Актуална световна класика за деца

  • 9 779
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 093
Като споменахте за Хари Потьр, аз се замислих дали след 10-15 години все още ще се чете и дали изобщо ще се смята за класика. Спомням си че когато книгите излязоха сьм виждала големи хора да ги четат в метрото. Интересно дали тези хора ще ги купуват за децата им или порасналите вече деца, ще ги четат на техните деца. Само времето ще покаже.

greendream според мен си зависи от теб, какви книги децата ти ще изберат, независимо дали те са популярни или не. Повечето от книгите, които споменаваш са наистина много интересни и си струва да се прочетат. Както вече писах преди, аз ще взема на сина ми приказките на Беатрис Потьр и ще избягвам книги от рода на Дора, Томас и др. популярни детски тв предавания. Той много обича книги и сьм сигурна че ще прояви интерес кьм книгите, които купувам.
Сетих се още нещо, не е сьвсем по темата, но е свързано с четене. Бяха направили проучване, че децата ще четат повече, ако видят родителите им да четат и не зависи от това дали ще купуваш много книги.

# 46
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Сетих се още нещо, не е сьвсем по темата, но е свързано с четене. Бяха направили проучване, че децата ще четат повече, ако видят родителите им да четат и не зависи от това дали ще купуваш много книги.

Това напълно го вярвам. Същият книжен плъх съм, като майка ми и сестра ми също.  Мисля, че също от значение е дали родителите предлагат качествена литература на децата си или не.

# 47
  • Мнения: 11 316
Сетих се още нещо, не е сьвсем по темата, но е свързано с четене. Бяха направили проучване, че децата ще четат повече, ако видят родителите им да четат и не зависи от това дали ще купуваш много книги.

Това напълно го вярвам. Същият книжен плъх съм, като майка ми и сестра ми също.  Мисля, че също от значение е дали родителите предлагат качествена литература на децата си или не.
Мога само да потвърдя. Аз съм ужасен книжен плъх, с поне 3 книги под мишница, които се размотават в спалнята, тоалетната и на масата в хола. Забелязвам същата тенденция при щерката. А синът ми вече си прави преразкак по картинки на любими книжки на двата езика. Няма търпение да се научи да чете милия!

# 48
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ох станала съм както казва майка дърта магарица но още съм с детските книжки.В Бг бях започнала да си купувам наново всички книжки от детските ми години.Любимата ми е Роня-дъщерята на разбойника.Много обичам също български народни приказки и Хитър Петър.Харесвам и Хари Потър....аз харесвам май всички приказки и фентъзита.Чела съм и индийски народни приказки.Не бях чела Хрониките на Нарния,но имах Лъвът,Вещицата и дрешника.Предпочитах детските книжки пред учебниците.Отварях си учебника и в средата си слагах детската книжка майка и татко да си мислят че уча пък аз си четях.Обичам и руската класика за Кашчей безсмъртни Simple Smile.Интересно дали в Бг все още дават летни планове на децата с книжки за прочитане?Аз имам в формат за компютара много детски книжки но не е същото като да вземеш хартиената в ръце.Все пак ако някой иска електронния формат да даде е-майл и ще ги пратя.Имам Емил от Льоняберя,Жив ли е още Емил,Новите пакости на Емил.Карлсон,Мечо Пух,Тримата мускетари Simple Smile ,Пипи дългото чорапче.  bouquet

# 49
  • Мнения: 7 605
За актуална класика не мога да кажа ниЩо, поне не zа посо4ената въzрастова група  Wink , но да ви кажа аz какво 4етох като дете в 4ужбина  Wink
По4ти вси4ки иzброени книги/автори ги 4етох и аz, Ерих Кестнер, Линдгрен, Михаел Енде,.... Но по мое време беШе много популарна Enid Blyton .....4ела съм поне 30 нейни книги  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт