Заплаща ли се прегледа на дете,разболяло се в друг град?

  • 4 879
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Не се плаща, ако носиш здравната книжка на детето. Чрез нейният номер лекарят, който преглежда детето ще може да си вземе пари от НЗОК.
Здравните книжки на родителите не трябва да се носят.

Със или без здравна книжка не би трябвало да се плаща.Винаги могат да проверят дали си здравноосигурен по ЕГН-то.Това е безумие да се вземат пари за преглед на дете.

Парадоксът е, че здравеопазването на децата до 18 г. е безплатно.
Така че, на никой не му трябва ЕГН-то на едномесечно бебе, за да го прегледа.

# 16
  • Мнения: 14 133
Доколкото ми е извество не се плаща, ако го прегледа GP или педиатър, който работи като общопрактикуващ лекар. Ако си отидеш направо при специалиста без направление, те таксуват като частен пациент. 

# 17
  • Мнения: 1 174
Не се плаща, ако носиш здравната книжка на детето. Чрез нейният номер лекарят, който преглежда детето ще може да си вземе пари от НЗОК.
Здравните книжки на родителите не трябва да се носят.

Със или без здравна книжка не би трябвало да се плаща.Винаги могат да проверят дали си здравноосигурен по ЕГН-то.Това е безумие да се вземат пари за преглед на дете.

Парадоксът е, че здравеопазването на децата до 18 г. е безплатно.
Така че, на никой не му трябва ЕГН-то на едномесечно бебе, за да го прегледа.
Ами именно и аз това бях писала по-горе,уж до 18 год. е безплатно,е да,ама не #2gunfire

# 18
  • Мнения: 1 428
Не би трябвало да се плаща.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се заплаща ако отидеш в спешния център-на часто се плаща

# 20
  • Мнения: 71
Повод за темата ми стана това,че сестра ми са на гости в Сливен,детето е на 1 годинка, наложило се е да я заведат на лекар, че е имала Т и хрема.Завели са я на педиатър в ДКЦ,за прегледа им е взела 15 лв. #Cussing out
Абсолютно аналогичен случай стана с голямата ми дъщеря,но с разликата че това беше преди 3,5г. и не ни взеха никакви пари-само ми поискаха здравноосигурителната книжка.Ако не я носих щяха да ме накарат да платя като за частен прием.За това винаги като тръгваме за някъде проверявам да не съм забравила книжките на всички ни.

# 21
  • Мнения: 1 586
Не би трябвало да се плаща, на нас ни се случи но беше късно вечерта и извикахме бърза помощ, бяхме в друг град, не сме плащали и книжка не сме показвали, и тук във Варна сме го водили няколко пъти в спешното но никога не сме плащали!

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ние с дъщеря ми често пътуваме,при баба й ,тя живее в друг град,
случвало ми се е да я водя там на лекар и не съм заплащала нищо,
но вземи със себе си здравния картон и здравната книжка на детето. Peace

# 23
  • Мнения: 770
В бърза помощ не се плаща, но когато е на частно - да. И при положение, че нямаш направление от личния лекар, то нямаш друг избор освен да си платиш...

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
В бърза помощ не се плаща, но когато е на частно - да. И при положение, че нямаш направление от личния лекар, то нямаш друг избор освен да си платиш...

глупости,става дума за дете......
не говорим за частните кабинети.

# 25
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Платих си 20лв. за прегледа на дъщеря ми в с.Лозенец.Докторът е общопрактикуващ лекар на местните, но за чуждите това бе частен кабинет Tired

# 26
  • България
  • Мнения: 181
Не прочетох всичко, защото бързам да споделя - миналия месец бяхме на гости на свекитата в София и Коко вдигна Т и имаше разтройство - отидохме в поликлиниката, беше неделя при дежурния педиатър - незнам номера на поликлиниката, но е в Сухата река - та там си ми взеха 10 - те лева, и ми обясниха, че ако дете се носи за преглед при друг доктор, различен от JP-то, без направление - 10 лв. - не, че ще спора, когато става въпрос за детето.
Като се върнахме - нашето педи ми обясни - че когато представям синята здравна книжка на дето - не трябва да ми вземат пари.
Е, да ама не....те хората си искат, а пък ако им дадеш, здраве да е ....

Общи условия

Активация на акаунт