Езикът на знаците за бебета.

  • 6 032
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • България
  • Мнения: 457
...че децата, които са научени да общуват по този начин не изпитват потребност да говорят и проговарят месеци по-късно от връстниците си. Това ги ограничава от възможности за нормална комуникация с хора, които не са членове на семейството или не са обучени на жестомимичен език.
И аз мисля, че се получава така newsm78

И аз съм на това мнение.Не бих учила детето на жестове при положение че може да се научи на думички.(мое мнение)

# 46
  • Мнения: 216
...че децата, които са научени да общуват по този начин не изпитват потребност да говорят и проговарят месеци по-късно от връстниците си. Това ги ограничава от възможности за нормална комуникация с хора, които не са членове на семейството или не са обучени на жестомимичен език.
И аз мисля, че се получава така newsm78

И аз съм на това мнение.Не бих учила детето на жестове при положение че може да се научи на думички.(мое мнение)

като научиш 5-6 месечно да ти каже че иска да яде, или ходи по нужда- кжи как че да го направим и ние.

# 47
  • Мнения: 3 743
А наистина ли може да се научи бебето да показва, че го боли и къде? На мен това би ми било интересно newsm78

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 529
Аз, да ви кажа не разбрах, за деца на каква възраст става въпрос newsm78. meggyv, която лятото пусна темичката - беше с 10 мес.бебе. Тука пък ggg_22 сподели, че 20-дневното и бебе използва някои от знаците. На клипчето от първа страница пък ставаше въпрос за 13-мес.дете. На мен ми се струва, че на тази възраст - няма смисъл от знаци, по-добре с думи направо.
Та въпроса ми е към milf по-скоро, която научи детето си на езика на знаците, кога е започнала обучението?

# 49
  • Мнения: 216
тук се препоръчва от три месечно.

# 50
  • Мнения: 18
Аз съм чела дота по въпроса и определено има смисъл, доказано е чрез доста изследвания и това е по-важно от това кой какво мисли. Определено намалява фрустрацията и развива езиковите познания. Може да се започне по всяко време, най добре между 7-9 месеца като първите резултати могат да се очакват към 10 месеца. Аз съм научила сина ми на 3-4 знака,определено ме разбира какво му показвам, но все още не ги е правил

# 51
  • Мнения: 1 900
И на мен ми е интересно.

# 52
  • Мнения: 83
Много полезна и интересна тема,записвам се да я следя  Laughing

# 53
  • Мнения: 285
И на мен ще ми бъде интересно да науча нещо ново. Разказвайте докъде сте стигнали с подвизите.

# 54
  • Мнения: 18
Здравейте ето тук има показани някои от знаците и жестовете, в табличките.
http://www.babies-and-sign-language.com/glossary-photos.html

# 55
  • Мнения: 1 725
За проговарянето мисля че е желение да изразиш себе си във външната среда, а не да получиш задоволяване на нужди от нея, така че не би трябвало жестомимическия език да пречи.
Peace Напълно съгласна!
Нямам личен опит, моето дете е малко все още, а доколкото зная половината деца проговарят след 1.5-2 години, освен някоя и друга думичка преди това. Това, че някои правят странна логическа връзка между тези жестове и късното проговаряне е толкова глупаво, колкото да се смята, че децата, които умеят да лазят, ще проходят по-късно, понеже им е по-лесно да си лазят.  Joy А нима забравихте неимоверно огромното любопитство у децата и инстинктивния им стремеж да повтарят възрастните?! Тези неща са в основата на проговарянето, както и желанието им да общуват непрекъснато с нас. Няма начин едно умение да пречи на друго, не и в този случай. Някой беше споменал, че е не е важно какво мислим ние (възрастните), защото нашата логика често куца  Naughty Така че, определено стигнах до извода, че това е много полезно за децата, само желание и търпение се иска да показваш всеки път знаците, преди да извършиш действието. Особено за основни неща, като хранене, спане и т.н., мисля, че си струва. Вече ми е малко късно тепърва да започвам, но иначе щеше да ми е от полза, понеже явно не съм от наблюдателните майки със силен майчински инстинкт и колкото и да се мъча, трудно разбирам детето си понякога какво иска  Crossing Arms Всъщност, може и да пробвам с 2-3 знака.

# 56
  • Мнения: 494
Много полезна тема, ще следя внимателно и ще се уча старателно Simple Smile

# 57
  • Мнения: 3 743
В този сайт са много добре показани нещата. Дано ви е полезен http://deafness.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?zi=1/XJ&sdn … //www.aslpro.com/

# 58
  • Мнения: 798
Езикът на знаците е валиден и за възрастните. Но в клипчета нещата ми се сториха заучени от децата, а не спонтанно поризлезли от тях.
Преди време имаше линк към клипче с бебешкия плач. От него бях много впечатлена. Според "мелодията" на плача майката може да разпознае дали детето  е гладно, дали е мокро или му се спи, например. Сега имам бебе на два месеца и от самото начало следя тези звуци. Със сигурност са различни! И се разбираме чудесно. И все пак - ако някои има линк към това клипче, ще се радвам да го видя отново.

# 59
  • Мнения: 3 743
Лю, аз мисля, че си зависи от бебето. Около нас с бебка имаше много други бебета и наистина плачеха по различен начин, според това дали са гладни, мокри, спи им се, колики и т.н. Ама моята мома не беше като тях. Тя ревеше винаги по един и същ начин и то толкова силно, че винаги се обръщаха след нас хората. Затова първите 3 месеца изкарахме на ръчички. Сега обаче ми е голяма кротана, пу-пу Flutter

А за произхода на знаците съм чела за знака за "мляко", че идва оттам, че майката си слага ръката на гърдата, когато суче мъника и му "помага", като я стиска от време на време.

Общи условия

Активация на акаунт