са ти казали че ти трябва? Много странно.

Айде мили, аз на фитнес. Днес ще си повиша килцата на тежестите, стига толкова почивка Wink  newsm78

# 68
  • Мнения: 3 926
Шейли, тук вероятността да се отървеш от окситоцин е да отидеш с поне 8 см разкритие, или просто да си супер сигурна, че не искаш и да го отстояваш. Обаче си нямаш и идея какви доводи могат да ти изкарат, да те напалашат и т.н. само и само, за да ти сложат системата. Все пак тя ускорява процеса на раждане и им съкращава времето, в което се грижат за теб Confused А пожелаеш ли упойка - окситоцинът ти е в кърпа вързан Peace
Аз май съм късметлийка, че съм след секцио и пазят матката, та оставят всичко да протече по-естестевно Peace
А за пъпната връв - освен гореспоменатите неща, мисля оказва влияние и върху физиологичната жълтеница - децата с по-късно отрязана пъпна връв я карат по-леко Thinking Но не съм съвсем сигурна Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 42
Нещо не мога да го пусна това филмче  Sad може ли някой да ми помогне Rolling Eyes Оф много съм зле явно  Embarassed
Димчо, и мен ме заинтригува с лекциите за кърменето, ако се организираме може и аз да дойда, макар че не трябва да мърдам, но ако съм добре. А това с посещение на РО в Окръжна какво ще рече  newsm78 не вярвам да пускат вътре, но така ми звучи, има ли желаещи?

# 70
  • Мнения: 79
Димче, Sheila благодаря ви много, че ме ограмотихте по този важен въпрос!
Ето за това си струва да се говори предварително и да се направи уговорка с доктора.
Довечера ще го чета на любимия, който се готви да присъства на секциото, че да гледа как се вади сина му...
Аз май трябва да спра да гледам тези клипчета, че отново се надига в мен едно силно желание за естествено раждане, и мечтата да видя как бебо излиза м/у краката ми, но след толкова несполуки и това едро бебе май не бива да се увличам в мечти... Thinking.

Асе желая ти успех в раждането! Дано този път да имате добър успех с бебо и да си излезе жив и здрав и без никакви усложнения.
Ти поне си информирана, добре си настроена и знаеш какво искаш.
Аз все се чудя ако първия път бях повече търпяла... ееех трудно се примирявам ей Whistling .

В началото на седмицата бъдете позитивни и нека да ви върви като по вода Peace.
  bouquet

# 71
  • Мнения: 1 226
Добро утро и от мен  Hug Hug
Нека сме щастливи и само хубави емоции тази седмица

# 72
  • София
  • Мнения: 1 358
Иринии, Честит Твой Ден! Най-добри пожелания и за много години.   bouquet
Много страхове имаш относно раждането, но кое те най-притеснява? Аз мога да си говоря за неща които биха ти помогнали да родиш спокойно и нормално, но не знам доколко свобода имаш в тази болница.

Муцо, тези много смешни клипчета бяха, да. Ти ще си ходиш ли в София или там ще раждаш?

Ето малко неща които на мене ми бяха интересни днес:
Впечатленията на една акушерка относно раждането в Хърватско, зв … о това в България на английски
Това клипче с раждането на близнаци в къщи ме разрева-много е трогателин клипа,но май няма да гледам повече такива клипове.

Раждане на близнаци вкъщи във вода - видеото е по надолу на страницата

Прекрасно раждане във вода

Кратък клип на бебета на гърдата - мисля че тези от вас които им е първо ще им е интересно.

Пак кърмене и за правилно захапване


Димче, страхотни са тези клипове. Мерси че ме насочи. Това второто на Коледа родено ме разрева. Каква хубава история.





Това клипче с раждането в къщи на близнаците във вода ме разрева.Много е трогателен клипа,но аз май няма да гледам повече такива клипове.Изобщо не ми помагат да преодолея страховете си относно раждането Naughty

Последна редакция: пн, 28 юли 2008, 09:38 от stefina

# 73
  • Мнения: 1 629
Асе, знам мнението ти за маг ингланд, обаче можеш ли да ми кажеш какво мислиш за  точно този  модел http://www.shtarkel.com/m3.html

Оказва се че май има въможност да ни подарят едно чико, което да си ползвам за цивилизацията а за тук на "село" по разбитите пътища ми се ще по солидна количка ама и не и се дават мн пари, та се ззачудих тази дали ще ми свърше работа, дали поне е здрава???

# 74
  • Мнения: 2 123
ДУ мацки!
Пожелавам ви страхотна седмица! Днес станах към 9, което си е супер.
Датата 15.09 ме устройва за раждане напълно  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт