Хранене в Зоната

  • 26 913
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 435
Здравейте момичета,не гледайте по калкулатора,той на всички дава 11,което е много.Аз карах на по 7-8блока. Значи winter ,най-добре е да са 5 храненията- закуска,обяд,следобедна закуска,вечеря,и закуска преди лягане,и е добре да няма над 5 часа между храненията,като изключим през нощта де.С този режим човек наистина глад не чуства,и се отслабва повече на  обиколки,отколкото на килограми.Каквото мога ще помагам ако имате въпроси.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 351
А-а-а, ти се появи! Аз питах, питах и взех, че си пуснах нова тема за начинаещи в Зоната. Ама и "стари пушки" са добре дошли да ни напътстват. Само че 7-8 блока ми се струват малко на ден. Аз на 9 карам и не чувствам глад. Но сега реших няколко дни да се опитам да ям по 11 да видя как ще се чувствам,че май много бързо заслабнах, а това не ми харесва, ще стана прекалено готина за моите 36 години. Трябва да я карам по-кротко, че щитовидната жлеза не търпи на глад.Въобще всякакви сътресения я смущават.

# 32
  • Мнения: 4 435
А-а-а, ти се появи! Аз питах, питах и взех, че си пуснах нова тема за начинаещи в Зоната. Ама и "стари пушки" са добре дошли да ни напътстват. Само че 7-8 блока ми се струват малко на ден. Аз на 9 карам и не чувствам глад. Но сега реших няколко дни да се опитам да ям по 11 да видя как ще се чувствам,че май много бързо заслабнах, а това не ми харесва, ще стана прекалено готина за моите 36 години. Трябва да я карам по-кротко, че щитовидната жлеза не търпи на глад.Въобще всякакви сътресения я смущават.

Да,значи има значение дали иска да слабееш,да поддържаш килограми и т.н.А и самата аз не съм много килограми,от това както знаеш също зависят блоковете. Hug

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Slav4e, би ли казала на теб кой всъщност ти я препоръча диетата? Не си ходила при Симеонов, нали?

# 34
  • Мнения: 4 435
Slav4e, би ли казала на теб кой всъщност ти я препоръча диетата? Не си ходила при Симеонов, нали?

Не съм ходила.Четох темите за него покрай една съфорумка и от там се запалих.И изведнъж видях такава тема,но от книгата без да се ходи при него и така започнах.Момичетата ми изчислиха блоковете и така.После съвети ми даваха момичета,които са били при него,дори няколко от тях ми пратиха режимите си.С помощ от там,с нещата от книгата и така....

Последна редакция: пт, 15 авг 2008, 00:25 от Slav4e_Av4e

# 35
  • Мнения: 2 214
Много се радвам че Славче се включи, аз четох много в старите теми,затова ти вярвам и минавам на 5 харнения а пък блоковете аз и така реших че ще са 8.

Славче не видях нещо да пише за алкохола Embarassed Би ли казала как стоят нещата.

Последна редакция: пт, 15 авг 2008, 10:18 от winter

# 36
  • Мнения: 4 435
winter чесно казано не помня как беше за алкохола,защото по принцип аз не пия.Все пак като съвет ще кажа,че при диети е най-добре да се избягва,защото лошото на алкохола е че сатопира топенето на мазнините.Все пак ако се наложи,мисля че беше в колонката с въглехидрата,и два блока вино са около 240мл.Дано не бъркам нещо,но там някъде бяха.

# 37
  • Мнения: 2 214
Намерих какво пише за алкохола, ето цитирам.
Цитат
А алкохолът? Той е полезен в умерени количества. Да вземем т. нар. „френски парадокс". Специалистите по храненето мразят французите, които успяват да си прекарват добре времето и въпреки това процентът на сърдечните заболявания при тях е нисък. Те консуми¬рат много мазнини, не спортуват и пият вино.
Един от тези фактори трябва да обяснява въпрос¬ния феномен. Очевидно причината е във виното. В уме¬рени количества алкохолът увеличава продукцията на Добри айказаноиди. Това от своя страна води до нама¬ляване слепването на тромбоцитите.
Трябва обаче да внимавате. В по-големи количес¬тва алкохолът става причина за увеличаване създава¬нето на лоши айказаноиди. И така, какво количество алкохол се смята за умерено? Може би около една чаша вино (особено червено) дневно? Това не означава, че ако не пиете изобщо, сега трябва да започнете да го правите. Но ако все пак пиете, нека бъде умерено.

