Стволови клетки и приложението им в България

  • 16 458
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4
 Здравеите мили жени,искам да споделя с вас и нашият проблем.Имам си внуче на 8 месеца което има микроцефалия и тя е придружена с епилепсия.Изчетох много неща в интернет,но искам да попитам наи вече дали знаете имали подобрение някое дете със микроцефалия на което са присадени стволови клетки.Ще съм ви много благодарна ако някои сподели нещо с нас по тази тема.Желая късмет на всички.

# 61
  • Мнения: 314
Здравей Nikinadi!
На мен специално стволовите клетки са ми болна тема.Аз имам син на 5 г който има такива симптоми като твоето внуче.За стволовите клетки за съжаление не може категорично да се твърди че ще помогнат в случаи като нашите.Обаче там са надеждите.Водят ги експеримент и не могат да ги облекат в закон все още за да се прилагат у нас ,макар че съм сигурна че това ще стане много бързо след като гушнат паричките по тези проекти от евросъюза пък и от нашия бюджет.
Дали ще помогнат или не на твоето внуче  или на моя син никой не може да каже със сигурност,обаче аз съм възмутена че ни се отказва правото сами да изберем след като се запознаем или по-точно ни запознаят лекарите с ползите и вредите от тази терапия.
Но медицината е бизнес .Тя първо трябва да печели а пък я помогнала я не.........
Е нека и това да бъде бизнес но да го разрешат най-накрая тук у нас защото не е кой знае каква сложнотия и няма смисъл да се ходи в чужди дэържави да се плащат огромни суми за неясни неща.
Та дано това прозвучи като апел и дано в александровска болница наистина се открие такава клиника както обявиха  в новините една вечер.Срокът беше 2 години,едната вече изтече дано стане нещо.

# 62
  • Мнения: 4
Zdravei Manka!Blagodarim vse pak i za tazi oskadna informaciq.Da se nadqvame 4e po barzo 6te se re6i i tozi vapros i u nas i dano da pomagat tezi  stvolovi kletki za6toto decata nqmat nikakva vina za tova
.A tvoeto detence kak se razviva i kakva pomo6t polu4ihte dosega
mnogo iskam da znam vsi4ko,kakvi vazmognosti ima pred nas .Blagodarq!

# 63
  • Мнения: 4
KATINA,izvinqvai ako te pritesnqvam s ne6to no iskam da razbera kade ste napravili prisagdane na sdtvolovi kletki ako moge6 da mi kage6.Na6eto dete ima mikrocefaliq i mnogo me interesuva tazi tema.Blagodarq predvaritelno.Mnogo se radvam za tvoeto detence da ti e givo i zdravo i neka sas vseki izminal den  da se podobrqva i da te radva.

# 64
  • Мнения: 314
Nikinadi тук има отделна тема за микроцефалия.Трябва да я намериш и там има доста инфо.Някъде назад е останала защото никой скоро не е писал в нея.
Ти си притеснена това е ясно.Има защо да е така и това е ясно но очевидно все още не сте приключили със всички изследвания за изясняване на причините микроцефалията защото тя е симптом на нещо.Има и възможност да е вродено така родено детето с малко обиколка на главата ,но с нормален ежемесечен темп на нарастване и тогава обикновено няма проблеми в развитието.
Най-добре прочети в темата .Там са писали много майки.Дано е малък проблема.

# 65
  • Мнения: 4
Blagodarq MANKA,da prava si 4e ne sme priklu4ili s vsi4ki izsledvaniq.Utre 6te pravim sutrinta ЯМР i mislq 4e tova e poslednoto izsledvane ve4e i tova izsledvane za epilepsiqta neznam to4no kak se kazva.Iz4etoh i vsi4ko napisano za mikrocefaliqta.Da se nadqvame 4e vsi4ko 6te se opravi.Gelaq kasmet na vsi4ki.
 .

# 66
  • Мнения: 38
Здравейте, относно стволовите клетки дилемата е голяма. Моят син има 3 преливки на стволови клетки и за сега има положителен резултат. Но ние сме с водещо заболяване епилепсия синдром на Ленокс - Гастон и за сега това е единствения начин да се задържим в добро състояние. За всеки организъм те действат различно и не винаги помагат. На нас се ни автономни преливанията.( извличат се от костния му мозък на момента и без да ги замразяват) От този метод до сега не са известни отрицателни реакции. и аз съм доволна и благодарна на лекарите в чужбина. И ще продължа живот и здраве с тези процедури. Но пак казвам при нас се забелязва положителен ефект.

# 67
  • Мнения: 547
Къде в момента се правят такива вливания в България.

# 68
  • Мнения: 1
Добър ден! Интересувам се от темата и ще се радвам на повече информация от Катина,благодаря предварително и хубав ден!

# 69
  • София
  • Мнения: 2 351
Добър ден! Интересувам се от темата и ще се радвам на повече информация от Катина,благодаря предварително и хубав ден!
Да, видях, че имам лично съобщение. Писах ви.

Общи условия

Активация на акаунт