частните занимални - притеснения

  • 11 492
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 263
А 8 лв. на час не е ли много  Thinking

Приемам че на ден ще има минимум 3 часа занимания с детето - това прави 24 лв на ден. За 22 учебни дни прави 526 лв ooooh!. И освен това това е времето от 13 да речем до 16, а после? Детето само ли остава и ако вие се прибирате от работа в 18 дали ще се чувствате спокойни да седи 2-3 часа без контрол детето.
Аз също много го смятах този вариант, но засега не ми излизат сметките...
Сега се замислям, че наистина имат нужда от компания децата, но от двете злини трябва да се избира по-малката.  Sad

# 31
  • Мнения: 2 401
Ами пак тук четох, че дават по 10 лв./час.  Става дума за подготовка, не за гледане, идване 2-3 пъти седмично по 2ч. примерно, излиза колкото е занималнята почти. Но и аз си мисля, че ще му е досадно, дори току-що каза, че не иска никой да идва в къщи.

Лени, при теб ще излезе доста по-скъпо, наистина. При мен няма  проблем с гледането, само искам някой да му помага с уроците, защото аз не ставам.
Пак искам да обърна внимание на родителите,  внимавайте, говорете много с децата, разпитвайте. Пак ми настръхва косъма като си помисля, че аз от три сериозни опита, попадам на 2 "нередовни"..   

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 13:47 от минзухар

# 32
  • Мнения: 1 006
SAKRI - не е вярно, че нямат друг такъв случай. Другия случай бяхме ние...

Пределно ми е ясно...Че съм луда калинка - луда съм, ама чак пък за малумна да ме вземат... ooooh! Точно така им се изсмях -  hahaha.

Тъпото в случая е, че са си направили пакет занималня + език и няма мърдане. Аз обяснявам, че не ме устройва пакета и си затръгвах от офиса им, а те ми извадиха и учебниците по английски и ми заобясняваха системата, по която се учи, при положение, че аз категорично заявих, че не ме вълнува. Засилиха ме и с въпроса - откъде съм сигурна, че те не са по-добри от Британика ooooh!. И аз пак - отдавна съм взела най-доброто решение за мен лично за езиковото обучение на децата ми, сега имам нужда само от занималня за домашните. И така дълго време...

Нещо се издразних от тази занималня, което си е мой проблем, разбира се.

# 33
  • Мнения: 1 006

...Освен това намерих учителка, която да идва вкъщи за 8 лв. на час. Това в случай, че в занималнята не му хареса.  Макар, че се зачудвам дали варианта с учителката не е по-добър. Вие как мислите?

Щом питаш - да кажа. Crazy И аз доста мислих варианти. Татко ми да се занимава с дъщеря ми, защото е свободен, суперподходящ  Heart Eyes и максимално полезен за целта. Но тя му е хванала цаката, защото тя май му е слабост от всичките му внуци и ще му се качи на главата и нищо няма да свършат. Отпада.

Имах и друго решение - учителка, приятелка на майка ми да идва всеки ден вкъщи, на която при всички положения естествено ще трябва да плащам, в реда на нещата е. Накрая за себе си стигнах до извода, че най-естествения и най-добрия вариант е да си ходи на занималня -  колектив = учащи деца = себеподобна среда = джунгла  Joy. Там й е мястото отдавна де...

# 34
  • Мнения: 7 263
SAKRI - в случая гадното е, че тези т.нар "пакети от услуги" не са в наша полза, а по-скоро са в наша вреда. Защо си мисля, че когато аз съм клиента, аз би трябвало да определям нуждите си?!
В занималнята, в която ходеше големия ми син /частна/ имаше също така включено обучение по език, но като им обясних, че детето няма да я посещава и нямаше никакъв проблем. В края на краищата таксата там включваше обучението така или иначе, аз като не го искам проблема си е мой, но никой не ме е товарил с още 300Е на година, за нещо което не ми е нужно. Тази занималня обаче взима дечица само от 81-во и 144-то /нямат предвиден транспорт/ и затова няма как да запиша и малкия там за жалост.
SAKRI  - понеже сме писали едновременно се допълвам, тази учителка /приятелката на майка ти/ търси ли такъв ангажимент - ако да драсни ми на ЛС, за да ти оставя свои координати и да видим дали не можем да сме си взаимно полезни. Аз по ред причини не искам за сега моя да попада в Джунга / най-малкото защото току що излязохме от една, не без отражения  Sad/
Иначе и моят баща е върховната оферта, но просто все още работи...

