Кафеавтомат Krups

  • 31 477
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много благодаря за отговорите. Преди време бях пускала тема за кафемашина и имаше най-много отзиви за Саеко. Е, взех си такава. Ама май аз съм без късмет, защото с удоволствие искам да я изхвърля. Сега искам пълен автомат, но поне с него да не се набутам, че е доста парички. А някой да даде отзиви за самите функции на подобно чудо на техниката. Свързва се към водопровода, разбрах. Утайката от кафето в контейнер ли се пълни? Нали не се зарежда за всяко кафе, като кафемашините? Изобщо избройте и предимствата, моля.

# 16
  • София/Перник
  • Мнения: 984
Имам тази: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09020960    вече цяла една година.
 
Взехме я преди всичко заради компактния си размер - няма друга марка, толкова прибрана и симпатична машинка. Пълен автомат за мързел и любител на кафето като мен. Има и полуавтоматичната функция за правене на капучино и кафе лате - супер глезотийка Simple Smile

Има си контейнер за остатъка от кафето, отгоре се сипва кафе на зърна (избери си хубаво и квалитетно кафе); водата се сипва отзад в контейнер. Има и филтър, който пречиства водата. Купува се допълнително (консуматив си е - сменя се на около два месеца при нормална експлоатация), но ако желаеш не го ползваш. Аз го предпочитам, защото вкуса на кафето е по-готин, в сравнение с кафето, направено без филтъра.
Имаш опции за ситността на смилане на кафето, избор на температурата на водата, всякакви други простотийки и настройки, но менюто е изключително простичко и лесно за експлоатация.
Можеш да правиш до две кафета наведнъж. Можеш да избираш количеството кафе - има 4 опции на кафето - Еспресо, Силно Еспресо, Кафе и Силно Кафе. Всяко е различно на вкус. Супер са всичките Simple Smile
Уведомява те машинката кога да си смениш филтъра, да изпразниш някой от контейнерите, да пуснеш цикъл на почистване (това става на определен период и изисква едни хапчета - не са скъпи, първите две са в комплекта).
Не се връзва към водопровода...

Какво още - превъзходна глезотия са кафеавтоматите! Каквато и да си вземеш от този тип - важно е кафето, което слагаш.
Останалото е и малко късмет Wink. Успех с покупката!
Аз от Крупс-а съм много доволна! Дано служи още дълги години, но повече обикновена кафе машина не бих си взела  Grinning

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Галски, благодаря за инфото. А какво значи - автономно захранване с вода- мислих си, че се връзва към водопровода, за съвсем калпазанки- да не наливат вода в контейнера. Laughing
Още нещо- какво е кафе лате? И какво и е полуавтоматичното на функцията капучино-как се приготвя то?
Еспресо и кафе- да разбирам ли еспресо и шварц?
Ти какво кафе ползваш?
Благодаря ти.  bouquet

# 18
  • София/Перник
  • Мнения: 984
Автономно захранване... де да го знам какво са имали предвид. Сипваш вода в контейнера отзад. Ако случайно е към края си - изписва се съобщение на дисплея.
Кафе лате - ей това така и не успях да го разбера и аз  Grinning - все на капучино ми мяза... То е към приставката за правене на капучино. Върти се джаджата - от едната страна за капучино, от другата - кафе лате... Четох из нета инфо уж как да го направя, но накрая просто му теглих една  Mr. Green Домързя ме в крайна сметка  Mr. Green
А полуавтоматичното капучино е голяма глезотия - сипваш млякото (количество, колкото прецениш, че искаш да пиеш) в тази металната каничка, слагаш му приставките дето са (всичко подробно е описано в инструкцията), натискаш копчето със символ за чаша и вряла течност, сложила си чаша по-голяма под извода за пара и гореща вода - и това "чудо" директно впръсква (ако мога така да го кажа) млякото разпенено. Става страхотно. Това е вместо да си играе човек с парата. Просто олекотен "мързелив" вариант за разпенване на млякото  Grinning  (някъде имаше цяло филмче за тази "заигравка", но нещо не го откривам...)
После си пускаш кафето - еспресо или кафе и така. Много готино е Simple Smile и на вид и на вкус. Нооо, да пие човек по-често капучино, а не като мен чат-пат  ooooh!
Има по-евтин вариант без тази допълнителна каничка, т.е. без функцията "AUTO-CAPPUCCINO" - хм, водела се автоматично, ама ако питаш мен си е полуавтоматично Simple Smile Така или иначе трябва да му добавиш кафето после  Laughing Съвсем мързел искам аз, но няма.

Функцията "кафе" прави кафето близо до шварц, но пак е по-плътно на вид. Май такава му е идеята - по-слабичко да е. То е и повече като течност, с по-малко смляно кафе.

А за марката на кафето - ползваме Лаваца. Друго нищо не ни допадна така, както Лаваца - всичките видове, които се предлагат ги пробвахме и определено Crema e Aroma най-ни легна на душата Simple Smile, но всичките са им супер.
Естествено въпрос на вкусово предпочитание и финансов избор!

Иначе официалните вносители са във Варна Wink, главния им сервиз също е там (да не стига човек до там по принцип, не че сме имали досег с тях). От тях си поръчваме филтрите, до София с доставка. Цената на единия беше към 27-28лв. мисля. Отиват около 6 бр. на година. Това ти го казвам като инфо, защото когато си купувахме машинката никой не ни осветли, та после в инструкциите го прочетохме. Все пак си е разход някакъв. Да си подготвена, ако решиш да е Крупс-а. За другите марки идея нямам.

За нас много важно беше да е компактна машината, а този модел и другия без каничката са единствените по рода си. Останалите марки предлагат огромни "чудовища" - нямаме място за такива дзверове  Grinning  Крупс-а е сладурче  Joy

Ей им българския сайт: http://bg.krups.com

Между другото - всички кафеавтомати са си шумнички Simple Smile, но с това се свиква. И разбира се, трябва да загряват около минутка-две Simple Smile, но си настройваш час за включване и машината те чака за избор след това.
Абе, голям кеф е - натискаш копче и хоп кафенце..... Само зареждаш кафето и водата, и изпразваш от време на време контейнерите. Няма да съжаляваш, ако се насочиш към кафеавтоматите като цяло - вярно скъпи, но комфорта струва пари  Grinning
Успех в избора. Надявам се, бях изчерпателна, много дълго писах, дано поне нещо се разбира.
Ако имаше начин, на кафе и капучино бих те поканила, да видиш нагледно цялата "дандания", ноооо Балчик нещо далеч ми се струва  Thinking мдам.
Да се похвалиш какво си взела после!

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Галски, много ти благодаря и за разясненията, и за поканата- ама наистина Балчик си е далеч от теб.  Grinning Всичко разбрах.  bouquet
И на мен ми хареса, че е компактна, а шум ане ме притеснява, сегашната ми Саеко е самолет направо. Laughing
В най-скоро време ще си я взема. Благодаря ти още веднъж. Ако нещо срещна трудност при ползването ще питам на лични. Опътването на български ли е?

# 20
  • Мнения: 35
Като го купувахме за офиса, от Техномаркет пропуснаха да ни дадът на български(в кутията няма), но после звъняхме в представителството на KRUPS в България и от там ни пуснаха по мейла на български. Но вие изрично си поискайте като я купувате. И още нещо-машината работи само с кафе на зърна!!!!! Ако сипете мляно в контейнера ще я запушите и ще стане мазало.

# 21
  • Мнения: 386
Определено няма да сгрешите ако си вземете Krups Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 226
В офиса имаме такава - е, кафето е бълен бълвоч. Често я носят на поправка, сега даже са дали друга, докато ремонтират нашата - пак гадно кафе прави. А кафето е Лаваца все пак - само го съсипваме с тази машина.

# 23
  • Мнения: 2 957
В хотел във Виена пих кафе от такава машина, която обаче се зареждаше с капсули кафе - много малка и чудесно кафе правеше - тук има подобна в Метро , но според мен проблем е зареждането с капсулите

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 16:33 от сиси

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Хей, Джемма, какво стана - купи ли я или някое мнение те разколеба?

# 25
  • Мнения: 1
За съжаление съм тотално разочароиван от KRUPS - и по специално от кафе автоматите им.
Имаме XP7240 от 6 месеца и днес отиде за втори път в сервиза.
Работеше отлично 5 месеца, но това е твърде мако за толкова скъп уред  Confused
Оказва се, че не е домислена. Например ваничката за излишна вода явно е от неподходящ материал, защото се напуква. Беше ми обяснено, че това било консуматив ?!?
Сега започна да изхвърля смляно кафе, съответно прави 'гола вода' - било от някакво уплътнение, което се износвало бързо...

С една дума - не препоръчвам тази машина!

# 26
  • Мнения: 3 479
Чак сега виждам темата, а имаме кафеавтомат на Крупс от май 2006. Започна да се разваля на 8 месец от покупката. Трябва да отбележа, че я подържах стриктно според предписанията. От януари 2007 до юни 2007 я носихме в сервиза 8 пъти. Като последния път остана у дома точно за един ден. Накрая ни я смениха с нова, понеже беше в гаранция. Втората машинка занесохме за ремонт след година и половина ползване - нещо се задръстила. Засега работи, но не съм много обнадеждена, че ще продължи така. Ако ми се разваля толкова често, колкото и първата - ще отиде в боклука.
За мен това са пари дадени на вятъра. Никой от познатите ми не е имал толкова проблеми с кафемашината си, колкото ние.
На сестра ми им подарихме Делонги преди 5 години, не е мръднала.

Общи условия

Активация на акаунт