И замирисва на море....в Италия!

  • 35 206
  • 284
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 937
Италиански момичета, с извинение, че нахлувам в темата, помогнете моля за една песен, която се нарича Сандра, или поне се пее за Сандра в нея. Много мелодична, бърза, изпълнява я мъж (или поне мъжки състав). Знам, че звучи неясно, но пък може да е популярна...

# 211
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Здравейте!
Вердад това ли?
http://www.youtube.com/watch?v=8EnQSSItJXU

# 212
  • Мнения: 1 937

Страхотна си!!! Благодаря ти! Това е, това е  newsm44

П.С. Моля, кажете ми за какво се пее в песента   bouquet

# 213
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Овчи, аз от форума се учех на всичко. Ето по коя рецепта правя кисел. Тук няма такива готови кремчета нишестени. Ползвам си чисто тукашно пшенично нишесте с доабвен плод, амидо ди фрументо на панеанджели

http://www.paneangeli.it/scheda_prodotto.asp?prodotto_id=57%20&a … ttocat_liv1_id=22

# 214
  • Мнения: 5 710
Кисел и сутляш са нещата, които най-много мразя и свързвам с гадната детска градина.  Sick

С което ви казвам здрасти и порицавам за никаквата активност в темата. Изоставаме, моля, стегнете се.

Кала, сетих се нещо за твоята идея да работиш - щом сероизно се замисляш да търсиш работа се запиши в чентро пер импиего, там доста неща ще ти се изяснят, а от записване не боли хич. Ще ти назначат един колоквиум на който да се явиш да поговориш с човек какво искаш, как и защо и евентуално той ще те наосочи към информация. Ако искаш да се запишеш на някакъв курс, също там е мястото да питаш. След като минат 6 мес. си задължена да се явиш на следващ колоквиум и да рапортуваш докъде си с материала. Записването става с карта д'идентита, не ти искат 'статути' и т.н.
Но ако нямаш такава ( както и резиденца) не можеш да се запишеш.
Има разлика между дизокупата и инокупата. Едната категория са безработни м/у 2 работни места, другата никога не са работили в Италия. Първата група имат право и на някаква помощ, мисля, също така не плащат тикет. За тях е мн. важно да стоят все регистрирани, за да могат да си получават бенефитите. Втората група нямат никакви права ( до колкото знам).
По тези бюра традиционно кипи безсмислен труд, т.е резултатността клони към 0, но все пак, ако не друго поне имат информация. От там можеш да вземеш информация и за безчетен брой кооперативи, които предлагат корси ди формационе, ди ориентаменто и каквото ти душа иска.

Аз да си споделя през последните дни ходя доста по джеометри и ми прави впечатление какви хора работят там - обикновено  в офиса са сина ( на бюро, работа с клиенти), дъщерята - секретарка. Баббо е шефа. Няма умиране явно фамилната настройка.

Както и да е - хубав ден ви пожелавам.

# 215
  • Мнения: 2 804
Не дават нищо на безработни от моята група .
Т.е. такива дето са си подали сами молба за освобождаване от работа .
Също така има и определен брой дни в годината които трябва да си работил за да ти дадат пари от INPS .
На мен от това което съм работила по документи не ми се събраха дори и дни за получаване на детски поне 6 месеца .
А освен това съм регистрирана в бюрото по труда вече  повече от 2 години . За работа още не са ми се обаждали , но сега ако ме вземе някой на работа ще плаща по ниски контрибути .
В очакване съм , че като се върнем от Мароко ще ми вземат и дребната на ясла и ще се пререгистрирам за работа , като свободна по часова работа  .
Поне не плащам тикет и прегледи в здравните структури . Даже и за операцията не платих 1 чентезим , а трябваше да хвръкнат към 4000 еуро , че и от горе .

# 216
  • Мнения: 52
Здравеите,
Съгласна съм с Дани.аз също съм регистрирана като инокупата   от 3 години, нищо не ти плащат ако нямаш работени 2 години преди това,нито колоквиум нито пари.После Дани е права 4е ако  напуснеш сама не ти плащат нищо.Така 4е след близо 2 години работа направих така 4е не ми се поднови договора и тогава имах право да ида на борсата като дизокупата,но не ми достигаха 5 дена, и пак не ми дадоха ни помощи нито пък оферти за работа или курсове.
В агениите е по сигурно,до тука поне за 10 ми са се обадили но ве4е аз съм тази дето отсявам.
Кала ето ти моите линкове за моята област ,ти само трябва да смениш града ина4е останалото е еднакво :http://brescia.kijiji.it/

а този е от борсата дето съм регистрирана : http://sintesi.provincia.brescia.it/portale/

Виж:infoJobs.it
monster.com i manpower.com

Ники добре сте си дошли   bouquet  bouquet  bouquet

Ов4ева ЪФКОРС  Joy ама само ме използва това диванве с този пубертет , няма да стане Валери Божинов или пък Ицето Стои4ков  hahaha Оба4е ми става кеф на душата като ми каже : Мамо ми като стана известен ще ти купя фуори страда и едно ламборгини. И помощни4ка ще ти взема,а аз само да не е италянка,4е са мързеливи.как да не го запиша  Joy Joy По добре воеенен така ще живее в казарма и ще се нау4и да си пере 4орапите сам,а за политик ве4е искат пове4е от 4 думи на кръст а моито с двоините хи4 го няма,а воеените не ти искат писане  Joy.Виж в БГ може и да му се отвори парашута,ама за Италия ...Няма толкоз пари,нито пък мамма .