Минзухар - ако случая ти е такъв изобщо не го мисли, така ще имаш двойна полза - детето ще може да си почива и да се занимава пълноценно и с учене. Лошото е, че аз не мога да организирам такава екстра  Sad

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 14:57 от Lennyh

# 35
ne moga da razbera tova va6e pritesnenie.Kogato razgovarqte s prepodavatelq kakvi sa vi nabludeniqta.Kakvi tolkova iziskvaniq trqbva da ima... Ne sme sigurni 4e v darjavnite zanimalni nqma takiva u4iteli.Az i maika mi imame 4astna zanimalnq tq e zavar6ila na4alna i u4ili6tna pedagogika do sega nqma roditeli koito sa do6li da proverqt i ne sa se obadili.Za6toto e mn vajno kakav 4ovek 6te izleze pred teb ako zapo4ne nqkoi u4itel samo da ti hvali deteto bez da ti kaje nito edna zabelejka povqrvaite ima ne6to.Ako nqkoi ima vaprosi .........

# 36
 Здравейте!Сега прочетох форума и притесненията за частните занимални. Ако някой все още не си е записал детето може да провери в http://new.chiron-med.com/ - там съм сигурна,че се работи на модули и може да не се ползва модул ЧУЖД ЕЗИК,а таксата за деня и 5.80.Успешна и спорна учебна година!

# 37
  • България, София
  • Мнения: 638
[http://www.md-2001.com/.  Месечната такса е 150 лв. за първокласници за учебната 2008/2009г.

Информация от днес: 1700 за учебната година за занималня - половин ден - третокласник!
Отделно 45-50 лв/месец за транспорт, т.е. около 400 лв./годината
И всичко това, ако се събере група за без език, защото те са езикова занималня и ученето на езика ще ми го предложат с отстъпка, т.е. още 503 лв./уч.година.
За 2,5 бона годишно, сигурно мога да го запиша в частно у-ще...не, че това търся...

Аз лично съм леко възмутена, за вас незнам...

# 38
  • Мнения: 1 073
До нас - Военна академия има две занимални едната е някаква нова в апартамент на Гогол и цената за половин ден е 250 евро на месец, без да влиза обяд, и без да взимат детето ти от училище. Другата е Ян Бибиян на Орлов мост и там цената е 15лв. за половин ден, което прави около 330лв. Не ви ли се струва голяма разликата?

# 39
  • Мнения: 2 401
E все някаква екстра трябва да предлагат, не са читави тия цени.  В третата поред занималня, в която ходи моя човек плащам 250 лв. В нея влиза и таксата за допълнително чуждоезиково обучение.

# 40
  • Мнения: 80
Ние също бяхме в "Медиа" това лято, но може би защото беше през лятото не са ми предлагали език. Като цяло съм що-годе доволна от тях.

Сега е в друга занималня близо до 112то у-ще.  Там ми казаха, че може да не го записвам на английски език. Ако реша, ще ползваме отстъпка и вместо 100лв/месец ще плащаме 60лв. Като гледам какво сте писали за "Медиа", пак съм имала късмет с местенето донякъде.

# 41
  • България, София
  • Мнения: 638
занималня близо до 112то у-ще.  

Интересувам се от тази занималня, моля за малко повече информация.

# 42
  • Мнения: 80
vimares, писах ти на лични. Дано да съм била полезна.

# 43
Здравейте,
детето ми е в Ян Бибиян записах го там преди да започне първи клас, за да свикне и той остана много доволен.Цената е 15 лева на ден с обяда.Хубавото на занималнята е че освен задължителното учене детето има и своя среда и си играят, като научат всичко сериозно, защото ако е в къщи с една пенсионерка не ми се мисли що филми ще се изгледат и с компютъра ще се играе......

# 44
[quote author=SANDRA 87 link=topic=317969.msg8575864#msg8575864 date=12211153Kogato razgovarqte s prepodavateli kakvi sa vi nabludeniqta.Kakvi tolkova iziskvaniq trqbva da ima... Ne sme sigurni 4e v darjavnite zanimalni nqma takiva u4iteli.Az i maika mi imame 4astna zanimalnq tq e zavar6ila na4alna i u4ili6tna pedagogika do sega nqma roditeli koito sa do6li da proverqt i ne sa se obadili.Za6toto e mn vajno kakav 4ovek 6te izleze pred teb ako zapo4ne nqkoi u4itel samo da ti hvali deteto bez da ti kaje nito edna zabelejka povqrvaite ima ne6to.Ako nqkoi ima vaprosi .........
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт