Кръщенето

  • 11 042
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • България
  • Мнения: 181
И аз това за пръв път го чевам на кръщене де се подарява подарък и на кръстника.... newsm78
Не съм подарявала нищо на кръстинцата на детето, нито на моя кръстник (нашата кума стна кръстница на сина ми, а кимът - на мен). На подписването на гражданския брак наистина им направихме подарък - зо ккойто обичай пак разбрах в последния момент - свекърва ми ме направи на две стотинки - как така бе подарък за кумовете. Тогава им подърхиме- сервиз за хранене (мнжгж кросшв ш цвитин), декоративна ваза и друго не си спомням. Ама акот трябва подарък - ще се реванширам със закъснение, при друг повод....

# 31
  • Мнения: 177
Ние подарихме осветена икона.
Peace

# 32
  • Мнения: 3 550
Не е задължително да подарявате нещо. Ако все пак настоявате, нека е нещо тематично - икона или книга с богословско съдържание.

# 33
  • Мнения: 23
На мен когато бях кръстница ми подариха едно по луксозно издание на Библията и малка осветена икона Blush

# 34
  • Мнения: 3 929
Извинявам се че не е много по темата, но да ви питам вие чували ли сте, че трябва майката и бащата на детето задължително да са кръстени, за да го кръстат и него?
Не, мисля, че това не е така. Знам, че кръстникът или кръстницата трябва да са кръстени, за да кръщават, но не е задължително за родителите.

# 35
  • Мнения: 9 973
Извинявам се че не е много по темата, но да ви питам вие чували ли сте, че трябва майката и бащата на детето задължително да са кръстени, за да го кръстат и него? Аз в събота бях кръсница и в мнастира където беше кръщането не са ни казвали такова нещо - само, но една приятелка скоро ще кръщава детето си и в друг манастир са им казали че искат кръщелно на майката, на бащата и на кръстника. Това малко ми прилича на изнидване - ако някой от родителите не е кръстен (както е в техния случай) да му вземат и на него паричките за кръщавка.

А по темата - на нас ни искаха да носим питка, мед, вино, кърпа, сапун, здравец и чорапи тъй като кръщелницата ми е на 21 години,а аз и подарих едно кръстче и една блузка. Но от манастира предварително ни бяха казали какво е необходимо за кръщавката.
питахме-не е нужно да са кръстени
кръсника да е кръстен

# 36
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ако вече сте си запазили ден и час в църквата от там би трябвало да ви кажат. Аз съм се интересувала на няколко места и всяка църква иска различни неща, по-добре да си питаш в църквата, за да не се окаже в последния момент, че ви липсва нещо. Весел празник Simple Smile
Точно!  Peace
Весел празник и от мен!  Hug

# 37
  • Мнения: 259
На нас ни искаха 2 кърпи (1-та за попа), за детето може и халатче, 2 сапуна (1-вия за попа), 1 бут. олио, акта на раждане на детето, кръщелното на кръстника, комплект дрешки за детето, пита (може и без мед, защото като се топяли залъците, падали много трохи-таки ни обясни една баба от църквата), почерпка (бонбони, може и сладки). Купуват се свещи. Вино и здравец не са ни искали. И си носете празна малка бутилка от мин.вода - в нея ни наляха светена вода от купела (или както се казва).

# 38
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Извинявам се че не е много по темата, но да ви питам вие чували ли сте, че трябва майката и бащата на детето задължително да са кръстени, за да го кръстат и него?
Аз не знам такова нещо.Не са ни искали нито кръщелните на мен и мъжа ми, нито даже акт за граждански брак, за църковен да не говоря.А в кръщелното на детето ни пише имената, като пред моето пише '...и законната му съпруга...."...Не, че не съм му, но никой нищо не е искал от нас.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 296
Извинявам се че не е много по темата, но да ви питам вие чували ли сте, че трябва майката и бащата на детето задължително да са кръстени, за да го кръстат и него?
Не е задължително родителите да са кръстени, а кръстника на детето. Peace

А за носенето в черквата,навсякъде е различно.Ние носихме кърпа и сапун за отеца.Здравец,питка и сладки,бутилка червено вино. Peace

# 40
  • Мнения: 91
Ако вече сте си запазили ден и час в църквата от там би трябвало да ви кажат. Аз съм се интересувала на няколко места и всяка църква иска различни неща, по-добре да си питаш в църквата, за да не се окаже в последния момент, че ви липсва нещо. Весел празник Simple Smile
абсолютно съм съгласна и при нас така

Общи условия

Активация на акаунт