Последна редакция: пт, 15 авг 2008, 14:26 от winter

# 38
  • Мнения: 2 214
Май само аз пиша тук:(
Ето менюто ми за утре.
Меню за 16 август
Закуска 9.00 (1 блок) «Салата от риба тон»
Белтъци                                                        1 бр
Риба тон, консервирана във вода         28 г
Краставица                                                   1(300 грама
Зехтин 1/3 ч.л

2 закуска 11.00(1 блок)
Сьомга*         42 г
Хляб, пълнозърнест                                      1/2 филия

Обед 13.00 (3 блока) «Пуешко със зеле»
Пуешки гърди, без кожа                            80 г
Зелено зеле (кел)                                  3 чаена чаша
Зехтин 1 ч.л

Вечеря 17.00 (2 блока) «Пиле в сладко кисел сос»
Пилешко, тъмното месо, без кожа            56
 Ананас, нарязан на кубчета            1 чаена чаша
Фъстъчено олио                              2/3 чаена лъжичка

Втора вечеря 21.00 (1 блок)
Скариди         42 г
Грейпфрут            1/2

# 39
  • Мнения: 4 435
Във втората вечеря не ти виждам мазнините.
Освен това е хубаво на една от закуските да се яде по половин кис.мляко с ядки.Аз така ядях сутрин и късната вечеря.

# 40
  • Мнения: 2 214
не се е копирало
иначе имам 1/3 орехово олио
по принцип не харесвам много обезмаслено кисело мляко но днес ми беше 2 пъти в менюто, нещо не се сътих 1 ден какво да готвя, затова реших утре да съм без.

# 41
  • Мнения: 4 435
не се е копирало
иначе имам 1/3 орехово олио
по принцип не харесвам много обезмаслено кисело мляко но днес ми беше 2 пъти в менюто, нещо не се сътих 1 ден какво да готвя, затова реших утре да съм без.

Иначе менюто ти е супер.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Ами какво да пишем ние обикновените хора. Много ти е тежкарско менюто. Аз ям много сирене(обезмаслено-харесах едно на Lactea), риба тон-консерва във вода, извара(полумаслена, че обезмаслената е отврат), кашкавал понякога, пуешко филе(ама като знам как ги консервират....),кисело мляко(харесала съм си  Култура 0,1%), прясно -1,5%(рядко), яйце(само белтъци ми е гадно да ям). Та така като осигуря протеините, въглехидратите са лесна работа. Особено сега има толкова плодове! В крайна сметка и лъжичка мед може да се глътне. За мазнини употребявам сурови бадеми(ама не ги режа на ситно, а вземам 2-3 бадема за 1М), олио от гроздови семки, зехтин, краве масло(много го обичам и не мога да се разделя напълно с него),маслини. Това е.  Купих си метална кошничка за варене зеленчуци на пара - най-добре става зелен фасул. Един път си сварих бамя и щях да повърна. Дайте предложение какво да си сваря на пара!

# 43
  • Мнения: 2 214
Чесно казано не е лесна диетата, ако не можеш да избереш по различни продукти, става много оскъдна храната.
Незнам колко дълго ще издържа, защото липсват ми плодовете.

# 44
  • Мнения: 4 435
pepvaneva ти можеш да си позволиш всичко.Докато хората с цел да отслабнат,трябва да намалят плодовете до минимум.И да не ги ядат вечер.Кисело и прясно мляко само 0.1%.На Верея на мен киселото най-много ми харесва.Кашкавала и сиренето най-добре обезмаслени на Маджаров. На пара може броколи,може моркови...за съжаление на мен нищо от изброените не ми харесва,зависи от вкуса ти.

Общи условия

Активация на акаунт