Най- важните неща за посрещане на малкия човек у дома.

  • 6 718
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 662
Всичко, което са ти написали е точно така и е много изчерпателно. Единствено бих те посъветвала, ако не е много късно, да започнеш с покупките преди да наближи раждането.Лично аз, бях купила много от по-важните неща съвсем в началото.

# 16
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Съвет и от мен -не купувай много дрехи и да не са най-малкият номер- бързо омаляват.

# 17
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ето и моя списък какво съм купувала и кое как и дали съм използвала.

Основни принодлежности

Количка с кош за новородено - използваме коша когато пътуваме и ходим на гости, така бебо винаги може да си спи спокойно в позната обстановка
Столче за кола - необходимо, само ако смятате да пътувате често
Креватче (многофункционално) - излиза по-евтино и е доста удобно, вземи си такова, което има няколко нива на матрака, че не е особено удобно да се навеждаш непрекъснато на много ниско
Слинг (шал) - така съм мобилна и мога да изляза по всяко време и навсякъде
Повивалник и маса за преобличане - може да минеш и без повивалника, но задължително си обособи някаква маса или висок скрин за преобличане, за да не се навеждаш, кръста ти се откъсва на петата минута
Коритце, обикновено - изполваме голяма, нагъната кърпа вместо шезлонг, а първия месец го къпехме без да го слагаме в коритото
Термометър за вода - използвам го да си меря температурата в стаята
Термометър за телесна температура - ако можеш да си го позволиш задължително си вземи електронен или такъв за ухо, бебето не винаги стои  кротко за да му измериш температурата
Биберон-залъгалка    - 3бр
Ножичка с обли краища с капаче   - за мен беше безполезна, не можах да му режа ноктите с това чудо. купих една малка нокторезачка и се родих. Започнах да му режа ноктите след като навърши месец и малко
Аспиратор  за нос (приставка за уши) - използвала съм го веднъж, клечките и физиологичния разтвор ми вършат много по-добра работа
Четка и гребен с топчета накрая   - идеално почистват крустите, потрябваха ми едва преди седмица-две
Дрънкалка - отначало не порявяаше никакъв интерес
Играчки за над леглото (музикална) - има си от самото начало и доста бързо започна да му привлича вниманието
Бебефон   - ако сте в апартамент и спи при вас може и без него
Кофа с капак за мръсните дрешки
Стерилизатор за микровълнова
Чадърче за количката - ползвах го няколко пъти, но за моята количка е много нефункционално
Чанта за количката - купих си допълнително, по-голяма от тази, дето си върви с количката, от голяма полза са ми и двете
Спрей за дезинфекция - с него почиствам легълцето, повивалника и различни твърди повърхности, които имат общо с бебето
Канче за поливане - необходимо е при къпането
Дюшече и възглавничка за количката - оказа се безмислена покупка. една по-плътна пелена върши чудесна работа
Кенгуру - много е удобно на мъжа ми. ползваме го още от самото начало
Резервни биберони (к-т 2 бр.) - също безмислена покупка, поне за сега
Комарник за количката - пази и от прах и разни летящи боклучета. много ми е от полза

Дрехи

Спален комплект с олекотена завивка   2бр
Спален комплект (само чаршафи)    3бр - може и по-малко
Поларено одеало
Комплект за изписване   - вземи си такъв, който има само пеленка, боди, ританки и блузка или гащеризонче, евентуално шапка и ръкавички. може и да комбинираш дрешки, вместо готов комплект.
Боди с дълъг ръкав    3 бр - за есенно-зимно бебе - повече
Боди с къс ръкав 7
Комплектче (блузка-жилекта+ританки) 1бр
Ританки   8бр
Блузки с дълъг ръкав 3бр
Гащеризон с дълъг ръкав  2бр
Чорапки и/или терлички 6бр
Шапка   1бр
Ръкавички 3бр
К-т ръкавички, шапка, чорапки   1бр
Комплект пелени (2 бархетени, 2 тензухени)   2бр
Обиколник - потрябваха ми наскоро
Хавлийка за баня   2бр
Малка хавлиена кърпа   2бр
Протектор (непромукаем) за матрак - вземи си от тия дето са  с ластици и обхващат матрака
Горна плътна пелена (малка)   2 бр
Гащеризонче без ръкави   2бр
Тънка пелена-одеалце (голяма)   2бр
Тънка пелена (с качулка)   1бр
К-т с дълъг ръкав    1бр
К-т гащеризон, 2 бодита, шапка   1бр
К-т памучни пеленки (4 бр.)   1бр
К-т гащеризон и блузка с дълъг ръкав (плюш)   1бр
Камизолки 3бр - не са удобни, съжалявам, че ги купих

# 18
  • Мнения: 422
дали са ти доста изчерпателни списъци,но има неща които няма да са ти необходими наистина но ти си прецени леко раждане и всичко най най Peace

# 19
Съвет и от мен -не купувай много дрехи и да не са най-малкият номер- бързо омаляват.
и
Съвет и от мен -не купувай много дрехи и да не са най-малкият номер- бързо омаляват.

Точно така и мен ме съветваха. Моята щерка се роди 49 см. и всеки месец растеше с по два. Дълго време си ги носихме тези малките дрешки.

