За жените изобщо

  • 3 064
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 478
Проблема между жените е насаден с годините на свръх патриархалното ни общество.
Баба ми все се опитваше да се налага на майка ми.Било е война,когато не са ме кръстили на никой от свекърите.И резултата какъв е-те никога не се понасяха.
На моята свекърва ясно съм и показала,че всеки си командва у тях.Но въпреки това на нея и е заложено,че свекървата трябва навсякъде да си навира носа.Преди години при подготовката на сватбата на другия и син,тя казва:"Аз съм мъжката страна и мога да се наложа".Ами на това какво му казвате.Това е манталитет.И за този манталитет няма добра снаха.

Ама КакСийка е права за това,че когато младото семейство иска да спести от финанси и безплатна детгледачка,живеейки у новите "мама и тате",ами..... ще търпи приумиците на свекървата.

# 31
  • Мнения: 106
14 години живяхме при свекърва ми.Един път сме се карали и мога да кажа,че само си разменихме няколко реплики.Това беше кавгата ни.Винаги е помагала.И сега,макар,че е болнава пак не отказва помощ.Тя ми отгледа деца.Тя готвеше,переше,чистеше.Тя е прекрасен човек.Само хубави неща научих от нея.Аз също някога ще ставам свекърва и ще се старая да бъда като нея.Понякога не ми харесваха някои неща,а сигурно и на нея не са харесвали неща които аз правя,но никога не сме си го казвали.Човек трябва да знае кога и как да каже нещо.

# 32
  • Мнения: X
Аз по принцип не съм лош човек, поне така си мисля, но пък понякога съм доста тежка и нещо като ме дразни, направо си го казвам. Точно по тази причина моята свекърва ми е казала, че като майка и домакиня съм перфектна, но като човек имам още за дялане. Е, аз естествено не съм съгласна, пък и то кой ли си няма кусури. В семейството компромисите са градивна единица, но трябва да са взаимни. Не смятам, че проблемите между свекърва и снаха идват от женската им принадлежност- по-скоро съм съгласна с мнението, че всичко е въпрос на патриархални схващания от векове насам, че по-възрастният трябва да командва парада, а сега младите се чувстваме наистина доста самостоятелни, начетени, образовани, всезнаещи и съвети току-така не искаме. А те пък, милите, все си ги дават и ако не ги поискаме, се сърдят. Ми това е положението.
Майка ми е страхотна свекърва - никога не си позволява намеса, винаги защитава женската позиция на снаха си, за метка на това баща ми често не успява да си премълчи. Едва ли причината е, че женското в него надделява  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 740
А за мен е до човека.
Не сме живели със свеки, но всеки ден сме заедно на работа. Невероятен човек е. И като професионалист, и като човек, и като баба. Свекърът е същия.
Виж докато с моите родители...много си ги обичам и уважавам, но... доста често любовта ни е право пропорционална на разстоянието.
А мъжо пък обратно с моите родители се разбират по-добре отколкото със собствените си.

# 34
  • Мнения: 203
И аз си мисля че жените сме си виновни  smile3521....едната е майка и иска всичко да знае за сина..а другата му е жена и не иска никой да им се меси в семейството...а това колкото по надалеч толкова по-добре не действа всеки път...ние от софия дойдохме във варна и жената си купи комп. пусна си нет и сега всеки ден иска да си говорим по скайпа  smile3516...че ние няма какво да си кажем...как си? а бебто как е? а жожо как е? като се прибере от работа и  той да се обади да се чуя и с него... newsm45ужас някой път се чуваме за две мин. и после с милия се караме зарди нея (майка му) а мойта майка не смее да се обади да не ни притеснява ...с нея пък се чуваме веднъж месечно....ама тя е спокойна щом не се обаждаме всичко е наред...а не като свекървата ако днес не се чуем веднага е решила че е станало нещо лошо и започва да звъни на пожар smile3514. В цялата ситуация мисля че на мъжете им е най-зле smile3518....милия моя много го съжелявам някой път защото и той и се ядосва  и като и каже нещо тя се прави че не го е чула и пак по старо му Weary.
Няма оправия  smile3511

# 35
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Отдавна се убедих ,че е от възраста . Минат ли 50г  просто изчимиряват. Всичко което мислим и правим е според възрастта , както сега си се чудя на акъла когато бях на 16г , така като стана на 50г ще си се чудя на сегашния Laughing

