Да посрещнем "БУРГАС и морето" с приятели, танци, амарето - 61

  • 15 702
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Момичета нека който пуска следващата тема да сложи на първия пост и сайта на Община Бургас. Отдавна не се бях ровила но са го направили доста по- приличен от предния http://www.burgas.bg/

 И още нещо- Ако има желаещи да се включим в освежаването на Морската градина

Новата кампания на Община Бургас, носеща мотото „Да обновим Морската градина”, предизвика силен интерес от страна на граждани и фирми.

Само седмица след като бе обявена инициативата за подмяна на старите пейки и кошчета с нови в най-големия и най-посещаван бургаски парк, телефоните на общинската администрация „загряха” от обаждания на фирми, които искат да участват в кампанията. До момента желание да се включат са проявили над 10 търговски дружества. Изключение не правят и позвънявания от граждани.

Идеята на Общината е пейките и кошчетата на територията на парка да бъдат стегнати и пребоядисани, а тези, които не са подменяни с години и са в окаяно състояние, да бъдат заменени с нови. Така Морската градина на Бургас ще се превърне в още по-добро място за романтични срещи и разходки на граждани и туристи.

Видът на пейките и техните цветове ще бъдат определени от експерти от Община Бургас и съобразени със стилистиката на парка. За целта Морската градина ще бъде символично обособена на три зони – зона А, от началото на парка до паметника на „А.С.Пушкин”; зона Б, включваща територията от паметника „Пушкин” до Пантеона и зона В от Пантеона до края на градината – паркинга на ул. „Поморийска”.

Всички фирми, които желаят да се включат в кампанията, могат да се свържат с общинските специалисти от отдел „Озеленяване” на телефони: 907 279 или 84 18 78. В замяна на това търговските дружествата ще могат да поставят на видно място върху градинските асортименти логото и името на своята компания.
[/b]

 Каширано от тук

 Ако има желаещи да се организираме и да се обадим на посочените телефони. Със сигурност ще имат нужда от помощ и още хора...
 

# 46
  • Мнения: 2 577
iveto_ , какво стана - оправи ли се?

Айде сега да споделя. Вчера ми се врътна една идея, тъй докато си седях
Търся си съмишленици....

Дайте да направим едно форумско посещение на съседна Турция

Видях тук една еднодневна екскурзийка до Одрин и Лозенград
ПРОГРАМА:
06.00ч. - отпътуване от Бургас, ул. Булаир - срещу химическото чистене. Около 07.30ч. преминаване на българо-турската граница на ГКПП Малко Търново / Дерекьой. Отпътуване за Одрин.
11.00ч. - пристигане в Одрин - втората Османска столица след Бурса и преди Константинопол (Истанбул), града на пехливаните (мазните борби) и плодовите сапуни. Обзорен тур, включващ Мемориала на Балканската война, българската църква "Свети Георги" и втората по големина джамия в Турция "Селимие". Джамията "Селимие" се слави с красивите си мраморни резби, керамични мозайки и най-високите минарета в страната - 70,9 м. Свободно време за разходки из улиците на града и покупки от чаршиите и безистена около джамиите "Селимие" и "Ески".
15.30ч. - отпътуване за Лозенград/Къркларели и пристигане около 16.30ч. Посещение на хипермаркет "Кипа".
18.00ч. - свободно време в центъра на Лозенград за разходка и покупка на турски сладкиши и деликатеси.
19.30ч. - отпътуване за България. Пристигане в Бургас около 22.50 ч.

ЦЕНА: 25 лв.

Цената включва: транспорт с комфортен автобус (климатик, видео, мини-бар) по маршрута, безплатни топли напитки в автобуса,екскурзоводско обслужване, застраховка "медицински разходи при пътуване в чужбина" с лимит 2000 евро
Цената НЕ включва: - входните такси за музеи и туристически забалежителности


Татковците ще се справят за един ден с децата си, а ние да се размърдаме малко  Laughing

Организатор е  http://evelinr.com/

Говорих и по телефона  Peace
Имат 2 дати сега в сайта за 9 и 23 Август, но аз звъннах и казаха, че и септември ще има 2 съботи, най-вероятно 13 и 27. Аз предлагам Септември, тъй като:
1. ще е по-хладно
2. да имаме време да си оправяме паспортите /че моя е изтекъл/, а сигурно има и други като мен
И за отстъпка си направих устата, защото викам групово посещение, т.н....но на този етап нищо конкретно

... пък по-нататък може и дву- тридневна да си направим , или цяла почивка по женски  Laughing

# 47
  • Мнения: 2 577
Мегита, явно по сайта се работи още. Ще следя и ще го сложа в първия пост 

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 130
iveto - никакво кафе! Наи добрият вариант е да се наспиш, или 1-2 чаши доматен сок със сол или фреш от цитрусови смес (портокал, лимон и грейпфрут) или билков чай със vit.C (поне 3-таблетки), мойе и кисело мляко ама да е "българско" - да намериш такова в магазина е мисия невъзможна! Успех! Laughing

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Момичета,търся съвет.Трябва да си направя изследвания за вагинални гъбички,моята гинеколожка винаги изписва едно и също и съм решила да я сменям.Имате ли наблюдения кой доктор в града е добър в тази област?Влизах в темите за гинеколозите в Бургас,но те са с насоченост за проследяване на бременост и не ми вършат работа.Помогнете ми,моля!