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 13:19 от jufka

# 217
  • Мнения: 5 710
Бюрата по труда не се обаждат на никого. Поне аз не знам такъв случай.
Никой не ти 'търси', работа, още повече да ти намери.
Това го правиш сам. Те само ти правят живота по-лек, в центъра има максимална информация, консултиране, евентуално някое ориентаменто и до там.

# 218
  • Мнения: 2 804
Не е баш така !
На мен ми се обаждаха много , даже и сега продължават да ми звънят от агенциите , но явно зависи от това за каква работа се интересува дадения човек .
Аз си търся проста работа за да почна нещо да не съм си у дома пък с течение на времето ще се преквалифицирам .
Сега съм си набелязала курса за шофьор , че нямам още книжка , после следва курс за персонал в бърза помощ . Организират го от Кроче Росо , безплатно .
Така поне можа да претендирам за по добра работа , че с моето гимназиално образование за никъде не съм тук , макар , че за тях и това е много като образование като се има в предвид , че сме третия свят за повечето .

# 219
  • Мнения: 52
Бюрата по труда не се обаждат на никого. Поне аз не знам такъв случай.
Никой не ти 'търси', работа, още повече да ти намери.
Това го правиш сам. Те само ти правят живота по-лек, в центъра има максимална информация, консултиране, евентуално някое ориентаменто и до там.

Досега никои от центровете не ми е направил живота по лек,напротив бюрокраията е по голяма и тежка.А да не говорим 4е изкарват листи отвън, и като влезеш да питаш за работа номер еди кои си.ти казват а няма такова нещо или пък даже не са запознати.Но пък си права 4е всеки си търси работата сам,аз от агенциите съм доволна(даже заплащането е пове4е,спестяват много такси отколкото като бях дирекно асунта),но пък резултат има ако те препоръва твои познат приятел и така нататък и така нататък по стълби4ката.Ето пример: снощи ми се обади моя позната ( българка) 4е ме препоръ4ала в една палестра,и утре по4вам,Втори пример:сестрата на мъжа ми е детска у4ителка,даде ми инфо за външен специалист,направих проект обиколих дет.градини и имам положителни отговори,но аз ще бъда тази дето ще си прави графика и избира.

и аз като калка ТУКА СЪМ

# 220
  • Мнения: 3 425
Лени,Дани,Джуф.....тенкю пипъл   bouquet   bouquet   bouquet

Мен пък ме няма  Crazy

# 221
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
Цитат
                                                                                                 
Не е баш така !
На мен ми се обаждаха много , даже и сега продължават да ми звънят от агенциите , но явно зависи от това за каква работа се интересува дадения човек .

  Centro per l'impiego и агенциите, които предлагат работа( Agenzie Interinali), са две различни неща.В Centro per l'impiego можеш да се регистрираш като безработен (при определени условия), при което влизаш в тяхната банка дати, които в последствие те предлагат на различните фирми търсещи работници.По-нататък е евентуално фирмата, която се свързва с теб ,ако прояви интерес към твоето CV.Друг е въпроса,че това се случва рядко,както са отбелязали вече други момичета...

# 222
  • Мнения: 402
здравейте момичета,
немога да не се похваля,че днес,след 11г. в милано,успях да видя "тайната вечеря" на леонардо!!!
ма,има и нещо друго,което искам да ви кажа-може ли да си представите,че едно от момичетата,които работят на рибния щанд в нашия супермаркет,е спечелила от "грата и винчи"10еуро,сумата от 2 милиона!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ди еуро..... smile3532 newsm17 newsm53
бе, как ги правят тия работи хората,бе??!какъв късмет се иска?
аз от 2 год.и една троика от енелотото немога да уцеля....да не говоря колко пъти съм купувала билетчета"грата и винчи" от същия автомат!!
дай,кажете нещо по въпроса..

# 223
  • Мнения: 5 710
Божее, хората какви пари печелят. Веднага ги 'наместих' мисловно тези 2 милиона.
Аз понякога купувам от един автомат но за 3 кинта, там май пе1албите не са така щедри.
Нищо не мога да спечеля по-серизно от 5 еуро. Даже имам специална монета за целта - тази, която ми се падна от питката за Коледа  Mr. Green  Последният път много бях решена да спечеля...направо се изненадах, че не ми се паднаха няколко хилядарки, а така имам нужда..

jufke, сподели за голямата и тежка бюрокрация, че ми стана интересно.
Аз в чентро пер л'импиего само лична карта подавах, подписва се декларация за диспонибилита иммедиата, после дават  аппунтаменто за интервю и толкоз. Явно от община до община е различно, при нас нещата са доста улеснени. Ако нямаш нет, спокойно можеш да влезеш в техния център, има стая с всички обяви, възможности за тирочини, курсове и т.н. Евентуално де. На това място никога не ме напуска чувството за безсмисленост и пропиляна общинска пара.

Да не захващам света на кооперативите - това е нещо, което не ми е все още изцяло ясно, но надушвам, че да имаш кооператив по някаква тема е изключително приятно ( и доходно) занимание. Не мога да повярвам, че тази страна почти няма неправителствен сектор. Носът на държавата е здраво топнат в пазара на социални услуги. Чак ми иде да си отворя един, хем имам опит Laughing

# 224
  • Мнения: 5 710
фрр, като спомена Тайната вечеря, да ви препоръчам Мария Антоанета  ( по каналите на скай чинема го дават) да гледате.
Костюмите са зашеметителни, обзе ме желание да видя и аз най-после  ( както ффр, Вечерята) Версай.
Филмът сигурно сте го гледали вече, но аз снощи не можах дълго да заспя от историята на тази девойка Мария Антоанета.
Радвам се, че съм чедо на 20ти век.

Общи условия

Активация на акаунт