Според мен проблемът е наистина "женски", и той се корени в кухнята - две жени в една кухня много рядко успяват да нямат разногласия, независимо в каква роднинска връзка са. И колкото повече "домакински" опит имат - по-зле става

Просто няма как по - добре да си изразя мнението. Напълно съм съгласна с marin4e и tedi-37

# 36
  • Мнения: 2 803
Не смятам, че проблемите между свекърва и снаха идват от женската им принадлежност- по-скоро съм съгласна с мнението, че всичко е въпрос на патриархални схващания от векове насам, че по-възрастният трябва да командва парада, а сега младите се чувстваме наистина доста самостоятелни, начетени, образовани, всезнаещи и съвети току-така не искаме. А те пък, милите, все си ги дават и ако не ги поискаме, се сърдят. Ми това е положението.


 PeaceЕто това е ключа към палатката. Свекървата винаги се налага. Гледа да покаже колко е властна над сина си и той колко много държи на нея и родата.

# 37
  • Мнения: 25 651

 PeaceЕто това е ключа към палатката. Свекървата винаги се налага. Гледа да покаже колко е властна над сина си и той колко много държи на нея и родата.

Амиии...  Laughing
Моите наблюдения говорят друго - в половината случаи свекървите са усойници, в другата половина - снахите са пепелянки.  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 803

 PeaceЕто това е ключа към палатката. Свекървата винаги се налага. Гледа да покаже колко е властна над сина си и той колко много държи на нея и родата.

Амиии...  Laughing
Моите наблюдения говорят друго - в половината случаи свекървите са усойници, в другата половина - снахите са пепелянки.  Mr. Green

Всеки говори от своя опит!

# 39
  • Мнения: 2 448

Моите наблюдения говорят друго - в половината случаи свекървите са усойници, в другата половина - снахите са пепелянки.  Mr. Green

Подсети ме за един супер бисер, който брат ми като малък беше изръсил и падна голям смях.
Пита "бабо, ако се срещнат две пепелянки и се ухапят, коя ще умре?" 
Joy

# 40
Една млада жена като била снаха решила да си записва всичко, което не харесва в свекърва си за да не повтаря грешките и.
Минали години, станала свекърва и извадила списъка:
1. Да не се меся в отношенията на младите!
"Как да не се намеся, като се карат така лошо"-отпада от списъка
2. Да не поучавам снахата как да върши домакинската работа!
"Тя е млада и неопитна. Все някой трябва да я научи."- и това отпаднало.
И така, докато не задраскала целия списък.

# 41
  • Мнения: 226
Една млада жена като била снаха решила да си записва всичко, което не харесва в свекърва си за да не повтаря грешките и.
Минали години, станала свекърва и извадила списъка:
1. Да не се меся в отношенията на младите!
"Как да не се намеся, като се карат така лошо"-отпада от списъка
2. Да не поучавам снахата как да върши домакинската работа!
"Тя е млада и неопитна. Все някой трябва да я научи."- и това отпаднало.
И така, докато не задраскала целия списък.
Да, всеки си гледа от неговата страна и не се съобразява понякога с другия

# 42
Абе почти всичко, което прочетох до тук си е супер вярно.
Жените сме си странни птици по природа.
Обаче си има и мъже, които така си мърморят, че мога да надминат и най-опаката снаха и най-проклетата свекърва.

Пример: Скоро съпругът на една моя далечна позната ми се оплака от следното - не ги било срам тъст му и тъщата, да им построят къща, обаче да им дадат само апартамент от 100 кв.м. в който да живеят. Останалото си го давали под наем и те /тъста и тъщата/ си взимали парите. И на всичкото отгоре им заявили, че докато са живи, нищо на никого нямало да приписват. Тц, тц, тц ...
Колко са лоши  само - един нищо и никакъв апартамент от 100 кв. м. и то на морето. Ужас !

А той - забравил явно, че идва от дивата Индия и че ако не бяха тези лоши тъст и тъща, които му изгледаха децата, построиха му къщата и му подадоха ръка за работа - плюе ли плюе.

Е, аз на това му викам ПРОСТОТИЯ до ШИЯ.

Общи условия

Активация на акаунт