# 50
  • Мнения: 1 280
iveto_ , какво стана - оправи ли се?

 

     Охххх зле ми е, май няма да се оправя докато не се прибера и наспя  Tired Такава простотия само не бях правила  ooooh! Благодаря на всички за съветите пробвах с фреш и няколко айряна  Laughing 
 
       Ками идеята ти е страхотна, аз съм навита, но и аз имам проблем с паспорта  Mr. Green 
       
       Belle Fleur по тези въпроси съм доволна от Ковачева  Peace

# 51
  • България
  • Мнения: 3 621
iveto Имаше едни хапченца Алка -залцер  Peace Но аз се лекувам с бира по принцип  Wink
Ками и на мен ми харесва идеята  Peace
По въпроса с гъбичките наистина ако сте доволни от някой лекар споделете , че ми писна да ги лекувам и да се появяват отново и отново  #Cussing out

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
И на мен ми е болна тази тема от години,няма оправия!

# 53
  • Мнения: 1 280
Belle Fleur освободи малко място на лични да ти пратя ЛС. С главоболие съм най-услужлива Laughing

# 54
  • България
  • Мнения: 3 621
Иве, коп-ни го и на мен  Praynig

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Готова съм изчистих си пощенската кутия,пращай!

# 56
  • у нас
  • Мнения: 5 715


Дайте да направим едно форумско посещение на съседна Турция

Видях тук една еднодневна екскурзийка до Одрин и Лозенград
ПРОГРАМА:
06.00ч. - отпътуване от Бургас, ул. Булаир - срещу химическото чистене. Около 07.30ч. преминаване на българо-турската граница на ГКПП Малко Търново / Дерекьой. Отпътуване за Одрин.
11.00ч. - пристигане в Одрин - втората Османска столица след Бурса и преди Константинопол (Истанбул), града на пехливаните (мазните борби) и плодовите сапуни. Обзорен тур, включващ Мемориала на Балканската война, българската църква "Свети Георги" и втората по големина джамия в Турция "Селимие". Джамията "Селимие" се слави с красивите си мраморни резби, керамични мозайки и най-високите минарета в страната - 70,9 м. Свободно време за разходки из улиците на града и покупки от чаршиите и безистена около джамиите "Селимие" и "Ески".
15.30ч. - отпътуване за Лозенград/Къркларели и пристигане около 16.30ч. Посещение на хипермаркет "Кипа".
18.00ч. - свободно време в центъра на Лозенград за разходка и покупка на турски сладкиши и деликатеси.
19.30ч. - отпътуване за България. Пристигане в Бургас около 22.50 ч.

ЦЕНА: 25 лв.

Цената включва: транспорт с комфортен автобус (климатик, видео, мини-бар) по маршрута, безплатни топли напитки в автобуса,екскурзоводско обслужване, застраховка "медицински разходи при пътуване в чужбина" с лимит 2000 евро
Цената НЕ включва: - входните такси за музеи и туристически забалежителности


Татковците ще се справят за един ден с децата си, а ние да се размърдаме малко  Laughing


Мда, ходила съм там, нали съм тракийско чадо  Heart Eyes Все е едно, че си в България, ами то едно време е било наше, де. Но тази екскурзийка ми прилича на тези, дето се ходи да се пазари в МОЛ-а в Лозенград. Отдавна се тъкмя за такава шопинг терапия, ама ще почакам малко, че няма начин да отидем с бебка  Hug

# 57
  • Мнения: 1 813
Опаааа,за Турция съм  ЗА, само трябва да си подновя паспорта,че и моят е изтекъл.

# 58
  • UK
  • Мнения: 1 351
ако е за 9-ти аз съм за но после заминаваме за Франция и няма да мога

# 59
  • Мнения: 995
Момичета, аз съм ходила в Лозенград и мисля, че от там може да си купите само битова химия- прах за пране и омекотители. Техните прахове не са по Евро стандарта 1кг=1,5кг, но пак са в пъти по евтини! Ако има кой да носи  Laughing
Синара, "Кипа"та въобще не е МОЛ, а голям магазин от рода на Била. Ако се надявате да си купите дрехи, забравете, в Бургас има по-хубави магазини. Така, че шопинга едва ли ще има ефект на терапия Mr. Green. Дрехи от Чорлу- там са фабриките, имат и магазини Peace
Това все пак са моите впечатления, ходенето си заслужава, за да се разходи човек и да пие едно кафе у комшиите Peace

Общи условия

Активация на акаунт