За ходенето на пръсти

  • 1 990
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 807
Моите не са ходили на пръсти.
Познавам няколко дечица обаче, които ходеха така - от прохождането до края на втората годинка някъде.
Защо започват да ходят така - аз лично не мога да си обясня, дали е проблем - също не знам...
Консултация с ортопед обаче би трябвало да те успокои  Peace

# 31
  • Мнения: 991
Точно мислех да пускам подобна тема.Бебка вече от 2 месеца ходи като я държим за ръчичките и то само на пръсти.Само като спре да изучава нещо тогава стъпва на цяло ходило.Не сме ползвали проходилка.Въпреки,че някой беше писал-"за какви неща се притесняват хората"-е, аз доста се притеснявам,тъй като другите дечица си стъпват нормално.Сега като прочетох отговорите ви малко се поуспокоих.
Щом детенцето стъпва и нормално, едва ли има проблем. Има дечица, които изобщо не могат да стъпят на цяло стъпало - при тях вече е проблем.

# 32
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
като проходи, от време на време ходеше на пръсти. сега го прави, защото знае че не трябва и се лигави  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 269
Брат ми като малък ходеше много често на пръсти.Даже се шегувахме,че ще стане балет -майстор.Отвикна си самичък.Явно е просто забавление и няма нищо обезпокоително.

# 34
  • Мнения: 4 111
Детето ми често ходеше на пръсти, сега пак го прави от време на време.
Тъкмо така си опъва сводовете. Водихме детето на ортопед скоро и каза, че няма плоскостъпие, но да правим упражнение с палецът на краката, което стимулира оросяването и растежа, идентично е със стъпването на пръсти. Все пак ви препоръчвам да заведете детето на ортопед, няма да навреди, само ще помогне. 

Общи условия

Активация на акаунт