# 20
  • Мнения: 1 367
Взема първо най-необходимите неща, а в последствие ще добавяш, защото някой от нещата са излишни.Аз също съм ползвала този списък и от него излишни се оказаха помпата за кърма ( така и не ми дойде кърмата и добре,че не я купих предварително),ританки също не използвах,но бях взела шапка за след баня,а  също е излишна в това топло време, хавлиики само 2 бр,защото при кръщенето и от кумата имаш още една,бебешко гребенче и четка като за начало не са необходими,лепенки за пъпче също не ми трябваха,термометъра за вана също не съм го използвала повече от 3-4 пъти.Потапям лакъта във водата и ако е добре,значи температурата е подходяща ( в началото ползвах термометъра,но ми писна да чакам да отчете и  след като потопих моят лакът и ми беше добре проверих с термометъра и температурата на водата беше 38 градуса и оттогава се доверявам на себе си ,а и на бебчо му е добре тази термература).Възглавнички също са излишни,защото като си вземеш комплект обиколник в него си има и възглавничка и калъфки.Плътно одеало или юрганче също е излишно - има го в комплекта с обиколника.По същият начин и комплекта чаршафчета.И като за начало не купувай много дрехи,защото всеки подарява по нещо и повярвай много бързо дрехите стават малки.При нас много от дрешките останаха неизползвани и сега се чудя какво да ги правя.Прецени сама,но не се нахвърляй да купуваш по-много бройки.Винаги можеш да купиш след това нещо което ти е необходимо,защото повярвай ми няма да се усетиш как ще ти хвръкнат около 3000 лв,та и повече.Ако имаш в излишък  не е проблем разбира се.И на края леко раждане и едно здраво бебенце  ylinfant.
Аз пък съм напълно съгласна с това мнение.Още нещо,разбира се,ако прецениш:аз например имам приятелки с малко по-големи деца от моето,та от тях съм взела доста дрешки.Повечето дрехи бебетата обличат само по няколко пъти и им умаляват,затова ми даваха почти чисто нови неща.Спестява много пари.Ние сме на принципа ползваш и връщаш.Аз съм вземала от приятелки и на свой ред съм давала нашите дрешки на по-малки деца.

# 21
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Още нещо,разбира се,ако прецениш:аз например имам приятелки с малко по-големи деца от моето,та от тях съм взела доста дрешки.Повечето дрехи бебетата обличат само по няколко пъти и им умаляват,затова ми даваха почти чисто нови неща.Спестява много пари.Ние сме на принципа ползваш и връщаш.Аз съм вземала от приятелки и на свой ред съм давала нашите дрешки на по-малки деца.

Това е хубаво, стига да има от кого да вземеш!  Wink Аз нямах...

# 22
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Списъка е прекалено подробен и има много излишни неща  Embarassed Embarassed

Поне 50 процента от нещата няма да ти трябват. Не бързай. Купи най-необходимото, а останалото ще си дойде на място с времето

# 23
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Списъка е доста изчерпателен,само ще те посъветвам да не купуваш много дрехи и играчки предварително.Всеки който идва да ви види ще ти подари по някоя дрешка или играчка.Дрехите ще зависят от времето,а и умаляват бързо,а играчки в началото(1-я месец) не ти трябват.Успех с пазаруването за бебо,толкова е приятно и леко раждане

# 24
  • Мнения: 252
Списъка е прекалено подробен и има много излишни неща  Embarassed Embarassed

Поне 50 процента от нещата няма да ти трябват. Не бързай. Купи най-необходимото, а останалото ще си дойде на място с времето
Peace

# 25
  • Мнения: 140
Първите дни най- необходими ще са ти- креватче, плот за преобличане, корито със стойка, дрешки, одеалца, хавлийки, чаршафи, бодита и др. дрешки, 1 пакет памперси (2-5 кг.), 1-2 шишета от 125 мл. Всичко друго може да почака- капки и др. лекарства ще ти ги каже педиатъра, като дойде у вас след раждането. АМ ще си вземеш ако нямаш или не ти достига кърмата. Винаги след това можеш да си купиш каквото ти е необходимо Peace Леко раждане и прекрасно бебче Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 3 789
Полезна тема. Peace
Ще я следя с интерес

# 27
  • София
  • Мнения: 408
Аз бих те посъветвала, ако купуваш гащеризони да не си взимаш ританки и камизолки- просто няма да ги използваш. Термометърът за вода, също така си ми стои. Масата за повиване, също не е супер необходима- аз го правя на спалнята. Гледам, в един от списъците- 3 бр залъгалки, че защо пък толкова  newsm78 Аз с една се оправям. Четка с копринен косъм ти стига, бебето не е с коса която се нуждае от гребен, с него само ще го дереш и скубеш. Дрънкалките и играчките са за над 4 месеца, на първо време не са ти необходими. Хубаво е да имаш 2 бр шишета и биберони, стойка за коритото- за да не се навеждаш. Ако си купиш бархетни пелени, няма да имаш нужда от хавлия- те попиват много по- добре. Едно олекотено одеялце и едно по тънко ще ти свършат работа. Поне 4 комплекта чаршафи. Козметиката на бебето трябва да включва- шампоан за коса и тяло, мляко или олио за след баня ( по- добре млякото, защото не е толкова мазно), кремче против подсичане. Първоначално ще се нуждаеш от етилов спирт, памучни тампони, лепенки за пъпче (поне 3) и евентуално бивацин.

# 28
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Абе ако се погледне реално на нещата, бебето общо взето само от малко дрешки и нещо за завиване има нужда.
Всичко друго е удобство и "глезотии"! Flutter

Има само две-три нещица от тия дето накупих и не използвах! Тъй че... Въпрос на финанси е по-скоро, а не толкова на необходимост...

Общи условия

Активация на акаунт